Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny ROM do Mi5


TripleXXX

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, yowie91 napisał:

A ja mam inny problem. Dzisiaj rano zainstalowałem najnowszą aktualizację (9.2.21) i przestała mi działać karta sim. Tzn połem kod pin, niby telefon próbował znaleźć sieć ale po chwili pojawia się ikonka zasięgu na szaro z krzyżykiem i tak zostaje.

 

Ma ktoś tak jak ja? Zrobić wipe i zainstalować na świeżo?

Mi wykrywa 1/2 ze slotów... Ale że drugiego nie używam, to za bardzo nie chce mi się naprawiać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2019 o 20:56, goszka napisał:

Lub wyczyść pamięć sklepu. Czasami też tak mi się zdarzało na różnych romach. Zwykle to rozwiązywało problem. 

Próbowałem, nic nie dało. Szczerze to już mam dość Miui i zabawy w zmienianie romów. To chyba mój ostatni telefon z xiaomi. Robią świetne sprzęty ale jak już przekonałem się na 4 różnych telefonach ich system jest daleki od sprawności innych romów dostępnych na rynku. Miałem teraz zmieniać telefon na mi9 ale chyba jednak podziękuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie w temacie o aktualizacjach. Ja jadę na Syberii i jakoś żyje. Bateria wytrzymuje cały dzień. Fajny wygląd, lepsze menu. 

Za bardzo cudujecie  i Bóg wie co chcecie od tego fajnego telefonu który już niestety jest przeżytkiem. 

PS. Chyba że ktoś się teraz kupił Mi5 na OLX i teraz tragedia.... Trza było nie kupować.

PS. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2019 o 09:28, Adamcom napisał:

U mnie jest wręcz odwrotnie na 9.2.21, bateria odżyła, system działa świetnie a rom instalowany na "brudno" i zero problemów.

+1

3 godziny temu, JacekBB napisał:

Fajny wygląd, lepsze menu. 

Serio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eragon

Ja też na koniec roku wrzuciłem Syberię i nie narzekam. Ogólnie największe wrażenie zrobiła na mnie różnica w czasie pracy baterii. Na MIUI musiałem ładować codziennie - na koniec dnia miałem ok 20%. Na Syberii trzyma prawie 2 dni - na koniec pierwszego dnia mam ok 50%, a na drugi dzień ładuję po powrocie z roboty ok 18.

Na Syberii nie doszukałem się niestety dzielenia ekranu, ale to jakoś mogę przeżyć, bo Yanosik działa w tle z Google Maps. Na MIUI za cholerę nie mogłem Yanosika zmusić do poprawnego działania w tle, mimo nadania wszystkich możliwych uprawnień. Tu MIUI ratowało się właśnie tym dzieleniem ekranu.

Wcześniej miałem nexusa 4 i na nim inny ROM lądował prawie co tydzień, więc z tym "musiał zainstalować Syberię" to nie jest do końca takie "musiał". Chciał to ma.

Ja na Syberię przeszedłem jak poszło info, że MIUI PL kończy z aktualizacjami dla MI5. I mimo, że jest nowa wersja, to nie widzę sensu wracać z androida 9 na 8

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patrikos23

o które ustawienia dokładnie Ci chodzi?

Ja bym powiedział, że 95% jest normalnie po polsku. Jak ktoś ogarnia na tyle, żeby wgrać custom ROM'a, to nie będzie miał najmniejszego problemu z konfiguracją. Podejrzewam, że gdybym oddał mamie już skonfigurowany telefon z Syberią , to z normalnym jego użytkowaniem (Internet, zdjęcia, SMS-y, zmiana dźwięków etc)  nie miałaby najmniejszego problemu.

Niestety nie pamiętam już czy personalizacja po pierwszym uruchomieniu jest po polsku, ale w konfiguracji jest do wyboru język polski i region Polska - później we wszystkich ustawieniach w menu jest już PL z jakimiś pojedynczymi nieprzetłumaczonymi funkcjami.

@newyk22

aktualnie v2.3 z datą kompilacji 23.02 - zawsze aktualizuję do najnowszej wersji jak tylko dostanę powiadomienie OTA, że jest nowa wersja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrywałem przez TWRP, z tym, że od razu wrzuciłem wersję 2 i nie działały mi czujniki (zbliżeniowy i od automatycznej jasności ekranu).

Przy pierwszej instalacji trzeba najpierw wrzucić wersję 1.1, później 2.3 i tyle.

Następne aktualizacje dostajesz przez OTA (ściąga paczkę, pyta czy zainstalować, potwierdzasz, z automatu odpala TWRP, instaluje i uruchamia telefon). Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, newyk22 napisał:

Mi w tej wersji z 10 lutego na Syberii 2.2 dość mocno drenuje bateria.. Zauważyłem, że kilka osób zgłosiło owy problem. Wsio inne hula bez zarzutu.

@patrikos23 jak na wersji 2.3 z baterią?

 

nie powiem, bo żonie się nowy launcher nie spodobał i musiałem jej wgrać miui i narazie powiedziała ze nie mam jej w telefonie grzebać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim bolesnym lagowaniu piszesz,  u mnie nic takiego nie występuje oprócz tego chwilowego  zaraz po pierwszym uruchomieniu .  Ogólnie jak wszystko siądzie już na swoim miejscu to Mi5  śmiga aż miło na tym romie,  zero lagów i  bez  żadnych wipe. .... wręcz odnoszę takie wrażenie, że te romy tworzone na podstawie portowania są o niebo lepsze od tych oryginalnie tworzonych na MI5.

Edytowane przez Adamcom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adamcom napisał:

Nie wiem o jakim bolesnym lagowaniu piszesz,  u mnie nic takiego nie występuje oprócz tego chwilowego  zaraz po pierwszym uruchomieniu .  Ogólnie jak wszystko siądzie już na swoim miejscu to Mi5  śmiga aż miło na tym romie,  zero lagów i  bez  żadnych wipe. .... wręcz odnoszę takie wrażenie, że te romy tworzone na podstawie portowania są o niebo lepsze od tych oryginalnie tworzonych na MI5.

O takim pospolitym - że wchodzenie w apki systemowe - Książka adresowa, Dialer, SMS-y, Aparat oraz w inne (Gmail, komunikatory) trwa parę sekund, zamiast ułamek sekundy. Nie zawsze tak jest, ale wystarczy że telefon chwilę poleży spokojnie i tak się dzieje (czyli wywala te apki z RAM-u). Widzę też, ze stale jest b. mało wolnego RAM-u (poniżej 700 MB).

Do pewnego stopnia tego typu problemy w Mi5 występowały od lat, na każdym MIUI, ale to co się teraz dzieje na tym porcie, to jest bez porównania gorzej. Skopane jest zarządzanie RAM-em. Kłódki nie pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie raczej pozytywnych opinii o Syberii w tym wątku, również zdecydowałem się ją zainstalować i raczej do MIUI już nie wrócę. Może i ma trochę mniej użytecznych funkcji niż w MIUI, ale szybkość działania i przede wszystkim bateria na ogromny plus. Potrafiłem się zbliżyć do 5 godzin działania ekranu (w ciągu jednego dnia), lub 3,5 godziny gdy telefon pokazywał ostatnie ładowanie 3 dni temu. Gdyby ktoś pytał to siedzę na wersji v2.2.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, --Mariusz-- napisał:

Na podstawie raczej pozytywnych opinii o Syberii w tym wątku, również zdecydowałem się ją zainstalować i raczej do MIUI już nie wrócę.

Mając Syberię, jak zaimportować z chmury Xiaomi kontakty i SMS-y?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...