Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny ROM do Mi5


TripleXXX

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, właśnie o to mi chodziło, czy domyślne są media, czy dzwonki. W ROM-ie 10.0.1.0 EU domyślne są na szczęście dzwonki i jest to dla mnie jeden z ważnych powodów, aby zostać przy tej wersji.
Czy drenaż baterii mogłabyś zmierzyć aplikacją AccuBattery?
Ale można zmienić z media na dzwonki ;)f92b2b84a65398b9b62d503b2bb8b777.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłam wczoraj te nowe stable eu i przez pierwsze momenty spadały procenty szybko. Pod wieczór podpięłam do ładowarki  i odpięłam przy 98 procentach, do 91 procent spadło szybko, później już w miarę stabilnie do mojego użytkowania. Używam do przeglądania internetów, słuchania tunein, spotify i fejs z messengerem. Takie normalne, niezbyt intensywne użytkowanie.  Czy jest dobrze? Moim zdaniem jest wystarczająco jak na wiekowy telefon i baterię. PS. Na czas snu ustawiłam tryb by wyłączył wifi i inne, których się nie używa.

 

up: Confirm już kliknęłam. 

Screenshot_2019-02-05-16-42-49-724_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2019-02-05-16-42-58-579_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Tue Feb 05 2019 o 22:26, latet napisał:

A, to dobrze. U mnie (10.0.1.0) nie ma tej opcji. Ale i tak darują sobie 10.2.2.0, skoro Mapy nie działają poprawnie, to nie ma sensu.

 Tak czy owak to jest jakaś masakra ze strony xiaomi. Problem z mapami na wersjach Beta był od około października. Wszyscy Użytkownicy zostali nim dotknięci I Xiaomi musiało o tym wiedzieć 

 A teraz wydają ooficjalny build który posiada błąd  Xiaomi powodujący że  1 z najbardziej używanych aplikacji śświat przestaje działać u wielu użytkowników.

 tak naprawdę dlatego przechodziłem z wersji Beta na oficjalną wejściową w styczniu bo nie działały mi mapy od kilku miesięcy

A może to wina tylko Global Eu? A na zwykłym niemmodyfikowanym buildzie mapy działają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2019 o 00:18, goszka napisał:
9 godzin temu, wyzwolenia napisał:

 Tak czy owak to jest jakaś masakra ze strony xiaomi. Problem z mapami na wersjach Beta był od około października. Wszyscy Użytkownicy zostali nim dotknięci I Xiaomi musiało o tym wiedzieć 

 A teraz wydają ooficjalny build który posiada błąd  Xiaomi powodujący że  1 z najbardziej używanych aplikacji śświat przestaje działać u wielu użytkowników.

 tak naprawdę dlatego przechodziłem z wersji Beta na oficjalną wejściową w styczniu bo nie działały mi mapy od kilku miesięcy

A może to wina tylko Global Eu? A na zwykłym niemmodyfikowanym buildzie mapy działają? 

 

Też jestem oburzony. Mocno wkurzył mnie ten dzisiejszy post na głównej stronie Miuipolska, gdzie chwalą się szczególnie ROM-em dla Mi5, podkreślając fakt, że został wydany (chodzi o ten z 3 lutego - 10.2.2.0).  https://miuipolska.pl/aktualizacja-xiaomi-eu-wersje-stable-10-2-2-0-10-2-3-0/

P.S. Nie ma czegoś takiego jak "Global EU". Albo Global – albo EU. Global jest oficjalnym ROM-em od Xiaomi. EU to ROM nieoficjalny (i nigdy nie miał słowa "global" w nazwie).

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd z GM nie pozwala odpalić appki czy wytyczyć trasy? 

Apka zwisa na amen, kiedy trasa jest wytyczona i chcesz rozpocząć nawigowanie. Tak przy okazji. Trochę wypadłem z obiegu. Czy jest gdzieś "repozytorium" wcześniejszych wersji globali fastboot ? Myślę czy by nie wrzucić na czysto poprzedniego romu gdzie GM śmigały bez problemu.

 

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2019 o 21:02, Eragon napisał:

Błąd z GM nie pozwala odpalić appki czy wytyczyć trasy? 

U mnie to było bardziej losowe. Np. rano zwisy, wieczorem działało. Kolejnego dnia znów zwisy. Wieszał się też sam tryb samochodowy (po paru minutach jazdy).

Samo odpalenie apki było zawsze możliwe. Zapewne dlatego część użytkowników twierdzi, że u nich problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zielonyBB napisał:
Apka zwisa na amen, kiedy trasa jest wytyczona i chcesz rozpocząć nawigowanie. Tak przy okazji. Trochę wypadłem z obiegu. Czy jest gdzieś "repozytorium" wcześniejszych wersji globali fastboot ? Myślę czy by nie wrzucić na czysto poprzedniego romu gdzie GM śmigały bez problemu. 
Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
 
 

4pda albo kanał na Telegramie: MIUIUpdatesTracker (szukasz sobie po nazwie kodowej np. gemini)

wysłane z Mi8SE via Tapatalk
 

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4pda albo kanał na Telegramie: MIUIUpdatesTracker (szukasz sobie po nazwie kodowej np. gemini)

wysłane z Mi8SE via Tapatalk
 
Orjon, dzięki, już znalazłem i zaorałem MI5 żony. Teraz inne pytanie. Do czasu aż nie poprawią buga z mapami google, żona nie będzie aktualizować telefonu. Jak wyłączyć na stałe powiadomienie o dostepnej aktualizacji ? Chodzi o ikonke na pasku statusu. Na pierwszy rzut oka wygląda że się nie da :-)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi . Jestem w tej chwili na tym mało znanym ROMie bo nie widzę żadnych informacji na ten temat . A mianowicie Miui 10.3  ( 9.1.24 ) eu. rozwojowa . Wszystko pięknie śmiga jedyne co się dzieje to bateria czasami szybko chłonie czasami wolno . Czekam na nową baterie bo wg accubattery jej wydajność 78% .Przy 10 % potrafi się tel już wyłączyć . Podczas ładowania gdy jest tel użytkowany strasznie się grzeje ...

Edytowane przez Arkadiusz Kuszynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2019 o 20:51, newyk22 napisał:

przyszła mi aktu do 10.2.2.0 na globala. Poprawili te błędy które były ? Jak z baterią na tym romie?

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/9.2.15/xiaomi.eu_multi_MI5_9.2.15_v10-8.0.zip/download  - instaluj to przyjacielu z podziękowaniem

Edytowane przez Arkadiusz Kuszynski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zainstalowałem Syberię i jak na razie jestem zadowolony. :) To mój pierwszy custom na Mi5.

Jednak cieszę się, że nasi koledzy z forum nadal będą wypuszczać co tygodniowe relase xiaomi.eu dla naszego staruszka :) Oby do przodu, a może kiedyś znów wrócę :)

Edytowane przez newyk22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patrikos23 napisał:

Ja wgrałem żonie ponownie miui. Na Syberii bateria leci w oczach.
 

Przypadłość wielu AOSP-ów. Często miewają problemy z deep sleep. Na MiPadzie I mam AOSP i... wyłączam go (power-off) za każdym razem po skorzystaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działam od 3 tygodni na eu stable 10.0.1.0.

Bateria działa średnio, czasem to 3-3.5h sot czasami tylko 2h (bateria losoncore 6 miesięcy) 

Ogólna szybkość działania średnia, telefon trochę muli mimo czystej instalacji systemu. Stabilność bardzo słaba. FB, Messenger, Instagram, Olx allegro,  często wywalają błąd i się zamykają, szczególnie jeśli wejdę po chwili w dana aplikację, i system pamięta gdzie skończyłem. Cofnięcie i wyjście z danego podmenu itp kończy się crashem. Mapy działaja bez zająknięcia ale sam odbiornik GPS dłużej łapie niż na ostatniej wersji rozwojowej która była dostępna. 

Przymierzam się do przejścia na Syberia OS. Trochę mam obawy przed trzymaniem aplikacji bankowych i google pay na takim systemie, ale chyba nie ma o co się martwić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem. Dzisiaj rano zainstalowałem najnowszą aktualizację (9.2.21) i przestała mi działać karta sim. Tzn połem kod pin, niby telefon próbował znaleźć sieć ale po chwili pojawia się ikonka zasięgu na szaro z krzyżykiem i tak zostaje.

 

Ma ktoś tak jak ja? Zrobić wipe i zainstalować na świeżo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, serghio9 napisał:

mam obecnie zainstalowany xiaomi.eu stable 10.0.1.0 czy mogę przejść od razu na 9.2.21 czy najpierw na 9.2.15 i potem dopiero najnowsze wydanie? czy robić jakieś wipe przed instalacja ?

Można od razu 9.2.21.

Ja właśnie zaktualizowałem telefon. Na wstępie widać pewien problem, a mianowicie telefon strasznie się grzeje podczas ładowania. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kkl1976 napisał:

Miałem to samo w 9.2.14 z xda, 9.2.15 i w najnowszym. U mnie pomogła łata z https://forum.xda-developers.com/mi-5/development/24-jan-2019-port-xiaomi-mi5s-to-xiaomi-t3900739
Najpierw patch przez twrp i od razu na to nowy rom.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Wróciłem do wersji 9.2.15 i simka już działa ale pojawił się inny problem, a mianowicie nie mogę zainstalować instagrama, w sklepie play pisze, że moje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...