Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny ROM do Mi5


TripleXXX

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, wyzwolenia napisał:

Dziękuję za linka. Ten co podales to global stable a ten moj to eu global stable tak? Sorki za moze trywialne pytanie ale pogubilem sie w tym

Global to global . Być może xiaomi.eu zrobi stable na bazie najnowszego stable globala ale pytać trzeba by było @Acid -a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arkadiusz Kuszynski napisał:

Wróciłem z eu tygodniowych aktualizacji których już nie ma od dobrego miesiąca na stabilna . Wszystko działa jak należy . GPS itd .. Nawet bateria dobrze trzyma . Także polecam . Wczesniej GPS nie działał nie wspomnę o bateri .... Teraz sam nie wiem co to za wersja co mam  . Niby eu multilanguage  . Powrót zrobiłem przez twrp

Screenshot_2019-01-28-10-00-42-847_com.android.settings.png

Chciałbym zrobić to co Ty, ponieważ straciłem już cierpliwość. Powiedz mi, czy instalowałeś system na czysto? Czy przez aktualizacje? Oraz czy instalowałes magiska żeby działały płatności google?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach







Najnowszy global, powiadomienia z gmail normalnie działają.6b3495277dbc003064686a355d0753de.jpg
Zainstalowałem na nowo przez fastboot i żeczywiście Gmail działają powiadomienia ale na stokowej aplikacji poczta niestety nie działają wróciłem do ostatniego stable eu. Zobaczymy

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wyzwolenia napisał:

Dziękuję za linka. Ten co podales to global stable a ten moj to eu global stable tak? Sorki za moze trywialne pytanie ale pogubilem sie w tym

EU to nie Global. Nie ma czegoś takiego jak "eu global".

ROM-y EU to przerobione hobbystycznie przez europejskich entuzjastów ROM-y China*. ROM-y Global tworzy oficjalnie samo Xiaomi.

* - są wyjątki - tzn. nieliczne ROM-y EU powstają na bazie ROM-ów Global. W przypadku obecnej sytuacji z Mi5, wydaje się, że byłoby korzystne, gdyby powstał ROM "EU" z najnowszego Globala, z tego choćby prostego powodu, że nie wychodzą już nowe ROM-y China do tego telefonu.

Edytowane przez latet
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zainstalowałem na nowo przez fastboot i żeczywiście Gmail działają powiadomienia ale na stokowej aplikacji poczta niestety nie działają wróciłem do ostatniego stable eu. Zobaczymy

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka



Musiałam aż sprawdzić. U mnie powiadomienia z aplikacji poczta działają.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie dostępny Global Stable 10.2.2.0 ma (poważne) problemy z drenowaniem baterii, a pomniejsze problemy nie zostały jeszcze usunięte.
Niestety sposób wgrywania ROMu nie ma znaczenia... dla użytkowania.

Zaleca się przeczekać, niż instalować Global Stable 10.2.2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wczoraj global 10.2.2.0 bezpośrednio na dev 8.11.22. całość odziwo przebiegła pomyślnie, system chodzi płynniej i lepiej trzyma bateria. Niestety mapy nadal niedziałaja, mimo ich reinstalacji. Zastanawiam się czy instalować 10.2.2.0 na nowo jako czysta instalacja przez fastboot czy darować sobie tę wersję? Powiadomienia z Gmaila działaja, fb i Messengera nie wywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2019 o 16:30, pl_shibby napisał:

Od roku siedziałem na 8.1.18. W międzyczasie testowałem różne wersje, łącznie z miui10 ale zawsze wracałem do styczniowego wydania. Dziś zdecydowałem się na wipe do ustawień domyślnych. Po winie odtworzyłem tylko najistotniejsze rzeczy i wgrałem ostatnie dostępne wydanie na miui9 - 8.5.24. Muszę przyznać że bardzo ładnie chodzi, szybko i bezproblemowo. Na miui10 nie mam zamiaru przechodzić z racji późniejszych problemów z powrotem do 9tki oraz problemami z którymi widzę że finalnie sobie nie poradzono, np wywalające się mapy.

Nie ma co gonić za magią numerka, czy to wersji miui czy androida. Takie moje zdanie 

Ja mam wersję 10.0.1.0 eu stabilna i nie mam żadnych problemów z mapami . 

Nie rozumiem dlaczego nikt nic nie pisze o wersji 10.0.1.0 która działa bardzo dobrze . Czy ktoś coś napisze więcej o tej wersji ?? Co sądzicie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Arkadiusz Kuszynski napisał:

Ja mam wersję 10.0.1.0 eu stabilna i nie mam żadnych problemów z mapami . 

Nie rozumiem dlaczego nikt nic nie pisze o wersji 10.0.1.0 która działa bardzo dobrze . Czy ktoś coś napisze więcej o tej wersji ?? Co sądzicie ? 

10.0.1.0 EU Stable to wersja z początku września 2018 r. i w tym wątku pisano o niej nie raz (sam pisałem przy kilku okazjach). To bardzo udana wersja, pod każdym względem. Jedyny problem, że dziś to ona jest już dość stara i ma b. stare łatki bezpieczeństwa.  Wróciłbym do niej, ale mi się nie chce znów robić full wipe. Obecnie mam 10.2.1.0 EU i jest średnio. Da się używać, ale jest wyraźnie gorzej niż na 10.0.1.0.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pyra666 pytał raczej o link do ROM-u EU (przynajmniej tak wynika z kontekstu), a @goszka  podaje link do Globala.

10.0.1.0 EU na 10.2.2.0 Global ? Oczywiście, że można (normalnie przez TWRP), tylko koniecznie ze standardowym wipe.

Raczej nie istnieje wersja pod fastoboot (w przypadku ROM-ów EU to wielka rzadkość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie z innej beczki: czy aplikacje systemowe w wersjach EU się jakoś aktualizują? Bo na global jest zakładka aktualizacja aplikacji systemowych, na EU nie i w razie czego ręcznie się robi aktualizacje czy samo się?

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie aktualizują apki systemowe w żaden specjalny sposób na żadnej wersji EU. Nigdy nie zauważyłem czegoś takiego. Chyba niektóre mogą się aktualizować przez Sklep Play (głowy nie dam). Ale większość to po prostu wraz z kolejną aktualizacją całego systemu, czyli dla telefonów z zakończonym wsparciem, to jakby... nigdy. Ręcznie też nie ma jak.

To by była dość konkretna przewaga Globala nad EU, nie da się ukryć.

A tak w ogóle, to właściwie, skąd idą te aktualizacje apek systemowych na Globalu?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, irot napisał:

Czyli idealnej wersji nie ma. Na 10.2.2.0 mapy dalej chwytają zwiechę po rozpoczęciu nawigacji, a na 10.0.1.0 wywala Facebooka i Messengera. Chyba zaczynam tęsknić za Miui 9. 

Ja używam 10.0.1.0 i nie mam żadnych zastrzeżeń.

 

11 godzin temu, pyra666 napisał:

Idzie zainstalować jakoś to 10.0.1.0 na 10.2.2.0? Ew zarzuci ktoś linkiem do 10.0.1.0 instalowanego przez fastboota?

Normalna procedura przez Twrp

 

https://forum.xda-developers.com/mi-5/how-to/rom-miui-10-0-1-0-global-t3842791

Edytowane przez Arkadiusz Kuszynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli idealnej wersji nie ma. Na 10.2.2.0 mapy dalej chwytają zwiechę po rozpoczęciu nawigacji, a na 10.0.1.0 wywala Facebooka i Messengera. Chyba zaczynam tęsknić za Miui 9.
Jak ci wywala Messenger po otrzymaniu video to polecam zmienić ustawienia tak jak na zdjęciu na "Skia"8e766843638768a33b04f4d0bca4405c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mapy zawsze bez zarzutu działają. Nigdy się nie wysypały. Uważam więc, że to jest loteria i ROM to chyba w tym przypadku ma małe znaczenie. Mi z kolei lubiło wywalać fejsa, ale nawet już teraz jest spokój z tym.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację, ale to dziwne, że to w sumie losowo się dzieje i w sumie z różnymi aplikacjami na różnych telefonach. Na POCO mam 10.2.2.0 i bateria trzyma ładnie, nie drenuje, mapy działają, fejs działa ale... messenger już się zacina przy próbie dzwonienia. Odebrać tak, zadzwonić nie. Gdzie na Mi5 z tym żadnego problemu nie mam. To jest dopiero dziwaczne. 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

U mnie w sobotę zainstalował się automagicznie 10.2.2 i od razu zaczęły się problemy z nawigacją w mapach googla, co ciekawe pomógł hint znaleziony w internecie, tj. uruchomienie map z wyłączonym GPS'em.Co ciekawe po __jednorazowym__ zastosowaniu tej sztuczki mapy działają jak złoto, nawet w Android Auto.


Natomiast dziś (prawie tydzień po update?) wystąpił inny problem, dużo bardziej wkurzający, otóż budzik po włączeniu nie pojawia się na ekranie?!! Tj. dzwoni/gra/trąbi normalnie, ale nie można go wyłączyć inaczej niż z paska powiadomień bo nie ma okna. Zanim ogarnąłem jak to zrobić pół domu obudziłem, tragedia jakaś. Ktoś się spotkał z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, goszka napisał:

Hej. Nie zauważyłam tego problemu, natomiast GPS długo łączy, map nie wywala. Za to drenaż baterii jest straszny. Jak z baterią u Ciebie? Tak z ciekawości pytam bo na oficjalny forum także się na nią skarżą, ale może ktoś jest zadowolony?! 

Szczerze mówiąc nie zauważam różnicy, w normalnym trybie pracy czyli trochę rozmów, poczty, newsów, grania i słuchania muzyki spokojnie wystarcza na cały dzień, nawet jak zapomnę się przed nocą naładować to spokojnie i do południa wytrzymuje. Tyle że od 23 do 7 rano mam tryb "oszczędzania energii". 

Edytowane przez Parasit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grizzly napisał:

Jestem na global dev 8.11.22.
Gdzieś widziałem, że miała być jakaś aktualizacja z dev na stable. Kiedy to może być?

Kiedy tylko zechcesz:

http://en.miui.com/download-299.html

Tyle że raczej nic dobrego o tej wersji 10.2.2.0 nie piszą.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...