Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny ROM do Mi5


TripleXXX

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, goszka napisał:

Nowy global stable działa w porządku, ale baterię zasysa w zastraszającym tempie! Już lepiej było na xiaomi.eu ostatniej stabilnej... 

W pierwszych godzinach po instalacji tak – czasami – bywa. Jeśli po 1-2 dobach ten efekt nie minie, to wtedy naprawdę coś jest źle.

Mam pytania:

  1. Czy w tym nowym Global Stable nie ma problemów z nazwiskami i zdjęciami na liście SMS?
  2. Czy przyciski głośności domyślnie regulują dzwonki czy "media"?
Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, goszka napisał:

sęk w tym, że testowo wrzuciłam wczoraj... Byle pierdoła i kilka procent już nie ma. Na xiaomi.eu to tak nie uciekało.

 

Zainstaluj AccuBattery to trochę konkretów się dowiesz. Fajnie i realistycznie oblicza średni SOT i średni czas na czuwaniu itp., iwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej cudujecie z tym xiaomi.eu. Kupcie se nową baterię i zainstalujcie inny ROM. Jak Ci cały dzień wytrzymuje od deski do deski to czego oczekujecie? Że będzie trzymał 3dni? No bez jaj.  Mi5 to już szmelc. Nie ma się co bawić w xiaomi.eu czy stable. 

Edytowane przez JacekBB
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha :D Nie oczekuję, że będzie trzymał 3 dni. Ale chociaż dobę, a nie 3 godziny jak na ostatnim Global Stable. :D Bo ogólnie w zależności od romu trzyma różnorako. :D A ja jestem pojririrana i muszę każdy rom sprawdzić. Trochę mnie to nuży. Ty lepiej napisz ile trzyma na tej Syberii :D Certyfikacja działa? Tego romu jeszcze nie sprawdziłam. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, latet napisał:

W pierwszych godzinach po instalacji tak – czasami – bywa. Jeśli po 1-2 dobach ten efekt nie minie, to wtedy naprawdę coś jest źle.

Mam pytania:

  1. Czy w tym nowym Global Stable nie ma problemów z nazwiskami i zdjęciami na liście SMS?
  2. Czy przyciski głośności domyślnie regulują dzwonki czy "media"?

Ad.1
To był problem aplikacji Messaging - został poprawiony w świężo wydanej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku siedziałem na 8.1.18. W międzyczasie testowałem różne wersje, łącznie z miui10 ale zawsze wracałem do styczniowego wydania. Dziś zdecydowałem się na wipe do ustawień domyślnych. Po winie odtworzyłem tylko najistotniejsze rzeczy i wgrałem ostatnie dostępne wydanie na miui9 - 8.5.24. Muszę przyznać że bardzo ładnie chodzi, szybko i bezproblemowo. Na miui10 nie mam zamiaru przechodzić z racji późniejszych problemów z powrotem do 9tki oraz problemami z którymi widzę że finalnie sobie nie poradzono, np wywalające się mapy.

Nie ma co gonić za magią numerka, czy to wersji miui czy androida. Takie moje zdanie 

Edytowane przez pl_shibby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, latet napisał:

A są jakieś szczególne z tym problemy, czy masz na myśli tylko to, co oczywiste, że cofając się trzeba wipe?

Pisałem tu na forum. U mnie próba cofnięcia się z miui10 do 9 powodowała uwalenie telefonu i uszkodzenie pamięci storage. I nie ważne czy wygrywałem nowy czysty soft przez twrp, odtwarzałem backup wcześniej wykonany przez twrp czy instalowałem starszy soft przez fastboot. Zawsze telefon padał. Dwa dni mi zajęło znalezienie sposoby by wrócić do miui9. Po tej akcji nawet nie chce próbować wgrywać miui10 ponownie.

 

1 godzinę temu, mariusz.ur napisał:

Może i nie. Jednak jak używasz telefonu nie tylko do dzwonienia i gier to warto chyba mieć aktualny system z najnowszymi łatkami bezpieczeństwa.

Jestem wieloletnim administratorem sieci i systemów. Przez wiele lat tworzyłem oprogramowanie Tomato na routery znanych firm (Asus, linksys, netgeat) i z tymi firmami współpracowałem. Wierz mi wiem co znaczy bezpieczeństwo w IT i nie zawsze warto mieć najaktualniejszy firmware/soft. Ponadto wystarczy spojrzeć na changelog by wiedziec czy faktycznie dana wersja lata krytyczna lukę czy też wprowadza jedynie zmiany kosmetyczne. 

Edytowane przez pl_shibby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi wysjasnic o co chodzi bo tu ludzie pisza o stabilnych 10.2.2 http://en.miui.com/thread-5432804-1-1.html   lub https://en.miui.com/thread-5363256-1-1.html

a ja widze tylko 10.2.1 najowsza stablina https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv10/

Tylko faktycznie lud placze nad bateria i nie jest to chyba wina starych bo po przeskoku numerkowym nie postarzaly sie momentalnie baterie?

Ja chyba zostane na poprzednim 10.0.1.0 ktory jest calkiem fajnie

A do osob ktore mowia ze numerki nie maja znaczenia odpisze tylko ze maja bo wprowadzaja latki bezpieczenstwa, dla niektorych jest to wazne. To tak jakby Windows byl bez update :(

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, JacekBB napisał:

Wgraj se Syberia OS. Zobaczysz różnice.

jak mialem HTC to bawielem sie w rozne buildy z XDA

Zawsze byly mega chwalone ale po kilku dniach wracalem do oficnalnego builda bo albo cos nie dzialo, zawsze, albo bateria drenowana byla na maxa.

Mysle ze z ta sybeia os bedzie podobne, bo co lepiej niby dziala. Ile bateria dluze wytrzymuje? Godzine, dwie? Przeciez nie dzien

A MIUI jest mega fajne i wygodne szczegolnie ze uzywam o wielu lat i przyzwyczailem sie.

I od razu zapytam czy w Syberia jest tez wbudowany firewall ograniczajacego aplikacje przy wifi oraz gsm oddzielnie? Jak wyglada przejscie z miui i ew powrot do miui 10? Instaluje sie z zip jak miui w twrp czy trzeba cos dzielic na partycje itp?

Po wgraniu Sybeira jakia jest wersja andorida?

Edytowane przez wyzwolenia
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj się bawiłem Syberia OS ale nie działał mi czujnik zbliżeniowy i nie mogłem się przyzwyczaić do tego launchera Pixel, tak w ogóle to spoko. I zainstalowałem global stable przez fastboot i tu znowu nie działają mi powiadomienia e-mail na żadnym kliencie ani wbudowany ani aqua mail czy Gmail. Normalnie idzie się .... I z takimi bugami pozostawiają telefon. Skandal Żona też ma Mi5 i zrobiłem updated przez OTA i też powiadomienia zdechły. I jeszcze w Syberii aplikacja aparatu słaba.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Shadow2k3 napisał:

Ja wczoraj się bawiłem Syberia OS ale nie działał mi czujnik zbliżeniowy i nie mogłem się przyzwyczaić do tego launchera Pixel, tak w ogóle to spoko. I zainstalowałem global stable przez fastboot i tu znowu nie działają mi powiadomienia e-mail na żadnym kliencie ani wbudowany ani aqua mail czy Gmail. Normalnie idzie się .... I z takimi bugami pozostawiają telefon. Skandal Żona też ma Mi5 i zrobiłem updated przez OTA i też powiadomienia zdechły. I jeszcze w Syberii aplikacja aparatu słaba.

Mam global stable z wrzesnia i powiadomienia z najlepszego klienta poczty czyli Nine dzilaja mega dobrze. W wbudowanego tez powinny bo z kalendarza dzilaja.

Mysle ze cos zle robisz wiec od razu nie ma co zwalac na bugi lecz poprawinie skonfigurowac bo miui ma to troche inaczej zrobione - po czasie mysle ze nawet fajniej

Na najnowszy nie przechodze 10.2.2 ani 10.2.1 bo ludzie pisza o drenujacej baterii a tego bym nie chcial, szczegolnie ze wrzesniowy jest bardzo przyjmny i wszytko dziala

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z eu tygodniowych aktualizacji których już nie ma od dobrego miesiąca na stabilna . Wszystko działa jak należy . GPS itd .. Nawet bateria dobrze trzyma . Także polecam . Wczesniej GPS nie działał nie wspomnę o bateri .... Teraz sam nie wiem co to za wersja co mam  . Niby eu multilanguage  . Powrót zrobiłem przez twrp

Screenshot_2019-01-28-10-00-42-847_com.android.settings.png

Edytowane przez Arkadiusz Kuszynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...