Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny ROM do Mi5


TripleXXX

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, JacekBB napisał:

U mnie w mieszkaniu jest słaby zasięg LTE w nju więc ustawiłem tylko GSM/WCMDA żeby Mi5 nie szukał tego LTE w mieszkaniu bo tu go nie ma i niepotrzebnie żeby żarło bateryjkę :)

to podstawa-ja zawsze mam lte wyłączone bo zbyt dużo się przemieszczamy wspólnie z żoną w miejsca gdzie nie ma lte i przez wzgląd na baterię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym najnowszym Stable zauważyłem problem znikania imion i zdjęć z listy SMS-ów (zostają gołe numery). Na 100% nie było tego w Stable z września. To dość nowy błąd, znany mi tylko do tej pory z lektury forum na temat najnowszych wersji dev. "Fajnie", że nowości z dev są uwzględniane w Stable :( Jeszcze raz pytam - po ch.... wydawać takie koślawe Stable, o wiele gorsze od poprzedniego? Ktoś wie może?

Mapy więcej działają niż nie działają. Ale drenaż baterii bez dwóch zdań gorszy niż w wersji wrześniowej. Plus to co wyżej napisałem. Plus jakies drobne lagowanie tu i tam (wcześniej nie pamiętam, aby było). Chyba jednak wrócę do wrześniowej, szkoda nerw.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2019 o 21:34, patrikos23 napisał:

[...] Nie do końca jest spolszczenie ale jest to dość intuicyjne.

W ustawieniach właśnie dodałem do końca spolszczone (prawie, jedynie w App Ops tam gdzie są uprawnienia już nie chciało mi się dzisiaj dodawać). Jak przyjmą to będzie spolszczone (jeśli opiekun zrobi build ze zmianami, a nie bez).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem accubatery. Aplikacja pokazuje że z 3000mAh zostało 2340mAh.

Miałem kilka przypadków i to na miui jak i na SyberiaOS że na mrozie telefon potrafi się sam wyłączyć przy 15% baterii. Ba, nawet pamiętam że przy 40% sam się wyłączył.

W sierpniu będzie 3 lata i czas pomyśleć nad wymiana baterii bo telefon śmiga i szkoda zmieniać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Mi5 mojej żony wcześniej mój też ma prawie 3 lata. Bateria wymieniona 2 miesiące temu i hula jak ta lala. Co będę zmieniał skoro to wersja ceramiczna z 4 giga RAMu. Jeszcze długo będzie śmigał znając życie aż płyta główna pójdzie

Tapatalk by Xiaomi Mi6 Pro Ceramic Black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, JacekBB napisał:

Zainstalowałem accubatery. Aplikacja pokazuje że z 3000mAh zostało 2340mAh.

Miałem kilka przypadków i to na miui jak i na SyberiaOS że na mrozie telefon potrafi się sam wyłączyć przy 15% baterii. Ba, nawet pamiętam że przy 40% sam się wyłączył.

U mnie podobnie, w zimie lepiej nie wyciągać go pod chmurką, szczególnie gdy wieje wiatr, bo bateria ginie w oczach, ale wyłączać się nie wyłącza.

Swoją drogą zauważyłem też, że bardzo szybko ubywa pierwsze 10% baterii (100-90), a poniżej 20% telefon zaczyna się ścinać.

Od jakiegoś czasu mam jeszcze problem z przyciskiem wstecz, jakby się zalagowywał, ale nie wiem czy to problem softwarowy, czy hardwarowy.

EU Stable 10.0.1

Screenshot_2019-01-15-22-48-51-002_com.digibites.accubattery.png

Screenshot_2019-01-15-22-48-41-174_com.digibites.accubattery.png

Edytowane przez CryRek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem SyberiaOS, telefon faktycznie śmiga jak burza i przy tym się nie grzeje jak na razie, jest szansa że mój MI5 nie jest jakiś "trafiony" ALE nie działa czujnik światła, 0 reakcji jakiejkolwiek na cokolwiek. Ktoś to może potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Ari93 napisał:

Tylko że na xda nic nie ma, instrukcja standardowa, w bugach tylko VoLTE a przeglądać ponad setkę stron to tak średnio...

pomogło zainstalowanie Darkness Kernel jak by kiedyś ktoś miał z tym problem.

Napisz później jak bateryjka na dark kernel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od pół roku generalnie siedzę na Mixie 2S, Mi 5 trafi dzisiaj na próbę do dziewczyny która od prawie 3 lat siedzi na iPhonie SE. Ja podczas zabawy widzę że jest dobrze, wcześniej telefon się grzał z byle powodu i bateria leciała (wymieniałem dwa razy) także zaczynam mieć nadzieję że to nie jest hardware tylko coś się w miui konkretnie... popsuło. Kiedyś na forum marudziłem na baterię.

Generalnie pewnie, dam znać co wyjdzie z tego połączenia (Darkness Kernel + Syberia OS + Gapps mini + Magisk), pobrałem z ciekawości jakiś kernel manager, opcji multum ale ufam że twórca ma wszystko optymalnie skonfigorowane i tak zostawiam.

Edit

@ik`ey jeśli o Syberie chodzi to w sumie podałem powyżej ale tak dokładniej to co zrobiłem: aktualizacja TWRP, wyczyszczenie całej pamięci wraz z systemem i pamięcią wew., skopiowanie kernela, systemu, gappsow, magiska i instalowanie w tej kolejności. Reboot. Tak powinno być z tego co gdzieś widziałem, ja kernel instalowałem na końcu i też przeszło, czujniki działają :P

Edytowane przez Ari93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, K4r0lSz napisał:

Posiadacze Global Stable 10.0.1.0 odbierają (losowo) 10.2.2.0.
Podobno naprawiono w nim Google Maps FC.

Tylko że w 10.0.1.0 Mapy działały idealnie. To jak "naprawiono"? I do tego "podobno"? Chyba w stosunku do 10.2.1.0 (ten był China-->EU).

Tu wciąż go nie ma: http://en.miui.com/download-299.html

Ja siedzę od 10 stycznia na EU Stable 10.2.1.0. Mapy najczęściej działają (wieszają się rzadko, ale jednak). Natomiast odczuwam różne mniejsze lub większe lagi i bateria leci szybko, są też inne problemy w tej wersji. Nie lubię tej wersji.

Zasadniczo planowałem się cofnąć na wersję 10.0.1.0 z września, ale w tej sytuacji może będzie też China i EU 10.2.2.0? Czy tylko Global, jak sądzicie?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...