Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny ROM do Mi5


TripleXXX

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum xiaomi eu:

What is the difference between Mi5 8 January and today ROM uploads? What has changed in today uploaded ROM?

Nothing big. Just fixed Screen Recorder saving videos to DCIM/ScreenRecorder instead of Movies/ScreenRecorder.

S: https://xiaomi.eu/community/threads/miui-10-0-10-1-10-2-stable-release.47170/page-45#post-466926

Edytowane przez irot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po re-uploadzie. Na moje oko zmieniła się też czcionka podpisów pod ikonami na pulpicie, albo jej rozmiar (jest mniejsza). Mniejsze są także ikonki na pasku górnym powiadomień. Ale to niuanse bez znaczenia. Skoro nie wspominają o poprawie działania Map, to pewnie będzie jak  było. Na razie uznaję (naiwnie) wczorajsze crashe za przypadek i testuję dalej.

Nie będę umiał zrozumieć, jak można wydać ROM EU z nazwą stable, w którym nie działają Mapy Google - bo problem znany od miesięcy i skrajnie bolesny.

@Orjon Skoro ma być jeszcze jeden re-upload, to czy jest szansa na fix-a, który sprawia, że klawisze głośności domyślnie regulują dzwonki, a nie media? Tak było w Stable z września i w wielu ostatnich dev EU. A także na przywrócenie ikon z poprzedniego stable (np. Whatsup ma teraz ikonkę jak w globalu.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, latet napisał:

Skoro ma być jeszcze jeden re-upload, to czy jest szansa na fix-a, który sprawia, że klawisze głośności domyślnie regulują dzwonki, a nie media? Tak było w Stable z września i w wielu ostatnich dev EU. A także na przywrócenie ikon z poprzedniego stable (np. Whatsup ma teraz ikonkę jak w globalu.

Nie wiem czy będzie jeszcze jeden reupload...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Viara napisał:

Hej, wyszedł już jakiś stable przez ota dla eu dev? mam tą ostatnią wersję na mi 5 co bodajże w listopadzie wyszła 

A coś się tak uparł na to OTA? Pobierz normalnie ROM i instaluj. Zresztą nie wiem, czy w ogóle przejście z dev na stable kiedykolwiek było przez OTA (mogę się mylić), bo zasadniczo wymaga wipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, newyk22 napisał:

Wiadomo kiedy przez OTA będzie dostępny ten global 10.2?

Najpierw trzeba "bugi", jakie wyszły w China Stable poprawić, aby się w Global nie pojawiły ;)

3 godziny temu, Viara napisał:

Hej, wyszedł już jakiś stable przez ota dla eu dev? mam tą ostatnią wersję na mi 5 co bodajże w listopadzie wyszła 

Dla EU nie ma update przez OTA.

OTA jest tylko na oficjalnych ROMach [Global i China, zarówno Developer jak i Stable].
Na razie wyszło Stable China... ale krytyczne bugi się pojawiły, m.in. GPS issue.

2 godziny temu, latet napisał:

A coś się tak uparł na to OTA? Pobierz normalnie ROM i instaluj. Zresztą nie wiem, czy w ogóle przejście z dev na stable kiedykolwiek było przez OTA (mogę się mylić), bo zasadniczo wymaga wipe.

Ma być przejście z 8.11.22 Global Developer, na 10.2 Global Stable (a być może i 10.3 ;)

Edytowane przez K4r0lSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ik`ey napisał:

Mapy jednak nie działają. Wczoraj wyznaczył mi trasy ale już przy rozpoczęciu nawigacji zawiesza. Czyli bez zmian.

Niestety, potwierdzam. Mapy się wieszają, znaczy nawigacja (nie za każdym razem). Sam tryb samochodowy wydaje się działać.

Pozostaje powrót do wersji EU Stable z września (xiaomi.eu_multi_MI5_V10.0.1.0.OAACNFH_v10-8.0.zip).

To naprawdę bardzo dziwna sytuacja i umiem w tym przypadku znaleźć żadnego logicznego argumentu na obronę - ani Xiaomi ani ekipy EU. Po co wydano to "Stable", skoro zawiera znany od miesięcy z dev poważny błąd? Przerasta mnie rozmiar tego absurdu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, srgn1 napisał:

Orientuje sie ktoś, czy te nowe xiaomi.eu stable 10.2.1.0 jest "nowsze" od xiaomi.eu dev 8.11.22 i czy mogę zrobić normalnie przejście bez instalacji od nowa? Czy jednak ten stabilny ma starszą wersję i się nie da?

Obawiam się, że nikt Ci tego na 100% nie powie. Spróbuj bez wipe, a jak się coś  będzie sypać, to najwyżej wtedy zrobisz wipe albo wyleczysz problem punktowo czyszcząc dane sypiącej się apki.

P.s.1. Ja bym jednak po prostu zrobił wipe, jako że od czasu do czasu jest to zdrowe.

P.S.2. Nie przeszkadza Ci, że w 10.2.1.0 mogą się wieszać Mapy Google? (To jest trochę dziwne - jedni piszą, że im się wieszają, inni, że nie. U mnie wieszają się... co drugi dzień. Serio.). Dziś była aktualizajca tej aplikacji, może coś się zmieni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet ja jestem na 8.11.22 dev i:

1. Zaktualizowane mapy - wieszają się.

2. Odinstalowałem mapy. Zainstalowałem na nowo (o dziwo NOWY WYGLĄD I WSZYSTKO NOWE, mimo, że wcześniej miałem je aktualne...) - również się wieszają.

Więc chce zainstalować nowszą wersję i liczyć na cud, a full wipe zrobić jak już wyjdzie faktycznie ostatnia stabilna wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet tam działa? Dzięki. Więc w sumie zrobię pierw 10.2.1.0 i sprawdzę czy jest cud, jak nie będzie cudu to full wipe i instalacja wrześniowego Stable oraz czekanie na nowszego Stable niż 10.2.1.0.

Bo i tak musiałbym robić full wipe jeżeli chciałbym przejść prosto na wrzesniowy Stable bo 8.11.22 dev jest nowszy, a gdzieś właśnie pisali, że Stable to devy i można instalować Stable jeżeli jest nowszy od obecnie zainstalowanego dev, tylko że ja nie wiem skąd wziąć informacje jaki numer deva kryje się pod Stable :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, srgn1 napisał:

@latet tam działa? Dzięki. Więc w sumie zrobię pierw 10.2.1.0 i sprawdzę czy jest cud,

U mnie na 10.2.1.0, jak do tej pory, to Mapy działają co drugi dzień, a co drugi się wieszają. Tak to wygląda. Więc potestuj kilka dni zanim wyślesz do Watykanu wniosek u uznanie cudu :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 22 telefon odłączony od ładowarki i przez noc spadło 9% baterii, sporo trochę... jakieś ustawienia trzeba ustawić?

Mi też przez noc około 10% zjada baterii, a w zadaniach automatycznych mama ustawione na noc tryb samolotowy do 6 rano. Na wrześniowym stable góra 3% zjadało.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Shadow2k3 napisał:

Mi też przez noc około 10% zjada baterii, a w zadaniach automatycznych mama ustawione na noc tryb samolotowy do 6 rano. Na wrześniowym stable góra 3% zjadało.

Może nie warto kombinować? U mnie w nocy tel. ma wszystko włączone tak samo jak w dzień, a wykres w czasie nocy płaski (załączam). Natomiast faktycznie mam wrażenie, że bateria podczas użytkowania telefonu leci szybciej na tym nowym stable niż na wrześniowym.

 

Screenshot_2019-01-13-12-07-02-613_com.pjw.batterywidget.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...