Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny ROM do Mi5


TripleXXX

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrałem "EU" Stable 10.0.1.0 i chyba już tak zostanie. Wszystko działa.
Zastanawiam się - czy można zablokować BL mając wgrany ROM EU Stable i nie planując dalszych aktualizacji?
Też tak myślałem że można zrobić, i tak też zrobiłem i wpadł w bootlopa. Nie polecam Romy eu nie wstają bez trwp, a jak zablokuje się bootloader to nie ma możliwości wejścia w trwp. I musiałem w tryb EDL wprowadzić telefon i flashowac telefon na nowo.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Map nie wywala. Fejs już zaczął wczoraj błędami sypać.:/ Pierwsze rozruchy po instalacji - masakra! Zacinał się jak mój stary Galaxy Mini... Teraz trochę lepiej. Jak zaktualizować systemowe aplikacje jak np. muzyka czy zegar? Brakuje mi tej opcji. Czy tylko ręcznie zostaje?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem rom syberia - jest całkiem ok, ale brakuje mi kilku rzeczy z MIUI:

1. apka camery to porażka, trzeba zaimportować kamerę z google.

2. brak zmiany ilości kolumn i wierszy w oryginalnym app liscie - chyba, że nie zauważyłem tej opcji

3.  można jakoś doinstalować chmurę z xiaomi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2018 o 13:21, irot napisał:

Potwierdzam. Jak do tej pory na 8.11.22 i Google Maps 10.6.1 jest dobrze. Ale testuję dalej.

A jednak, problem dalej ten sam. Jak tylko GPS złapie fixa, mapy wiszą.

Mamy jakieś potwierdzenie, że z ostatniej bety będzie OTA do stable?

Nie będzie to Stable bezpośrednio z ostatniej Bety... bo jest tam trochę bugów...
Przejście będzie jednak z oficjalnego ROMu Beta/Dev 8.11.22 na Stable (najprawdopodobniej 10.2) ;)

Edytowane przez K4r0lSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, K4r0lSz napisał:

Nie będzie to Stable bezpośrednio z ostatniej Bety... bo jest tam trochę bugów...
Przejście będzie jednak z oficjalnego ROMu Beta/Dev 8.11.22 na Stable (najprawdopodobniej 10.2) ;)

Tylko niech się nawet nie ważą nazywać "stable" wydania, w którym nie działają Mapy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, latet napisał:

Zależy, co rozumiesz przez "nadal". W najnowszym dostępnym MIUI Stable EU - Mapy działają bezbłędnie.

To juz jest ten oficjalny stabilny rom dla Mi5? Pogubilem sie troche czekajac na aktualizacje, mam nadal miui 10 8.11.22.

Jest cos nowszego? Moglbys podeslac link? Chetnie uzdrowie mojego mi5. Jest jakis watek co uszkodzili w nim tez?

Tu nadal 8.11.22 https://miuipolska.pl/download/ , oraz tu z wrzesnia :( https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv10/

Update: rozumie ze chodzi Ci o ten z wrzesnia. W sumie duze roznice pomiedzy MIUI EU 8.11.22? Mysle ze niewielkie. Cos specjalnie trzeba robic by na niego przejsc? Czy sciagam zip i w twrp go instaluje. Sorki za takie dopytywanie ale wole dopytac niz pozniej plakac

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ostatni dostępny ROM MIUI EU Stable dla Mi5 jest z datą 2 września 2018.

Ponieważ masz ROM nowszy (z 22 listopada) to ten stanowczo instaluj na czysto. Czyli ściągasz zip i w TWRP go normalnie instalujesz, ale instalację poprzedzasz zrobieniem standardowego Factory Reset (pod TWRP oczywiście - to ten zwykły wipe, nie żaden z "advanced wipe"). Przy okazji "naprawy" Map Google przeżyjesz też miły szok, jak dobrze potrafi trzymać bateria w tym telefonie i jak sprawnie działa GPS :) U mnie poprawiła się też jakość rozmów (odkąd mam to Stable to rozmówcy ani razu nie marudzili, że źle mnie słychać, a wcześniej było to nagminne). Nie zauważyłem żadnych zmian na minus w stosunku do dev.

Edytowane przez latet
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można nagrywać z szerszym kątem i większą szczegółowością 4096x2160 (np. w open camera lub fv-5)? Prawdopodobnie trzeba do tego wyłączyć api2.

Moje obecne MIUI9 ma fabrycznie niewłączone api2. Po włączeniu api2, 4096x2160 jest niedostępne.

Działa HEVC po podmianie media profiles w ETC.
Mój najnowszy media profiles.
https://drive.google.com/file/...TC-7AL7QSkYd/view?usp=drivesdk

dzięki czemu nie ma gigantycznej pikselozy na ruchomych jednolitych powieszchniach?
 https://youtu.be/-aj8y18CbOs
 https://youtu.be/JGG8rWkGAJw

1080 i UHD ma stałe 30p.

Czy można uruchomić ANT+ ?
https://gist.github.com/d3m3vi...f4ed38b42d9a0c0eeca1453217b2f8

Mi5 MIUI9 (7.9.21)

Porównanie kąta widzenia kamery:

Fabryczne UHD/1080

Modyfikacja 4096x2160c670120b6fdefbb84f236623a68b2249.jpg

Mi5 MIUI 9 (7.9.21) eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, latet napisał:

Tak, ostatni dostępny ROM MIUI EU Stable dla Mi5 jest z datą 2 września 2018.

Ponieważ masz ROM nowszy (z 22 listopada) to ten stanowczo instaluj na czysto. Czyli ściągasz zip i w TWRP go normalnie instalujesz, ale instalację poprzedzasz zrobieniem standardowego Factory Reset (pod TWRP oczywiście - to ten zwykły wipe, nie żaden z "advanced wipe"). Przy okazji "naprawy" Map Google przeżyjesz też miły szok, jak dobrze potrafi trzymać bateria w tym telefonie i jak sprawnie działa GPS :) U mnie poprawiła się też jakość rozmów (odkąd mam to Stable to rozmówcy ani razu nie marudzili, że źle mnie słychać, a wcześniej było to nagminne). Nie zauważyłem żadnych zmian na minus w stosunku do dev.

Bardzo Ci dziekuje za pomoc. Dzis lub jutro instaluje. Zawsze wydawalo mi sie ze przed MIUI PL (a teraz EU) bateria mi lepiej trzymala. Choc pozniej spolecznosc tu mnie zjechala ze chyba mi sie wydaje i jest odwrotnie wiec sam w to uwierzylem. 

Ale dopytam by czegos nie skopac.

1. Pobieram ZIP.
2. Wchodze w TWRP i wybieram przycisk WIPE oraz Swype to factory reset. I od razu back oraz INSTALL czy jakis reset?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wyzwolenia napisał:

2. Wchodze w TWRP i wybieram przycisk WIPE oraz Swype to factory reset. I od razu back oraz INSTALL czy jakis reset?

Raczej bez różnicy. Ja instalowałem od razu.

5 godzin temu, slimak131 napisał:

Czy można nagrywać z szerszym kątem i większą szczegółowością 4096x2160 (np. w open camera lub fv-5)? Prawdopodobnie trzeba do tego wyłączyć api2.
Działa HEVC po podmianie media profiles w ETC.
1080 i UHD ma stałe 30p.
Czy można uruchomić ANT+ ?

Tak, można nagrywać z szerszym kątem i większą szczegółowością 4096x2160 (Cinema FV-5).

Nie wiem czy ten ROM ma czy nie ma aktywne API2, nie wiem, jak to zweryfikować na 100%.

HEVC nie udało mi się aktywować, ale pewnie robię coś źle, bo na "dev" też mi się nie udawało, na wersji, pod którą - z tego co pamiętam - pisałeś, że Ty to masz.

FPS w FHD -trzyma się 30. FPS w 4K - bez zmian - chłodny telefon trzyma w okolicach 26fps, w miarę rozgrzewania się, jest coraz gorzej. Tutaj wynik z chłodnego:

Frame rate mode             : Variable
Frame rate                  : 26.083 FPS
Minimum frame rate          : 21.072 FPS
Maximum frame rate          : 26.224 FPS

Do czego konkretnego/praktycznego może służyć to ANT+?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Tu opis włączenia HEVC przez ruskich.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=736891&st=3420&do=findComment&comment=61297837

 

może to coś pomoże.

 

 

 

Z Ant+ działa wiecej czujników, chociaż właściwie to teraz większość czujników jest dwusystemowe i obsługuje i Ant+ i BLE.

 

https://elektronikab2b.pl/technika/21862-bluetooth-low-energy-i-ant.-protokoly-komunikacji-ultra-low-power

 

 

 

 

Mi5 MIUI 9 (7.9.21) eu

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wyzwolenia napisał:

@latet jednej funkcji mi w tym Stabilnym rom brakuje. W Beta byla mozliwosc zmiany powiadomien MIUI na Androidowe.
Wiesz czy tu tez mozna to zmienic?
Te MIUI sa bardzo syfiaste, a tamte byly mega wygodne i funkcjonalne

O ile pamiętam to stosunkowo nowa funkcjonalność i najwyraźniej się nie załapała na ten wrześniowy stable.

Czy masz może screena pokazującego różnicę w wyglądzie tych powiadomień? Pamiętam, że je włączyłem na którymś dev, ale nie widziałem różnic (być może wtedy był jakiś error i się nie włączały). Mi tam nic nie przeszkadza w wyglądzie powiadomień MIUI i chętnie się dowiem, co masz na myśli konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, latet napisał:

O ile pamiętam to stosunkowo nowa funkcjonalność i najwyraźniej się nie załapała na ten wrześniowy stable.

Czy masz może screena pokazującego różnicę w wyglądzie tych powiadomień? Pamiętam, że je włączyłem na którymś dev, ale nie widziałem różnic (być może wtedy był jakiś error i się nie włączały). Mi tam nic nie przeszkadza w wyglądzie powiadomień MIUI i chętnie się dowiem, co masz na myśli konkretnie.

niestety ale na przyklad smart audiobook player byl zawsze w powiadomieniach rozszerzony, teraz jak go chce w calosci to musze "szcypac" ekran co nie jest latwe akurat w powiadomieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy mi się wykrzaczała Mapa w trybie samochodowym od razu, a rano działała przez cała drogę do pracy. Ale to i tak chwilowo bez znaczenia, bo widzę, że jest świeży re-upload tego ROM-u:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv10/

W tym z wczoraj nie było też poprawki na działanie przycisków głośności (nie wiem, czy jest w re-up). Z ikonami też jakiś bałagan był.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...