Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny ROM do Mi5


TripleXXX

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, rolin' napisał:

A jak zrobisz kopię w chmurze Xiaomi to ci te aplikację nie zainstalują się same przy pierwszym uruchomieniu po full wipe?

Same to się przywracają tylko "Elementy synchronizowane" (jak kontakty, sms-y, lista połączeń). Aplikacje można przywrócić z "Kopii" w chmurze (a to coś innego niż Elementy synchronizowane). Ale i tak będą to same apki, gołe, jak ze Sklepu. Bez żadnych własnych ustawień, loginów czy danych. Średnio sensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę po kilku dniach używania Google Map powiedzieć że działają , Messenger też działa,a Facebook nie używam więc się nie wypowiem. Mam nadzieję że wyjdzie kiedyś nowy działający Stable.eu na bazie Global Stable.

 

Dnia 15.12.2018 o 18:57, latet napisał:
Daj znać proszę za parę dni. Ten problem potrafi czasem udawać, że go nie ma.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Edytowane przez Shadow2k3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2018 o 16:06, Shadow2k3 napisał:

Dziś zainstalowałem na czysto Global Stable.eu (xiaomi.eu_multi_MI5_V10.0.1.0.OAACNFH_v10-8.0.zip)

To w końcu global, czy xiaomi.eu? ;) Też od kilku dni siedzę na tej wersji xiaomi.eu stable i jak na razie sprawuje się całkiem przyzwoicie, lepiej niż global w którym drenowała mi nocą bateria. Jako alternatywę mogę polecić jeszcze wersję beta 8.8.30 i w sumie tyle z MIUI 10. Jak komuś nie przypasuje żadna z tych dwóch, to powinien zainteresować się custom romami, albo cofką do MIUI 9, albo nawet MIUI 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem syberia os. Magisk działa. Rom nie do końca spolszczony ale bateria lux. Miui to się musi schować do kopalni. Jak na razie nic nie robi FC. Faceeboki i Messengery działają. Mapy też. 

Telefon dostał nowego kopa. I nawet antutu pokazuje 166tyś punktów. Aż przyjemnie używać dziadka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rolin' napisał:

Dopiero co wczoraj zrobiłem cofkę do 8.8.30... Ehh, przynajmniej będzie kopia TWRP w razie problemów.

Robiłeś wipe? Bo mi po wgraniu tej wersji wiesza się apka od sms, a że dzisiaj będę potrzebował nawigacji, to nic nie będę zbytnio kombinował, chyba, że jest jakiś prosty sposób bez czyszczenia do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BQB napisał:

To raczej nie jest prawda. Tu jest ten wątek: http://en.miui.com/thread-4615960-1-1.html

Na ostatniej stronie autor potwierdza, że to jednak koniec wsparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, JacekBB napisał:

Zainstalowałem syberia os. Magisk działa. Rom nie do końca spolszczony ale bateria lux. Miui to się musi schować do kopalni. Jak na razie nic nie robi FC. Faceeboki i Messengery działają. Mapy też. 

Telefon dostał nowego kopa. I nawet antutu pokazuje 166tyś punktów. Aż przyjemnie używać dziadka :)

Dzialaja Ci czujniki czyli obracanie ekranu, gps i wygaszanie ekranu przy uchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrywałem z global stable najnowszy ale z TWRP i też wgrałem od razu 2.1 i czujniki nie działały.

Zrobiłem tak:

Gemini sensor bug fix: 
1. Clean flash version from 30 September https://www.androidfilehost.com/?fid...78262904017285
2. Reboot.
3. Reboot recovery
4. Flash latest version.

Po flash 1.1 pyta o jakieś hasło. Trzeba uruchomić twrp z przycisków i zainstalować 2.1. 

Wszystko śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BQB napisał:

Robiłeś wipe? Bo mi po wgraniu tej wersji wiesza się apka od sms, a że dzisiaj będę potrzebował nawigacji, to nic nie będę zbytnio kombinował, chyba, że jest jakiś prosty sposób bez czyszczenia do zera.

Tak, musiałem. Nawet miałem kopię TWRP z 8.8.16 i gdy tylko zaktualizowałem do 8.8.30 to zaczynał się system krzaczyć. Po wipe wszystko działa. Kopia zrobiona i chyba już się nie ruszam z tej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JacekBB napisał:

Zainstalowałem syberia os. Magisk działa. Rom nie do końca spolszczony ale bateria lux. Miui to się musi schować do kopalni. Jak na razie nic nie robi FC. Faceeboki i Messengery działają. Mapy też. 

Telefon dostał nowego kopa. I nawet antutu pokazuje 166tyś punktów. Aż przyjemnie używać dziadka :)

Czyli ogólne wrażenie dobre? Właśnie się zastanawiam pomiędzy Lineage'em a tą Syberią, ale w takim razie chyba tego drugiego wybiorę. Głównie chodzi mi o to żeby nie wywalało z messengera i fb, bo na globalu niestety zdarza się to za często... No i jakby był lepszy sot w baterii też byłoby super (jestem w trakcie kupna nowej).

Podrzucisz instrukcję wgrania tej Syberii?

Edytowane przez newyk22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, BQB napisał:

To co z tą informacją, że będą wydawane nowsze romy, to jednak nie jest prawda:

 

Dla Mi5 nie będzie już wydany żaden Developer ROM, ani China, ani Global.

Najprawdopodobniej w styczniu 2019 zostanie wydany ostatni Stable dla Global; dla tych, który są na Developer będzie to przejście na Stable (za pomocą OTA).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak aktualizacji wsparcia ? To jest głupie ! Najpierw naprawcie soft odnośnie google maps - cały czas problem . Na ostatniej aktualizacji cały czas się wiesza . To nie działa dobrze . Nie rozumiem po co wypuścić nowa aktualizacje z takim błędem a później oznajmić że to już koniec aktualizacji dla mi5 . Zrobiłem błąd zmieniając redmi note 4 x  na flagowca mi5      . Wstyd !! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Jak do tej pory na 8.11.22 i Google Maps 10.6.1 jest dobrze. Ale testuję dalej.

A jednak, problem dalej ten sam. Jak tylko GPS złapie fixa, mapy wiszą.

3 godziny temu, K4r0lSz napisał:

Najprawdopodobniej w styczniu 2019 zostanie wydany ostatni Stable dla Global; dla tych, który są na Developer będzie to przejście na Stable (za pomocą OTA).

Mamy jakieś potwierdzenie, że z ostatniej bety będzie OTA do stable?

Edytowane przez irot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nicram222 napisał:

Po aktualizacji google maps (chyba z wczoraj) w sklepie google widzę, że google maps działa - jestem na 8.11.22, wcześniej była padaka

Sprawdzę i ja bo też na tym siedzę ... No super dziala . Nic nie działa !

Screenshot_2018-12-19-14-32-42-625_com.google.android.apps.maps.png

Edytowane przez Arkadiusz Kuszynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JacekBB

Dzięki za odpowiedź. Już się trochę pobawiłem i jest nagrywanie:
Aplikacja Telefon -> u góry 3 kropeczki -> "Ustawienia" -> "Dźwięki i wibracje" -> i na samym dole "Auto call recording"

Do wyboru też 2 formaty nagrań - AMR i AAC. U mnie AMR nie działa. Tzn coś tam nagrywa, ale później pliku nie można otworzyć. AAC działa ok. Słychać obydwie strony.

Ogólnie ROM spoko. W moim subiektywnym odczuciu bateria na +. Co do szybkości działania, to się nie wypowiadam, bo zawsze jak robię czystą instalację obojętnie jakiego ROMu, to jestem pod wrażeniem szybkości działania ;-)

Niestety czeka mnie jeszcze jedna instalacja z wgrywaniem najpierw wersji 1.1, bo nie działają mi czujniki :/

 

Swoją drogą to MIUI w kulki poleciało z zakończeniem wsparcia dla Mi5. Jeszcze ostatnia wydana wersja u mnie ma problem z mapami - zawiesza się przy próbie wyznaczenie trasy.

Edytowane przez pigula630
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pigula630 napisał:

@JacekBB

Dzięki za odpowiedź. Już się trochę pobawiłem i jest nagrywanie:
Aplikacja Telefon -> u góry 3 kropeczki -> "Ustawienia" -> "Dźwięki i wibracje" -> i na samym dole "Auto call recording"

Do wyboru też 2 formaty nagrań - AMR i AAC. U mnie AMR nie działa. Tzn coś tam nagrywa, ale później pliku nie można otworzyć. AAC działa ok. Słychać obydwie strony.

Ogólnie ROM spoko. W moim subiektywnym odczuciu bateria na +. Co do szybkości działania, to się nie wypowiadam, bo zawsze jak robię czystą instalację obojętnie jakiego ROMu, to jestem pod wrażeniem szybkości działania ;-)

Niestety czeka mnie jeszcze jedna instalacja z wgrywaniem najpierw wersji 1.1, bo nie działają mi czujniki :/

 

Swoją drogą to MIUI w kulki poleciało z zakończeniem wsparcia dla Mi5. Jeszcze ostatnia wydana wersja u mnie ma problem z mapami - zawiesza się przy próbie wyznaczenie trasy.

instaluj 1.1. czujniki działaja pózniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...