Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny ROM do Mi5


TripleXXX

Rekomendowane odpowiedzi

Po wgraniu trzeba jeszcze zrestartować telefon.

U mnie w MIUI9 EU działa.

 

Po zmianie w pliku, opcja wyboru H265 nie pojawia się, tylko staje się kodowaniem domyślnym.

 

 

Kodowanie domyślne = h265

 

Ja plik podmieniałem w root/etc, ale to chyba nie ma znaczenia.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

1d07246f9118f2dfdac5fab6f3832018.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wątek o najbardziej stabilnym romie(nie tylko MIUI), to dodam coś od siebie. Przez 2 lata siedziałem na różnych wersjach miui(global stable, global beta, china, eu). Raz mi5 działał lepiej, raz gorzej. Na baterii zawsze trzymał 3.5h przy wifi, 2.5 przy lte. Aż w końcu stwierdziłem, że telefon i tak stary, więc spróbuję czegoś nowego. 

Po przeczesaniu XDA zainstalowałem Syberia OS na Androidzie Pie. I tu szok. Telefon trzyma w ramie po 5-6 aplikacji przez całą noc, bateria nagle 1.5h SOT dłużej, na ROMie praktycznie żadnych problemów(niektórzy mają z działaniem czujników, ale rozwiązanie jest już na xda). ROM oparty na czystym androidzie, płynny, niesamicie przyjemne animacje, powiadomienia zawsze na czas. Po prostu nowy telefon. Serdecznie polecam sprawdzić. Mogę odpowiedzieć na jakieś podstawowe pytanie, gdyby ktoś miał.

PS przy kondycji baterii na poziomie 66% robię 4.5h SOT na wifi. Idzie do mnie bateria nohon, ciekawi mnie, ile wtedy będzie wyciągać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2018 o 11:17, galakty napisał:

Wy serio dalej dyskutujecie o Mi 5 i romach i wadach? Przecież ten telefon jest martwy od roku czy nawet dwóch, tam nigdy nic nie działało od początku... Aparat, OIS, 4k, 30fps, GPS, banan + płyta główna... Na tabletowo i innych stronach płacz że Mi 5 nie dostanie MIUI 11... Jak to nie powinno dostać nawet MIUI 10, poza tym 2 lata skończył w lutym.

Straszyli mnie tym bananem + płytą główną, korzystam prawie półtora roku i nie ma problemu. GPS może nie jest idealny, ale daje radę. Aparatu nie oceniam, bo nie jestem zbyt wymagającym użytkownikiem w tym obszarze. Trochę przesadzone chociaż np.: Mi6 jest zdecydowanie bardziej dopracowany. Świadomie wybrałem Mi5, bo był tani ($200 + pełny VAT :(), a chciałem przetestować zanim wyłożę większą kasę na coś konkretnego.

Dnia 26.11.2018 o 11:17, galakty napisał:

Serio, zmieńcie ten telefon w końcu a nie szukacie rozwiazania które nigdy nie nadejdzie. To Xiaomi "starej" generacji, dzisiaj ich telefony są o niebo lepsze, a od takiej Mi 5 to nawet RN5 jest 100x lepszy i ją gniecie. Aparatem czy GPSem to nawet brak słów żeby opisać, Mi 5 to bardziej jak Redmi 1 dzisiaj wygląda.

O niebo lepsze, ale nadal brakuje IP68 co w sytuacji gdy zabrali jack' a jest słabe, są eksperymenty z wielkością baterii i jeszcze AMOLED, którego trochę się boję.

Dnia 26.11.2018 o 11:32, latet napisał:

Osobiście planuję poużywać Mi5 jeszcze około roku. Chyba że nie naprawią problemu z Google Maps.

Mam podobny plan, czekam aż wyjdzie Galaxy S10 i odpowiedź Xiaomi na niego. Zmieniając teraz dostałbym tylko nieco większy wyświetlacz bez ramek. Lepszy aparat też, ale dla mnie to mało odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadałem w drugą stronę - z Amoleda na IPS. Amoled ma nieco przesycone kolory, ale to może się akurat podobać. Natomiast zauważalnie gorsza jest widoczność w słońcu na amoledzie i to już jest wada. Za to czerń na IPS wypada dużo słabiej. Także oba ekrany mają swoje wady i zalety, to bardzo indywidualna kwestia. Jedno mnie tylko dziwi - nadal nie mogą ogarnąć trwałości OLED-ów. Wystarczy popatrzeć na Samsungi powystawowe - elegancko poprzepalane ekrany, a na IPS-ach w tych samych warunkach nic.

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2018 o 11:17, galakty napisał:

Serio, zmieńcie ten telefon w końcu a nie szukacie rozwiazania które nigdy nie nadejdzie.

Zmieniłem na Mi Mix 2S, bo nie chciałem Amoleda i notcha. Uznałem, że to ostatni normalny, pod tym względem, smartfon z wyższej półki, a MIUI lubię. Na razie tylko się bawię. Jeszcze nie wiem czy żałuję, ale nie mam poczucia, żebym zrobił interes życia. Jak ktoś chce się bawić ROMami i korzystać jeszcze rok z Mi5 to bardzo dobry pomysł. Do tego czasu pewnie będą składane wyświetlacze, czujniki ukryte pod ekranem, może głośniki ukryte w ekranie albo lepsze baterie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2018 o 12:51, kdomasik napisał:

Na baterii zawsze trzymał 3.5h przy wifi, 2.5 przy lte.

Na MIUI 8 miewałem wyniki po 7h wifi i 4h lte, na MIUI 10 ciężko uzyskać 2h lte, no ale cofka tak bardzo wstecz boli bardziej niż połowę krótszy SOT.

Custom romy dają drugą młodość zapomnianym urządzeniom, ale często wiele w nich nie działa ... chociaż każdy kto siedzi na miui, raczej jest już do tego przyzwyczajony ;)

Skoro Mi5 oficjalnie już dostał status EOL, może warto byłoby napisać na czym teraz siedzicie (system)? U mnie ostatnia wersja beta 8.11.22 eu i niestety nie mogę jej polecić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, CryRek napisał:

Na MIUI 8 miewałem wyniki po 7h wifi i 4h lte, na MIUI 10 ciężko uzyskać 2h lte, no ale cofka tak bardzo wstecz boli bardziej niż połowę krótszy SOT.

Apple ma dość sensowną politykę, bo jeden duży iOS dodaje nowe funkcje i trochę zamula, a kolejny skupia się na optymalizacji, wydajności, stabilności itp. Xiaomi mogłoby to skopiować.  Mam nadzieję, że zmniejszenie SOTu to nie motywacja do wymiany telefonu na nowszy, bo jeżeli tak to Mi Mix 2S będzie ostatnim produktem od Xiaomi jaki kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karls napisał:

Możesz podać linka? Nie udało mi się dotrzeć do żadnego oficjalnego oświadczenia, a było by to zaskakujące, z uwagi, jak długo były wspierane modele Mi3 czy Mi4.

Niestety ale długie wsparcie Xiaomi to już przeszłość. Jednak w większości modeli z procesorem Snapdragon jest bardzo dobre wsparcie z nieoficjalnymi romami. Tak to jest z Androidem, że telefon po dwóch latach nadaje się tylko do kosza ( za wyjątkiem OnePlus) jeśli zależy ci na aktualnym oprogramowaniu i bezpieczeństwie. Jedyne wyjście na przedłużenie tego oktesu to instalacja custom rom np. LineageOS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co moge więcej opisać. 

Czysty android 9.0 z kkilkoma fajnymi dodatkami podobnymi do tych z Oxygen OS. Ja u siebie nie mam żadnych bugów. Teraz wszedł update, do którego trzeba zrobić clean install. Nie chce mi się tego na razie robić(brak czasu), więc nie powiem, czy coś się na plus zmieniło.

Niektórzy mają problemy z działającymi sensorami, ale jest gotowe rozwiązanie na xda, u mnie działa. Na xda jest również milion screenów z tego romu.

Jest wbudowane Camera2Api, więc wystarczy zainstalować normalnie googlecam i działa. Zdjęcia robi fantastyczne. Dźwięk na słuchawkach jest dużo głośniejszy niż na MIUI Global. Jest szary i czarny motyw + wybieranie koloru akcentów. 

Domyślnie nie ma Gapps, trzeba je doinstalować ręcznie, ja zainstalowałem wersję micro, działa mi Digital Wellbeing, działa odblokowywanie twarzą, działa daptive birghtness i adaptive battery.

 

Aaaa no i jest stale aktywny czytnik linii papilarnych, który nie wpływa jakoś źle na baterię!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kdomasik A korzystałeś może z LinegeOS, albo Resurrection Remix? Pamiętam, że swego czasu, to były najlepsze custom romy. Ostatnio chyba bardzo polecany jest też AEX. Miałbyś porównanie do któregoś?

 

14 godzin temu, mariusz.ur napisał:

 telefon po dwóch latach nadaje się tylko do kosza  (za wyjątkiem OnePlus)

Ciekawe ile z tego co piszą jest prawdą, wokół xiaomi też krąży wiele bajek, a nie ma chyba bardziej hypowanych marek niż xiaomi i oneplus.

Edytowane przez CryRek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rolin' napisał:

To źle świadczy o Xiaomi jako takim. Czyżby zwrot w polityce aktualizacji? Skoro flagowaca który ma coś koło 2,5 roku można już odciąć od wsparcia niczym u Samsunga, to może się okazać, że niedługo Redmi lawinowo zaczną być ucinane, albo wręcz w stylu dużych marek - wychodząc z fabryki będą tracić wsparcie. Zastanawiałem się nad zmianą na nowszy model Xiaomi ale teraz to jestem w kropce... Może lepiej pójść w jakąś Nokię? Teraz oni się wybijają na liderów długiego wsparcia a ja nie lubię za często zmieniać telefonu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rolin' napisał:

Masz: http://en.miui.com/thread-4874055-1-1.html

Ktoś wie, jaka była ostatnia wersja miuipolska z działającymi Mapami Google? 

Dziś zainstalowałem na czysto Global Stable.eu (xiaomi.eu_multi_MI5_V10.0.1.0.OAACNFH_v10-8.0.zip) i działa Google map na razie bez zwiechy. Bo nowego stable się chyba nie doczekamy ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CryRek napisał:

@kdomasik A korzystałeś może z LinegeOS, albo Resurrection Remix? Pamiętam, że swego czasu, to były najlepsze custom romy. Ostatnio chyba bardzo polecany jest też AEX. Miałbyś porównanie do któregoś?

 

Ciekawe ile z tego co piszą jest prawdą, wokół xiaomi też krąży wiele bajek, a nie ma chyba bardziej hypowanych marek niż xiaomi i oneplus.

Korzystałem z LOS, nie pasował mi wizualnie, bateria trzymała podobnie. Syberia jest podobna do Pixel Experience, ale ma więcej opcji personalizacji. Z AEX i RR nie korzystałem. Zacząłem testowanie od LOS i Syberii. Ta druga się spodobała, więc nie chce mi się poświęcać czasu na szukanie dalej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na moim Mi5 jeszcze Miui 10 w wersji global stable. Nie mam pojęcia czy problem z mapami tam występuje. W każdym razie w wersji global beta, pojawił się stosunkowo niedawno. Jestem niemal pewien, że na 8.9.x wszystko było w porządku. Niestety dokładnej wersji ROMu kiedy było to zepsute nie zapamiętałem, bo byłem pewien, że zostanie to naprawione...

Z tego co widzę, w oficjalnym komunikacie informują, że będzie ostatnia, nowa wersja stable dla Mi5 także: http://en.miui.com/thread-4874055-1-1.html -> 

Cytat

there will be no Global Beta update for Mi 5 & Redmi Note 3 Pro, except for the last stable ROM that comes in the near future

Poczekam więc na odświeżoną wersję Global, bo na obecnej (10.0.1.0), Messenger, Facebook i nie tylko crashują się bardzo często. Jeśli na nowym Stable dalej będzie to obecne, nie pozostaje nic innego niż szukanie ROMu beta w wersji gdzie tych problemów nie ma - a taka była!

Edytowane przez irot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że jak ten ostatni global nie będzie ok to trzeba będzie uciekać na coś innego. Może ten syberia os będzie ok.

Ktoś wie jak pożenić chmurę z innym systemem niż miui tak, żeby ściagnąć i zsynchronizować z chmury xiaomi historię połączeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Poczekam więc na odświeżoną wersję Global, bo na obecnej (10.0.1.0), Messenger, Facebook i nie tylko crashują się bardzo często. Jeśli na nowym Stable dalej będzie to obecne, nie pozostaje nic innego niż szukanie ROMu beta w wersji gdzie tych problemów nie ma - a taka była!

Ja jestem na ostatnim Global Stable. Google Mapa działa normalnie, w zasadzie to od was dopiero dowiedziałem się, że na MIUI10 są z tym jakieś problemy. FC też nie mam. Chociaż nie używam ani FB ani Messengera. Ale taki Whatsapp np. działa jak trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ik`ey napisał:

Ktoś wie jak pożenić chmurę z innym systemem niż miui tak, żeby ściagnąć i zsynchronizować z chmury xiaomi historię połączeń?

@ik`ey jak chodzi o samą historię połączeń, czy nawet smsy, to jest pełno aplikacji w sklepie play,  sam używam tego, mnie bardziej wkurza instalacja i ustawienie 50 aplikacji, co zajmuje koło 4h ;)

Edytowane przez CryRek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...