Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny ROM do Mi5


TripleXXX

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Karls napisał:

Dziwne, już dawno ogarnęli problem z aplikacjami niesystemowymi. Discord, apka od wyników sportowych, TT, wszystko daje u mnie powiadomienia. Akurat z wykopu nie korzystam ale co takiego wyjątkowego może w nim być?

tego to nie wiem :) ale fakt jest faktem , dzialalo na andku 6 idealnie :) tutaj ustawilem wszystko co sie tylko da i powiadomien brak czy to na pasku czy na ekranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karls napisał:

A masz możliwość w ustawieniach powiadomień zaznaczyć przy nim, żeby traktował je jako priorytetowe? Nie jest to idealne, bo będzie Ci na samej górze przypinał ale przynajmniej będzie przychodzić.

gdzie dokladnie to mozna odszukac ?  w pasek powiadomien i statusu ? tu nic nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Karls napisał:

Chyba powinno być w "Powiadomienia aplikacji" Jak na tej liście klikniesz w wykop.

nie ma tej opcji albo nie wiem gdzie szukac , mozesz podac dokladnie gdzie to jest ? / ok znalazlem , nie ma tekij opcji przy wykopie .  / edit ... ruszylo , przinstalowalem apke i poszlo ... zobaczymy czy jednorazowy wybryk czy stale beda przychodzic :)

 

ok powiadomienia przychodza , ale nie zawsze odrazu , czasami drugie trzecie itp .. i wtedy odrazu wszystkie pokazuje . inny blad - jedna wiadomosc wazzup , a na ikonce pokazuja sie dwie :)

Edytowane przez robotx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej , po full wipe moge rom smialo polecic :) u mnie na gmail powiadomienia sie zgadzaja .. warto zainstalowac apki na czytso bez backupu , bo to moze powodowac problemy z powiadomieniami , u mnie tak wykop nie dzialal np.  wazzup instalowany z backupu i moze temu te podwojne powiadomienia :) nie przeszkadza specjalnie wiec jak kiedys mi sie zechce to przeinstaluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sobie tego globala miui 10 stable i szczerze trochę się zawiodłem, płynność i bateria na minus w stosunku do ostatniego wydania xiaomi.eu na miui9, mimo że wynik w antutu wyższy. Mam wrażenie, że "telefon w gotowości' drenuje baterię. Tragedii nie ma, ale przez noc spada około 10%, mimo że nic nie ma w tle. Średni SOT 2h przy włączonym LTE i jednym dniu używania. To o jakieś 30 minut mniej w porównaniu do tego co miałem w miui9. Żywotność baterii według AccuBattery to 75%. Może to kwestia jakiegoś ustawienia, ale na razie do tego nie doszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10% przez noc? U mnie to jest tak koło 2%, więc różnica bardzo duża. Rozumiem, że robiłeś wszelkie wipy i wgrywałeś na czysto? SOT 2h też wygląda dziwnie słabo. 2,5h jak dużo grasz w gry to jeszcze ok brzmi wiarygodnie, ale przy przeglądaniu internetu bez problemu powyżej 3-3,5h powinno wychodzić, z włączonym LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież z tego co wiem, to nie da się w normalny sposób przejść na globala bez wipów, więc o czym Wy piszecie? 

Przedwczoraj zrobiłem jeszcze factory reset, ustawiłem wszystkie opcje i pierwszej nocy spadło tylko 1%, potem zainstalowałem 20 standardowych aplikacji i mam drenaż 1,5%/h, przez noc koło 10%. Żadna z tych aplikacji nie drenowała na miui9, a w opcjach baterii góruje telefon w gotowości i sygnał sieci. 

Czas wracać na Eu, chyba że macie jakieś pomysły, bo na ten moment mogę tylko odradzić global stable, na pewno nie jest to najbardziej stabilny Rom dla mi5. 

P.S. żadnych backupów nie robiłem, najpierw instalacja miflashem, potem konfiguracja jako nowe urządzenie.

P.S.2 w ogóle dziwna sprawa, w przypadku romu eu zadbali o to, żeby w sklepie google była certyfikacja, a na globalu już nie.

Edytowane przez CryRek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przejsciu z andka 6 na miui 10 stable pozytywne wrazenia . Bateria w normie , a nawet moze lekko lepiej - a sporo aplikacji jest ciagle w tle :) messendzery wazzupy wykopy itp. Jeszcze raz z czystym sumieniem moge polecic ten rom - dziala jak powinien a do tego ladnie wygladaja powiadomienia itp . wiec jezeli ktos ma jakis drenaz bateri to pewnie cos namieszal w systemie albo jakas apka drenuje

Edytowane przez robotx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, CryRek napisał:

Przecież z tego co wiem, to nie da się w normalny sposób przejść na globala bez wipów, więc o czym Wy piszecie? 

Przedwczoraj zrobiłem jeszcze factory reset, ustawiłem wszystkie opcje i pierwszej nocy spadło tylko 1%, potem zainstalowałem 20 standardowych aplikacji i mam drenaż 1,5%/h, przez noc koło 10%. Żadna z tych aplikacji nie drenowała na miui9, a w opcjach baterii góruje telefon w gotowości i sygnał sieci. 

Czas wracać na Eu, chyba że macie jakieś pomysły, bo na ten moment mogę tylko odradzić global stable, na pewno nie jest to najbardziej stabilny Rom dla mi5. 

P.S. żadnych backupów nie robiłem, najpierw instalacja miflashem, potem konfiguracja jako nowe urządzenie.

P.S.2 w ogóle dziwna sprawa, w przypadku romu eu zadbali o to, żeby w sklepie google była certyfikacja, a na globalu już nie.

Mam dokładnie to samo co Ty. Tylko, że mi drenowało już na ostatnich wersjach eu, więc straciłem cierpliwość i wgrałem globala, oczywiście wszystko na czysto z miflashem. Poprawy nie było praktycznie żadnej (Miui 9 stable jak i 10), Sot ok 2h ( do 3h przy wyłączonym LTE itp.) I tak jak u Ciebie telefon w gotowości najwięcej procent. Nie wiem już w sumie co robić, może świeża bateria, tylko skąd teraz taką sprawdzoną zamówić? No i 9 stabilniejsza od 10, przynajmniej na moim fonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Safety net jest na zielono. Płatności działają. W sumie nie ma się o co burzyć :)

Ogólnie to mam Global stable, zainstalowany TWRP i Magisk 17.1. Nic nie zmieniałem w magisk hide. Root działa. APay też . 

Także z tym certyfikowaniem nie przejmuje się :)

Edytowane przez JacekBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to działa generalnie tak:

  • Zamknięty BL + Global Stable = certyfikacja
  • Otwarty BL + Global Stable = brak certyfikacji
  • Otwarty BL + Global Stable + Magisk Hide = certyfikacja

Wiadomo, ta certyfikacja jest na pietruszkę potrzebna w tej chwili, na razie to bardziej taki detal dla ozdoby. Ale gdyby to kogoś interesowało to powinno być jak opisałem, jeśli żaden błąd po drodze się nie wydarzy, albo nie ma jakiś nieukrywalnych modyfikacji pokroju xposed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast pochwalę 8.8.30, moim zdaniem znacznie lepiej niż global stable 10. Zarówno płynność jak i bateria na plus, średni SOT 3h LTE lub 6h wifi przy 2 letniej baterii, ale w dalszym ciągu występuje u mnie problem z "telefonem w gotowości", szczególnie przy wysokim poziomie baterii. Może ma to związek z tym "nowym" zarządzaniem energią w miui 10. 

*nowym dla mnie, bo dopiero niedawno przeszedłem na miui 10

Edytowane przez CryRek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aktualizacji z miui 9 do 10 chyba nawet nie trzeba było robić wipe'a, więc powinno wystarczy wejść w aktualizacje i wybrać plik z nowym systemem, wcześniej pobranym na telefon, ale tutaj jest duży przeskok, więc dla pewności lepiej zgrać sobie wszystkie ważne pliki na dysk i w twrp zrobić wipe>format data (wymaże wszystkie dane), a potem wrzucić nową wersję systemu i zainstalować na czysto z twrp. Jak chcesz przejść na globala, to będzie potrzebne narzędzie miflash i tutaj też stracisz dane z telefonu. 

Ja nadal siedzę na 8.8.30 i nowych, czy większych problemów nie zauważyłem, fakt że bateria ginie w oczach, ale wystarczy wyłączyć synchronizację* i już jest w porządku. Duże zużycie przez "telefon w gotowości" najprawdopodobniej związane jest z częstym wybudzaniem przez "usługi google play" i "usługi xiaomi".

*swoją drogą po wyłączeniu synchronizacji wynikła ciekawa sytuacja - telefon nadal otrzymuje powiadomienia z facebooka i messengera :)

Edytowane przez CryRek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia Sat Oct 20 2018 o 16:51, Obcy napisał:

Mam starożytną wersję .eu 8.1.18 i przymierzam się do przejścia na MIUI 10.

Jaką wersję obecnie polecacie i w jakich krokach bezpiecznie przejść?

Zostań. Dobrze radzę :) Sam siedzę na tej wersji bo mersje marcowe i kolejne, łącznie z miui10 wyraźnie mula względem tej wersji że stycznia. A powrót z miui10 do 9tki to droga przez mękę - opisywałem swoje zmagania tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2018 o 11:55, newyk22 napisał:

Bardzo często na global miui10 wywala mnie z aplikacji tj. Facebook, instagram, messenger. W tym ostatnim przypadku zazwyczaj gdy jest w konwersacji do załadowania jakiś filmik z yt albo gif...

Szczerze mówiąc - te aplikacje działają dobrze tylko i wyłącznie na iOSie. Tam nie ma opisanych problemów, a wszystko działa płynnie. iPhone 6S i wyższe będzie odtwarzał to lepiej niż najnowsze flagowce z Androidem niezależnie od producenta.

Dnia 12.11.2018 o 12:04, Karls napisał:

Akurat nie korzystam z żadnej z wymienionych aplikacji. FB i messenger na androidzie to ogólnie syf, lepiej odinstalować/wyłączyć od razu bo szkoda baterii. Ewentualnie jakiś alternatywnych klientów można poszukać.

Messenger Lite jest bardzo fajny, a jako klient FB może być Simple Pro (bez reklam) albo Swipe (bez reklam) albo Facebook Lite. Standardowe aplikacje rozwalają i zamulają system. Nie warto.

Edytowane przez hackmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Sun Nov 11 2018 o 12:00, Karls napisał:

To ja tylko dopowiem - na romach Global MIUI10 w mojej ocenie działa płynniej niż MIUI9. Na kilku ostatnich dziewiątkach zdarzały się losowe przycinki, tutaj jest lepiej.

Nie bez powodu używam 8.1.18. Marcowe wersje, nawet te jeszcze na androidzie 7 były znacznie wolniejsze od styczniowej. Ostatnie wydania miui9 były już z androidem8 i to była porazka jeżeli chodzi o wydajność. Definitywnie zostałem na 8.1.18 bo jest szybka i długo trzyma bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...