Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny ROM do Mi5


TripleXXX

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.09.2018 o 15:14, Karls napisał:

Więc zaryzykowałem i wgrałem MIUI 10 global stable. Po około 24h używania mogę już podzielić się pierwszymi wrażeniami. Wizualnie jest na plus - podoba mi się ten styl paska powiadomień/głośności w stylu iPhona. Brakuje jednak prognozy pogody w statusbarze, można najwyżej widget na pulpit wsadzić. Nowy styl powiadomień - to coś pomiędzy tym znanym z romów china a global miui 9. Ogólnie spisuje się bardzo fajnie, szybkie odpowiedzi z paska działają, ładnie grupuje powiadomienia. Na plus też nowe gesty, chociaż tych pełnoekranowych nie ma - zarezerwowane są dla telefonów 18:9, choć ponoć odpowiednim modułem Magisk można to odblokować i na Mi5. Szybkość działania - tu zdecydowana poprawa, chociaż na pewno ma też wpływ fakt, że zrobiłem czystą instalację. Bateria - wydaje mi się, że odrobinę lepiej niż na 9.6.2.0, coś na poziomie 9.6.1.0, gdzie trzymała chyba najlepiej. Nowy układ ostatnich aplikacji w postaci mozaiki wymaga przyzwyczajenia, na razie nie umiem powiedzieć czy jest lepszy czy gorszy od tego z MIUI9. Nie zauważyłem żadnych bugów - powiadomienia, dioda, gps, tempo ładowania - wydaje się, że wszystko w porządku. Oczywiście co już wydaje mi się klasyką - po pierwszym uruchomieniu po aktualizacji trzeba zrobić restart jak skończy się cała synchronizacja, bo na pierwszym rozruchu telefon muli, potem już nie ma problemu. Ogólnie na razie oceniam całość pozytywnie, zobaczymy jak będzie na dłuższą metę.

powiadomienia z alep pozasystemowych dzialaja? jakies wykopy wazupy gmaile itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak. Zdecydowanie mniej bugów doświadczam pod Global Stable, jakoś ostatnio ekipa xiaomi.eu za bardzo goni cyferki a za mało dba o jakość. Poradnik jest tutaj:

https://miuipolska.pl/forum/topic/35693-rootowanie-oficjalnych-romów-globalchina-twrp/

 

NFC działa, z tym jakoś nigdy nie miałem problemu bez względu na wersję MIUI.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, goszka napisał:

Nie trzeba go blokować. Sam się też nie zablokuje, chyba że wgrywasz miflashem i zaznaczysz opcję blokady.

Nie wiem, jak jest teraz, ale jak ostatnio (rok temu) wgrywałem globala bez tej opcji, to i tak zablokował BL. Nie żeby to był problem, bo można przecież zaraz sobie odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karls napisał:

To musisz albo zainstalować Magisk i ukryć otwarty BL, albo go zamknąć, bo tak na 90% nie zadziała. Chociaż oczywiście nie zaszkodzi sprawdzić zanim zaczniesz kombinować.

Wywaliłem magisk i zablokowałem bootloader i nadal nie działają płatności :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karls napisał:

To musisz albo zainstalować Magisk i ukryć otwarty BL, albo go zamknąć, bo tak na 90% nie zadziała. Chociaż oczywiście nie zaszkodzi sprawdzić zanim zaczniesz kombinować.

blokuje bootloader , pytanie tylko czy bez problemu bedzie mozna w razie czego odblokowac ( juz po zgodzie kiedys od xiaomi ) czy znowu jakies czekanie itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robotx napisał:

blokuje bootloader , pytanie tylko czy bez problemu bedzie mozna w razie czego odblokowac ( juz po zgodzie kiedys od xiaomi ) czy znowu jakies czekanie itp ?

Dobre pytanie. Teoretycznie nie powinno być kolejnego czekania, ale ostatnio tak Xiaomi kombinuje z tymi odliczaniami, że nie jestem pewien. Najlepiej jak by się wypowiedział, ktoś kto odblokowywał ostatnio po raz drugi ten sam telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robotx napisał:

blokuje bootloader , pytanie tylko czy bez problemu bedzie mozna w razie czego odblokowac ( juz po zgodzie kiedys od xiaomi ) czy znowu jakies czekanie itp ?

Ja niedawno omyłkowo zablokowałam, zapomniałam przestawić w miflashu. Przy ponownym odblokowaniu nie musiałam czekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MD13 napisał:

Zdecydowałem zainstalować 8.9.20. jak na razie polecam. Na mi5 stabilny.
 

Na moim Mi5 ten ROM (8.9.20 EU) to najgorszy, jaki pamiętam od lat. Dramatyczny drenaż baterii, lagi. Chyba się przesiądę na Globala, skoro i tak na razie nie ma nowych EU. Na tym nie da się żyć. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim Mi5 ten ROM (8.9.20 EU) to najgorszy, jaki pamiętam od lat. Dramatyczny drenaż baterii, lagi. Chyba się przesiądę na Globala, skoro i tak na razie nie ma nowych EU. Na tym nie da się żyć. Nie polecam.
No na razie nie zauważyłem ,żeby coś lagowało. Drenażu baterii także. Na razie zachowuje się oki. A co do globala to polecam. Na moim mi6 mam od samego początku i sobię chwałę. To eu to już nie to samo co było 3 lata temu

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MD13 napisał:

To eu to już nie to samo co było 3 lata temu

Moim zdaniem to to samo (czyli ma nowości, ale także masę błędów w tym ciągle bolączki gps itp...) tylko jedyne co się zmieniło, to nadszedł Global rom, którego kiedyś nie było. Szczerze mówiąc dzisiaj sensu w xiaomi.eu nie widzę, chyba że ktoś musi mieć nowinki na już i nowe cyferki w systemie... Dziewczyna ma RN5 na globalu i żadnego błędu nie widziałem do tej pory, siedzi już na MIUI10, instalacja zajęła chwilę, żadnych wipe i innych cudów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi.eu jest dobre ale nie aktualizując co tydzień.

Ja robie to tak że gdy wyjdzie jakiś dobry rom na mój model bez bugów itp to zostaje z tym romem na jakiś miesiąc. Jeżeli w tym czasie wyjdzie jakaś ciekawa funkcja to zaktualizuje, jeżeli nie to siedze na tym romie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale instalując stable to czekasz tylko na stable. Nigdy nie miałem stable i nie wiem jak tam jest i czy te romy są faktycznie stabilne. Poza tym jak chcesz przechodzić miedzy stable a beta to trzeba robić wipe. A na tygodniowym beta zostajesz na romie na którym chcesz, który śmiga u Ciebie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem xiaomi.eu stable - nie wiem jak oni te stabilne wybierają ale nie jest wcale lepiej jak na weekly, chyba na odczep się je robią, bo większość ich użytkowników i tak weekly używa. Gdybym miał opisać w kolejności od najbardziej stabilnego do najmniej to o dziwo było by tak: Global stable > Xiaomi.eu weekly > Xiaomi.eu stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karls napisał:

Miałem xiaomi.eu stable - nie wiem jak oni te stabilne wybierają ale nie jest wcale lepiej jak na weekly, chyba na odczep się je robią, bo większość ich użytkowników i tak weekly używa. Gdybym miał opisać w kolejności od najbardziej stabilnego do najmniej to o dziwo było by tak: Global stable > Xiaomi.eu weekly > Xiaomi.eu stable.

Xiaomi.eu stable to zwyczajnie jakiś "lepszy" weekly... To ten sam system, więc nic dziwnego że nie jest stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CryRek napisał:

Dawno nie interesowałem się globalem, ale chyba dam mu szansę, swoją drogą udało się w końcu pogodzić globala z twrp, czy nadal występuje bootloop lub recovery usuwane jest z każdym updatem?

Wszystko śmiga na mi5. Global, twrp, magisk, adaway i płatności GPay. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrazenia po instalacji globala na miui 10 pozytywne .

Powiadomienia z wykopu nie dzialaja... ktos wie czy da sie cos z tym zorbic ? odrazu napisze ze autostarty , klodka , nie ubijanie aplikacji itp ustawione . tak samo w samej apce . 

wazzupy masendzery smigaja mimo ze nie sa to apki systemowe , gmail tez ok . 

gps dziala perfekt , aparat sporo nowych opcji po przesiadce z andka 6 . ogolnie spoko wszystko , tylko ten wykop ...pewnie jakies inne apki maja ten sam problem no ale z tej akurtat korzystam :)

Edytowane przez robotx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...