Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny ROM do Mi5


TripleXXX

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Karls napisał:

W razie czego to jest już Global Stable z bazą androida 8.0. Działa, z Magisk i TWRP dał się pogodzić bez problemu.

Nie wiem, czy się też bez problemu będzie aktualizował, ale przy stable to rzadka okazja ;)

Czy możesz sprawdzić:

  • jakość dźwięków tła w nagrywanych plikach video
  • liczbę FPS w nagrywanych filmach 4K
  • działanie OIS
  • dokładność i stabilność GPS - najlepiej także z podpiętą ładowarką w samochodzie
  • powiadomienia (ogólnie, czy jakieś problemy zauważasz w tym zakresie)
  • działanie urządzeń via BT
  • drenaż baterii w spoczynku (np. w nocy, ale po kilku dniach od instalacji systemu, a nie w pierwszych dobach).
  • no i oczywiście - kwestię ubijania/przymrażania apek tle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

  • Jakość dźwięku normalna, nic nie trzeszczy
  • Na podstawie bitrate mi wychodzi 30fps
  • OIS - to jest najbardziej subiektywne, coś stabilizuje ale czy jest to pełnie działanie - nie umiem ocenić
  • GPS - na ładowarce nie sprawdzałem ale normalnie na baterii to przez 1,5h testowania spisywał się bez zarzutu, fix bardzo szybko złapał, nie gubił
  • Powiadomienia - tak samo jak na xiaomi.eu, czyli ok. Jedynie co to niektórym dioda działa w kratkę z aplikacjami innymi niż systemowe.
  • BT - nie mam żadnych słuchawek bluetooth/opasek itp. więc ciężko mi to sprawdzić
  • Bateria w spoczynku - tak samo jak na xiaomi.eu - przez noc chyba mniej niż 5% zeszło
  • Apki w tle - tak samo jak na xiaomi.eu, trzeba dodać do wyjątków bo inaczej ubija jak leci.
Z zalet względem xiaomi.eu - jak dotąd nie zamulał jak się nagrzał i ogólnie mniej się grzeje. No i wreszcie działanie paska powiadomień jest jak trzeba a nie ta przeróbka co sobie wymyślili na China.

Co do aktualizacji to różnicówka nie przejdzie ale pobiera się pełną paczkę ze strony http://en.miui.com/download.html i wgrywa przez TWRP a po nim trzeba przeflashować jeszcze raz Magisk+dm-verity. W sumie można wszystko trzy w jednej kolejce wrzucić i jednym flashem załatwić. Na jedno wychodzi jak z xiaomi.eu tylko nie ściąga Ci paczki automatycznie tylko trzeba samemu pobrać i wgrać - nie duża różnica. Mogę poradnik napisać w Tutorialach, bo wokół tego mnóstwo mitów narosło i ludzie myślą, że na Global Stable to są jakieś kombinacje, żeby root/twrp i aktualizacje działały (sam do niedawna tak myślałem :)).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karls napisał:

Na podstawie bitrate mi wychodzi 30fps

Na podstawie bitrate? Nie wiem, jak to liczysz, ale tego się nie liczy, to jest parametr do odczytania wprost - średni, min. i max. Np:

Frame rate                  : 26.073 FPS
Minimum frame rate          : 13.078 FPS
Maximum frame rate          : 26.231 FPS

Tak najczęściej wygląda FPS z filmach 4K z Mi5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unikajcie 8.7.12 na Mi5. Ja próbując wrócić z niego do starszego miui uwaliłem telefon. 3h zajeło mi jego wskrzeszenie i kolejne 3h by znaleźć sposób na powrót do upragnionej wersji 8.1.18.

 

Po wgraniu 8.7.12 próba:

- odtworzenia backupu przez TWRP

- instalacja starszego softu (zip) przez TWRP

- instalacja starszego softu w trybie FastBoot przez MiFlash

 

... powodowała uwalenie telefonu (ciągłe restarty) a internal storage pokazywał 0MB. Chcę więc Wam oszczędzić nerwów jakie sam przeżyłem. Jeżeli ktoś wgrał tą wersję i ma teraz problem z powrotem do starszej wersji niech pisze na PW. Pomogę w miarę możliwości, bo autorzy miui polska nie raczyli o tym "szczególe" poinformować (mowa o mechanizmie Anti-Rollback, który właśnie od tej wersji się znalazł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu opisałem wszystko dokładniej

https://miuipolska.pl/forum/topic/35627-miui-10-8712/?do=findComment&comment=454681

Nie byl to może anti rollback w pełnym tego słowa znaczeniu bo na szczęście boorloader był odblokowany, twrp udało mi się wgrać. Niestety jakakolwiek próba powrotu do wcześniejszej wersji softu powodowała zapętlony restart telefonu i uwalenie partycji z danymi. Poprostu do tej pory takiego przypadku nie mialem, stąd moje ostrzeżenie. Mnie nie ostrzeżono przez co straciłem 6h z dzisiejszego dnia. Na forum też pomocy nie znalazłem a wręcz upomnienie od moderatora jakoby temat dotyczący wydania 8.7.12 nie był odpowiednim miejscem do rozmowy na temat anti rollbacka i moimi problemami z powrotem do starszej wersji softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

jaki najbardziej stabilny ROM dla Mi5 polecacie? Przyznam, że trochę zmęczyła mnie opcja beta-testera co piątkowe wydanie. Zastanawiam się nad:

Jakie macie doświadczenia? Jaki wybór będzie najlepszy? Gdyby działały z Magiskiem byłoby świetnie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No ja na moim mi6 dałem sobie spokój z eu siedzę na globalu i na razie sobię chwałę. Ale na żony mi 5 zainstalowałem eu i aktualnie ma 8.6.21 i lata naprawdę fajnie. Ale myślę o jakiejś aktu. Daj znać jak byś zainstalował to stable. Z góry dzięki.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.8.23 - siedzę od miesiąca, wszystko śmiga. W żadne Magiski się nie bawię, bo mam konto w PKO i bez problemu przez ich apke płacę.
Jechałem na Mazury - nawigacja bez żadnego problemu.
Powiadomienia działają bez zarzutu, generalnie naprawdę nie mam się do czego przyczepić.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2018 o 18:24, MD13 napisał:

Daj znać jak byś zainstalował to stable. Z góry dzięki.

Więc zaryzykowałem i wgrałem MIUI 10 global stable. Po około 24h używania mogę już podzielić się pierwszymi wrażeniami. Wizualnie jest na plus - podoba mi się ten styl paska powiadomień/głośności w stylu iPhona. Brakuje jednak prognozy pogody w statusbarze, można najwyżej widget na pulpit wsadzić. Nowy styl powiadomień - to coś pomiędzy tym znanym z romów china a global miui 9. Ogólnie spisuje się bardzo fajnie, szybkie odpowiedzi z paska działają, ładnie grupuje powiadomienia. Na plus też nowe gesty, chociaż tych pełnoekranowych nie ma - zarezerwowane są dla telefonów 18:9, choć ponoć odpowiednim modułem Magisk można to odblokować i na Mi5. Szybkość działania - tu zdecydowana poprawa, chociaż na pewno ma też wpływ fakt, że zrobiłem czystą instalację. Bateria - wydaje mi się, że odrobinę lepiej niż na 9.6.2.0, coś na poziomie 9.6.1.0, gdzie trzymała chyba najlepiej. Nowy układ ostatnich aplikacji w postaci mozaiki wymaga przyzwyczajenia, na razie nie umiem powiedzieć czy jest lepszy czy gorszy od tego z MIUI9. Nie zauważyłem żadnych bugów - powiadomienia, dioda, gps, tempo ładowania - wydaje się, że wszystko w porządku. Oczywiście co już wydaje mi się klasyką - po pierwszym uruchomieniu po aktualizacji trzeba zrobić restart jak skończy się cała synchronizacja, bo na pierwszym rozruchu telefon muli, potem już nie ma problemu. Ogólnie na razie oceniam całość pozytywnie, zobaczymy jak będzie na dłuższą metę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest global stable, nie stable eu. Można wgrać normalnie przez TWRP, jakiś czas temu zrobiłem do tego poradnik. Instrukcja aktualizacji jest na końcu pierwszego postu.

Tylko mocno polecam zrobić dodatkowo wipe /data. Bo skoro masz tam xiaomi.eu to nie dość że będzie zmiana bazy MIUI to jeszcze wersji z china na global.

Tak już poza konkursem - zrobiłem malutki moduł pod Magiska do odblokowania full screen display na Mi5, żeby nie trzeba było ręcznie w build.prop grzebać. Nawet fajne te gesty, zobaczymy jak będą się sprawdzać. Krążą jakieś tego typu moduły też po sieci, ale nieznanych autorów to wolałem samemu zrobić bo wiem, że nie ma niespodzianek w środku, tylko ta jedna zmiana potrzebna do odblokowania funkcji ;).

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chętnie bym żonie na globala wrócił, ale nie mam za bardzo czasu się bawić i najlepiej mi po prostu w twrp zrobić aktu. A z tego co czytałem kiedyć to najlepiej jest flaszować , czyli wgrać na czysto. A jak pomyślę o tych wszystkich apkach its to mi się odechciewa.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie backup przez ustawienia systemowe (dodatkowe ustawienia->kopia zapasowa i reset -> lokalna kopia zapasowa) to zrzuci Ci większość, w pojedynczych aplikacjach nie systemowych mogą być zgrzyty. Potem aktualizacja przez twrp według tego poradnika co pisałem, poprzedzona wipe data. Po instalacji przewracasz dane z backupu i powinno śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...