Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny ROM do Mi5


TripleXXX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MD13 napisał:

No mam zamiar zrobić aktu żonie na mi5 i wygląda na to że 8.3.1 jest oki. Aktualnie ma jakiś w grudnia .
 

A, to ja sobie też zrobię 8.2.1-->8.3.1, bo z tego co czytam, to jeszcze długo trzeba będzie czekać na jakiś nowszy dobrze działający ROM EU dla Mi5 (o ile w ogóle się doczekamy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po dłuższym czasie korzystania z global dev przesiadłem się na miui polska (xiaomi.eu 8.4.12). Po miesiącu testów stwierdzam, że zmiana na gorsze. Na plus, że działają płatności google pay, jednak minusów jest sporo. Znane problemy z dialerem (udało mi się ograniczyć zamykanie apki tylko do 1 razu, zaraz po uruchomieniu telefonu, potem działa już dobrze), czasem wyłączają się inne aplikacje (raczej losowe, messenger, gmail itp.). Ponadto i mi telefon od czasu do czasu się wyłącza "sam z siebie". Wczoraj testowałem GPS w trasie i tu największy dramat. O ile miałem wrażenie, że już w mieście się zacina i nie prowadzi, to w trasie padł kompletnie. Najpierw nie mógł znaleźć sygnału GPS, następnie miałem komunikat o "wyszukiwaniu najlepszej trasy", która ostatecznie się nie załadowała. Przy tym telefon mocno się nagrzał, więc wyłączyłem go na chwilę (nie był w tym czasie ładowany).

Dużo błędów, chcąc zachować płatności telefonem wrócę chyba na global ale tym razem stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ekipa jeśli chodzi o mi5 nabrała trochę wody w usta i sam nie wiem czemu ma służyć ta strategia przemilczenia błędów. Dodatkowo w perspektywie kilku najbliższych tygodni nie wiadomo nic pewnego jeśli chodzi o aktualizację. Także jeśli xiaomi.eu to na razie tylko nougat. Jak chcesz oreo to inne wydania. Szkoda, bo to trochę dziwna strategia, żeby custom rom świadomie zostawał do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Artur29 napisał:

Ja po dłuższym czasie korzystania z global dev przesiadłem się na miui polska (xiaomi.eu 8.4.12). Po miesiącu testów stwierdzam, że zmiana na gorsze.

Porównujesz ewidentnie pół-kalekie ROM-u "EU" na andku 8.x z ROM-ami global dev na andku ... którym?  Teraz global dev są na 8.x, ale czy te, które ponad miesiąc temu testowałeś też były już na 8.x?

Global Stable są wciąż na 7.0 i myślę, że zapowiedziane niedawno wydania EU Stable też będą na 7.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni global dev z jakiego korzystałem to chyba 8.3.1. Poza brakiem płatności telefonem (od lutego), to właściwie nie miałem większych zarzutów, teraz występują wyżej opisane problemy. 

Najbardziej martwi mnie GPS, od kiedy wczoraj w trasie się zawiesił, tak do dzisiaj nie działa. Wysoką dokładność mam ustawioną, a lokalizacji nie może znaleźć nawet w centrum Warszawy. Na globalu też się gubił ale teraz nawet nie wyszukuje już trasy, nie określa lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też najlepsze wersję to na andku 6.0. Bateria, GPS, powiadomienia...wszystko chodzi jak powinno. Nowsze wersję to pic na wodę. Nie mogłem uwierzyć jak ten tel reaguje chociażby na dotyk, zupełnie jak po zakupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to Android 6.0 czy jednak upgrade do ostatniej wersji na Androidzie 7.0?

Ja jestem ciągle na xiaomi.eu 6.11.10, wszystko pięknie działa, bateria dobra. Jedyne co mnie martwi to kwestia bezpieczeństwa na takim "starym" oprogramowaniu. Polecacie upgrade do 8.3.1, czy zostawić jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe mam miui eu  8.2.1 czyli Android 7 I nie przechodziłem na nowszą bo słyszałem że na android 8 są spore problemy  

Dziś włączyłem aplikację aktualizację i o dziwo pojawiła mi się wersja 8.5.10

Dziwne bo wydawało mi się że zrezygnowano z automatycznych aktualizacji do Android 8 

Co to za wersja jakaś dobra? Jerzy chodzi o nowości to tam stabilność systemu poprawiono niby tylko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ostanie OTA dla mi5. Są dwa nowsze softy do ręcznego wgrania. Akurat tą wersję przeskoczyłem, ale 8.5.24 działa w porządku. Nie widzę większych różnic w stabilności/szybkości względem 7.0. Tylko koniecznie wygraj na czysto jeśli byś się zdecydował, bo inaczej nawet bootloop może być.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karls napisał:

To jest ostanie OTA dla mi5. Są dwa nowsze softy do ręcznego wgrania. Akurat tą wersję przeskoczyłem, ale 8.5.24 działa w porządku. Nie widzę większych różnic w stabilności/szybkości względem 7.0. Tylko koniecznie wygraj na czysto jeśli byś się zdecydował, bo inaczej nawet bootloop może być.

 

 

A no to jest najwiekszy problem. Srednio chce mi sie czyscic wszysytko :(

Poczekam na MIUI X i przeskocze te wszytkie mniej lub bardzij udane buildy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Karls napisał:

Tak czy inaczej przy zmianie 7.0 na 8.0 będzie potrzebny wipe inaczej mogą być błędy. Jak jeszcze będzie zmiana na miui x to tym bardziej.

Zgadzam sie ale moze sie okazac ze pomiedzy IX a X bedzie zalecany wipe i bym musiał znowu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pl_shibby napisał:

Testowałem wszystkie tegoroczne wydania Miui polska, łącznie z ostatnim i jakoś zawsze wracam do 8.1.18. Dla mnie ta wersja jest najstabilniejsza, najszybsza i bezproblemowa.

A ja przestrzegam przed 8.3.26. Najgorsza wersja, jaką miałem na Mi5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo wiecej mozliwosci personalizacji. Wedlug mnie akurat na mi6. Dziala szybciej i bateria lepiej trzyma. Moja dziewczyna nie widzi roznicy wzgledem xiaomi.eu tylko sie ucieszyla duzego zdjecia przy polaczeniach 🤣

mówisz o: https://miuipro.by/
?
Jakieś szczególne różnice względem Miui PL? Bo widzę, że też bazuje na wersji China.


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wierzyłem, że to kiedyś napiszę, ale w końcu któryś update do Mi5 zrobił robotę. Po tym jak ponad rok temu update OTA global MIUI wywalił mi w kosmos GPS'a i nie zanosiło się na to, żeby któraś łatka oddała mi ten, jakże wspaniały, wynalazek ludzkości, przechodziłem przez wiele ROM'ów na andku 6 i 7, w wersji z miui polska i na globalu. Potem testowałem Pixel Experience, który w pierwszym wydaniu działał płynnie, ale strasznie drenował baterię, miał problemy z dialerem i marnie działał aparat. Potem był update, ale to była zmiana na gorsze, trzeba było bawić się w zmiany kernela i ogólnie było mocno średnio z naciskiem na słabo. Ostatni release był niezły, ale nadal moim zdaniem nie wykorzystywał potencjału tego telefonu - np. strasznie irytująco i długo odczytywał linie papilarne...

W końcu postanowiłem dać szansę MIUI 9 i zrobiłem full wipe i instal 8.5.24. Wprawdzie używam go dość krótko, ale na razie jest naprawdę spoko. Płynny soft, fix GPS w sekundę/dwie, bez problemu z dialerem, powiadomienia działają spoko, podział ekranu (we wcześniejszych wersjach tego nie miałem), odczytywanie przez Face ID. Naprawdę to jest ROM warty polecenia i jeśli się nic po drodze nie skopie, to ja osiadam na tym ROM'ie na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jak wrażenia z ostatniego global stable? Ciągłe problemy z miui polska/xiaomi.eu i wcześniej z global dev, związane głównie z gps-em, a teraz także z gubieniem wi-fi i nieprawidłowym działaniem niektórych apek skłaniają mnie do "cofnięcia się" na ten Rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...