Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny ROM do Mi5


TripleXXX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda obecnie porównanie wersji STABLE między global i xiaomi.eu? Przejżałem kilka stron tego tematu ale niewiele z tego wynika, nie mam jakoś motywacji by wczytywać się w te osobiste wycieczki a tak ten temat skończył :).

Liczę na rzeczowe porównanie - chodzi mi o wersje oparte o MIUIv8. Czy któraś z nich zawiera jakieś istotne bugi? Domyślnie będę miał wgrany global i zastanawiam się czy będę miał jakieś korzyści z przesiadki na eu? BL i tak planuje otworzyć z uwagi na root.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dwie wersje stable 8.1.2 i 8.2.2 obie były dobre lecz miały podobne problemy. Długo łapał gps i nie do końca działał ois. Na najnowszym eu płynność działania jest o wiele lepsza. Gps działa super, ois dobrze. Nie działa automatyczne zmienianie tapet ekranu blokady on Line oraz bateria trzyma 4-6 godzin krócej.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cesaroq napisał:

Nie działa automatyczne zmienianie tapet ekranu blokady on Line oraz bateria trzyma 4-6 godzin krócej.

Czyli bateria to wogóle nie trzyma. Pytanie z innej beczki: w KLWP działają akcje uruchamiania aplikacji ze skrótów. W 8.2 jest to uwalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siedzę jakiś czas na xiaomi.eu miałem wgraną wersje 7.7.20 jednak bateria znikała zbyt szybko więc wróciłem do 7.6.8  mimo to dalej mam jakieś dziwne problemy typu slaby zasięg lub jego gubienie, a także wariuje czujnik światła. 

 

Chce przesiąść się na china dev, sporo dobrego słyszałem o wersji 6.4.21 którą na wstępie chce zainstalować, a potem ewentualnie przejść wyżej na 6.11.10.  Problem z tym że nie wiem skąd mam ściągnąć obie wersje na mój telefon mi5 3/64.

 

Wiem że muszę sobie wszystkie pliki skopiować, a potem z przez miflasha wgrać 6.4.21.

 

ktoś wspomoże linkiem? :)  Może być jakas podpowiedź która ułatwi instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 23.07.2017 o 21:41, usenet napisał:

Pytanie z innej beczki: w KLWP działają akcje uruchamiania aplikacji ze skrótów? W 8.2 jest to uwalone.

Odpowiem sam sobie w MIUI 9 GLOBAL 7.8.31 nadal uwalone KLWP. Autor KLWP  Frank Monza tak kwituje "that's a miui bug can't fix"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 14.09.2017 o 14:45, Karls napisał:

Jeśli masz jakiś pomysł jak przetestować ois to mogę sprawdzić. Mam najnowszy stable, na bazie androida 7.0 (miui8).

Po prostu włączasz aparat i ruszasz telefonem - lewo, prawo, góra, dół. Chodzi o bardzo minimalne ruchy, a właściwie lekkie obroty. OIS powinien kompensować wszystkie te ruchy. Gdy nie działa prawidłowo, to kompensuje np. 2 z 4 albo 3 z 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie.
Zamierzam kupić mi5 ...
Jaka jest różnica pomiędzy tymi telefonami? Jeżeli kupię ten tańszy to mogę wgrać tam Polski czy inny ROM. Co oznacza że ten drugi to GLOBAL VERSION?

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_294071.html?wid=21
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_365119.html

Którego lepiej kupić?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lukas1607 napisał:

Witam, mam pytanie.
Zamierzam kupić mi5 ...
Jaka jest różnica pomiędzy tymi telefonami? Jeżeli kupię ten tańszy to mogę wgrać tam Polski czy inny ROM. Co oznacza że ten drugi to GLOBAL VERSION?

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_294071.html?wid=21
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_365119.html

Którego lepiej kupić?

Z góry dziękuję za pomoc.

Mi5 już nie kupisz na Gearbeście, w ogóle teraz już wszędzie Mi5 znika ze sklepów, a jak jest, to w wysokich cenach. Nie ma sensu już go kupować. Bierz Mi5s. Nie wiem, czego oczekujesz od telefonu, ale zainteresuj się też Mi A1, jest teraz już w Polsce za 1200zł. Według mnie dobra oferta. Albo dopłać trochę do Mi6 z Chin.

Edytowane przez adnage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lukas1607 napisał:

Jaka jest różnica pomiędzy tymi telefonami? Jeżeli kupię ten tańszy to mogę wgrać tam Polski czy inny ROM. Co oznacza że ten drugi to GLOBAL VERSION?

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_294071.html?wid=21
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_365119.html

 

W tym przypadku dopisek "global version" najprawdopodobniej nie oznacza zupełnie nic, a na pewno nic istotnego. Mi5 nie ma (jak np. niektore Redmi) osobnej wersji "globalnej" różniącej sie obsługą zakresów LTE. Sprzętowo są więc to identyczne telefony. Być może ten "globalny" ma w zestawie ładowarkę pasującą do europejskich gniazdek bez przejściówki, ale w opisie nic o tym nie dostrzegłem. Piszą niby, że ten "global" ma wgrany oryginalny ROM "global". Być może ten tańszy ma w takim razie syf-MIUI.

Ale przy obu jest niepokojący dopisek " Unlocked for Worldwide use." - co może oznaczać, zę Boot Loader został zdjęty w jakiś "brudny" nieoficjalny sposób, a to może (ale nie musi) się potem wiązać z komplikacjami w pewnych sytuacjach (szczegółów nie znam, pytaj mądrzejszych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adnage napisał:

Mi5 już nie kupisz na Gearbeście, w ogóle teraz już wszędzie Mi5 znika ze sklepów, a jak jest, to w wysokich cenach. Nie ma sensu już go kupować. Bierz Mi5s. Nie wiem, czego oczekujesz od telefonu, ale zainteresuj się też Mi A1, jest teraz już w Polsce za 1200zł. Według mnie dobra oferta. Albo dopłać trochę do Mi6 z Chin.

Ani Mi5s, ani Mi A1 nie mają OIS – jeśli video i photo jest ważne, to bym brał to pod uwagę. Głównie z tego powodu wciąż siedzę na Mi5 i na horyzoncie nie widzę póki co opcji do zmiany (Mi6 kusi, ale trochę za drogi dla mnie, Mi Note 3 - podobnie, kusi, ale cena chora póki co).

Niestety w ofercie Xiaomi jest mało modeli z OIS i żadnego z 60 fps w FHD! (a przypomnę, że mamy 2017 rok).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lukas1607 napisał:

no właśnie, poczytałem trochę o zmianie ROMU na stronie miui, tyko pytanie czy tutaj będę mógł to zrobić bez problemu? Nawet już załatwiłem sobie zgodę od chińczyka :-)

Normalnie to łatwe, ale jak zhackowany BL pachnie problemami... (znam tylko pobieżnie z czytania forum, nie zetknąłem się osobiście, bo nie kupowałem telefony tylko w sklepach, w których nic nie modyfikują i nie grzebią, przynajmniej w tych modelach, które kupiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, latet napisał:

Zapomnaiłem - czy on ma w zamian jakis EIS?

Tak, ten EIS jest lepszy od OIS w Xiaomi ;) 

Dodatkowo ma duże piksele, zwane ultrapikselami. Podczas nagrywania wieczorem w 4K Mi5s widzi to, czego Mi5 nie dostrzega. Jakość fotek też jest lepsza, mimo ułomności softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, galakty napisał:

Tak, ten EIS jest lepszy od OIS w Xiaomi ;) 

Dodatkowo ma duże piksele, zwane ultrapikselami. Podczas nagrywania wieczorem w 4K Mi5s widzi to, czego Mi5 nie dostrzega. Jakość fotek też jest lepsza, mimo ułomności softu.

Jeszcze z 10 lat czekania i Xiaomi wypuści model z OIS+EIS. Po kolejnych 15 latach coś z 60 fps (ale tam zabiorą OIS, aby nie było za dobrze).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...