Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny ROM do Mi5


TripleXXX

Rekomendowane odpowiedzi

@Cesaroq

Że mnie żaden autorytet ale na moje oko OIS działa sporo lepiej w Xiaomi.eu niż Global. Nie sprawdzałem jak jest w China bo więcej jest osób które chce system po Polsku niż Angielsku.

Jak chcesz 100% możliwości to niestety musisz się cofnąć do systemu Xiaomi.eu 6.4.27 MIUI 7.

Jeśli chcesz Global sprawdzić a nie chcesz usuwać później aplikacji skierowanych na Indie to pobierz system z 

później w aplikacji ''Aktualizacje'' kliknij w trzy kropki na górze po prawej i wybierz instalacje z .zip oczywiście mając połączenie internetowe aby mogła być zweryfikowana paczka .zip z systemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest konkret. Tak zrobię. Jutro mi odblokują bootloader i wgram Xiaomi.eu 6.4.27 MIUI 7. A co z tym bezpieczeństwem na romach eu? To chodzi o lokalizację skradzionego telefonu czy są jakieś dziury w systemie że aplikacje bankowe nie będą bezpieczne?

Swoją drogą to straszna ironia że do 1, 5 rocznego modelu nie ma dobrze działającego Romu. A chińczyki albo robią celowe starzenie produktu albo ludzie którzy poprawiają te oprogramowania nie widzieli mi 5 na oczy. A najlepsze te opowieści o prastarym romie co to niby w nim działało wszystko.... To czemu nie bazuje na nim miui polska tylko przerabiają te chińskie bublowate Romy. Dziwna ta cała sytuacja jak dla człowieka który chce tylko niezawodnego działania.
Majdan12 dziękuję za radę.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cesaroq

Wyjdę pewnie na wariata ale jakbym miał posiadać Xiaomi.eu 6.4.27 MIUI 7 to bym przed instalacja tego systemu zainstalował odpowiednią wersje Global Developer MIUI 7 i dopiero zainstalował Xiaomi.eu MIUI 7.

Planowane postarzanie produktu to nic nowego i to robią producenci z całego świata. 

Xiaomi.eu to edycja aktualnych wersji MIUI China a nie coś bardziej rozbudowanego, jeśli by mogli robić lepszy Xiaomi.eu to by to robili. 

@xede

Jeśli mi chcesz wmówić że nowe MIUI 8 a MIUI 7 w kwestii nagrywania się niczym nie różnią to ciekawie sprawdzałem systemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=37339]Cesaroq[/mention]
Wyjdę pewnie na wariata ale jakbym miał posiadać Xiaomi.eu 6.4.27 MIUI 7 to bym przed instalacja tego systemu zainstalował odpowiednią wersje Global Developer MIUI 7 i dopiero zainstalował Xiaomi.eu MIUI 7.
Planowane postarzanie produktu to nic nowego i to robią producenci z całego świata. 
Xiaomi.eu to edycja aktualnych wersji MIUI China a nie coś bardziej rozbudowanego, jeśli by mogli robić lepszy Xiaomi.eu to by to robili. 
[mention=15888]xede[/mention]
Jeśli mi chcesz wmówić że nowe MIUI 8 a MIUI 7 w kwestii nagrywania się niczym nie różnią to ciekawie sprawdzałem systemy. 

to szybszym rozwiązaniem będzie wgranie Xiaomi.eu 6.4.27 MIUI 7 przez miui flasha

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, xede napisał:

@majdan12aż tak bardzo się temu nie przyglądałem, wnikliwie, ale jak wyglądał Twój sposob powównania?

W skrócie chodzi o to, że na miui7 masz 30 fps w 4K i bardzo dobre OIS, na miui8 masz 26 fps w 4K oraz skopany OIS, który niby działa, niby da się skalibrować, ale w sumie każdy pisze co innego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Cesaroq napisał:

Ktoś jeszcze może polecić jakiś stabilny rom oprócz Xiaomi.eu 6.4.27 MIUI 7 który jest płyny nie ma problemów z GPS, baterią i ois?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Napisałbym Ci 6.11.10 miui 8, ale zapewnie wyskoczy zaraz jeden koleś i na mnie nakrzyczy. Działa tam gps (idealnie bez pierdololo z parapetami) OIS jakotako, bateria takie samo gówno jak Global, ubijanie aplikacji tak samo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=7568]galakty[/mention]
Nie wszystkie MIUI 7 oferowały 4K 30 fps. Ostatnią wersją z 4K 30 fps jest Xiaomi.eu 6.4.27 MIUI 7 sprawdzałem to osobiście.
 
[mention=19876]JacekBB[/mention]
Nikt cię o zdanie nie pytaj więc swoją opinie zachowaj dla siebie...

NIK nie pyta ale wyrażam swoją opinię. Proste
[mention=19876]JacekBB[/mention]
Zarzuć adresem. 

Mam na łapku. Nie mogę znaleźć tego na forum ani na www. Mogę wstawić gdzieś dla potomnosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że ten mityczny prastary rom na którym wszytko działa to:
Pierw zrobienie podkładki fleszem oficjalnego Romu 6.11.10
Potem wgranie twrp i dodanie Romu MiFlash_xiaomi.eu_gemini_6.4.21_6.0 

(ktoś by mógł linki dla dopełnienia dać)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, galakty napisał:

W skrócie chodzi o to, że na miui7 masz 30 fps w 4K i bardzo dobre OIS, na miui8 masz 26 fps w 4K oraz skopany OIS, który niby działa, niby da się skalibrować, ale w sumie każdy pisze co innego.

jako, ze nagrywanie mnie nie interesowalo w 4K to pominalem ta opcje stad nie przeszkadza mi wgrywanie najnowszej, gps dziala i nie zawiesza sie sam telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, JacekBB napisał:

Co WY chcecie os 7.7.13? GPS 3 sekundy. Dokładność 9m. Sprawdzane na automapie z witaminą. Ja nie rozumiem. Chcecie to wracacie do starego gówna na którym wszytko działa i nie wywalajcie swoich zali tu.

A u mnie 51 sek, dokładność od 60 do 15m, gubi satelity. Global Beta 7.7,13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, JacekBB napisał:


U mnie xiaomi Eu dev. Śmiga lekko

Ja nie wiem, co robić. Czekać, aż poprawią, czy wysłać do micenter na wgranie innego softu. Zaczyna mnie to denerwować, bo przecież gps jest jednym z podstawowych i używanych narzędzi. Forsa wydana, na początku gps działał dobrze, za to był problem ze sklepem play, teraz sklep ok, gps nie działa. W rodzinie jeszcze dwa xiaomi na miui polska i zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2017 o 10:54, majdan12 napisał:

@Cesaroq

Wyjdę pewnie na wariata ale jakbym miał posiadać Xiaomi.eu 6.4.27 MIUI 7 to bym przed instalacja tego systemu zainstalował odpowiednią wersje Global Developer MIUI 7 i dopiero zainstalował Xiaomi.eu MIUI 7.

Planowane postarzanie produktu to nic nowego i to robią producenci z całego świata. 

Xiaomi.eu to edycja aktualnych wersji MIUI China a nie coś bardziej rozbudowanego, jeśli by mogli robić lepszy Xiaomi.eu to by to robili. 

@xede

Jeśli mi chcesz wmówić że nowe MIUI 8 a MIUI 7 w kwestii nagrywania się niczym nie różnią to ciekawie sprawdzałem systemy. 

A nie prościej byłoby zrobić wipe system ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, hackmaniak napisał:

@Zbigniew 111, a może to nie problem softu tylko sprzętu? Ja przeszedłem przez kilka wersji MIUI Global, Xiaomi.eu, LineageOS i na każdym to samo.

Gdzie i kiedy kupowałeś?

Kupowałem w Polsce, przez alegro 3 - 4 miesiące temu. Przychylam się jednak do softu, bo na początku nie było problemów z gps. Nie testowałem, jak szybko łapie fixa, ale programy korzystające z lokalizacji działały poprawnie, dopiero po drugiej czy trzeciej aktualizacji zauważyłem problem. Nawet nie wiem, czy w międzyczasie nie było aktualizacji androida do 7. Teraz jeszcze doszedł problem z powiadomieniami (whats up). Pewnie poczekam do następnego piątku, jak nic nie poprawią to chyba wyślę do mądrzejszych. Sam się boję grzebać. A próbowałeś miui polska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wejdzie mi to jak zrobię pierw wipe system przez twrp a potem wgram tą wersję 6.11.10? Nie będzie przeszkody że teraz mam na Androidzie 7.0 a tamten system 6.11.10 jest na Androidzie 6?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...