Jump to content

Problem przy wgrywaniu TWRP do Mi4C - brak reakcji na fastboot i adb

Recommended Posts

Witajcie,

Kupiłem Mi4c u Goldwaya który przyszedł z jakimś szajskim romem, którym chciałbym zmienić na polski przez twrp.

Niestety, próbowałem według różnych poradników, z różnymi sterownikami, różnymi jakimiś skryptami itp, z użyciem miflash, mi pc suite, na 3 pc, 2x na win7, 1x win10, 1x linux i za cholerę nie mogę się połączyć poprzez fastboot. W trybie fastboot telefonu PC nie wykrywa ani dla fastboot ani dla adb ani miflash. Gdy wyłączę debugging mode to telefon normalnie widzi jako MTP  i mogę pracować z jego plikami.

Windows rozpoznaje telefon podłączony w fastboot mode jako  Kedacom USB Device -> Android Bootloader Interface.

Bootloader odblokowany.

Zidentyfikowałem dwa problemy: Przy włączeniu debugging mode i podłączeniu usb powinienm dostać pytanie o zezwolenie z kluczem RSA PC którego nie dostaję. Nie mam także opcji  revoke usb debugging authorizations.

Drugi to że przy połączeniu przez usb z debugging mode powinno sie wyświetlić że tel jest w tym trybie, tymczasem u siebie muszę wyłączyć i włączyć jeszcze raz ten tryb żeby dostać taki komunikat.

Wg. opisu syfny rom to: global stable 8.0.16.0(LXKCNCI_20151104_SZ)

Ma ktoś może jakieś pomysły, bo ja już niestety opadłem z sił i nie mam zielonego pojęcia co dalej.

Edited by kravcu

Hah, mam teraz identyczny problem, tylko że nie mogę w MTP nad plikami pracować w ogóle :D - jak wyłączyć debuging żeby móc nawet zrobić format pamięci z poziomu PC i potem spróbować znów wgrać rom? U mnie fastboot tez przestał działać - przeszedłem z CM 13.1 na Miui 8 [ROM z linku z MIUipolska] i mój telefon owszem - chce się właczyć, ale potem każe mi jakiś kod oblokowania wpisac. Jak wpisze cokolwiek to prosi mnie o restart telefonu bo dane są uszkodzone, zamiast restartu on się wyłączy. Też nie mam już pomysłów :P chętnie poczytam co wymysicie, ja teraz jade do CH ochłonąc i potem też dołącze do dyskusji :D

OK - telefon zyje. Na windows 10 nie chciało go widzieć w MIflash, na windows 7 zauwazyło, reszta to tylko fastboot rom i mam teraz telefon po angliesku. Staram się wgrać teraz na niego rom EU.

Edited by decorator12

Wczoraj miałam podobny problem w nowiutkim Mi4C od Goldwaya. Adb widział telefon, ale fastboot za chiny ludowe. Pomogła następująca rzecz: po podłączeniu do kompa urządzenia w trybie fastboot wejście do menedżera urządzeń ręczna zmiana sterownika USB z wersji 11 na 9. Co prawda pisałeś że próbowałeś z różnymi sterownikami więc to pewnie nie to, ale może komu innemu się przyda.

Edited by n_v
16 godzin temu, n_v napisał:

Wczoraj miałam podobny problem w nowiutkim Mi4C od Goldwaya. Adb widział telefon, ale fastboot za chiny ludowe. Pomogła następująca rzecz: po podłączeniu do kompa urządzenia w trybie fastboot wejście do menedżera urządzeń ręczna zmiana sterownika USB z wersji 11 na 9. Co prawda pisałeś że próbowałeś z różnymi sterownikami więc to pewnie nie to, ale może komu innemu się przyda.

Potwierdzam, po zejściu na wersje 9 telefon widać w Windows 10. Ale jak zainstalowałem jakiś chinski ROm to teraz nie mogę wgrać TWRP :< Ani zdowngradedowac softu przez aplikację updater w samym fonie. Boję się, że musze znów odblokowac bootloader przez samo Xiaomi.

PS: nadal nie mogę zainstalowac fastboot rom china dev. Przez MiFlsh wcale nie chce wejśc [niby flashuje, ale i tak wstaje to do systemu jaki juz zainstalowałem oO]
Chyba zrobię formata telefonu z windowsa i spóbuję wtedy postawić fastboota - po prostu już nie ogarniam co robić.

Edycja - telefon nie wstał. Komenda "adb fastboot edl" ucegliła mi na amen telefon. Po flashu nie było reebota, nie działa wejście do fastboot.

Tak, jestem kretynem. Doskonale o tym wiem, wiec jak kogoś kusi aby mnie o tym uświadomić jeszcze mocniej to ostrzegam uczciwie, że język mam cięty. Telefon widać jako COM w komputerze, w menadżerze urządzeń łapie jakoś nieznane urządzenie USB. Czy jestem zły? Na siebie tylko. Telefon jest świetny, ale podejrzewam, że będę zmuszony się z nim pożegnać niestety,

Edited by decorator12
  • 5 months later...

koledzy mam taki sam problem w fastboot nie mam adb, windows 10 , prosze o info w ktorym miejcu i jak zmienic wersje usb ? ( pisaliscie ze z 11 na 9 pomaga) - telefon jest nie widoczny w windowsie, jak jest normalnie uruchomiony to jest widoczny ale po wybraniu podczas podpinania na telefonie tryb przesylania plikow

ok znalazlem jak podmienic ale niemoge na necie znalesc wersji 9 :(

Edited by savi8307
  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...