Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy o baterii w Mi5S


Elderbary

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Faktycznie, najnowszy xiaomi.eu, mimo braku wybudzeń, zabiera przez noc 8-10% - miejmy nadzieję, że w kolejnych buildach będzie poprawa. Problem występuje zarówno na Mi5s jak i Redmi 3 oraz 3S (wszystkie na 6.12.1)

Edytowane przez solfuga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak wygląda bateria na najnowszym miuipolska? Jestem ciekawy ponieważ mi 5s już do mnie leci, i chciałbym od razu nastawić go na baterie :P (Pluję sobie w brode że nie poczekałem dnia, bo wtedy wyciekly fotki r4x, telefon idealny bo na wydajnosci mi nie zalezy), więc chciałem od razu wrzucić soft który mi tej baterii najwięcej wyciśnie, wyniki rzędu 5h sot były by świetne, wiec jak ktoś ma jakieś typy, to z góry dziękuję. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-6h sot to jest to czego póki co możesz się spodziewać. wciąż nie widzę poprawy w idle, no ogólnie jakoś bez zmian jeżeli o baterię od samego początku. no ale zdecydowanie nie masz co sobie pluć w brodę jeśli chodzi o rn4X bo po pierwsze nie wiadomo kiedy faktycznie taki cud wyjdzie, a po drugie, wciąż pod WSZYSTKIMI względami, poza włąśnie baterią, mi5s zdecydowanie jest bliższy czołówce smartfonów aniżeli midrangowym.

Edytowane przez moth
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, moth napisał:

5-6h sot to jest to czego póki co możesz się spodziewać. wciąż nie widzę poprawy w idle, no ogólnie jakoś bez zmian jeżeli o baterię od samego początku. no ale zdecydowanie nie masz co sobie pluć w brodę jeśli chodzi o rn4X bo po pierwsze nie wiadomo kiedy faktycznie taki cud wyjdzie, a po drugie, wciąż pod WSZYSTKIMI względami, poza włąśnie baterią, mi5s zdecydowanie jest bliższy czołówce smartfonów aniżeli midrangowym.

Problem w tym że nie interesuje mnie czołówka smartfonów :D, ale to co mówisz o baterii jest krzepiące, mój leciwy lg g2 już nie wytrzymuję 3h sotu, nie mówię nic o całokształcie, bo włączone lte pozwala na prace akumulatora przez moze 6-7h :x

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Panowie, Jak to jest że czytam o ty waszych sot-ach po 6 nawet godzin a u mnie wątpie że do 4 dobije licząc od 100-0%?W Idle (Nie wiem czy dobrze rozumiem to pojęcie chyba chdzi o zużycie kiedy telefon nie jest używany) tez jest mocno średnio. Ponadto w benchmarkach i w aplikacji Security pokazuje pojemność bateri 3100mAh a nie 3200. Wiecie może w czym może leżeć problem? Syf Miui juz nie mam, teraz mam wgrane najnowsze Miui Polska z 7.1.13 iii ... wydaję mi się że jest nawet trochę gorzej niż na poprzedniej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Elderbary said:

@galinowsky również tak mialem, co nowsza wersja MIUI tym gorsza bateria. Przesiadlem się na IPhone 7 :)

Wysłane z mojego X3_Soul_Lite przy użyciu Tapatalka
 

Kurde to ja na iphona na pewno napewno się nie będe przesiadał :v , dopiero telefon kupiłem i chciałem już na nim podziałać z rok conajmnej, no wszystko w tym telefonie mi się podoba oprócz tej baterii bo wytrzymuje naprawdę średnio, tym bardziej że wiem że jakimś cudem u innych jest dużo lepiej, więc może da się coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Bateria w porownaniu do mi4 trzyma tragicznie. Ja malo uzytkuje telefon i martwi mnie ze na samym czuwaniu procenty spadaja bardzo  szybko.  Mi4 po zaladowaniu do 80% trzymal mi 4 dni (gl czuwanie) a ten 2.5 dnia. Zaluje ze kupilem, bo mi duzy rachunek za prad przyjdzie w tym miesiacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak Wy co niektórzy tu w ogóle 5h SOT robicie :)

U mnie to się tak waha w zależności jak go używam od 2-3 h czasem więcej, aczkolwiek u mnie non stop chodzi BT, dane, wifi, 2x SIM, GPS więc prąd ma co ssać i ogolnie ładuje mniej więcej co 24-30h.

 

Takie pytanie, czy jasny motyw pociągnie więcej prądu z baterii niż ciemny? Usłyszałem ostatnio od szwagra taką teorię, ale jakoś niespecjalnie wydaje mi się to prawdą. 

Edytowane przez naver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny build xiaomi eu poprawił czas na baterii w mojej opinii, dziś 5h sot (co prawda 8h na baterii, ale tak sie złożyło że cały dzień spędziłem w telefonie więc no cóż, cały czas odpalone wifi + dane + bt + gps na wysokiej dokładnośći, tyle że jeden sim, w tym ~1,5h muzyki przez blueetoth(z janosikiem w tle) i 1,5h ogladania serialu, wydaje mi się że to dobry wynik, na buildzie z 21.05 miałem 2-3h sot używając telefonu w ten sam sposób 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Raczej nie warto teraz wymieniać baterii zauważyłem sam po sobie jak i również po moich znajomych, że odkąd zrobiło się ciepło drenaż baterii jest ogromny i to nie tylko w przypadku Xiaomi bo mamy i tak dobrze ale kolega z IP8PLUS ma istną masakre. Ja już sie przyzwyczaiłem że przy dłuższych wyjściach z domu powiedzmy powyżej 2 godzin i jeżeli telefon używamy to bez powerbank ani rusz. Ale jak kto woli baterie są dość tanie więc spróbuj a potem napisz nam tutaj jak to wszystko sie sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...