Skocz do zawartości

Ekran blokady nie aktualizuje się pogoda


ario

Rekomendowane odpowiedzi

I tu się nie zgodzę. Ja nawet nie mam systemowej pogody w romie (wywaliłem bo nie działała) a pogoda na ekranie blokady aktualizuje się normalnie. Spróbuj włączyć w pogoda bz określanie temperatury po lokalizacji a nie dodawaj miasta ręcznie (jeśli dobrze pamiętam ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A domyślny ekran blokady ma opcję wyświetlania pogody? U mnie nie za to kilka innych pobranych przez apkę motywy ma i te działają u mnie mimo braku systemowej apki pogody.

Edit: jednak nie wszystkie działają ale te które nie działają nie pokazują kompletnie nic co dotyczy pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A domyślny ekran blokady ma opcję wyświetlania pogody? U mnie nie za to kilka innych pobranych przez apkę motywy ma i te działają u mnie mimo braku systemowej apki pogody.

Edit: jednak nie wszystkie działają ale te które nie działają nie pokazują kompletnie nic co dotyczy pogody.

Systemowa blokada ekranu nie ma pogody, a może parę działa jak ktoś zrobił ze pobierają info z pogoda bz... Każdy ma systemowa pogode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samej apki pogoda nie mam w romie bo ją wywaliłem (co chwile waliła fc) ale mam oczywiście weather dummy która z tego co pamiętam potrzebna jest do prawidłowego działania pogoda bz choć teraz głowy bym nie dał. W każdym razie skłaniam się ku tezie iż wyswietlanie pogody lub nie zależy od tego jak autor ustalił określanie pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś przypadkiem inną ciekawą rzecz odkryłem. Screen poniżej:

haqe5u7u.jpg

Czy tam jest napisane "Początek wiosny"? Ciekawe że ta ostatnia cyferka wciąż się zmieniała: zwiększała się mniej więcej co sekundę o 1.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w niektórych ekranach blokady pobranych z marketu. Po prostu w kodzie ekranu blokady można zawrzeć dodatkowe opisy daty, które są pobierane z frameworka (domyślny ekran blokady tego nie robi). I faktycznie tam jest napisane Początek wiosny. Tak to przetłumaczyłem. Z racji, tego że te napisy są nikomu niepotrzebne mogę je usunąć z tłumaczenia, tzn zrobić puste i po prostu nic się nie wyświetli w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie moze byc, dobrze by bylo jak by bylo napisane "normalnie" a nie poprzecinane sekundnikiem i jakimis innymi liczbami :P

btw, dalo by sie sekundnik dodac na gore zeby bylo np 11:20:30?

Wsmtool/mitool i jest opcja usuwania krzaczkow na ekranie blokady w niektórych

blokadach działa super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid

skoro mozesz skasowac to myslalem ze jakos zmienic tez bys mogl

a nie wiem ;D

@Lalo

faktycznie dziala, tylko ze teraz zamiast dnia, miesiaca, "poczatku wiosny" pomiedzy gdzies sekundnika pokazuje samo "wt." troche biednie... ale wyglada wzglednie normalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Motyw jest "rozwalony" w /MIUI/theme/.data (ukryty katalog). Tam znajdziesz /content i pliki .mrc. Jeśli je otworzysz to będzie tam manifest.xml albo katalog advance i strings.xml.

Jeśli edytujesz w miejscu ten plik to być może zadziała taka podmianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wszystko zależy od motywu ekranu blokady, domyślny nie pokaże.

No widzisz, mało precyzyjnie napisałem ;)

Chodzi mi nie o domyślny ale o taki ekran blokady, który na zrzutach ekranu ma pogodę, ale po pobraniu i zainstalowaniu już nie. Wypróbowałem takie 3 różne ekrany blokady i na żadnym z nich nie pokazuje pogody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że pogodę widzisz na screenach w aplikacji Motywy (przed pobraniem), a prawie każdy motyw tam jest dostosowany do miuiowskiej aplikacji Pogoda, a nie Pogody BZ.

Dokładnie o tym pisałem. Czyli wszystko jasne :)

Wniosek: Trzeba nam ludzi z Polski, którzy wzięliby sie za deweloperkę i zaczeli publikować porządne materiały do "Motywów" albo chociaż przeróbki tych opublikowanych kompatybilne programowo i językowo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A mi pogoda na ekranie blokady działa z dzień a potem się zawiesza.. (Ikonka Pogody BZ tak samo).

Na blokadzie pokazuje 9*C, ikonka też 9*C, a w aplikacji jest 12*C. :P

 

Screeny:

https://drive.google.com/file/d/0B37tIkL0hqYpWkpYWWxacVdXMVE/edit?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B37tIkL0hqYpZmt6M19Jb3kxdGs/edit?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B37tIkL0hqYpWG05Yi00d0tWVjA/edit?usp=sharing

 

Pomaga usunięcie danych aplikacji Pogoda BZ, lecz pod około dniu znowu to samo.

Lokalizacje mam ustawioną na "Aktualna lokalizacja".

Edytowane przez szamanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szamanek to wina romu, ja uzywam systemowej pogody (pogoda bz jest jako dodatek dla niedzialajacej pogody MIUI) kazda blokada u mnie dziala, ikony tez ale V5_extended, ogolnie caly theme jest duzo lepszy i ladniejszy niz stockowy miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...