Skocz do zawartości

Dostępna aktualizacja globala


teddy58

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano pokazała się aktualizacja OTA na romie globala 8.0.3.0 - tym razem wersja ma oznaczenie 8.0.4.0. Ściągam.....W opisie tylko "fixed bugs".

1,5h później...... Aktulizacja zainstalowała się poprawnie, teraz szukam zmian :-)



 

Edytowane przez teddy58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego taka wysoka frekwencja w tematach. Może userzy się boją.... Aktualizacja z trudnymi do zauważenia zmianami, choć po kilku dniach wydaje mi sie, że bateria dłużej trzyma (choć wcześniej nie było z tym kłopotu). Na forum światowym miui niektorzy raportowali, że po aktualizacji OTA mieli bootloop, z którego nie było wyjścia -  tylko ponoć flashowanie pomogło. Mam nadzieję, że coś wniosłem do tematu świeżego :-)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8.0.4.0. Zmiany są niedostrzegalne, choć wydaje mi się , że nie ma drenażu baterii. Niestety, za krótko miałem wersję z trójką w nazwie by powiedzieć to kategorycznie. Teraz na nowym ROM-ie czasami mam dni, że pożera mi tylko 25 procent baterii w 24 godziny. Sporo dzwonię, używam internetu na okrągło, programu SNAP Camera i mam komórkę sprzęgniętą z moją siecią lokalną przez wifi, nie gram bo od tego mam konsole PS3 i PS4. W nocy ubytek 1 procent to max.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu telefonu. Aktualizacja ściągała się bardzo długo, chyba przeszło godzinę (1,3 gb), zapomniałem, że dałem aktulizację więc troche ściągało się po wifi, trochę po lte.  Przebiegła bezproblemowo, restarty i powrót do normalnej pracy  - nic nie straciłem z zapisanych danych.

A na światowym forum opinie sa różne. Niektórzy twierdzą, że 8.0.3 jest lepsza od 8.0.4 bo telefon szybciej pracuje czyli ilu użytkowników tyle opinii

 

Edytowane przez teddy58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Chomeini napisał:

... dziś zassała się kolejna wersja GLOBAL-a 8.1.2.0 - wnosząca niewielkie poprawki i usprawnienia. Zobaczymy co tak naprawdę wnosi :-)

8.1.2.0? U mnie cały czas najbardziej aktualny jest 8.0.4.0., a poza tym na stronie producenta też jest tylko V8.0.4.0.MBFMIDG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...według opisu Informacji o Telefonie, obecna wersja Android 6.0, kompilacja MRA58K, MIUI 8.1.2.0 (MBFMIDI). Według mnie nic spektakularnie się nie zmieniło, wydaje mi się że zmieniły się kolory ikonek w ustawieniach (były chyba zielone), zmienił się wygląd Panelu Sterowania, rozwijana belka przycisków szybkiego dostępu - i to tak na pierwszy rzut oka wszystko. W opisie aktualizacji było jeszcze coś niecoś o poprawie (bodajże - dokładnie nie pamiętam) jakości dźwięku, coś w aparacie i taka tam kosmetyka. Póki co nie znalazłem żadnych problemów w działaniu, jest OK.

Screenshot_2016-12-23-17-22-55-547_com.miui.home.png

Screenshot_2016-12-23-17-23-48-050_com.miui.home.png

Screenshot_2016-12-23-17-24-08-522_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-12-23-17-24-23-571_com.android.settings.png

Screenshot_2016-12-23-17-24-44-376_com.android.settings.png

Edytowane przez Chomeini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bednar93 napisał:

.... I tyle. Jakieś pomysły czemu tak ?

... u mnie wszystko poszło bezproblemowo, ściąganie się aktualizacji trwało nieco, ale po zatwierdzeniu wszystko poszło bez bólu. Jak na powiedzmy dobę używania - nie mam zastrzeżeń. 

Dnia 23.12.2016 o 17:09, Lubuski napisał:

... Niby problemy z bateriom zostały naprawione. Ciekawe czy zauważysz różnicę. 

... no więc jeśli chodzi o baterię, to nie widzę żadnych rewelacyjnych rozwiązań - wydaje mi się że jest podobnie jak było, choć z drugiej strony od rana do teraz jest 67% (sporo zostało) ale dziś jest Wigilia, poleciało sporo SMS-ów i MMS-ów, niewiele rozmów i niewiele bawienia się więc w sumie nie miało z czego polecieć. Zobaczymy w późniejszych dniach przy normalnym użytkowaniu, przeważnie po dniu zostawało mi ok. 50 - 40%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Big00s napisał:

Nie wiem bo wygrałem Global Dev

... a to w związku z tym mam pytanko - gdzie takiego wyboru można dokonać ? Jestem świeżutki w marce Xiaomi i póki co nie odbiegałem od wersji GLOBAL z którą dostałem fona, na razie nie kusiło mnie na zmiany typu MIUI POLSKA czy inne tego rodzaju. Tę wersję którą powyżej przedstawiłem otrzymałem w powiadomieniu o aktualizacji bez możliwości wyboru, choć nie widzę różnic w tej aktualizacji sprzed paru dni - to ta sama. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pisane już było pewnie kilka razy ale chcę się upewnić. Mam globala 8.0.4.0. Miałem ostatnio aktualizację do 8.1.2.0, pobrałem ją ale nic zadziałało, wyskoczyło, że mam pobrać pełny ROM czy coś w tym stylu. Czy jeśli pobiorę ROM http://en.miui.com/download-309.html i zrobię wszystko jak tu jest opisane (reset, wgranie 8.1.4.0) to będzie dobrze i będę mógł pobierać aktualizację OTA ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bednar93 napisał:

.... Czy jeśli pobiorę ROM ........ (reset, wgranie 8.1.4.0) to będzie dobrze i będę mógł pobierać aktualizację OTA ? 

... teoretycznie powinno być OK, w praktyce może być różnie - ja nie miałem z tym problemu "my friend" wgrał "globala" jeszcze w Chinach i jak do tej pory wszystko aktualizuje się bezproblemowo. Powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...