Skocz do zawartości

Nie mogę wejść w recovery, ADB nie widzi urządzenia w fastboot


zenekkusmider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od wczoraj próbuję doprowadzić do używalności mój nowy Mi5.

Udało mi się odblokować bootloader (z problemami, ale poszło po wrzuceniu najnowszego ROMu Global dev), udało mi się sflashować TWRP, wgrałem też SU i wtedy zaczęły się moje problemy.
Chciałem wgrać CM13 (cm-13.0-20161022-NIGHTLY-gemini.zip). Podczas próby instalacji (z poziomu TWRP uruchomionego przez adb fastboot) dostałem bodajże error 7 na tym zakończyły się moje możliwości flashowania.

Włączony telefon, po wpięciu w kabel i uruchomieniu adb jest widoczny w device list. Po wejściu w fastboot adb nie widzi urządzenia. Zainstalowałem TRWP apk i przy próbie flashowania czegokolwiek telefon zawiesza się na logo. To samo dzieje się przy próbie wgrania innego MIUI przez App Updater - po reboocie telefon się wiesza.

Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Edit: nie mogę wejść w recovery mode, to w sumie tłumaczy powyższe. Telefon ma odblokowany bootloader, przynajmniej tyle mówi MiUnlock.
Co myślicie?

MiUnlock.jpg

Edytowane przez zenekkusmider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem temat ;)

Po kolei:
- na Win7 64-bit udało mi się uruchomić MiFlash w wersji 2016.03.30, który w fastboot zobaczył telefon
- wgrałem ostatni China dev ROM, uruchomiłem telefon
- z aplikacji Updater zresetowałem telefon do recovery, gdzie Minimal ADB w wersji 1.4.1 mi w końcu zobaczył telefon
- przez adb uruchomiłem bootloader (adb reboot bootloader)
- zainstalowałem twrp_gemini_v8.img (link znajdziesz na forum)
- boot do TWRP recovery i
- jesteśmy w domu.

Mam nadzieję, że pomoże.

Edytowane przez zenekkusmider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...