Skocz do zawartości

Czujnik światła nie podświetla ekranu w trakcie rozmowy


Soren

Rekomendowane odpowiedzi

A to nie jest spowodowane zasłonięciem czujnika zbliżeniowego folią? Sam mam jeszcze fabryczną, wyciąłem tylko miejsce na przedni aparat, myślałem, że to jest przyczyną

Tak tak. Folia zasłania. Zdjalem folie, założyłem szkło i jak ręką odjął :-)

pacnięte z redmi note 3 SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
35 minut temu, jelon7 napisał:

Mam ten sam system. Już kiedyś się ten problem pojawił na krótką chwilę i sam  z siebie znikł więc może i tym razem tak będzie choć trochę jest to irytujące 

hmm ja wiem jak wyłaczyć czujnik zbliżeniowy...przez przypadek to odkryłem. Wejdz w opcje programistyczne i na samym dole jest zarządzanie pamięcią przez MIUI. Jezeli wyłaczysz to zarządzanie to:

Zyskasz 300 MB pamięci

Apki się zdecydowanie szybciej ładują

Minusem jest wyłaczenie własnie czunika zbliżeniowego a jak sądze jakiejś systemowej aplikacji która działa w tle...

Tel po tej operacji się zrestartuje. Mozesz nie wyłaczać zarzadzania ale zmienić opcje optymalizacji pamięci z umiarkowanej na inną mniej agresywną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogło to wyłączenie zarządzania. Dzięki wielkie! 

19 minut temu, Kyniolus73 napisał:

hmm ja wiem jak wyłaczyć czujnik zbliżeniowy...przez przypadek to odkryłem. Wejdz w opcje programistyczne i na samym dole jest zarządzanie pamięcią przez MIUI. Jezeli wyłaczysz to zarządzanie to:

Zyskasz 300 MB pamięci

Apki się zdecydowanie szybciej ładują

Minusem jest wyłaczenie własnie czunika zbliżeniowego a jak sądze jakiejś systemowej aplikacji która działa w tle...

Tel po tej operacji się zrestartuje. Mozesz nie wyłaczać zarzadzania ale zmienić opcje optymalizacji pamięci z umiarkowanej na inną mniej agresywną

Pomogło to wyłączenie zarządzania. Dzięki wielkie! A ii telefon działa jakby szybciej. Teraz oby się coś nowego nie pokazało ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ukasz napisał:

Może sam restart pomaga. Też miałem że czujnik zbliżeniowy przestał działać, po restarcie wszystko było OK

Restartowalem go kilka razy od wczoraj o nic to nie zmieniało. W wątku o redmi 3 ludzi pisali ze niektórym zmiana motywu pomagała. Ja zmieniłem i motyw i wyłączyłem zarządzanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jelon7 napisał:

Restartowalem go kilka razy od wczoraj o nic to nie zmieniało. W wątku o redmi 3 ludzi pisali ze niektórym zmiana motywu pomagała. Ja zmieniłem i motyw i wyłączyłem zarządzanie 

a to ciekawe bo jak ja wyłaczyłem to mi czujnik własnie przestał działać :) a u Ciebie odwrotnie. Przeszedłem wczoraj na MIUI polska mam nadzieje ze nie bedzie tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kyniolus73 napisał:

a to ciekawe bo jak ja wyłaczyłem to mi czujnik własnie przestał działać :) a u Ciebie odwrotnie. Przeszedłem wczoraj na MIUI polska mam nadzieje ze nie bedzie tego problemu

Na miuipolska się nie wybieram jak poczytałem ile nerwów to kosztuje. Włączyłem zarządzanie spowrotem bo coś mi bateria za szybko zaczęła spadać. W każdym razie póki co czujnik działa dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jelon7 napisał:

Poprostu jak się wyłącza usprawnienia miui to czeba się liczyć z tym że bateria będzie szybciej zchodzić chyba że (wyłączyć się nakładkę hw,wtedy ekran korzysta z gpu i bateri mniej schodzi)

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miuipolska się nie wybieram jak poczytałem ile nerwów to kosztuje. Włączyłem zarządzanie spowrotem bo coś mi bateria za szybko zaczęła spadać. W każdym razie póki co czujnik działa dobrze 

Aj tam :) tylko kłopoty ze zdjęciem blokady bootloadera :) potem to z górki

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie odpały w swoim telefonie na miuipolska, więc nie wiem czy to telefonu wina,czy ten typ tak ma po prostu... Musiałem aż ustawić rozłączanie na włącznik bo nie szło inaczej rozłączyć się, bo ekran nic nie reagował. Teraz przeszło samo z siebie. Coraz większe cyrki z tym telefonem najpierw mikrofon, później ten czujnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2016 o 18:33, Snajper napisał:

ustawieniach-informacje o telefonie-kilka razy po klikać na wersję jądra-proximity sensor tam jest test i kalibracja.

 

 

5 minut temu, CzechuXX napisał:

Prawdę mówiąc ja też nie mogę. Ale kiedyś wchodziłem i pomogło.

Bo teraz tu jest w ustawianich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów szczęśliwych posiadaczy redmi note...

też miałem ciągle problemy z tym czujnikiem gaśnie mi ekran w czasie rozmowy do tego szwankuje czujnik papilarny ... ale bardziej mnie irytują dwie inne sprawy:

1 kilka razy dziennie wyskakuje mi komunikat "Instalacja została zablokowana  niżej czerwony trójkąt z wykrzyknikiem obok napis Phone a niżej Ta aplikacja jest fałszywa. Może uszkodzić urządzenie i wykraść dane. Więcej szczegółów - OK"

2 wyskakuje mi jakaś ikonka której nie da się usunąć przez przesunięcie w prawo tylko trzeba otworzyć a wtedy otwierają mi się po kolei kilka lub więcej takich stron: offer2.joy rubjor.co;appsland; ace.jamb;delivery.gzelnk.com i inne?

Pomóżcie jak wiecie o co w tym chodzi!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Snajper napisał:

Mi czujnik dział ale z chęcią dostał bym się do tego menu przy włączaniu tel próbowałem wszystkich kombinacji i nic

Możliwe że działa ale po odblokowywaniu bootloader?

Wyłącz telefon , wciśnij razem oba przyciski głośności i podłącz do komputera , powinien uruchomić się tryb serwisowy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zet.ka napisał:

Witam kolegów szczęśliwych posiadaczy redmi note...

też miałem ciągle problemy z tym czujnikiem gaśnie mi ekran w czasie rozmowy do tego szwankuje czujnik papilarny ... ale bardziej mnie irytują dwie inne sprawy:

1 kilka razy dziennie wyskakuje mi komunikat "Instalacja została zablokowana  niżej czerwony trójkąt z wykrzyknikiem obok napis Phone a niżej Ta aplikacja jest fałszywa. Może uszkodzić urządzenie i wykraść dane. Więcej szczegółów - OK"

2 wyskakuje mi jakaś ikonka której nie da się usunąć przez przesunięcie w prawo tylko trzeba otworzyć a wtedy otwierają mi się po kolei kilka lub więcej takich stron: offer2.joy rubjor.co;appsland; ace.jamb;delivery.gzelnk.com i inne?

Pomóżcie jak wiecie o co w tym chodzi!

Pozdrawiam

Wygląda na syfmiui , możesz wrzucić zrzut ekranu z informacji o telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...