ZduneX25

Modyfikacja SMS: Ucinanie ogonków

Recommended Posts

Na R2 (HM2014811 - Android4.4) problem również się pojawił. Po zainstalowaniu ostatniej wersji miui i aktualizacji aplikacji "ogonki", znika aplikacja "SMS".

Jak ktoś z mających problem jest chętny do udostępnienia telefonu przez Internet (w sensie portu usb bezpośrednio do mnie) to niech śmiało pisze i się pokombinuje.

Na Redmi Note 2 po instalacji znika aplikacja SMS. Czy można to w jakiś inny sposób zainstalować by działało, np. przez TWRP?

A rn3 pro to ktory bedzie? Próbowałem z mi4c na 5.1 ale znika appka sms.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Dobrze, bo mi4c i rn3pro mają taki sam plik mms.apk, instalowałeś w TWRP czy jakoś inaczej podmieniałeś?

Podmieniłem w menedzerze plikow jak zawsze gdy appka nie widziala aktualizaji

Przez twrp też nie działa. Plik mms w systemie ma 7mb a ten ściągnięty 5mb moze jednak nie sa takie same w mi4c?

Tez nie dziala. Dziwne bo mimo skopiowanej apki nie ma jej na pulpicie. Kiedys jak wgralem ze zlej wersji to apka byla widoczna ale byl fc a teraz nic...

Narazie nie jest źle jak na pierwszą betę ;-) także byłbym wdzięczny jakbyś znalazł czas żeby zrobić ;-)

Wysłane z Redmi 2 2GB 813

Ps.jeśli chodzi o Redmi 2 na 5.1 to słabo chodzą wersje z 1GB a ja mam 2GB więc jest jeśli jest szansa na brak ogonkow to poproszę ;-)

Wysłane z Redmi 2 2GB 813

Ja nadal czekam na wersje pod rn3 pro. Bedzie po piątkowej aktualizacji w apce ogonki?

@Albin a nie sprawdziłeś moda z MiNotePro co? W sumie tylko tam apka miała 7 mb.

Co do apki ogonki to wstrzymuję się jeszcze z aktualizacją przez fakt, że z nieznanych mi przyczyn na dwóch telefonach usuwa aplikację sms.

Sprawdzałem, jest to samo. Znika apka sms... Tzn jest w /system/priv-app/..... ale znika z pulpitu. Zaraz z ciekawosci zrobie kopie i spróbuję wersje z 5.26

Edit: Mod z 6.5.26 działa prawidłowo. Jest problem ze zdjęciami przy kontaktach - w starszej wersji pokazuje się ikona znaku zapytania lub muzyki, w tej nowej jest postać lub zdjęcie kontaktu. Są małe wizualne różnice ale ogólnie apka działa i jest widoczna.

Wydaje mi się, że coś pozmieniali w aplikacji i mod zmienia nie to co powinien, aplikacja się kompiluje ale system nie rozpoznaje jej jako prawidłowa i dlatego nie pokazuje na pulpicie. Nie wiem na ile to tajemnica i jak bardzo skomplikowany jest proces rekompilacji apki żeby usuwała ogonki ale jak to nie takie tajne i możesz się tym podzielić to mogę spróbować pomóc rozwiązać problem. Kiedyś bawiłem się trochę w tłumaczenie jbartem leva i miui w portowanych wersjach ale podejrzewam, że tu nie będzie tak łatwo... :) Jak coś to pisz priv.

Edited by Albin

Jakby ktoś z mi4c się odezwał to bym wiedział czy to problem kompilacji czy po prostu muszę pobierać cały rom i używać pliku z rn3pro, do tej pory pliki były identyczne na każdym romie lollipop i na każdym działał mod właśnie z mi4c.

Nie wiem czy o to chodzi ale ja na swoim Mi4c zainstalowałem ten ostatni mod z pod Twrp i wszystko jest ok. 

Skoro dziala to wnioskuje ze pliki sa inne i dlatego w rn3 nie dziala.