Skocz do zawartości

Modyfikacja SMS: Ucinanie ogonków


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Najszybciej to chyba sobie podmienić jeszcze w romie przed wrzuceniem :), wystarczy Total Commander, kolega zdunex25 praktycznie równocześnie wypuszcza moda, więc w TotalComanderze w lewym oknie wchodzimy w plik zip romu do katalogu \system\app\ a w prawym oknie do pliku zip z modem, do tego samego katalogu i F5 kopiujemy nadpisując oryginalną.

To wszystko, teraz można sobie wrzucić nowy rom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plik zip rozpakowalem, jak i san mms.apk skopiowalem bezposrednio do katalogu glownego

No to jak już wypakowałeś i masz sam plik mms.apk to użyj normalego menadżera plików np: ES Eksplorator z zamontowaną partycją root (RW) i wklej aplikację do \system\app nadpisując tamtą, potem restart telefonu i już.

Chyba, że dla sportu chcesz się bawić poleceniami w konsoli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma romu, więc nie ma paczki. Przynajmniej nie było romu zanim poszedłem spać.

Widzę, że już paczka jest natomiast nie działa, albo coś robię źle. Z tego co rozumiem wystarczy podmienić Mms.apk w /system/app i tyle? Może ktoś z mi2/s potwierdzić, że paczka działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ten pliczek.

Normalnie robiłem to z poziomu telefonu, przy pomocy solid Explorer, ale teraz ułatwiłem sobie zadanie i podmieniłem w plik w paczce z ROMem Total Commanderem. Tak jest wygodniej.

Jako ciekawostkę dodam, że dotychczas używałem najstarszej wersji moda, która działa na Mi2S. Nie zauważyłem , że co tydzień powstaje nowa wersja :)

Ogonki ucinało cały czas, ale wysypywało się gdy np. chciałem wejść w ustawienia.

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solid Explorer i pod telefonem da się to zrobić.

Tak jak poprzednim razem wszedłem w solida i dałem skopiuj do, wtedy zadzialało-nadpisałem plik, teraz mówi, że operacja jest niedozwolona. Wiesz może czemu nie chce go nadpisać jak ostatnio ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uruchom ponownie telefon, nie odpalaj aplikacji SMS czyli Mms.apk , tylko od razu solid Explorer i spróbuj nadpisać. Może siedzi gdzieś w pamięci i dlatego nie puszcza, po reboocie powinno pójść.

Tak też zrobiłem i się udało, dziękuję :)

-- 11 mar 2014, o 14:09 --

p.s. gdzie wyłączyć wibracje podczas pisania smsów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie wrzuć przed wgraniem romu, co za problem, parę postów wcześniej podawałem jak to szybko zrobić przy pomocy TotalCommandera i nie ma problemów z otwartymi aplikacjami itp. Wrzucasz apk do paczki z romem i dopiero wrzucasz rom na telefon, prościej się nie da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...