Skocz do zawartości

Modyfikacja SMS: Ucinanie ogonków


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dostępna jest modyfikowana aplikacja SMS (Mms.apk), która po instalacji daje możliwość usuwania polskich znaków podczas wysyłania wiadomości tekstowych.

Informacje

  • instalacja aplikacji o numerze wersji takiej jak ROM;
  • mod działa po wciśnięciu przycisku wysyłania wiadomości;
  • mod działa w przypadku tworzenia wiadomości przez okienko Szybkiej odpowiedzi;
  • wspierane modele: MI2S (aries), MI4W (cancro), MI4I (ferrari), MI4C (libra), MI4S (aqua), MiNote (virgo), MiNote PRO (leo), MiMax (hydrogen), MiMax PRO (helium) , RedMi 1 (HM2013023), RedMi 1S (armani), RedMi 2 (HM2014811/13), RadMi 3 oraz PRO (ido), RadMi 3S (land), RedMi Note LTE (dior), RedMi Note 2 (hermes), RedMi Note 3 (hennessy), RedMi Note 3 Pro (kenzo)

Rozdzielczości

  • XXHDPI: 1080p (Xiaomi MI4, itd)
  • XHDPI: 720p (Xiaomi MI2, itd)
  • HDPI: 480p (NeoV, Galaxy S2, itd)

Uwaga!
Paczkę zip wybieramy zgodnie z naszym telefonem: XXHDPI/XHDP/HDPI i Android 4.1/4.2/4.3/4.4/5.0/5.1/6.0

Ważne!
Dla telefonów z MIUIv8 instalacja odbywa się przez aplikację (Unicode.apk), rozdzielczość, model urządzenia oraz wersja androida są rozpoznawana automatyczne.


POBIERZ:

WERSJE V8:
google-play-pl.png


ARCHIWALNE WERSJE V5 | ARCHIWALNE WERSJE V6 | ARCHIWALNE WERSJE V7

Alternatywne rozwiązanie to PACZKI ZIP POD TWRP

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Ten mod czasem może przestać działać jak coś miui zmieni. A po drugie ja wolę pisać z ogonkami. Póki nie będzie na to włącznika osobnego w aplikacji sms nie dodam tego. Moda będzie można samemu sobie wgrać przez adb lub solid Explorera.

Wysłane z mojego MI 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link dla mi2 i mi3w dodany w pierwszym poście - instalacja manualna jak napisał wyżej @Acid (z tym, że w mi2 jak macie cwm to można też nim wgrać)

O ile się nie mylę, to info w pierwszym poście jest nieco mylące, bo jednak Red Rice to mimo wszystko także telefon Xiaomi, a do niego należy wgrać fix-a przeznaczonego dla innych telefonów - no chyba, że oba zadziałają, ale to raczej nie jest możliwe, dobrze myślę? :roll:

Proponuję jakoś tak:

POBIERZ:

NAJNOWSZA WERSJA (w tym dla Red Rice)

NAJNOWSZA WERSJA DLA URZĄDZEŃ XIAOMI (z wyjątkiem Red Rice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Ten mod czasem może przestać działać jak coś miui zmieni. A po drugie ja wolę pisać z ogonkami. Póki nie będzie na to włącznika osobnego w aplikacji sms nie dodam tego. Moda będzie można samemu sobie wgrać przez adb lub solid Explorera.

Wysłane z mojego MI 2

Ok, a mógłbyś podać polecenia dzięki którym wgram moda przez terminal? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet a klikałeś chociaż ten link? tam są mody z nazwą urządzenia w nazwie (mi2 i mi3w), więc jak nie ma rr to mod nie jest dla rr, poza tym rr to mtk

Klikałem, spoko, ja się połapię. Ale co szkodzi, aby było jaśniej dla początkujących? Nie każdy musi wiedzieć, że RR to MTK, zresztą nie każdy wie, co to znaczy MTK.

A widzę, że teraz pojawiła się tam informacja "Mod nie jest kompatybilny z Red Rice". To nieprawda, bo działa na RR znakomicie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kupujący telefonu z Chin dmuchają na zimne i zazwyczaj chcą wiedzieć jak najwięcej o danym urządzeniu przed zakupem.

Jeżeli sumiennie szukają to trafią na te wszystkie wiadomości.

BTW: zabawa w podmianę plików systemowych nie jest do końca dla początkujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a mógłbyś podać polecenia dzięki którym wgram moda przez terminal? Z góry dziękuję.

Oczywiście.

Zakładając, że masz plik Mms.apk już wrzucony do pamięci telefonu (do /sdcard) wpisujesz:

su
mount -o remount,rw /system
cp /storage/sdcard0/Mms.apk /system/app
chmod 0644 /system/app/Mms.apk
mount -o remount,ro /system

Natomiast nie wiem czemu nikt nie używa ADB. Przecież wystarczy zainstalować na Windows SDK Google Android i ustawić połączenie adb (+ włączenie Debugowania USB).

Wtedy tylko podłączamy telefon pod usb do kompa i na kompie wydajemy polecenie w terminalu (cmd w windows albo terminal w linux):

adb root
adb remount
adb push Mms.apk system/app

Z kompa idzie najszybciej.

Uwaga dla romów oparych do 4.4 (kitkata) wszystkie app zastępujemy priv-app.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak próbowałem kiedyś zainstalować ADB, to multum błędów wyskakiwało podczas instalowania i darowałem sobie.

Też miałem takie problemy. Dlatego uważam, że tysiąc razy prościej i wygodniej instaluje się różne takie rzeczy z pliku .zip przez Recovery. Nie wiem tylko, czy zawsze jest to możliwe, ale to już pytanie do twórców tego typu fix-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, testuje od wczoraj na Mi-2 i działa wyśmienicie. Yeah, w końcu nie ma ogonków ;) Dzięki Acid.

btw. pracuję często na 4 różnych komputerach, każdy albo Win 8 x64 albo xp sp1 i mam problemy z adb na nich, w domu kiedyś na win 7 x86 było wszystko ok, teraz win 8 x64 i adb nie działa, nie mam czasu na kombinowanie bo w sumie mi nie potrzeba adb. Także wolę z telefonu kilka komend wpisać, dla mnie wygodniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cwm to nie jest recovery???

A kto tak powiedział? CWM = ClockWorkMod Recovery.

MI2 ma MiRecovery z możliwością instalacji paczek update.zip o strukturze romu, a CWM to recovery open source, które istnieje od początku androida i jest bardziej funkcjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...