Skocz do zawartości

Modyfikacja SMS: Ucinanie ogonków


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym spróbował zrobić te paczki z modami do instalacji przez MiRecovery jako update.zip to byliby chętni?

 

Znaczy tak: wezmę się za to jeżeli zdeklaruje się chociaż po jednej osobie od każdego z niżej wymienionych:

MiNote

Mi3 albo Mi4

Mi2/2s

RedMi WCDMA

RedMi 2 (1gb ramu)

RedMi Note LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki, poszło przez terminal ...

Podsumowując:

  • podmiana Mms.apk w obrazie rom'u i aktualizacja - błąd podczas instalacji
  • podmiana przez różne ekspoloratory - aplikacja znikała i nie chciała się pojawić
  • podmiana przez terminal w telefonie - ok, przynajmniej na pierwszy rzut oka
  • adb nie próbowałem

 

 

Ja miałem dokładnie to samo. Wgrałem przez terminal i hula już dobrych kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym spróbował zrobić te paczki z modami do instalacji przez MiRecovery jako update.zip to byliby chętni?

 

Znaczy tak: wezmę się za to jeżeli zdeklaruje się chociaż po jednej osobie od każdego z niżej wymienionych:

MiNote

Mi3 albo Mi4

Mi2/2s

RedMi WCDMA

RedMi 2 (1gb ramu)

RedMi Note LTE

Ja mogę łyknąć RedMi Note LTE (http://miuipolska.pl/forum/forum/104-redmi-note-lte)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym spróbował zrobić te paczki z modami do instalacji przez MiRecovery jako update.zip to byliby chętni?

 

Znaczy tak: wezmę się za to jeżeli zdeklaruje się chociaż po jednej osobie od każdego z niżej wymienionych:

MiNote

Mi3 albo Mi4

Mi2/2s

RedMi WCDMA

RedMi 2 (1gb ramu)

RedMi Note LTE

na redmi note lte jestem chetny

bedzie sie dalo te paczke wgrac tez przez twrp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja: https://github.com/zdunex25/strip_unicode_app/raw/ad7eca375e0dec9282ff23bbffff3af92e6473ad/bin/Unicode.apkdo testu na urządzeniach MTK w pierwszej kolejności.

 

 

Co do Snapów to spróbujcie tak:

instalacja aplikacji > pobranie moda > próba instalacji > tu się cofnijcie (bez restartowania) > Panel Sterowania > Uprawnienia > dajcie roota aplikacji Ogonki > manualny restart telefonu > otwieracie aplikację Ogonki > Zainstaluj > Uruchom ponownie i dajcie znać.

 

Tylko niech nie testuje nikt z mi2, bo nie aktualizowałem apki dla 5.0

 

Sytuacja wygląda tak, że jest problem z montowaniem systemu na R/W po instalacji aplikacji, a po restarcie już działa :???: , co jest bezsensowne, ale co ja mogę z tym zrobić jedynie poprosić Was o testy czy taki sposób instalacji kończy się i u Was sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, klikam "Sprawdź i pobierz aktualizacje" - pojawia się "Nowsza wersja w przygotowaniu!.

Sprawdź i ponownie później"

 

Panel sterowania nie widzi tej apki w "Dostęp do Root"

 

 

 

Aplikacja: https://github.com/zdunex25/strip_unicode_app/raw/ad7eca375e0dec9282ff23bbffff3af92e6473ad/bin/Unicode.apkdo testu na urządzeniach MTK w pierwszej kolejności.

 

 

Co do Snapów to spróbujcie tak:

instalacja aplikacji > pobranie moda > próba instalacji > tu się cofnijcie (bez restartowania) > Panel Sterowania > Uprawnienia > dajcie roota aplikacji Ogonki > manualny restart telefonu > otwieracie aplikację Ogonki > Zainstaluj > Uruchom ponownie i dajcie znać.

 

Tylko niech nie testuje nikt z mi2, bo nie aktualizowałem apki dla 5.0

 

Sytuacja wygląda tak, że jest problem z montowaniem systemu na R/W po instalacji aplikacji, a po restarcie już działa :???: , co jest bezsensowne, ale co ja mogę z tym zrobić jedynie poprosić Was o testy czy taki sposób instalacji kończy się i u Was sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZduneX25 mam prośbę czy nie można by jakiegoś poradnika ze zdjęciami lub filmik stworzyć jak dokładnie podmieniać te aplikacje ? Robotem to kiedyś ale długo nutę aktualizowane i teraz zapomnialem i mam problem. Dodał że nie działa mi ani przez eksplorera żadnego a adb nie wiem jak się robi. Wystarczy jeden prawnik i maj nadzieję że nikt się więcej nie będzie już pytal.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wnioski po testach.
 

 

Pierwotnie miałem MIUI 5.4.24, aplikacja "Ogonki" nie pobierała aktualizacji, pojawiał się komunikat w stylu "Nowsza wersja w przygotowaniu".
Zainstalowałem MIUI 5.5.15, aplikacja "Ogonki"  pobrała aktualizację bez problemu, dodałem ją do root'a, zrestartowałem telefon.
Po restarcie, uruchomiłem "Ogonki" kliknąłem "Zainstaluj", dała komunikat iż teraz trzeba zrestartować telefon, co zrobiłem.
Niestety, ogonki dalej w sms są, jak pisałem wcześniej  /system/priv-app/Mms.apk waży 4.3 MB czyli tyle ile oryginalna.
Kolejne razy klikałem "Zainstaluj" ciągle z tym samym rezultatem.
 
Ale, przypadkiem wpadłem na rozwiązanie, może to komuś pomoże, testowałem to na świeżej wersji 5.5.15.
1. Zainstalowanie "Ogonków", Root, pobranie aktualizacji, ew. restart
2. Zmiana nazwy (ja robiłem to za pomocą ES Eksplorer)  /system/priv-app/Mms.apk na  /system/priv-app/ms.apk
3. Zmiana nazwy /system/priv-app/ms.apk na  /system/priv-app/Mms.apk
4. Uruchomienie "Ogonki", kliknięcie "Zainstaluj", w efekcie komunikat że teraz trzeba zrestartować.
5. Kolejne kliknięcia w "Zainstaluj"  dają komunikat "Mod jest już zainstalowany", /system/priv-app/Mms.apk waży ~3.5 MB, ogonki są wycinane !
 
Nie wiem dlaczego, ale pomaga zmiana nazwy Mms.apk na inną i potem jej przywrócenie.
ES Eksplorer musi mieć Root'a
Edytowane przez slaqer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zmiana nazwy tylko w momencie, w którym to robisz zmieniasz /system z Read Only na Read/Write i właśnie z tym jest największy problem, bo u mnie działa bez kombinowania, w najgorszym wypadku podwójne klikniecie zainstaluj, ale nie rozumiem dlaczego do pierwszego przemontowania nie chce tego sam robić, jak damy manualnie R/O na R/W i zaraz wrócimy do R/O to aplikacja zadziała za pierwszym razem. Dla mnie to nie ma większego sensu, bo jeżeli potrafi zmienić z r/o na r/w to czemu nie robi tego od razu, a dopiero po byle jakiej manualnej operacji na /system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda jak ja podmieniłem aplikację mms.apk (do sms jak ktoś nie wie) na Mi2S z MIUI V6 5.3.27 programem ES Explorer:

1. Włączyłem w ES funkcję "RootExplorer"

2. Pobrałem odpowiedni plik zip z pierwszego postu w temacie

3. Wypakowałem w telefonie.

4. Przerzuciłem do folderu  /system/priv-app (nie app, czego nie pisze w pierwszym poście :/ , wrzucenie tam nic nie daje)

5. Zmieniłem uprawnienia pliku na "rw- r-- r--" , bez czego aplikacja nie pojawi się po restarcie.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest link do instalacji adb i jest jasno napisane wielkimi literami, ze od kitkata przenosi się do priv-app.. wystarczyło poczytać, a nie lecieć po łebkach.

Nie lecę po łebkach. Domyślam się, że masz powody nie przepisywać tego co acid napisał, ale łatwiej byłoby innym gdyby wszystko było w pierwszym poście. Potem ktoś nie doczytuje i pisze głupoty typu ten sposób nie działa albo popsułem sobie smartfona.

Umilajmy sobie życie zamiast narzekać :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do prośby. Zwykle tak jest na forach, że rozwiązanie głównej kwestii jest w pierwszym poście, a potem są dyskusje jak coś komuś nie działa. Ja też muszę przeszukiwać cały temat jak chcę wgrać plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisałem całą metodę uzyskiwania roota i wykonywania poleceń, musi działać :D u mnie działa od razu i po restarcie też.

 

https://github.com/zdunex25/strip_unicode_app/raw/fc9bc8b39f452ce2b0d7badc984dede8727e7a4b/bin/Unicode.apk

 

Dzisiaj jak dodam moda 5.5.29 wieczorem to będzie okazja przetestować, apka jeszcze bez wsparcia dla mi2 (przez strukturę folderów w 5.0)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano zainstalowałem aktualizację do  5.5.29, poprzednia wersja Ogonków przy "Sprawdź i pobierz aktualizację" wyświetla komunikat "Nowsza wersja w przygotowaniu"  i coś tam dalej.

 

Odinstalowałem te Ogonki, pobrałem ponownie z linku powyżej, niestety mam ciągle ten sam komunikat.

 

 

Podmieniłem Mms.apk ręcznie (terminalem) i wygląda że sama apka do sms działa.

Edytowane przez slaqer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że masz Note LTE, a tu konkretnie chodzi o cancro (mi3 albo mi4). Chyba, że masz też do dyspozycji jeden z nich?

 

Kiedyś ftp basketbuild nie działał, bo nie miał 'bezpośredniego pobierania', teraz ma i stamtąd pobiera (u mnie bez problemu), ale jak to okaże się problemem to wrócę z plikami na nasz serwer.

 

EDIT: czekaj po restarcie telefonu też mam ten komunikat, zmienię serwer i zobaczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że masz Note LTE, a tu konkretnie chodzi o cancro (mi3 albo mi4). Chyba, że masz też do dyspozycji jeden z nich?

 

Kiedyś ftp basketbuild nie działał, bo nie miał 'bezpośredniego pobierania', teraz ma i stamtąd pobiera (u mnie bez problemu), ale jak to okaże się problemem to wrócę z plikami na nasz serwer.

 

Tak jak piszesz, mam Note LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...