Skocz do zawartości

Modyfikacja SMS: Ucinanie ogonków


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sobie podmienilem MMS.apk i dziala bez problemu. Zawsze sprawdzam sam do siebie wysyłając SMS z polskimi znakami "ęóąśłźżćń"

Zostaly poprawnie zamienione na znaki bez ogonkow.

Wysyłane z mojego MI 3W za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez keiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiesz, że ogony ucina w momencie kliknięcia wyślij? Uprawnienia root dla aplikacji włączyłeś?

 

No teraz to nie może nie działać :o

Nie no - wszystko zrobiłem jak trzeba - ściągnąłem, zaktualizowałem, dałem na samym początku roota, powysyłałem na różne numery i dalej ogonki są :) Ktoś chętny do przetestowania żeby nie było, że tylko u mnie nie działa :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na 5.2.13 działało. Nie wiem jak na wcześniejszych bo dopiero zacząłem przygodę z Redmi. Czy Twoja aplikacja unicode powinna działać u mnie? Zainstalowałem, nadałem uprawnienia i gdy wybieram aby pobrał to jest komunikat że nowa wersja jest w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje perypetie z wgraniem moda (v5.2.27):

  • ES File Explorer nie mógł zamontować partycji root,
  • Po podmianie pliku Mms.apk przez Solid Explorer apka zniknęła z systemu (klikanie na ikonę wiadomości w kontakcie nic nie robiło),
  • Próbowałem zrobić podmiankę pliku w romie, ale TC nie mógł otworzyć zipa z v5.2.27 (ściągałem 2x i był bład w zip - możecie sprawdzić czy u Was też tak jest?)
  • Wgrane z wykorzystaniem poniższej metody:

Oczywiście.
Zakładając, że masz plik Mms.apk już wrzucony do pamięci telefonu (do /sdcard) wpisujesz:

su
mount -o remount,rw /system
cp /storage/sdcard0/Mms.apk /system/app
chmod 0644 /system/app/Mms.apk
mount -o remount,ro /system

Natomiast nie wiem czemu nikt nie używa ADB. Przecież wystarczy zainstalować na Windows SDK Google Android i ustawić połączenie adb (+ włączenie Debugowania USB).
Wtedy tylko podłączamy telefon pod usb do kompa i na kompie wydajemy polecenie w terminalu (cmd w windows albo terminal w linux):

adb root
adb remount
adb push Mms.apk system/app

Z kompa idzie najszybciej.

Uwaga dla romów oparych do 4.4 (kitkata) wszystkie app zastępujemy priv-app.

 

 

Musisz ściągnąć ze sklepu Play aplikację Android Terminal Emulator.

 

Dziękuję autorom postów oraz autorowi moda!

Edytowane przez Grigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No aplikacja ma problemy jakimś cudem komendy na SU nie działają z superuserem z MIUI z flagowców. Jak ten rom przejdzie mi przez skrypt to za jakieś pół godziny będzie mod do ręcznego pobrania.

 

Dodane: https://basketbuild.com/filedl/devs?dev=ZduneX25&dl=ZduneX25/miuiv6/wip/sms/5.4.3/MIUIPolska_Mms-mod_5.4.2-REDMI-4.4.zip

sprawdź czy działa, bo musiałem edytować patche..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Jabol dostaję dużo zamówień sms i nie bardzo mogę sobie pozwolić na eksperymenty, prędzej jakoś jak urlop dostanę, na mipadzie mechanizm działa, jedna wersja działała mi i na mi4, ale innym nie, a z razcji, że mi działało to nie potrafiłem znaleźć błędu i całkowicie przepisałem kod
 
 
@slaqer MIUIPolska_Mms-mod_5.4.24-REDMI4G-4.4.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem nowy rom, próbowałem opcji z podmianą Mms.apk w zip, potem normalna instalacja przez aktualizacje systemowe.

Podczas aktualizacji pojawia się info o błędzie i tyle.

 

Próbowałem też opcji adb ale po instalacji Windows Android SDK, w terminalu nie mogę polecenia adb wykonać  - nie znajduje polecenia adb, może coś za mało zainstalowałem ?

Edytowane przez slaqer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poszło przez terminal ...

Podsumowując:

  • podmiana Mms.apk w obrazie rom'u i aktualizacja - błąd podczas instalacji
  • podmiana przez różne ekspoloratory - aplikacja znikała i nie chciała się pojawić
  • podmiana przez terminal w telefonie - ok, przynajmniej na pierwszy rzut oka
  • adb nie próbowałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...