Skocz do zawartości

Modyfikacja SMS: Ucinanie ogonków


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

jako ze ogonki wyrzucają mi info o czekaniu na nowa wersje zakladam ze musze zainstalować mms.apk recznie, ale dla jakiej wersji? Mam Miui 7.1.1, Android 5.0.2 (ani jedno ani drugie nie odpowiada numeracji plików z serwera:))

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest. Wgraj sobie moda recznie. Gdzies wyzej byl link. Ja bym poszukal do wersji najblizszej wyjścia stable, wtedy apki powinny byc podobne.

Tylko nie zapomnij zrobić sobie kopii pliku przed podmiana.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kilka dni temu stałem się posiadaczem MI4 i jak do tej pory ze wszystkim sobie radzę - dzięki temu forum - ale przez te ogonki nie mogę przebrnąć.
Mam MI4
android 4.4.4
miui7 5.12.11 rozwojowa

- pobrałem i zainstalowałem unicode.apk
- dałem uprawnienia roota
- zresetowałem

Ogonki nadal się wysyłają.

W aplikacji "ogonki" dostaję komunikat że aktualizacje są "w przygotowaniu".

Czy ktoś mógłby mnie poprowadzić krok po kroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh z opisu zrozumiałem ze jak mam miui 7 to już mam nowe. Tym samym okazało się, że jestem głupszy niż mi się wydawało.

Dziękuję. Wieczorem jeszcze raz na spokojnie przysiądę do tego.

edit/

- podmieniłem pliczek
- zniknęła mi ikonka od splikacji
- resety, przywracanie nie pomogły
- na apk z backupu kliknąłem instaluj
- aplikacja wróciła
- ustawiłem jej wszystkie uprawnienia bezpośredniego wysłania sms itp
- działa (z ogonkami)
- próbowałem tak "siłowo" w ten sam sposób zainstalować apk zmodyfikowane ale wyświetla się wielki czerwony X

:/
 

Edytowane przez TYZY
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zainstalujesz jednej na drugą, bo moją różne sygnatury.

 

Mod 6.3.3 dodany, jak będę miał więcej czasu w przyszłym tyg. to postaram się napisać jakiś mechanizm na ginąca apkę, ale nie mam pojęcia czemu niektórym ginie, nie ma tu żadnego wzoru, dwie osoby z tym samym telefonem i romem jednej ginie drugiej nie. Na ślepo ciężej, ale postaram się to ogarnąć.

W sumie co się powtarza to fakt, że są to telefony RN2 albo RN3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2016o12:09, Edek123 napisał:

Mi też ginie aplikacja sms... Pomaga zainstalowanie romu.

6.3.10 i Mi4c.

I mi Ginie na Mi4c

 może macie Instalator aplikacji SMS tej oryginalnej. Nie chce przeinstalować systemu bo rozjedzie mi się cały interfejs miui

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki zawracam doope, mój błąd - rutyna, mam ogonki w wersji 4.2 i z poprzednimi romami samo aktualizowało. jak zaktualizowałem ręcznie do 4.8 poszło jak z płatka. Nazwa kodowa to armani, ( redmi 1s). I działa znów, dzięki. Nie zauważyłem że pojawiła się wersja 4.8.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się w jakiś sposób zainstalować ten mod na Redmi 3? Aplikacja Unicode dla v7 nie działa (komunikat o niewspieranym urządzeniu), natomiast w modach do ręcznej instalacji nie widzę tego modelu. Może da się zainstalować mod dla jakiegoś pokrewnego telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą wersję powinienem wgrać? Mam wersję stable Xiaomi.eu na zablokowany bootloader (czyli 7.1.3.0). Telefon mam zrootowany, więc wyciągnąłem plik apk z archiwum i skopiowałem do /system/priv-app/Mms. Niestety aplikacja zniknęła. Próbowałem wgrać apkę z najnowszej wersji moda (6.3.17).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, po nadaniu odpowiednich uprawnień zmodowana apka zaczęła działać :) Wielkie dzięki :)

 

EDIT: Jest tylko jeden problem - zdjęcia kontaktów nie działają właściwie. Ani na wersji 6.3.3 czyli teoretycznie najbliższej mojej wersji, ani na wersji 6.3.17. Zamiast tego ludzika ze znakiem zapytania nie pojawia się nic.

EDIT2:  Wgrałem 6.2.25 i powyższy problem nie występuje, a mod działa. Więc widocznie to jest odpowiednia wersja dla mojego ROMu.

Edytowane przez piotrekb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...