Skocz do zawartości

Przerywający głośnik w trakcie rozmowy


raffal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam wersję Kate niecały miesiąc, mam wgraną najnowszą aktualizacje do V8 a od paru dni borykam się z nasilonym problemem przerywającego głośnika w trakcie rozmowy. Takie wrażenie jakby głośnik się "odłączył" i nic kompletnie nie słychać przez 1-2 sek po czym na moment powraca głos i cała zabawa zaczyna się od początku. W efekcie w trakcie 1 min rozmowy słyszę rozmówce doskonale przez pierwsze 10 sek a potem już tylko pojedyncze pourywane słowa. Problem narósł po aktualizacji ale po pierwsze z tego co czytam to wiele osób ma już V8 i nie zgłasza takich kłopotów a po drugie od zakupu telefonu czasami gdzieś jedno słówko mi urywało w trakcie rozmowy i "zwalałem" to na problem z zasiegiem. Oczywiście zasięg jest, na 10 nawiązanych połaczeń 9 jest ok a 10 jest na tyle niezrozumiała że szlag mnie trafia. Rozłączenie się i nawiązanie w tej samej chwili nowego połączenia nic nie daje. Mam silikon nałożony na niego z wersji kenzo ale głośnika nie zasłania. Sam głośnik też z zewnątrz jest czysty. Dam głośnomówiący słychać wszystko, dzwonię do kogoś to słyszę sygnał połączenia.
Nie wiem co robić bo wydaje mi się że to problem z głośnikiem, telefon brałem od Fostera także myślę że z gwarancją nie będzie problemu ale skoro mój kłopot jest tak sporadyczny to nie wiem czy nie zostanę odesłany z kwitkiem :) raczej to nie wina softu? Zrobię dziś reset ustawień ale nie sądze czy coś to da....kiedyś padł mi głośnik w innym modelu to objawy były identyczne ale zdecydowanie bardziej nasilone i klarowne a tutaj przy tych zabawach z softami, ustawieniami to już głupieje co jest przyczyną...

Edytowane przez raffal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz na jakiś czas też mam taki problem przez chwilę urwie słowo albo zciszy się rozmowa a potem wraca do normy przeważnie na początku rozmowy ale tak to wszystko ok mam miui v8.0.4.0 stable i też się zastanawiam czego to wina czy zasięgu,softu czy ten model tak ma.Od początku tak mam a telefon z xkom.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak długo masz telefon? bo u mnie początkowe te urywanie słów przerodziło się teraz w urywanie rozmów :) ale skoro od początku tak mamy więc raczej to nie kwestia softu
Czy jesli w trakcie rozmowy będe miał problem żeby zrozumieć rozmówce i przełącze na tryb głośnomówiący w którym go dobrze będę słyszał to mam 100% pewności że to głośniczek od rozmów?

Edytowane przez raffal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon mam 3 tygodnie na słuchawkach też przerywa  na głośnomówiącym muszę sprawdzić.U mnie tylko na początku rozmowy pierwszy czasem drugi wyraz a potem jest idealna jakość rozmowyo a zdarza się to raz 3-5 rozmów.Problem występuje zarówno na wsi jak w mieście ale nie przeszkadza mi tak żeby na gwarancję przynajmniej na razie.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko sprawdzili czy włącza się i czy nie porysowany jest i to co powiedziałem to to wpisali i wymienili.mowił tylko że wadą fabryczna chyba a jak na infolinię serwisową dzwoniłem parę godzin wcześniej i mówię że mi sms nie dochodzą to odzrazu mi się pyta czy połączenia nie przerywa więc pewnie nie tylko u mnie to wystąpiło ale obsługę klienta mają na wysokim poziome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dalej się pałuje z tym problemem ale wydaje mi się coraz bardziej że to nie wina głośnika. W tym miesiącu wczoraj pierwszy raz wystąpiła "awaria". Nie słyszałem praktycznie rozmówcy więc przełączyłem na głośnomówiący i problemu ze zrozumieniem go nie miałem. Zrobiłem reset ustawień i dziś dzwoniąc do przychodni włączył się automat który kazał mi wybierać z kim mam się połączyć i znowu przerywało coś, przełączyłem na głośnomówiący i dalej niewiele słyszę. Za to za chwilę kobietę z rejestracji słyszałem bez zakłoceń. Czyli chyba można wyeliminować głośnik.
Nie wiem czy to nie wina zasięgu/sieci. Nieraz na moment pojawi mi się 1-2 kreski. Mam automatyczne wyszukiwanie sieci i czasami złapie sygnał innej sieci. Nie wiem gdzie już szukać przyczyny, denerwuje mnie to bo jak mam jakiś ważny telefon to już wolę zadzwonić z innego niż bawić się w ruletkę ze swoim.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem ważny tel i odbieram głocha cisza rozmówca też mnie nie słyszał sprawdziłem niby mam zasieg rozłoczyłem się tel zgubił zasięg po odzyskaniu zasięgu próbuje odzwonic ale nie da rady przez 5min z nie dało się dzwonić ale to może wina sieci.kilka razy lekutko przerwało 1,2s ale to umnie na 100% zasięg poprostu jak w domu  jestem to jak odbieram nie mogę chodzić bo niewyraźnie słyszę rozmówcę jak zmienie pozycję pewnie się przełącza na inną sieć.Może po aktualizacji się poprawi.

Problem się nasila dzwonię i prewszy sygnał jest potem cisza brak zasięgu nie mogę się rozłączyć z 3min a zasięg nie wraca dość długo ostatnio musiałem restart zrobić żeby spowrotem był.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wróciłem z problemem po ponad miesięcznym spokoju. Mam globala 8.1.1 i zauważyłem że jak zmienie z lte na 2g to kłopot znika. Z 3g jeszcze nie próbowałem. Czemu tak się dzieje przy lte? Mam kartę w play, ustawione automatyczne łączenie z siecią play. Sim jest nowy, wymieniony przed zakupem "kaśki". 
Mam ustawione lte, zasieg normalny kilka kresek a nie słyszę rozmówcy mimo kilku prób. Zmieniam na 2g i jak ręką odjął....Nie ma znaczenia czy to dom, praca czy dzika łąką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z problemem po ponad miesięcznym spokoju. Mam globala 8.1.1 i zauważyłem że jak zmienie z lte na 2g to kłopot znika. Z 3g jeszcze nie próbowałem. Czemu tak się dzieje przy lte? Mam kartę w play, ustawione automatyczne łączenie z siecią play. Sim jest nowy, wymieniony przed zakupem "kaśki". 
Mam ustawione lte, zasieg normalny kilka kresek a nie słyszę rozmówcy mimo kilku prób. Zmieniam na 2g i jak ręką odjął....Nie ma znaczenia czy to dom, praca czy dzika łąką

Nie masz problemów na LTE tylko z 3g, w Polsce nie działa na razie możliwość rozmów na LTE. Jak zaczynasz rozmowę automatycznie przełącza Cię na 3g.

Tapnięte z RN3 PRO KATE

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mam problem bo jednego dnia śmiga a drugiego się zawiesi n ale na pewno lepiej niż na 3g

U mnie zostaje serwis może mi na 3 wymienią albo naprawią.teraz jeszcze ustawienia fabryczne zrobię a jak nie polepszy jutro się to wgram global dev

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...