Skocz do zawartości

Brak rozświetlenia ekranu po odłożeniu telefonu od ucha po rozmowie


afro001

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

W moim 3S, z którego ogólnie jestem bardzo zadowolonym, jest jedna rzecz, która mi przeszkadza.

Mianowicie, gdy odsuwam słuchawkę od ucha podczas rozmowy lub po rozmowie, to telefon się nie rozświetla. Żeby zakończyć rozmowę muszę chyba aż 2 razy naciskać przycisk blokady by się rozświetlił i bym mógł wcisnąć przycisk zakończenia rozmowy.

Nic nie zmieniałem w opcjach odnośnie rozmowy. Nie znalazłem też nigdzie ustawień, które by to regulowały.

Czy może mi ktoś z tym pomóc?

Obecna wersja systemu to 6.0.1 MMB29M, MIUI 8.1 z dnia 6.10.13. Ogólnie to miuipolska.

Jest to kwestia tej wersji softu, modelu telefonu, czy ogólnie Xiaomi tak mają?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, afro001 napisał:

Jest to kwestia tej wersji softu, modelu telefonu, czy ogólnie Xiaomi tak mają?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Funkcję wygaś ekran przy twarzy masz w menu telefonu, w ustawieniach połączeń przychodzących. Jak masz odpalony dialer telefonu, klikasz na lewy dolny klawisz funkcyjny (trzy kreseczki czyli menu). W tym konkretnym modelu kilka osób zgłaszało taki problem na wcześniejszych romach, ale na twoim powinno to działać. Znajdziesz temat na forum, bo może trzeba sprawdzić działanie czujnika zbliżeniowego, lub go skalibrować. Może zwykły restart telefonu pomoże. Ja nie miałem tego typu problemów na 6.10.13, ani 6.10.20 (co prawda global dev)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, FromWP said:

Funkcję wygaś ekran przy twarzy masz w menu telefonu, w ustawieniach połączeń przychodzących. Jak masz odpalony dialer telefonu, klikasz na lewy dolny klawisz funkcyjny (trzy kreseczki czyli menu). W tym konkretnym modelu kilka osób zgłaszało taki problem na wcześniejszych romach, ale na twoim powinno to działać. Znajdziesz temat na forum, bo może trzeba sprawdzić działanie czujnika zbliżeniowego, lub go skalibrować. Może zwykły restart telefonu pomoże. Ja nie miałem tego typu problemów na 6.10.13, ani 6.10.20 (co prawda global dev)

Cześć. Sprawdziłem i mam tam gdzie powiedziałeś zaznaczone wygaszenie podczas rozmowy po przyłożeniu do policzka. Nie chciałbym z tego rezygnować o ile uda mi się uporać z moim problemem.
Teraz testowałem jak telefon leżał na biurku i ekran się przygasza od razu jak ktoś odbierze rozmowę, a nie przy policzku.

Rzeczywiście mogę mieć coś z czujnikiem zbliżeniowym, ponieważ jak miałem włączoną opcję ochrony odblokowania w kieszeni, to często podczas normalnego odblokowywania telefon uważał, że nadal się w kieszeni znajduje. Wyłączyłem więc tę opcję, bo nie uważałem by była mi potrzebna, telefon się jeszcze ani razu sam nie odblokował.

Możesz mi powiedzieć co można zrobić z źle działającym czujnikiem zbliżeniowym? Jakaś kalibracja?

Znalazłem na forum 2 kody *#*#6484#*#*  i *#*#64663#*#*, ale tam nie ma kalibracji, tylko sprawdzenie. Czujnik zbliżeniowy zdaje się działać poprawnie. Zasłonięty pokazuje ~1300, a odsłonięty ~60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, afro001 napisał:

Możesz mi powiedzieć co można zrobić z źle działającym czujnikiem zbliżeniowym? Jakaś kalibracja? 

W testy i kalibrację wchodzi się z chińskiego menu serwisowego, uruchamiając telefon trzymając vol+ i power, a co tam zrobić to sam pokombinujesz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, FromWP said:

W testy i kalibrację wchodzi się z chińskiego menu serwisowego, uruchamiając telefon trzymając vol+ i power, a co tam zrobić to sam pokombinujesz. 

Bardzo dziękuję za pomoc. Po kalibracji w chińskim menu serwisowym (Volume Up + Power) wygaszenie ekranu po przyłożeniu podczas połączenia telefonu do policzka działa jak powinien, czyli ekran gaśnie po zasłonięciu czujnika zbliżeniowego, a po jego odsłonięciu ekran się rozświetla.

Oczywiście trochę mi zajęło zanim znalazłem jak przełączyć na język angielski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

mam podobny problem. Skalibrowałem czujnik zbliżeniowy i pomogło... do pierwszego restartu telefonu. Nie dość, że wyświetlacz się nie zapala, to nie mogę odblokować telefonu przyciskiem. Ekran zapala się na sekundę i od razu wygasza, a przy drugiej próbie wybudzenia pojawia się komunikat, że sensor jest zasłonięty i mam wcisnąć vol- oraz 'wstecz'. Już nie wspomnę o utracie zdjęć kontaktów po każdym resecie. Czy jest na to jakieś konkretne lekarstwo?
 

Mam Redmi 3S 32gb, ROM EU, MIUI 8.1, ver. 6.9.22

__________________________________________________________________________________

Edit: problem zniknął po aktualizacji do przedostatniej wersji.

Edytowane przez Crucifier
Usunięcie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...