Skocz do zawartości

Wolne pobieranie z marketu?


BHBmacieg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj odebrałem swojego nowiutkiego Note 3 pro. Wszystko jest w jak najlepszym porządku, jestem w pełni zadowolony z zakupu. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Telefon strasznie wolno pobiera z marketu android. Po połączeniu z siecią WiFi, która chodzi na częstotliwości 5ghz, speed test pokazuje wynik na poziomie ~150MB/s. Po połączeniu z siecią 2.4gh speedtest pokazuje wynik na poziomie  ~50MB/s. Na połączeniu pakietowym natomiast ~60MB/s. Wszystko pięknie, ale pobierając z marketu prędkość pobierania w zasadzie nie przekracza 1mb/s. Problem nie występuje podczas korzystania z innych aplikacji korzystających z sieci -  pobieranie danych gry już wewnątrz gry to prędkości są ok (odpowiednio 14mb/s, 4mb/s, 6mb/s). Tak samo nie ma problemów z yt.  Telefon jest na androidzie 6.0 i miui 8.0. Jest to wersja 32/3GB na snapdragonie 650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem - Twój telefon to nie wersja PRO (kodowe "kenzo) a SE (kodowe "kate") - to dwa całkowicie różne modele!
Ładowarka zapewne europejska (bez przejściówki), tył pudełka ma napisy po angielsku.

Czy pobieranie z innych źródeł też jest tak wolne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj racja - przeoczyłem.

Spróbuj wyczyścić dane aplikacji "sklep play", czasem "siądzie" tam jakiś śmieć i cuda się potrafią dziać. 

Z pozycji komputera możesz jeszcze ewentualnie sprawdzić przebieg pakietów do i z googla. Jakiś czas temu mój dostawca (Orange VDSL) miał problem i przez kilka dni praktycznie nie mogłem korzystać z usług google.

W wierszu poleceń wpisz "cmd" i enter. W czarnym oknie, jakie się otworzy wpisz komendę ping play.google.com -t        i enter - zacznie wyświetlać czas przebiegu pakietów - do 50ms jest akceptowalny powyżej 100ms - jest problem.

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak trochę się pospieszyłem,  że poza marketem pobiera ok.teraz zacząłem pobierać plik przez przeglarke i prędkość nie przekracza 1mb/s. Natomiast  jak np zainstalowałem banner saga 2, to dane gry pobierało normalnie 14mb/s. Tak samo filmy na yt czy HBO go chodzą w 1080p bez chwili przecięcia.

 

Ping, jeśli chodzi o usługę google też jest ok. Na poziomie 25ms. 

Dla przykładu włączony losowy film 1080p na yt i pobieranie losowej aplikacji z marketu oraz prędkości pobierania danych:

Screenshot_2016-10-24-22-30-59-554_com.google.android.youtube.png

Screenshot_2016-10-24-22-35-50-326_com.android.vending.png

Edytowane przez BHBmacieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, BHBmacieg napisał:

Nikt nie ma żadnych pomysłów co może powodować ten problem? Zastanawiam się czy próbować przywracania do ustawień fabrycznych. Nie chcę też go od razu wysłać na gwarancję, wolałbym to rozwiązać we własnym zakresie. 

hmm ale wg mnie to nie problem sprzętowy. Chętnie bym sprawdził ale niestety czekam dopiero na telefon. Inni musieliby potwierdzić czy pobieranie ze sklepu zlokalizowanego w...też przebiega z takimi prędkosciami.  Wiesz speedtest niczego nie dowodzi ponieważ łaczy sie znajbliższym lokalnym serwerem i ciągnie informacje po światłowodach...pytanie jakie predkosci twoj net osiąga z USA np...drugie pyanie czy masz coś do porównania inny tel na androidzie i z jakimi prędkosciami sa pobierane apki z market android...

3 trop to masz jakiś pseudochiński rom wgrany oparty o globala i łaczysz się z Chińskim markietem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Dołączę się u mnie na xiaomi redmi note 4 jest tak samo pobieranie dużych plików jest strasznie wolne plik ok 1Gb pobiera z prędkością ok 300kB/s . Czy ktoś rozwiązał ten problem?

Któraś aktualizacja pomogła, ale widać u Ciebie jeszcze takiej nie było no chyba że masz nie zaktualizowany system.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...