Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.03.2020 o 20:43, Kifar napisał:

Witam

Mam tę samą wersję oprogramowania (z tym że robota mam kupionego w miniony czwartek i w czwartek pobrało tę właśnie wersję tak więc nie mam doświadczenia co do innych wersji). Zauważyłem od razu problem że nie zapisuje mapy całego mieszkania. (tzn jak zrobię czyszczenie całego mieszkania mapa pojawi się ale jak chce czyścić wyznaczoną strefę to plan mieszkania jest zamieniany na ostatnią strefę i nie mogę kolejnym razem wysłać do innego miejsca...bo go nie ma na mapie)  Dziś kiedy u rodziców z pilota na telefonie zajechałem nim do jednego pokoju i kazałem wyczyścić po zakończonym sprzątaniu powiedział że nie może znaleźć stacji dokującej i aby go przenieść bliżej niej. Rozmawiałem też z bratem który ma ten sam Xiaomi S1 (1 gen) od ponad roku i w piątek pobrało mu też tę wersję ale u niego mapy się zapisują i robot wraca do stacji po sprzątaniu. Ma ktoś jakieś inne doświadczenie?

To jest norma w 1 Gen, dopiero s S50 czy coś koło tego mapy pamiętał na kolejne sprzątanie. U mnie wersja 3.5.4_004007 i wszystko działa jak dawniej, wraca do bazy normalnie, lekko kręcąc tyłkiem, sprząta normalnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gen 1 pamięta mapę tak długo jak długo nie robisz kolejnego pełnego czyszczenia. Jak zrobi mapę i dajesz strefowe to działa na mapie z pełnego czyszczenia. Czyszczenie strefowe jej nie usuwa. Chyba że mówisz o tym 1,5 x 1,5 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z dodaniem urządzenia mi vacuum cleaner do sieci wi-fi. Wyskakuje mi zbyt długi czas połączenia i nie paruje urządzenia z siecią.

Powiedzcie czy robię wszystko dobrze.
1) skanowanie urządzeń w pobliżu
2) wybór vacuum cleanera
3) wybór sieci wi-fi (swojej domowej)
4) dodawanie urządzenia

Pomyślnie aplikacja wykonuje kroki:
  "Urządzenie połączone"
  "Wiadomość wysłana na urządzenie"
.. .  i na ostatnim "Łączenie urządzenia z siecią wyrzuca błąd "Przekroczono czas połączenia z siecią".

W czym tkwi problem?

Edytowane przez Marrrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.03.2020 o 20:06, Marrrek napisał:

Witam,

Mam problem z dodaniem urządzenia mi vacuum cleaner do sieci wi-fi. Wyskakuje mi zbyt długi czas połączenia i nie paruje urządzenia z siecią.

Powiedzcie czy robię wszystko dobrze.
1) skanowanie urządzeń w pobliżu
2) wybór vacuum cleanera
3) wybór sieci wi-fi (swojej domowej)
4) dodawanie urządzenia

Pomyślnie aplikacja wykonuje kroki:
  "Urządzenie połączone"
  "Wiadomość wysłana na urządzenie"
.. .  i na ostatnim "Łączenie urządzenia z siecią wyrzuca błąd "Przekroczono czas połączenia z siecią".

W czym tkwi problem?

Wyłącz na czas dodawania urządzenia sieć komórkową 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, czy czasem już nie było, ale... czy ktoś tam kupował szczotki i filtry, są to oryginalne produkty, czy zamienniki:
https://north.pl/promo/zestaw-sprzatajacy-xiaomi-roborock-s50-s51-s55-vacuum-1-mijia-vacuum-mijia-2-szczotki-glowne,WH7-QW-CL23-VFZ.html?cd=1882531121&ad=71847358482&kd=&gclid=EAIaIQobChMIse6K3JqJ6QIVWJnVCh2q2AR5EAQYASABEgLluPD_BwE

Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2020 o 08:03, jaq71 napisał:

Wiem, że to nie ten wątek, ale poszukuje informacji nt.  swdk vel zdg300 czyli samojezdnego mopa Xiao - ktoś posiada i mógłby (najchętniej obszernie) opisać urządzenie?

https://www.pokoleniesmart.pl/mop-swdk-jeszcze-nie-mialem-tak-czystych-plytek-w-lazience/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Roborock S50 wersja oprogramowania (3.5.7_002008), po ostatniej aktualizacji wcięło mopowanie ? czy ktoś wie jak to włączyć. odinstalowanie Xiaomi Home i ponowne instalowanie nic nie dało. Wrzucam dwa zdjęcia, zdjęcie bez opcji mapowania to moje z aplikacji, to drugie z opcją mopowania pochodzi z netu, dodam że przed aktualizacją miałem opcję mopowani i z niej korzystałem. Macie jakiś pomysł jak przywrócić tą opcję??

wersja oprogramowani Xiaomi Home 5.6.19, 

Roborock S50 wersja oprogramowania (3.5.7_002008)

brak mop.jpg

mop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Zakupiłem niedawno robota roboroc s 5 Max. Zrobiłem sprzątanie parteru, wszystko ładnie zapisało, mogłem podzielić pomieszczenia, nazwać i ustawić dla nich preferencje. 

 

Niestety po przeniesieniu robota na piętro on znów zaczął robić nowa mapę i wszystko wydawało się w porządku do czasu jak skończył sprzątanie, zamiast zapisać nowa mapę jako druga to wrócił w miejsce skąd go wypuściłem (baza została na dole) podkręcić się chwilę i zapisał jakąś niepełna mapę do tego nie mam już mapy z dołu ani tej którą stworzył podczas sprzątania góry :(

 

Pomóżcie jak mogę ustawić tego robota na dwie kondygnacje, wystarczy żeby miał dwie mapydla każdego piętra i według nich sobie sprzatał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja wymieniałem, u mnie silnik stanął (jakby zatarł się) po lekko ponad 2 latach. Dwa razy reanimowałem, pochodził zawsze po 30-40m2 i wibracje sprawiały że zacierał się wyjąc i śmierdząc - odpuściłem. Uparłem się na chińską podróbkę (koszty), czekałem dobrze ponad miesiąc, zwracałem uwagę na wersję bowiem w v1 są inaczej umieszczony uszy/uchwyty. Wszystko pasuje, silnik pracuje, odkurzacz sprząta, jestem zadowolony 9euro (https://tinyurl.com/y7uo7ohj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zamówiłem z twojego linka. Jakiś kupon wpadł i wyszło 27 PLN z dostawą. Może się całkiem nie spali zanim przyślą.

Jakieś wyzwania przy montażu? Czy dobrze zakładam, że wystarczy
- odkręcić kilkanaście śrubek od spodu
- dwie śrubki mocujące dmuchawę
- przepiąć kostkę i podkręcać

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Xiaomi Vacuum V1 czy też po okresie używania około 2lat Wasze odkurzacze sprzątają tak głośno? w sensie kółka nawet na płaskiej powierzchni chodzą bardzo głośno?

zmieniany filtr, szczotka jednak efekt jest taki sam. Sprząta bardzo głośno, ciężko przy nim rozmawiać przez telefon w dobie pracy zdalnej.

Edytowane przez esk2
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jaq71 napisał:

W większości przypadków wibruje i mocno hałasuje przez to ramka przy szczotce głównej. Słychać to IMO jako kółka, ale to ramka. Można to poprawiać, podklejać korek itp,

można tez wymienić ramkę.

dzieki, masz jakies zdjecie pogladowe w ktorym miejscu trzeba cos podkleic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam gen1 od 3 miesiecy. Zdarzyło mi się juz 2x, że nie zakonczył sprzatania.

Cos mu sie pomyliło, stracił orientacje i rysował jakieś dziwne mapy - pokazywały obszar znacznie wiekszy niz rzeczywisty.

Oprogramowanie w wersji 3.5.4.

Mam prosbe o jakies wskazowki jaka moze byc przyczyna lub gdzie szukac.

Z góry dziekuje,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za trop. Przy duzej zmianie miejsca np. z pokoju do pokoju (zanim skonczy odkurzac) buntuje sie oficjalnie i ogłasza, ze zaczyna sprzatac od nowa (tak bylo na wersji 3.5.4).
Wczoraj podnioslem na 3.5.8.

Moj raz sie pogubil pod łózkiem - wtedy zaczał rysowac nierealna mape. Spod łózka jest tuż nad wieżyczką z LIDAR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska pomocy odkurzacz mi zwariował startuje kręci się na chwilę i ten błąd wyskakuje. Resetowałem przez ten guzik co pokazuje na obrazku i również też przez dwa przyciski i dalej ten sam błąd wyskakuję. Proszę o szybką pomoc bo potrzebny jest strasznie odkurzacz.

Screenshot_2020-07-22-12-00-23-101_com.xiaomi.smarthome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Prośba koledzy: Odkurzacz Xiaomi MIJIA Mi Robot G1 nie mogę włączyć odkurzacza. Przytrzymuje 5sek wlacz/ wyłącz i bez zmian. Odkurzacz raz użyty. Prosba o pomoc, nie wiem czy zasilacz ładuje? Czy coś z jednostką główną się podziało?

 

PS. Sprawdziłem zasilacz ładuje, natomiast bateria jest całkowicie rozładowana i niestety nie idzie jej ładować

Edytowane przez TomaszNow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, mam problem z xiaomi mijia G1. Mapowanie, które wykonuje jest zupełnie nieodpowiadające realnym kształtom pomieszczenia. Czasami mapa wskazuje, że odkurzacz powinien znajdować się obecnie za ścianą u sąsiada. Zamieszcxsm screena, na którym odkurzacz znajdująć się za pomarańczową linią powinien byc juz poza mieszkaniem. 

Drugi screen pokazuje jak odkurzacz sprząta gdy zaczyna mieć problemy z określaniem pozycji - robi długie korytarze i jezdzi po nich to w jedna to w druga pozostawiajac nieruszoną pozostałą część pokoju.

2g1.jpg

1g1.jpg

EDIT: Odkurzacz ma problem w jednym pokoju, wariuje blisko tv, może coś tam sieje w pobliżu?

Edytowane przez kobza28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...