Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 23.12.2019 o 22:50, ravenpoz napisał:

Dla v1 od paru dni jest nowy fw we Flolevac 3.5.4_004004. W porownaniu z poprzednim 3.5.0_003532 na pewno poprawili zbieranie sie do stacji po wyczyszczeniu. Konczy sprzatanie i od razu wraca do stacji, a nie kreci sie w kolko jak debil i dopiero startuje po ilus obrotach. Nadal najdalej w jednej lini robi te 3 czy 4 metry. Ma ktos pomysl jak to zwiekszyc?

Witam. A ja pokusilem się na instalację 3.5.4 004004 i nie nie jestem zadowolony właśnie dłużej szuka u mnie bazy kręci się wkoło kilka sekund. Mam też wrażenie że gorzej sprzata mniej logicznie. Zainstalowane przez mi home serwer zmieniłem na singapore z midland china żeby zobaczyć czy są nowe aktualizacje. Ale ta jest u mnie najnowsza. Wersja odkurzacza 1.Zainstalowalem też flovevc. Mam pytanie. Są tam fimeware czy mogę przywrócić do wczesnej jaka miałem 3.3.9 00193 albo czy ktoś może polecic wersję która najpiej jego zdaniem dziala???? I jak do niej wrócić????. Czy zostać na serwerze singapore czy mindlad china czy jakoś europejski zmienić co to za różnica????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2019 o 12:47, jaq71 napisał:

zainstaluj zmodowaną apkę oraz flolevac (z tej apki odczytasz współrzędne pomieszczeń które chcesz objąć strefami, pamiętając że w v1 możesz mieć ich zapisanych tylko 5 szt. dorabiasz katalog, przenosisz tam json'a (już poprawionego), odpalasz zmodowana apkę i ustawiasz sceny. Co to daje? to że możesz mieć na ekranie 5 ikon, które klikając wysyłasz robocika do danej strefy aby posprzątał (np. tylko salon). Jeżeli tak ustawisz strefę, aby omijała np. firankę to będziesz miał namiastkę strefy no go.

 

To w wersji 1 odkurzacza można miec strefy na stałe? Co do języka pl po co się bawić w to jak odkurzacz wypowiada 3 może 4 wyrazy w dodatku po angielsku można to zrozumieć i lepeij brzmi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając strefy  bo tak  nie wiem jak to zrobić i czy się w to bawić zrobielm faktory restet. I jedna aktualizacje do 3.3.9 003452 serwer Singapur. Powrót do bazy błyskawiczny może sprząta troche lepiej niż na 3.5.4 004004. Nie wiem czy aktualizować kolejna żeby coś nie było gorzej. Czy ktoś ma jakąś sprawdzone fimeware do wersji 1? Przez co to aktukizawac mi home bo w mi home nie ma wyboru fimware. Ten cały flocav mi w obsłudze się nie podoba nie wydać odrazu mapy. Kolejny raz mam pytanie odnośnie regionu. Czy serwer polska będzie chodzikil na mi home? Co da zimna regionu z Singapur na polskie? Może ktoś odpowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominę strefy bo było to już wiele razy precyzyjnie opisane, wraz z załączonymi przykładami json'a, ale ten cały flolevac ma możliwość instalacji wielu (oczywiście mowa o wyborze z listy konkretnych numerów rewersji) wersji firmware - może warto looknąć do apki, a nie skreślać ją tuż po pierwszym odpaleniu? I aby nie było argumentu, że szukałeś najlepszego firmware - zdarzało się, że kilka osób dany soft oceniało jako słąby, zaś inni jako O.K. - widać każdy ma swój "gust" :)

Edytowane przez jaq71
doprecyzowanie, że nie jednocześnie wiele firmware
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jaq71 napisał:

Pominę strefy bo było to już wiele razy precyzyjnie opisane, wraz z załączonymi przykładami json'a, ale ten cały flolevac ma możliwość instalacji wielu (oczywiście mowa o wyborze z listy konkretnych numerów rewersji) wersji firmware - może warto looknąć do apki, a nie skreślać ją tuż po pierwszym odpaleniu? I aby nie było argumentu, że szukałeś najlepszego firmware - zdarzało się, że kilka osób dany soft oceniało jako słąby, zaś inni jako O.K. - widać każdy ma swój "gust" :)

Floevac czy jak go zwał bo nazwa też jest bez komentarza może mi się nie podobać choć by z tego względu że powinna być mapa po włączeniu programu a nie ze musze ja szukać. Może program ma wile przydatnych funkcji jak piszesz ze mozna zmienić w nim fimeware. Nie wiem za krótko w nim byłem nie podoba mi się nawet wizualnie. Co do softu to może masz rację że każdemu odpowiada co innego. Może  pozostaje testować po koleji? A wrazie co zrobić faktory reset. Ale to dużo czasu zajmie testowanie itp. Mam pytanie na które dalej szukam odp. Co daje zamienia regionu i czy coś da jak zmienię na polskie? Mam teraz ustawiony Singapur. 

Edytowane przez maverick79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie napisałem, że masz korzystać do sprzątania? Napisałem, że można z jego poziomu wgrać firmware, i jest ich w cholerę do wyboru. Czy ktoś zagwarantuje, że dany soft będzie Tobie pasował? Wątpię.

Co do regionu, to wątpię abyś aktualnie pracujący robot w strefie Singap. mógł przestawić na "polskie". Chyba, że faktycznie masz robocika w wersji europejskiej. Europa nie ma takiego obciążenia/pingów co Chiny/Singap., za to więcej aktualizacji zapewniają Chiny, a ogólnie najważniejsze to z której "lokalizacji' masz sprzęt.

Tak czy siak - poszukaj po wątku, wszystko było już wielokrotnie opisywane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem robota MI. Po zainstalowaniu apki spotkałem się z problemem połączenia z robotem. Przeczytanie kilku porad, przejście na region chin pomogło. Odkurzacz pracuje dobrze ale niestety w aplikacji nie rysuje mapy przez co nie mogę go wykorzystać jakbym chciał. Na wszelkich filmikach YT widać, że wszytko śmiga...u mnie nie. Screenshot w załączniku.

Zdaję sobie sprawę, że temat pewnie wałkowany wielokrotnie ale nie mam aż tyle czasu by zagłębiać się w forum. W końcu kupiłem tak jak wy robota by ten czas zaoszczędzić. Pomóżcie !

Screenshot_20200117_073243_com.xiaomi.smarthome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, pablo65 napisał:

zaraz po zainstalowaniu aplikacji odkurzacz się zaktualizował ale nie widzę gdzie sprawdzić nr wersji 

Wejdź w odkurzacz trzy kropki u góry po prawej  -> ustawienia ogólne -> aktualizacje oprogramowania sprzętowe i masz napisane jaką posiadasz wersję. Też używałem regionu chińskiego ale zmieniłem na PL, bo miałem problem z oczyszczaczem powietrza używając chińskiego regionu. Na polskim regionie teraz odkurzacz i oczyszczacz działa bez zarzutów. Czekam tylko na aktualizację aby móc dzielić mapę na pomieszczenia, bo podobno już testują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze raz go dodać na PL regionie. Ja też miałem problemy za którymś razem złapał. Ostatnio miałem u szwagra na 2 generacji problem z dodaniem go na jego telefonie. Dodałem go na swoim telefonie potem mu udostępniłem odkurzacz. Usunąłem u siebie odkurzacz u niego oczywiście zniknął, bo go udostępniałem. I wtedy już złapał u niego na telefonie normalnie bez problemu. Ja taki cyrk miałem z Air Purifier 2H.

 

Spróbuj na innym telefonie z opcją udostępnienia urządzenia.

Edytowane przez Raamboo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pablo65 napisał:

sęk w tym, że na chińskim mi nie rysuje, na PL nie komunikował się z odkurzaczem....ehh

sprawdzę jak wrócę do domu tą wersję odkurzacza to może mądrzejsze głowy wymyślą jak to ugryźć 

Przeczytaj post wyżej. Zmień na PL i spróbuj dodać. Reset odkurzacza i dodaj na nowo. Spróbuj na innym tel. Pamiętam, że ktoś kiedyś coś pisał o ustawieniach routera. Jakiś problem z szyfrowanie hasła czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2020 o 18:53, jaq71 napisał:

A gdzie napisałem, że masz korzystać do sprzątania? Napisałem, że można z jego poziomu wgrać firmware, i jest ich w cholerę do wyboru. Czy ktoś zagwarantuje, że dany soft będzie Tobie pasował? Wątpię.

Co do regionu, to wątpię abyś aktualnie pracujący robot w strefie Singap. mógł przestawić na "polskie". Chyba, że faktycznie masz robocika w wersji europejskiej. Europa nie ma takiego obciążenia/pingów co Chiny/Singap., za to więcej aktualizacji zapewniają Chiny, a ogólnie najważniejsze to z której "lokalizacji' masz sprzęt.

Tak czy siak - poszukaj po wątku, wszystko było już wielokrotnie opisywane.

 

Chcałem rozwiać twoje wątpliwości i sam byłem ciekawy ustawiłem na region polska. Polaczył się za drogim razem. A czy coś to zmienia to nie widze raczej różnicy ale jak jest to niech jest na pl niż Singapur czy midland china jak na początku miałem. Odkurzacz kupiłem gdzies ze sklepu internetowego w Polsce. Jadnak pewnie był ściągnięty z Chin. Gadał po chińsku zmieniłem na angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utworzyłem nowe konto xiaomi, ustawiłem region na PL i poszło za pierwszym razem....teraz w ap Mi Home widzi mapę...co prawda z ostatniego sprzątania ale już i tak jest super 

da się tak zrobić by widział mapę całego domu i oznaczyć sobie pokojami by jechał we wskazane miejsce?

wiem, że można strefami ale je trzeba za każdym razem ustawiać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

 

Mam problem z Viomi v2 - pewnego dnia po prostu wyrzuce Device Error i nie reaguje na zadne zabiegi, nawet te z dluzszym wciskaniem przyciskow na robocie.

Wszystko wyczyscilem, sprawdzilem pojemniki, nic to nie dalo jednak.

Ktos ma jakis pomysl? ewentualnie wiecie gdzie moge oddac urzadzenie do serwisu?

 

kupione przez gearbest - powinna tam byc jakas gwarancja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...