Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Rozbierz od dołu łącznie z tego co pamietam 8 śrub, zdejmij tył i wyciągnij filtr gabkowy. Teraz będziesz mógł wsadzić śrubokręt i pchnac turbine w drugą stronę. Wyleca śmieci i robot wróci do sprawności 2x już to miałem

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zaktualizować swojego s50 do wersji 3.5.7_002008. Podjąłem kilka prób zarówno poprzez FloleVac jak i MiHome, z serwera Europe i Singapur. Urządzenie parę razy zostało przywrócone do ustawień fabrycznych. Za każdym razem pojawia się komunikat: "Aktualizacja nieudana. Nie wszystkie wersje umożliwiają aktualizację z FloleVac. Najwyższa wersja którą udało mi się uzyskać to 3.3.9_0018981951958_2351220975188792_6931721476487774208_n.thumb.jpg.11d12cdeed3cc8947dcb351991d947da.jpg8(Aktywna). 

Czy istnieje jakaś inna metoda na aktualizację? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, będę próbował z różnych niższych wersji. Dziękuję za info.

 

Niestety pomimo wielu prób instalacji z niższych wersji, najwyższą jaką udało mi się zainstalować poprzez FloleVac to 3.3.9_01898.

Jeżeli ma ktoś jakiś pomysł, jak wybrnąć z sytuacji i zainstalować 5.5.7_002008 - proszę o pomoc.

Edytowane przez Tomasz098789
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wersji 3.3.9.001886 powinno działać. Jak nie zadziała to pozostaje tylko próba przywrócenia wszystkich ustawień fabrycznych wraz z powrotem do firmware z dnia zakupu urządzenia, a następnie aktualizacja z Mi Home do najnowszej dostępnej w Mi Home wersji, a potem przez Flolevac do 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem zresetować. Po chińsku przemówił po naciśnięciu plug i reset , puściłem . Powiedział coś po chińsku i widzę go jakby gotowego do parowania, ale nie jestem w stanie go dokończyć.... Jakieś pomysły?cd4fed622ae00b94719f7efc089f1b33.jpg

 

EDIT:

 

Pomóżcie bo już nie wiem co mogę zrobić, żeby się z nim połączyć... Próbuje zarówno przez modowana jak i oficjalna ze sklepu. Serwer probowalem i China i Niemcy i Polska....

 @rezmus masz jakiś pomysł co w tej sytuacji? Robot ogólnie działa. Mówi po chińsku

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nijak... Połączony jestem z nim praktycznie od razu, ale nie przyjmuje wiadomosci. Kur..... Było nie ruszać działało mówiło po polsku...

 

Próbowałem dwóch telefonów i różnych apek official I nie i roznych serwerów.

 

 EDIT: Jak na wiadomości o wysyłaniu sam przełączę się na wifi to przechodzi dalej ale wiesza się na łączeniu z wifi....

 

 

2f011b3a9dcc76a89b28f82dad06c0e2.jpg@rezmus możesz może pomóc jakoś przez TeamViewer? Ja już odpadam nie mam pomysłu co robię/jest źle ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam robota w wersji 1 mi robot vacuum chyba 3 lata. Od początku na oryginalnym firmware 3.3.9 003194 i naszło mnie aby zaktualizować do nowzej. Choć nie wiem czemu te aktualizacje maja sluzyc zaywaczaj psują niż pomagaj. I tak jak myslem mam wrażenie że robot sprząta gorzej. Np posprzata przybudowke nie do końca i jedzie do wc późnej tam wraca. Troche to nie logiczne. Coś aktualizował aż wkoncu pokazał że jesy aktualne 3.5.4 004004. Zauważyłem też że dluzej szuka jak wraca do bazy. Wczesnej powrót i odrazu jechał teraz się rozglada będąc 2 mettry od stacji dokujacej ale 5 może 7 sekund i wraca. Mam na reginine midland china. Działa też na Singapurze nie wiem czy na Polsce czy Europie bo nie sprawdzałem. Mi home mam 5.5.30 jest niby nowsza ale chyba są z nią problemy jak czytalem. Moje pytanie czy da się wgrać jakąś inną wersję która dziala najpiej? Czy sprząta dobrze szybcej i bardzej logicznie jak tak to jak? Podobno można zrobić rstet factory co przywraca fimeware do ustawień fabrycznych jak to zrobić i czy jest bezpieczne czy ma to zrobic czy zostać na tyej wersji 3.5.4 004004? Jaki regin ustawić czy midlad chyina Singapur czy inny jakiś europejski? Czy aktualizowac mi home do wresji 5.6.46 nowszej czy coś zmienia polepsza? CZY ROBIC FAKTORY RESET CZY ZISTWIC I CZEKAĆ NA NOWA AKTUALIZACJE. Co to jest flovewac?? Podobno do obsługi jak mi home i można wgrywać różne fimeware. Czy w wersji 1 można zapisywać mapy i gdby się skasuje podczad nowego sprzątania można kierować do stref. Bo tak tylko mogę gdy mapa jest. Sory za długi post i tel pytań ale nie wglebialem się aż tak w temat i nie wiem czy zostawiać czy coś robić. Mogłem wogle nie aktualizować to bym nie miał powdu do rozmyślań. Mapa ze sprzątamia na dole 67 m po najnowzszej aktualzacji bez łazienki 72 stra mapa na oryginalnym fimeware. 

Screenshot_2020-01-17-12-12-19.png

Screenshot_2020-01-17-11-31-50.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje pomocy odkurzacz Xaomi Mija 1s zakupiony 4 dni temu wyszukuje w aplikacji poczym łączy wi-fi i klops wyszukuje wszystkie wi-fi w pobliżu a moje " Sieci publiczne nie są obsługiwane, połącz ze swoją siecią domową". Jestem jedynym posiadaczem tej sieci jest prywatną i zabezpieczona tylko hasłem. 

pomóżcie jak to zmienić i co po zmieniać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje pomocy odkurzacz Xaomi Mija 1s zakupiony 4 dni temu wyszukuje w aplikacji poczym łączy wi-fi i klops wyszukuje wszystkie wi-fi w pobliżu a moje " Sieci publiczne nie są obsługiwane, połącz ze swoją siecią domową". Jestem jedynym posiadaczem tej sieci jest prywatną i zabezpieczona tylko hasłem. 
pomóżcie jak to zmienić i co po zmieniać 
Musisz sprawdzić ustawienia sieci w swoim routerze który tworzy sieć wi-fi. Tam gdzieś jest coś namieszane. Zobacz typ uwierzytelniania, wpa2 personal powinno być, enterprise czy radius.

Pozdrawiam i trzymam qciuki
Michał

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...