Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kupiłem S55 i teraz w weekend pierwszy raz miałem przyjemność go odpalić.

Wszystko ładnie-zgrabnie mi wysprzątał i wczoraj i dzisiaj w jednym pokoju. Potem wziąłem i przeniosłem go do drugiego pokoju. Tam niestety odmówił współpracy i rzucił "Error 1: Laser sensor error" . Ponieważ odkurzacz ma dopiero 2 dni, ciągle mam nadzieję, że coś po prostu zrobiłem nie tak i nie będzie potrzeby odsyłać z powrotem czy coś.

Bardzo będę wdzięczny za każdą poradę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zadam jeszcze jedno pytanie..mój s55 działa na dwóch kondygnacjach..dół działa mi pięknie (tam jest baza) dzięki automatyzacji. Problem jest z górą..mianowicie nie zawsze odkurzacz chce na nowo malować mapę (często po włączeniu myśli że jest na dole i jeździ po mapie z dolnej kondygnacji, w sumie to na górze mam tylko jedno miejsce w którym się nie odnajduje i zaczyna tworzyć nową mapę). Pytanie takie..czy jest jakaś komenda którą wymuszę odkurzanie z tworzeniem nowej mapy? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie..szczególnie uśmiecham się do kolegi @rezmus naszego guru w temacie roborocka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla v1 od paru dni jest nowy fw we Flolevac 3.5.4_004004. W porownaniu z poprzednim 3.5.0_003532 na pewno poprawili zbieranie sie do stacji po wyczyszczeniu. Konczy sprzatanie i od razu wraca do stacji, a nie kreci sie w kolko jak debil i dopiero startuje po ilus obrotach. Nadal najdalej w jednej lini robi te 3 czy 4 metry. Ma ktos pomysl jak to zwiekszyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam v1 i chciałbym zainstalować przez Flolevac 3.5.4_004004 

Program nie pobiera aktualizacji tylko zawsze się zawiesza. Zdaża mi się to pierwszy raz - wszystkie uprawnienia włączone. Wszystko działa z wyjątkiem aktualizacji. Jedyna różnica to taka że mam inny smartfon. 

Czy ma ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi do tej pory aktualizował się bez problemu. Teraz zresetowałem go przez wciśnięcie i przytrzymanie w tym malutkim otworzę obok przycisków i też nic nie dało.

Czy ktoś wie czy przez wciśnięcie tego resetu przywraca się ustawienia fabryczne odkurzacza czy tylko ustawienia sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma roborock potwierdziła że wprowadza do odkurzaczy roborock s50/55 selektywne sprzątanie pokoi i nazywanie poszczególnych pokoi nazw=tak jak w s6 pozdrawiam-TRWAJĄ BETA TESTY,ale uspokajam wszystkich że aktualizacja wyjdzie !!

pozdrawiam SMART HOME PL  

YOUTUBE https://www.youtube.com/channel/UCeh04Gdp-GD1NFo9jhq75lw?view_as=subscriber

ORYGINALNY POST FIRMY ROBOROCK 
"Hi, We've selected these testers (according to what you wrote down as your Facebook account )to attend the S5 new feature update(automatic room identification and selective room cleaning functions)"

Edytowane przez SMART HOME PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SMART HOME PL napisał:

firma roborock potwierdziła że wprowadza do odkurzaczy roborock s50/55 selektywne sprzątanie pokoi i nazywanie poszczególnych pokoi nazw=tak jak w s6 pozdrawiam-TRWAJĄ BETA TESTY,ale uspokajam wszystkich że aktualizacja wyjdzie

https://miuipolska.pl/forum/topic/48198-s5-room-clean/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego robcika (v.1) mam od prawie roku i jestem bardzo zadowolony z jego pracy. Do czasu - bo od paru tygodni zauważyłem, że totalnie głupieje. Potrafi kręcić się w tym samym miejscu 15 minut, jeździ chaotycznie itp. Widać to za screenie.
Resetowałem, czyściłem czujniki i nie pomaga. Nie mam pomysłu co robić...
 

Screenshot_20191227_175931_com.xiaomi.smarthome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

wertuje od wczoraj temat i chwilowo mam jeden wielki mętlik w głowie może ktoś w skrócie mi pomorze - kupiłem żonie na święta Xiaomi Vacuum Cleaner'a (zakupiony w sklepie stacjonarnym na E), odpaliłem poprzez aplikację Mi Home z ustawieniem na Polskę, zaktualizowałem robota, apkę i zaczyna sprzątać. Do tego momentu jest wszystko ok lecz za każdym odpaleniem skanuje dom na nowo i nie idzie zapisać mapy, chciałem wyłączyć kilka miejsc z sprzątania (np prysznic w łazience, krzesła w salonie na których się powiesz itp) lecz niestety nie widzę takiej opcji nigdzie. Z tego co czytam to ten typ tak ma jak dobrze rozumiem?? Dom nie jest ciężki bo parterowy i wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie lecz kilka miejsc potrzebuje zrobienia strefy no go, a nie wyobrażam sobie tych tasiemek przyklejać ;) Czy istnieje jakiś sposób na zaradzenie z tym czy muszę szukać innego robota, a tego sprzedać?? Ewentualnie co innego polecacie w przedziale do 2500zł żeby spokojnie pracował, a żona była zadowolona ;)

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, palibrzuch napisał:

Ten typ tak ma. Trwają prace aby dało się zrobić tak jak chcesz. Też na to czekam. Ogólnie jest już na to sposób ale trzeba modyfikować.

Ja poczekam aż ciaomi wypuści oryginał. Testy już trwają więc niebawem powinno być.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

 

czyli co jest nadzieja?? warto poczekać czy lepiej sprzedać?? Coś więcej wiadomo o tej aktualizacji i kiedy to może nastać??

 

Czy może warto wymienić na S55??

Edytowane przez bucky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xiaomi przestalo uzywac katalogu SmartHome, wiec od 5.6.37+ wszystko bedzie w

/vevs/logs/ (logi)

/vevs/automations/ (wlasna automatyzacja)

/vevs/translations/ (tlumaczenia automatyzacji, itp)

katalogi trzeba sobie samemu zrobic i cos tam ewentualnie powrzucac ;)

Edytowane przez rezmus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czytając ten wątek mam pytanie z jakiej dystrybucji najlepiej wybrać odkurzacz S55 tj. EU czy Chiny ? Czy warto dopłacać do wersji z Polski pod kątem gwarancji tj. np z media ekspert ? 
Dodam że mam już czujniki xiaomi/kamery/smart gateway v2 ustawione na wersje mainland chiny i wszystko działa poprawnie. Chciałbym aby po kupieniu odkurzacza było jak najmniej problemów z kombinowaniem z zmianą app, firmware  etc.

Pozdrawiam,
Mariusz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marbug napisał:

Cześć,

Czytając ten wątek mam pytanie z jakiej dystrybucji najlepiej wybrać odkurzacz S55 tj. EU czy Chiny ? Czy warto dopłacać do wersji z Polski pod kątem gwarancji tj. np z media ekspert ? 
Dodam że mam już czujniki xiaomi/kamery/smart gateway v2 ustawione na wersje mainland chiny i wszystko działa poprawnie. Chciałbym aby po kupieniu odkurzacza było jak najmniej problemów z kombinowaniem z zmianą app, firmware  etc.

Pozdrawiam,
Mariusz,

ja również używam 99% urządzeń na serwerze chiny,lecz odkurzacz kupiłem w media expert s55(czarny) i działa na wszystkich oprócz chińskiego serwera :) wybrałem go z Polski ponieważ chciałem mieć gwarancje.

ps:działa mi on na serwerze singapur ponieważ mam go połączonego z amazon alexa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2020 o 19:50, SMART HOME PL napisał:

ja również używam 99% urządzeń na serwerze chiny,lecz odkurzacz kupiłem w media expert s55(czarny) i działa na wszystkich oprócz chińskiego serwera :) wybrałem go z Polski ponieważ chciałem mieć gwarancje.

ps:działa mi on na serwerze singapur ponieważ mam go połączonego z amazon alexa

cześć,

Dzięki za odpowiedź. Czy w tym przypadku używasz modowanej apki ? Czy modowana ma normalne updatey jak oryginalna apka i nie ma problemu z pozostałymi urządzeniami ? 

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marbug napisał:

cześć,

Dzięki za odpowiedź. Czy w tym przypadku używasz modowanej apki ? Czy modowana ma normalne updatey jak oryginalna apka i nie ma problemu z pozostałymi urządzeniami ? 

 

pozdrawiam,

nie używam modowanej apki tylko mam sklonowaną aplikacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zainstalowałem najnowszą wersje softu dla v2   3.5.7_0020008 przez FloleVac

Wszystko ładnie nową mapę narysował, podzielił automatycznie na pokoje  Super

Zauważyłem mały problem, a mianowicie wskazania naładowania akumulatora od paru godzin (prawdopodobnie od wgrania ) akumulator jest naładowany w 63%

Odkurzacz po powrocie do bazy mówi że się ładuje .

Odczyt % mam taki sam na telefonie jak za pomocą Home AssistantScreenshot_20200105-213026_CloneApp.thumb.jpg.71f75f0a35a593eabc6c2946e2318aea.jpg

Edytowane przez krskrab
Samoistnie się naprawił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...