Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Poradzicie coś na niesamowite wycie odkurzacza pierwszej generacji? Zaczęło się nagle i teraz własciwie jest nie do użytku. Słyszałem, że jakieś mocowanie silnika wpada w wibracje i trzeba je jakoś usztywnić ale chcę się upewnić przed otwieraniem. Na filmiku odkurzacz działa bez żadnych szczotek:  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zobacz czy wysyłając z kompa na maila,  następnie tego maja pobierasz na komórce, zapisujesz w odpowiednim miejscu  - czy wtedy będzie działało?

Tak było u mnie, niby weryfikowałem uprawnienia, ale jak via mail to poszło i widzę wpisy.

/edit: jeszcze jedna opcja - wystarczy literówka i nie masz pojawiajacych sie wpisów.

Edytowane przez jaq71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2019 o 23:41, Gawronnek napisał:

Informacyjnie, V1 nie zapisuje mapy, ale to nie problem, mimo skasowanej mapy (wystartował i zaraz go cofnąłem do bazy) sprzątanie strefowe działa, odkrywa mape w miarę dojeżdżania do strefy.

To z której wersji Tobie tak ładnie działa, że pomimo skasowanej mapy jedzie w wyznaczony punkt?

U mnie na wersji vevs poustawiałem sceny, podłączony do lan każdą wystartowałem - robot dojechał do właściwego miejsca, przerwanie i do bazy (i tak 5 razy). Obecnie z normalnej wersji (komórka) via gsm uruchomiłem scenę i okazało się, że po kilku cm scena kończy pracę. I tak z każdą sceną. Domyślam się, że po przerwaniu scen skasowała się mapa albo popełniłem gdzieś błąd.Tylko gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i zaznaczyć strefę, przytrzymać przycisk sprzątania strefowego a dane skopiują się do pamięci podręcznej.

@Gawronnek chyba już wiem co mi psuje. Stworzyłem 5 stref, gdzie 4 to część pomieszczeń, a piąta to całe mieszkanie. Przy pomieszczeniach robot działa, a mapa pozostaje, zaś przy puszczeniu całego mieszkania jako strefy mapa się odwraca. Dlatego to późniejsze próby to strefa poza obszarem mapy i błąd.

Strefa 5 (całe mieszkanie) z racji wystających na mapie elementów musi obejmować strefy poza mieszkaniem - czy to powód obracania się mapy? to jedno pytanie

Drugie pytanie - czy w jednej scenie można ustawić kilka osobnych stref, a jeśli tak jak to zapisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak, 4 strefy, a całe mieszkanie to suma tych stref w jednej komendzie. Działa już od kilku tygodni. Co prawda ostatnio tym steruje przez HA, ale zasada ta sama. A co do koordynatów, ja to robiłem z miarką, bo Flolevac nie wyświetla mi mapy. 67b09e3dc01e058065a51d6f339cecbb.jpg

 

 

Nie wiem w jakim programie obrabiasz plik ja robie to w tym programie, ciężko to pokazać ale 0,1,2,3 to poszczególne strefy53b2db844600c1b653c6403fdfb13939.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rezmus @Gawronnek serdeczne podziękowania za pomoc

zmieniłem zapis "jedna strefa= całe mieszkanie" na cztery strefy razem obejmujące całe mieszkanie. Jutro przetestuje i zobaczę efekt.

Myślałem, że "jedna strefa" jako całość powinna zadziałać, a nie obracać mapę do poziomu.

Czy zmiana w stylu zamknięte drzwi do pomieszczenia lub drzwi otwarte, ale inaczej ustawione coś zaburzają w pracy robocika w przypadku takich stref? Oczywiście nie chodzi mi o to, że zamknięte drzwi powodują brak posprzątania ;) a bardziej, czy coś w przypadku zmiany scenerii powoduje zmiany z mapą (przekręca się) a przez to z zadaniami (nie chcą się wykonywać)?

ps. używałem wcześniej notepad++ , ale Twoje narzędzie Gawronnek jest bardziej intuicyjne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanaeiam sie na zakupem odkurzacza pierwszej grneracji ale nurtuje mnie jedno i nigdzie nie moge znalesc takiej informacji. 

Jak odkurzacz radzi sobie z domem pietrowym. Czy za kazdym razem bedzie uczyl sie na nowo pietra w momencie przeniesienia na inny poziom w domu. Czy jest mozliwosc wybrania przykladowo mapy parteru, i pietra i pol pietra. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...