Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, qubap napisał:

Faktycznie, wcześniej wjeżdżał pod hulajnogę pomimo tego że sama wieżyczka nie mieściła się pod tylko przejeżdżała obok podestu. Teraz nie wjeżdża w ogóle.

Nie mam u siebie takiego przypadku, ale szafka gdzie razem z wieżyczką wjeżdża na styk, tak że wręcz nią szoruje o spód szafki, jest obsługiwana na 3.3.9_001864 tak samo jak wcześniej.

Za to w końcu nie ma problemu z zaplątywaniem się w firany i nie muszę już nach robić stref no-go, co jest dużym plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DeDragonSlayer napisał:

Nie mam u siebie takiego przypadku, ale szafka gdzie razem z wieżyczką wjeżdża na styk, tak że wręcz nią szoruje o spód szafki, jest obsługiwana na 3.3.9_001864 tak samo jak wcześniej.

Za to w końcu nie ma problemu z zaplątywaniem się w firany i nie muszę już nach robić stref no-go, co jest dużym plusem.

Też mam 1864 chyba od zeszłego tyg na regionie china. Pod hulajnoge nie wjeżdża ale może trzeba mape zresetować bo zobaczył jakąś ściane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wjeżdżanie pod niskie szafki to było chyba celowe działanie producenta. Na różnych forach przewinęła się masa wątków, gdzie użytkownicy pisali, że robot wjeżdżał pod niskie szafki, blokował się pod nimi i nie mógł wyjechać. Podejrzewam więc, że firma zadziałała i wypuściła taki "kontrowersyjny" soft. 

Ale on jest na tyle źle dopracowany, że jak próbuję w trybie manualnym wjechać pod szafkę, gdzie jest sporo luzu (~1cm), to robot próbuje, po czym się wycofuje, ja próbuję dalej, on znowu się wycofuje i po chwili pojawia się komunikat o błędzie przepełnionego pojemnika na śmieci. Jest to ewidentnie do poprawy.

Edytowane przez ghost666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaktualizowałem do 1886 i jest jakas masakra, robot jezdzi chaotycznie, bez logiki... Jakby widzial nieistniejące przeszkod.  Mozna jakoś cofnąć aktualizacje?

Screenshot_20190719_213914_com.xiaomi.smarthome.jpg

 

 

Update: wywalił błąd czujnika ściany tj że zabrudzony, po wyczyszczeniu chyba jezdzi juz normalnie... Testuje

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak macie na oprogramowaniu 1886, że robot nie sprząta wszystkich pomieszczeń? Np ma mape całego piętra, ale zamknąłem jakies pomieszczenie i oczywiście nie mógł go posprzątać, ale na kolejny dzień drzwi były otwarte i mimo to robot tam nie wjechal, bo zapamiętał stan z wczoraj... Ale bezsens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, chyzio napisał:

Czy w Polsce ktos jeszcze naprawia odkurzacze poza CCS? Na gwarancji?

Ma kupionego wersja international,tylke ze hiszpanski magazyn. Mam znajomego co kupil w Polsce,chca nie chcac pozyczy mi fakture. Przejdzie?

Raczej sprawdzają po numerach seryjnych ale to ci wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapisana mapę mieszkania i co dalej ? Bo nie mogę tego ogarnąć... Może ktoś Dokładnie opisać krok po kroku i dodać kilka scrrenów jak zaznaczać robotowi konkretne miejsce sprzątania żeby nie kasował mapy itd wyjaśnić dokładnie jak posługiwać się wysyłaniem robota w konkretne miejsca itp. Macie dodane poszczególne pomieszczenia w aplikacji czy ogólnie całe mieszkanie jako jedno pomieszczenie ?  Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2019 o 14:04, KmLe46 napisał:

Mam zapisana mapę mieszkania i co dalej ? Bo nie mogę tego ogarnąć... Może ktoś Dokładnie opisać krok po kroku i dodać kilka scrrenów jak zaznaczać robotowi konkretne miejsce sprzątania żeby nie kasował mapy itd wyjaśnić dokładnie jak posługiwać się wysyłaniem robota w konkretne miejsca itp. Macie dodane poszczególne pomieszczenia w aplikacji czy ogólnie całe mieszkanie jako jedno pomieszczenie ?  Z góry dziękuję. 

Wróżę z kuli że masz iLife. 50zł za wróżbę.

Jeżeli jednak kula się myli i masz xiaomi vacuum tzw. v1 to on przy każdorazowym sprzątaniu wgrywa mapę na nowo. W konkretne miejsce możesz wysłać tylko po sprzątaniu wtedy kiedy wyświetla się mapa ustawiając ZONE.

Edytowane przez qubap
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i przechwaliłem :) Kilka postów temu pisałem o żywotności baterii, no i właśnie w zeszłym miesiącu padła mi połowa akumulatora. Sprzątał normalnie do ok. 55% i nagle cisza. Jakby ktoś odłączył prąd. Działał bez zarzutu 870 h. Jakby ktoś miał wątpliwości, bo w opisach często nie jest napisane wprost, że to do I generacji, to pasuje też od Roborock. Kupiłem na allegro za 290 zł, w sklepie MULTICLEANERS, który serdecznie polecam - zapytanie, za 10 min. konkretna odpowiedź, zakup i wysyłka, czyli tak jak powinno być. Nie polecam za to sklepu superrobot.com.pl - akumulator zakupiony 23.07 nie dotarł do mnie do dnia dzisiejszego, zero kontaktu (nie odpowiadają na maile) przez telefon jak dzwoniłem to za pierwszym razem twierdzili, że lada dzień wysyłają, następnym razem jak dzwoniłem nawet obiecywali, że wyjdzie "jeszcze dziś"... A było to prawie 2 tyg. temu...

IMG_20190814_124627.jpg

IMG_20190814_124613.jpg

IMG_20190814_124621.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to co kupiłem było opisane na aukcji jako akumulator do roborock (jak i na kartoniku widać). Parametry te same 5200mAh/ 14.4-74.88Wh/ Li-ion (sprawdzałem), wtyczka ta sama i wszystko śmiga jak talala :)

Taniej, jasne, ale zależało mi na czasie. Niestety przez nierzetelny sklep przeciągnęło się tak, że spokojnie mogłem kupić w Chinach i wyszłoby na to samo...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2019 o 14:34, Gravis napisał:

Tak to wygląda mniej wiecej @Tomasz_pb https://www.aliexpress.com/item/4000037717144.html  ? 

Wiem zamiennik, ale oryginały też jakieś drogie na ali 

W pakiecie jest 8x 18650. Można oddać gdzieś do wymiany jak się dobrze poszuka. Na yt ewentualnie filmiki z wymiany baterii w pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od kilku tygodni wersje Xiaomi Vacuum 1s. Jednym z kryterii wyboru było brak wrażliwości na czarne lakierowane/świecące elementy, takie jak m.in. płytki. I faktycznie, urządzenie bardzo dobrze sobie radzi z nimi na podłodze. Zamontowałem czarne lakierowane cokoły w kuchni i od tego momentu odkurzacz tam głupieje. Kręci się w kółko, małą kuchnię probuje nieudolnie posprzatac przez prawie 20 minut i wraca do bazy. Nie pomoglo utworzenie od nowa mapy, wielokrotne wysylanie odkurzacza do kuchni aby moze sie jej "nauczyl".

Czy jest szansa na rozwiazanie tego problemu?

 

01.thumb.png.d8187f1f2ba8379b55ce86439f0612bb.png02.thumb.png.dd5e16f5dfef4cbe9d25d16f46230bf2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, madmax029 napisał:

Posiadam od kilku tygodni wersje Xiaomi Vacuum 1s. Jednym z kryterii wyboru było brak wrażliwości na czarne lakierowane/świecące elementy, takie jak m.in. płytki. I faktycznie, urządzenie bardzo dobrze sobie radzi z nimi na podłodze. Zamontowałem czarne lakierowane cokoły w kuchni i od tego momentu odkurzacz tam głupieje. Kręci się w kółko, małą kuchnię probuje nieudolnie posprzatac przez prawie 20 minut i wraca do bazy. Nie pomoglo utworzenie od nowa mapy, wielokrotne wysylanie odkurzacza do kuchni aby moze sie jej "nauczyl".

Czy jest szansa na rozwiazanie tego problemu?

 

01.thumb.png.d8187f1f2ba8379b55ce86439f0612bb.png02.thumb.png.dd5e16f5dfef4cbe9d25d16f46230bf2.png

Laser się tam nie odbija i nie wraca do czujnika. Nie ma szans żeby to poszło. Ja mam czarne łóżko i odkurzacz ma problem żeby przy nim jechać równolegle. Zachowuje się jakby go nie widział. Ot taka normalna przypadłość. Może zapal światło albo spróbuj w dzień chociaż to też wątpliwe. Raczej stawiam na wymianę cokołów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ozzi91 napisał:

Czy udało się komuś podłączyć pod google home odkurzacz 1S?

mam roborocka s50/55 podłączonego pod amazon alexe i powiem tylko,że odkurzacz w aplikacji mi home musiał być na serwerze singapur!!

Edytowane przez bobo123
zapomniałem o czymś napisać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...