Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Coś jest nie tak z tym Twoim 1S, u mnie w Restore map kliknięcie na "reset home map" kasuje wszystkie trzy zapisane mapy. Zrób eksperyment - przenieś bazę na piętro i wystartuje go z bazy nich zmapuje całość i zakończy. Powinien utworzyć nową mapę oznacz pomieszczenia wg. uznania i powtórz to z bazą na parterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak to jest odesłać odkurzacz na reklamację? Chodzi mi o to, czy sklep do którego ja odeślę odkurzacz (BŁĄD LASERA) będzie sprawdzał coś poza paragonem?
Czy oni mają dane co i komu sprzedali dokładnie?
Kupiłam odkurzacz dla siebie, 2 ciotek, mamy i teściowej, nie jestem się w stanie połapać który był akurat w tym sklepie.

Jak sądzicie - odsyłać?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja się podzielę opinią o nowym Roborocku S6. Zamówiłem u oficjalnego dystrybutora w Katowicach. Wszystko fajnie zapakowane, przesyłka była następnego dnia. W pudełku miałem 2 mopy z materiału, 10 mopów jednorazowych, chyba 2 bądź 4 filtry do wodę i jeden zapasowy filtr hepa. Teraz do rzeczy. Jest to mój pierwszy automatyczny odkurzacz i cały czas zastanawiam się dlaczego tak późno go kupiłem. Urządzenie jest wprost rewelacyjne. Faktycznie jest mega ciche, ma  tryb Gentle który jest praktycznie bezgłośny. Bardziej słychać napęd na kółka niż samo ssanie odkurzacza. Pozostałe tryby są głośniejsze ale nie głośne, w trybie balanced spokojnie oglądam TV i mi nie przeszkadza. Pamiętam jak duże zdziwienie było kiedy po pierwszym odkurzaniu mimo iż w domu nie było brudno zapełnił od razu prawie cały zbiornik na śmieci w niecałych 50m2. Późniejsze sprzątania to już był tylko delikatny pyłek w zbiorniku. Oceniam że spokojnie wystarczy opróżnić pojemnik co 6-8 sprzątań w moim domu. Co jest najfajniejsze w tym odkurzaczu a czego nie ma chociażby w s50 to zapamiętywanie map przez odkurzacz. Można zapamiętać kilka map i zabierać go chociażby na piętro w domu. Odkurzacz wtedy nie głupieje, podpinamy mu w aplikacji właściwą mapę i sprzątanie jest znacznie szybsze. Roborock s6 ma dedykowaną aplikację na IOS, nie wiem czy na Androida ale pewnie też. Aplikacja jest od firmy Roborock a nie od xiaomi i jest tylko dedykowana do nowego Roborocka S6. Fakt S6 kosztuje 2,5tys, to jest blisko tysiąc więcej od s50 ale nie żałuję ani złotówki że dołożyłem do s6. Już tłumaczę dlaczego. S6 ma dużo większe możliwości konfiguracji i personalizacji od s50. S6 po pierwszym sprzątaniu robi mapę która automatycznie jest dzielona na pokoje. Pokoje mogą być edytowane, granice między pokojami, scalanie pokoi itp. U mnie przez ten tydzień właśnie ta funkcja robi największą robotę. Kiedy przychodzą goście i naniosą trochę piachu to wysyłam go do odkurzania do przedpokoju ale tylko do przedpokoju. 5 minut i przedpokój jak nowy. Robot wraca do bazy, nie sprząta nic więcej. Po obiedzie podpinam mop i wysyłam go tylko do kuchni. 5 minut i podłoga w kuchni czyściutka. Nie trzeba uruchamiać całego cyklu i sprzątać całej kondygnacji. Mega wygodne i funkcjonalne. Nie wiem jak było w s50 ale tutaj jeśli mamy problem z jakimś miejscem na przykład z kablami pod biurkiem to z poziomu aplikacji ustawiamy mu wirtualną zaporę na to miejsce, możemy ustawić cały prostokąt na mapie do którego robot nie wjedzie. Tak samo możemy robota wysłać tylko w określone miejsce, na przykład tylko pod stół w kuchni aby tam sprzątnął. Nigdy się nie zgubił, zawsze sprzątnie zadany teren i wraca do bazy. U mnie niecałe 50m2 z mopowaniem sprząta w 30 minut. Są możliwości programowania na cały tydzień na różne godziny i z różnymi trybami sprzątania. Do tej pory u mnie w domu sprzątane było mopem który raczej rozcierał brud a nie sprzątał, było to widać po pierwszym odkurzaniu roborocka. Po myciu tradycyjnym mopem i wodą z wiadra zawsze pod światło na płytkach i panelach było widać pyłek, włoski. Po przejechaniu roborocka podłoga wygląda jak nowa. Wbrew pozorom jeśli nie mamy zapuszczonych podłóg to mopowanie też daje radę. Ja leję dwie krople płynu do podłóg i nie ma zacieków, jest świeży zapach. Polecam wszystkim. Jakby ktoś miał pytania to zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomaszglog napisał:

Dobra to ja się podzielę opinią o nowym Roborocku S6. Zamówiłem u oficjalnego dystrybutora w Katowicach. Wszystko fajnie zapakowane, przesyłka była następnego dnia. W pudełku miałem 2 mopy z materiału, 10 mopów jednorazowych, chyba 2 bądź 4 filtry do wodę i jeden zapasowy filtr hepa. Teraz do rzeczy. Jest to mój pierwszy automatyczny odkurzacz i cały czas zastanawiam się dlaczego tak późno go kupiłem. Urządzenie jest wprost rewelacyjne. Faktycznie jest mega ciche, ma  tryb Gentle który jest praktycznie bezgłośny. Bardziej słychać napęd na kółka niż samo ssanie odkurzacza. Pozostałe tryby są głośniejsze ale nie głośne, w trybie balanced spokojnie oglądam TV i mi nie przeszkadza. Pamiętam jak duże zdziwienie było kiedy po pierwszym odkurzaniu mimo iż w domu nie było brudno zapełnił od razu prawie cały zbiornik na śmieci w niecałych 50m2. Późniejsze sprzątania to już był tylko delikatny pyłek w zbiorniku. Oceniam że spokojnie wystarczy opróżnić pojemnik co 6-8 sprzątań w moim domu. Co jest najfajniejsze w tym odkurzaczu a czego nie ma chociażby w s50 to zapamiętywanie map przez odkurzacz. Można zapamiętać kilka map i zabierać go chociażby na piętro w domu. Odkurzacz wtedy nie głupieje, podpinamy mu w aplikacji właściwą mapę i sprzątanie jest znacznie szybsze. Roborock s6 ma dedykowaną aplikację na IOS, nie wiem czy na Androida ale pewnie też. Aplikacja jest od firmy Roborock a nie od xiaomi i jest tylko dedykowana do nowego Roborocka S6. Fakt S6 kosztuje 2,5tys, to jest blisko tysiąc więcej od s50 ale nie żałuję ani złotówki że dołożyłem do s6. Już tłumaczę dlaczego. S6 ma dużo większe możliwości konfiguracji i personalizacji od s50. S6 po pierwszym sprzątaniu robi mapę która automatycznie jest dzielona na pokoje. Pokoje mogą być edytowane, granice między pokojami, scalanie pokoi itp. U mnie przez ten tydzień właśnie ta funkcja robi największą robotę. Kiedy przychodzą goście i naniosą trochę piachu to wysyłam go do odkurzania do przedpokoju ale tylko do przedpokoju. 5 minut i przedpokój jak nowy. Robot wraca do bazy, nie sprząta nic więcej. Po obiedzie podpinam mop i wysyłam go tylko do kuchni. 5 minut i podłoga w kuchni czyściutka. Nie trzeba uruchamiać całego cyklu i sprzątać całej kondygnacji. Mega wygodne i funkcjonalne. Nie wiem jak było w s50 ale tutaj jeśli mamy problem z jakimś miejscem na przykład z kablami pod biurkiem to z poziomu aplikacji ustawiamy mu wirtualną zaporę na to miejsce, możemy ustawić cały prostokąt na mapie do którego robot nie wjedzie. Tak samo możemy robota wysłać tylko w określone miejsce, na przykład tylko pod stół w kuchni aby tam sprzątnął. Nigdy się nie zgubił, zawsze sprzątnie zadany teren i wraca do bazy. U mnie niecałe 50m2 z mopowaniem sprząta w 30 minut. Są możliwości programowania na cały tydzień na różne godziny i z różnymi trybami sprzątania. Do tej pory u mnie w domu sprzątane było mopem który raczej rozcierał brud a nie sprzątał, było to widać po pierwszym odkurzaniu roborocka. Po myciu tradycyjnym mopem i wodą z wiadra zawsze pod światło na płytkach i panelach było widać pyłek, włoski. Po przejechaniu roborocka podłoga wygląda jak nowa. Wbrew pozorom jeśli nie mamy zapuszczonych podłóg to mopowanie też daje radę. Ja leję dwie krople płynu do podłóg i nie ma zacieków, jest świeży zapach. Polecam wszystkim. Jakby ktoś miał pytania to zapraszam :)

w roborocku s50/s55 również jak przyjdą znajomi i zawalą mi w dużym pokoju i kuchni to również roborocka s50/s55 można wysłać tylko do tych 2 pomieszczeń(czy tam do jednego) używając aplikacji,gdzie zaznaczam mu żeby sprzątał :) jak również zaznaczę mu żeby posprzątał tylko pod stołem

 

można również zrobić tak żeby zaczynał sprzątanie np od lazienki(baze mam w dużym pokoju) chodzi tutaj o to że jest więcej zabawy niż w s6,ponieważ trzeba pierw zaznaczyć żeby pojechał pierw do łazienki i jak już wyruszy z bazy dodać mu kolejne pomieszczenia(nie jest to takie fajne jak w s6 ale da się chociaż trochę)

 

generalnie zastanawia mnie szybkość sprzątania w s6 napisałeś że 50m2 zrobił w 30 minut-roborock s50/s55 wychodzi mniej więcej tak że każdy 1m2 robi 1minute,powiedz mi czy twoje mieszkanie (gdzie sprząta-jedną kondygnacje) ma powierzchnie 50m2 ? czy że w aplikacji piszę że posprzątał 50m2 ? bo to spora różnica,w moim przypadku mam mieszkanie o powierzchni 60m2 ale samego sprzątania jest 42m2(reszta to łóżka szafki stołki-stoły) dlatego chciałem żebyś to doprecyzował,ponieważ jeżeli sprzątania odkurzacz ma 50m2 i robi to w 30 minut to jest dużo szybszy niż s50/s55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja pokazuje coś około 40 metrów. Odliczają pewnie ściany itp. Sprzątanie zajmuje dokładnie 32 minuty. Sam producent pisze że s6 sprząta szybciej, o ile się nie mylę to pisali że chyba o 15% szybciej. 

 

Co do wysyłania Robota w konkretne miejsca to w s50 chyba się to robi zaznaczając obszar czyż nie? Tutaj już pomieszczenia (pokoje) są podzielone, robot robi to sam, wybiera się je odznaczając w aplikacji, jeden pokój lub kilka i robot sprząta. Widziałem aplikację do s50 i tam nie jest to takie proste. Najlepsza rzecz to zapamiętywanie map, nie wyobrażam sobie aby robot sprzątał godzinę na pietrze i za każdym razem robił mapę. 

Edytowane przez Tomaszglog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Tu jeszcze tryby pracy i możliwość zaznaczania pomieszczeń. Tryb gentle jest praktycznie bezgłośny, służy do mopowania, choć odkurzacz też wtedy zbiera kurz jak w każdym trybie. Aż musiałem sprawdzić czy odkurzacz w ogóle działa. Jest jeszcze cichszy od trybu quiet. Ten tryb jest do uruchomienia tylko w tej nowej aplikacji roborocka. Aplikacja Mi home ma tez mozliwość podpięcia roborocka s6 ale juz tego trybu nie pokazuje  

 

EED2EB2C-BB05-487F-AF01-C40AF9198D14.png

Poniżej ustawianie barier i stref gdzie robot ma zakaz wjazdu

 

6C3CA5C7-C28C-468B-8C25-40BBC847887B.png

Edytowane przez Tomaszglog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich bardzo serdecznie. Słuchajcie mam problem zainstalowałem Mi Home, telefon połączył się z Roborock S5 ale niestety jedyne co mogę zrobić przez aplikacje to go uruchomić i zapauzować. Widzi stan naładowania baterii, m2 i czas pracy jednak nie można go wysłać do bazy, nie robi mapy domu, nie można wejść w menu (...) i ustawić harmonogramy itd.. Ktoś wie w czym może być problem. Lokalizacja ustawiona na Chiny, język Polski.

Edytowane przez gelu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Nie wiem czy temat znamy, ale liczę no pomoc. Mam problem z roborock s50, mianowicie stało się to po ostatniej burzy w mojej okolicy. Robot był podłączony do zasilania bez żadnej listwy zabez. Problem jest taki że robot sam wyjeżdża że stacji po czym wjeżdża ponownie i tak kilka razy, po czym wywala komunikat "error 13" Czytałem że problem może być po stronie baterii lub płyty głównej. Mam pytanie na co postawić, plyta czy bateria. Ż góry dziękuję za odpowiedź. Factory reset był robiony. Pozdrawiam

Edytowane przez kazik1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety reset nic nie dał. Nawet instalowałem aplikacje od nowa i dalej to samo. Odkurzacz tak na prawdę można tylko uruchomić z aplikacji i zapauzować i to nie wchodząc w panel gdzie pokazuje mapę i poniżej 4 przyciski sterujące tylko etap wcześniej naciskając szczotkę obok wyświetlonej ikony odkurzacza. Dodam, ze odkurzacz wysyła powiadomienia do aplikacji, gdy się zawiesi itd.... CO zrobić aby wszystkie funkcje były aktywne, ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem posiadaczem pierwszej wersji Mija Robot z polskiej dystrybucji. Po wielu problemach z parowaniem odkurzacza z WiFi udało mi się w końcu sterować urządzeniem z aplikacji. Moja aktualna wersja softu to 3.5.0_003476.

Prosiłbym Was jednak o podsumowanie kilku kwestii, które wprawdzie pojawiają się w tym wątku, ale idzie się szczerze w tym wszystkim pogubić.

1. Na którym serwerze lepiej pozostać? PL czy Chiny? Czy są jakieś znaczne różnice między nimi? Aktualnie mam wybrany rejon Chin, ale były z nim problemy na początku, gdyż nie mogłem nacisnąć tych trzech kropek w prawym górnym rogu. Pomogło przejście na rejon Polska oraz wyczyszczenie danych aplikacji i potem zmiana na Chiny. 

2. Jak to jest w końcu z tym zapisywaniem map w wersji 1? Według postów z tego wątku opcja ta jest w drugiej wersji Robota, ale niektórzy mają ją również w pierwszej. U mnie aktualnie nie widzę takiej funkcjonalności, zaś wypuszczenie robota do sprzątania wiąże się z nowym skanowaniem mieszkania. Nie można również stosować wirtualnych ścian.

3. Czy po restarcie WiFi i przypisaniu odkurzacza do innego routera i innej sieci zniknie historia odkurzania oraz inne ustawienia w aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gelu1 pewnie masz wersje eu, zmien region na eu i zobacz, czy dziala normalnie. jak chcesz china to musisz zrobic konwersje na wersje cn, w zaleznosci od daty produkcji masz rozne opcje (wyprodukowane 03.2019 i pozniej maja dodatkowe zabezpieczenie na china).

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rezmus napisał:

@gelu1 pewnie masz wersje eu, zmien region na eu i zobacz, czy dziala normalnie. jak chcesz china to musisz zrobic konwersje na wersje cn, w zaleznosci od daty produkcji masz rozne opcje (wyprodukowane 03.2019 i pozniej maja dodatkowe zabezpieczenie na china).

Tylko że w MIHOME mogę wybrać region Polska nie ma Europy. Jak ustawiałem Polske to nie mógł znaleźć odkurzacza. Próbowałem też zainstalować Flolevac ale nie mogę zaimportować danych wszsytko pod górę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rezmus napisał:

polska to europa. dziwne, ze nie mogl ci znalezc s5, bo on jest dostepny na kazdym regionie. odezwij sie do mnie na priv jak bedziesz mial go pod reka to zobaczymy co tam masz.

Ok, wieczorem będę w domu to się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kazik1986 napisał:

Paniwie, ponaglam pytanie.    Witam serdecznie. Nie wiem czy temat znamy, ale liczę no pomoc. Mam problem z roborock s50, mianowicie stało się to po ostatniej burzy w mojej okolicy. Robot był podłączony do zasilania bez żadnej listwy zabez. Problem jest taki że robot sam wyjeżdża że stacji po czym wjeżdża ponownie i tak kilka razy, po czym wywala komunikat "error 13" Czytałem że problem może być po stronie baterii lub płyty głównej. Mam pytanie na co postawić, plyta czy bateria. Ż góry dziękuję za odpowiedź. Factory reset był robiony. Pozdrawiam

 

Edytowane przez kazik1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od wczoraj mam pierwsza generacje odkurzacza. Czytam temat intensywnie nie mniej jednak ciężko połapać się w tym co jest aktualne a co już nie. 

Odkurzacz zakupiony w Polskim sklepie, aplikacja po polsku, mam takie opcje jak czyszczenie strefowe, planowanie. 

Teraz moje pytanie, co wniosło by przepięcie się na serwer chiński? Jakie dodatkowe opcje się pojawią, podpinam się pod temat na górze?

Jeszcze jedna kwestia jeśli ktoś byłby miły rozjaśnić, jest wersja 1 i wersja 1s, która jest lepsza? Na Google nie mogłem znaleść wersji 1s do kupienia. 

PS- jakie ma oznaczenie wersja pierwsza? S...? 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hauru napisał:

Witam

Od wczoraj mam pierwsza generacje odkurzacza. Czytam temat intensywnie nie mniej jednak ciężko połapać się w tym co jest aktualne a co już nie. 

Odkurzacz zakupiony w Polskim sklepie, aplikacja po polsku, mam takie opcje jak czyszczenie strefowe, planowanie. 

Teraz moje pytanie, co wniosło by przepięcie się na serwer chiński? Jakie dodatkowe opcje się pojawią, podpinam się pod temat na górze?

Jeszcze jedna kwestia jeśli ktoś byłby miły rozjaśnić, jest wersja 1 i wersja 1s, która jest lepsza? Na Google nie mogłem znaleść wersji 1s do kupienia. 

PS- jakie ma oznaczenie wersja pierwsza? S...? 

 

Pozdrawiam

 

Teraz nie ma różnić pomiędzy serwerem chińskim a europejskim. Kiedyś były - np sprzątanie strefowe było tylko na chińskim.

Pierwsza generacja to po prostu pierwsza generacja lub v1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ProZak napisał:

Czy ktoś z Was ma taki problem, że odkurzacz nie tworzy mapy w aplikacji podczas pracy? W historii jest potem mapa kompletna, ale na żywo nic nic nie tworzy. Przez to potem mam problem z puszczeniem go w konkretną strefę. 

cześć,

podepnę się pod pytanie. Zakupiłem roborock s50. Po odkurzaniu mam w aplikacji widoczną całą mapę mieszkania i miejsce w których robot odkurzał. Natomiast przy ponownym włączeniu mapa znika i robot "na nowo" poznaje całe mieszkanie (znowu szuka ścian i przeszkód, po nawet krótkim włączeniu poprzednia mapa znika, przez niemożliwe jest wysłanie go w określone miejsce). Czy tak to właśnie działa (robot za każdym razem skanuje mieszkanie od nowa), czy moze jest jakas opcja w ostawieniach by zapamiętał raz zrobiony skan pomieszczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...