Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pytanie odnośnie ładowania. Czy jak Roborock jest naładowany w 100% to zostawiać go w stacji dokującej czy zdejmować go żeby nie był cały czas podłączony do ładowania?  Mam małe mieszkanie, które odkurzacz sprząta w 35min więc tez nie rozładowuje się za bardzo - max zszedł do 70% jak puściłem go kilka razy. Czy to nie będzie źle wpływało na baterię jak nie będzie ona rozładowywana i podłączona cały czas do ładowarki (stacji ładującej) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Radian69 napisał:

Pojawiła mi się możliwość upgrade softu do wersji 3.3.9_001768 w moim S50. Jakie są zmiany? Ktoś już aktualizował??

Oficjalne wersje firmware'u pozostają mocno w tyle w stosunku do tych testowych (po wersji 1768 wyszło 23 wersje nieoficjalne, ostatnia to 1864). Od ponad pół roku aktualizuję prawie każdą wersję testową i tylko raz musiałem robić downgrade ze względu na problemy z działaniem odkurzacza. Generalnie wg mnie wersje 18xx lepiej zarządzają procesem sprzątania (krótszy czas, logiczniejsze przebiegi). Natomiast dostrzeżenie wprowadzonych zmian z wersji na wersję jest bardzo trudne, więc nie wiem czy ktoś będzie w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Polecam wersje testowe z bazy apki Flolevac. W razie problemów zawsze można wrócić do ostatniej dobrze działającej wersji. Sam proces aktualizacji czy downgrade'u jest bezpieczny jeśli mamy pewny internet i nie nastąpi przerwa w dostawie prądu. Oczywiście każdy robi to na własne ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić mamie jako prezent taki odkurzacz - wersie 1. W domu praktycznie w każdym pomieszczeniu są dywany (krótkie włosie). Będę go kupował jednym z polskich sklepów. Czy da sobie radę na takich powierzchniach? 

Edytowane przez pablo183
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s5 chinskie, wyprodukowane od marca tego roku wlacznie maja takie samo zabezpiecznie jak t6 w firmware, nie beda dzialac poza chinami standardowo. zostaje root i konwersja na wersje global, patch plugina lub ustawienie strefy czasowej na gmt+8, czyli zabawa ;) wersja globalna zmieniona na chinska rowniez nie bedzie dzialac.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jaq71 napisał:

Tak - push w Andku.

Miałem taki telefon, który po instalacji nowego systemu miał podobnie jak u Ciebie, ale reinstalacja systemu rozwiązała problem (nadal Andek).

Kurczę, stawianie na nowo systemu dla powiadomień w jednej aplikacji brzmi jak rozwiązanie ostateczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2019 o 19:53, aldora napisał:

Mam błąd 18 coś ktoś 

Tak. Ja miałem. Zasyfiony wentylator ssący tak fest :) Trzeba rozebrać i wyczyści. Powinno pomóc. Jak bez gwarancji lub chińczyk to rozbieraj sam. Jak nie to oddaj na gwarancję. Pewnie rozbiorą, i wyczyszczą i anulują gwarancję, ale będzie działał :) Ewentualnie u majfrendów nowy TUTAJ  masz do kupienia. Polecam zacząć od czyszczenia.

 

Ja jeszcze miałem walnięty laser, ale kupiony był w PL i na gwarancji wymienili. Ale lasery również już łatwo dostępne.

Edytowane przez witek_77
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, moze ktoś coś podobnego miał...

Pacjent to model 1s - region China Mainland, zainstalował się bez problemów w aplikacji na telefonie żony (iphone 6)

Że się okazało to strzałem w dziesiątkę to na piętro domu został zakupiony kilka dni później drugi dokładnie taki sam 1s - uznałem, że wygodniej będzie jak każdy z tych robotów będzie mieć swoje piętro bez noszenia itd.

Teraz za żadne skarby nie można dodać tego drugiego do konta na którym jest pierwszy już obecny.

Na innym telefonie (iphone 6S) na innym koncie również na Mainland China instaluje się ten drugi odkurzacz bez problemu.

O co tutaj chodzi? Nie mogą być dwa odkurzacze na jednym koncie?

 

EDIT: dziwne, dwa dni później  bez problemu się dodał. Czary jakieś. Teraz są dwa odkurzacze na jednym koncie (China Mainland). Dla rozróznienia mają tylko zmienione nazwy domyślne poprzez dodanie słów -PARTER oraz -PIETRO.

Edytowane przez wstef
Update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Otóż, wszystko się ładnie łączy z aplikacją, odkurzacz pracuje.

Jednak w aplikacji nie mogę nacisnąć przycisku udostępnij oraz tych trzech kropek po prawej stronie u góry.

Ma ktoś rozwiązanie na to?

 

Ok, trzeba było zmienić region na Polskę.

Edytowane przez blejs
rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mijia 1s. Robot zapisuje mapę z parteru. Daje go na piętro a on zapisuje mapę na mapie z parteru ( nakładają się i widać obie). Kończy pracę i później w ,,restor map" jest tylko ta jedna z parteru. Po uruchomieniu rozpoznaje mapę parteru a po przeniesieniu na piętro mapuje od nowa. W czym jest problem , że nie zapisuje mapy piętra osobno i jej nie pamięta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykułach na temat S1 było napisane ,że idealny do domów piętrowych, że można wyczytać trzy mapy i min. po to dostał kamerkę aby zaraz po uruchomieniu odnalazł jedną z map które wcześniej wczytał. On mapuje piętro tylko nakłada mapę jedną na drugą a później tej z piętra nie widzi. A na dole po uruchomieniu zasuwa wg. znanej mu już mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam 1s, ale zobacz w miejscu gdzie mozna przywracac zapisane mapy. musisz zapisac osobno pietra i ladowac je recznie, bo robot sam nie rozpozna. z tego co czytalem to no-go zones tez nie sa zapisywane osobno dla kazdej mapy. producent dopiero pracuje nad multifloor oficjalnie.

edit: podobno juz zapisuje no-go dla kazdej mapy po aktualizacji fw. po zrobieniu mapy parteru musisz wejsc w restore map i dac reset home map (co tak naprawde oznacza robienie nowej mapy). dac go na pietro i wtedy powinien zbudowac osobna mape, a w restore map mozesz ladowac to co ma sprzatac.

Karten.png

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję po powrocie do domu dać ,,reset homeScreenshot_2019-06-21-09-10-49-711_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.8fb927fe07e6322bfbebfa432e0164d5.png" i wstawić go na pietro. Na razie w ,,restore map" mam trzy jednakowe mapy parteru. Wczoraj dałem mu ,,reset home" ale te trzy mapy dalej zostały. W załączeniu zdjęcie z historii - jak nakładał jedną mapę na drugą. 

A może go całkiem zresetować ( ale jak? ) i zrobić mapę parteru, następnie ,,reset home" i dać na piętro ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomogło. Zresetowałem, tak jak podałeś. Mapy stare jednak zostały VW pamięci. Włączyłem na parterze, zmapował. Włączyłem ,,reset home" jak był w stacji ładowania i przeniosłem na piętro. Tam zmapował, skończył i wyłączyłem go przyciskiem na obudowie i zaniosłem go na dół do stacji. Niestety mapy góry w ,, restore map" nie było. Były tylko trzy mapy parteru ( dwie nowe - z ostatniego mapowania i jedna stara z wczoraj). Później jeszcze raz zaniosłem go na pietro i tym razem tam w aplikacji dałem ,, reset home" ( poprzednio jak był w stacji ładowania) i włączyłem. Zmapował, skończył i zaniosłem go na dół  ( nie wyłączałem go przyciskiem jak poprzednio ) do stacji. I dalej nie zapisał mapy piętra. Już sam nie wiem co robić ? Rady i porady jakieś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...