Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

hoRacy - pisałem, że nie mogę odszukać francuza, rozumiem że Ty ze swojej strony oglądałeś (a może kontaktowałeś się) Anton D. z yt (ma wiele filmów, ale kilak traktuje o problemie z LDS)? To jak Anton nie pomógł, to może z tym zagadaj https://www.youtube.com/channel/UCKqtwQssTfQRfA06MWMkWMw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od 2 miesięcy mam roborock s50. Na początku wszystko było w porządku, ale z czasem pojawił się problem z Internetem a przynajmniej pojawia się komunikat w telefonie ze za wolne połączenie i odkurzacz nie sprząta zadanego obszaru. Żeby było miłej wohole sprzsta jak chce. Raz pół pomieszczenia a czssci mieszkanianie widzi. Części którą kiedyś sprzątał. 

Dziwne z tą prędkością połączenia ponieważ jest szybki Internet i inne urządzenia nie mają problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rose napisał:

Witam, od 2 miesięcy mam roborock s50. Na początku wszystko było w porządku, ale z czasem pojawił się problem z Internetem a przynajmniej pojawia się komunikat w telefonie ze za wolne połączenie i odkurzacz nie sprząta zadanego obszaru. Żeby było miłej wohole sprzsta jak chce. Raz pół pomieszczenia a czssci mieszkanianie widzi. Części którą kiedyś sprzątał. 

Dziwne z tą prędkością połączenia ponieważ jest szybki Internet i inne urządzenia nie mają problemu

Wyczyść mapę i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bobo123 napisał:

zresetuj odkurzacz i nie łącz go z siecią wifi,tylko naciśnij na odkurzaczu sprzątanie(power) przecież ten odkurzacz nie musi mieć internetu,żeby sprzątał.

Dzisiaj tak sprzatał i tradycyjnie nie odkurzył tej części mieszkania co zazwyczaj. Jest to kuchnia, łazienka i holl już zastanawiałamsię czy coś nie zakłóca wifi, ale w kuchni jest thermomix ktory ma zasięg... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rose napisał:

Dzisiaj tak sprzatał i tradycyjnie nie odkurzył tej części mieszkania co zazwyczaj. Jest to kuchnia, łazienka i holl już zastanawiałamsię czy coś nie zakłóca wifi, ale w kuchni jest thermomix ktory ma zasięg... 

Wyczyść mapę w aplikacji. Odkurzacz sprzątać może bez wifi tak więc to nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gawronnek napisał:
5 godzin temu, bobo123 napisał:
czym to czyścisz ?

Pędzelkiem i mikrofibrą.

Jeszcze psikałem sprężonym dla pewności.

57 minut temu, Rose napisał:

A jak wyczyścić tą mapę? 

W ustawieniach odkurzacza wyłącz zapisywanie mapy. Jak przejedzie to włącz na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że piszę tak chaotycznie,  ale mam małe dziecko ktore cały czas na mnie wisi.

Wyłączyłam zapamiętywanie mapy i jest tak samo. Poprostu dojeżdża do przejścia salonu z hollem i tył zwrot. Zupełnie jakby była blokada(której nie ma). A jak mapa była zapisana to mimo że te pomieszczenia były na niej to pomijał je lub sprzatnął 1/3 pomieszczenia a reszty nie.

Ah a kiedy zanioslam go do kuchni to wyczyścił wszystko-począwszy od omijanych pomieszczeń kończąc na reszcie mieszkania. Baza stoi pośrodku więc nie jest to raczej problem bazy.

Moze spróbować przywrócić go do fabrycznego ustawiania?  Albo zupełnie odinstalować i zainstalować na nowo ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bobo123 napisał:

wywal odkurzacz z aplikacji(nie łącz się pomiędzy odkurzaczem a siecią wifi) i włącz sprzątanie,musi zadziałać nie ma bata.włącz odkurzacz z przycisku na obudowie i sprawdź

 

9 godzin temu, Rose napisał:

Dziękuję. 

Bazę przestawiam, jutro będę próbować dalej

Na początku stycznia miałem podobny problem i nie odłączałem od wifi. Wyłączyłem/włączyłem odkurzacz, czyściłem mapę, wszystkie czujniki (spód, boki, wieżyczka) i to pomogło. Jak wyczyszczenie czujników nie pomoże to może faktycznie jednorazowe przestawienie bazy da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Radian69 napisał:

Trochę z innej beczki - czy namierzył ktoś sklep gdzie można kupić czarne szczotki boczne do S50??

nie ma u nas czarnych szczotek,i żadnych innych elementów w kolorze czarnym,na aliexpress nie ma,na gearbest też nie ma,jedynie znalazłem jeden sklep w niemczech który takie ma,ale z tego co wiem to nie wysyła do polski plus oczywiście cena zaporowa bo na zł wychodzi ponad 100 zł :D

 

tutaj gość też opowiada o tym że jest problem z kupnem czarnych akcesoriów(bez znaczenia jaki kraj)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że piszę tak chaotycznie,  ale mam małe dziecko ktore cały czas na mnie wisi.
Wyłączyłam zapamiętywanie mapy i jest tak samo. Poprostu dojeżdża do przejścia salonu z hollem i tył zwrot. Zupełnie jakby była blokada(której nie ma). A jak mapa była zapisana to mimo że te pomieszczenia były na niej to pomijał je lub sprzatnął 1/3 pomieszczenia a reszty nie.
Ah a kiedy zanioslam go do kuchni to wyczyścił wszystko-począwszy od omijanych pomieszczeń kończąc na reszcie mieszkania. Baza stoi pośrodku więc nie jest to raczej problem bazy.
Moze spróbować przywrócić go do fabrycznego ustawiania?  Albo zupełnie odinstalować i zainstalować na nowo ? 
 
Może masz tam chodnik z czarnym pasem? U mnie nie wjeżdża w jednym pokoju na chodnik z tego powodu. Traktuję kolor czarny jak przepaść

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy wygląda to tak:

Po przedstawieniu bazy zgłupiał to baza wróciła na poprzednie miejsce.

Włączyłam go przyciskiem i odkurzył tradycyjnie ominął część mieszkania, ale kiedy zaznaczylam w aplikacji zone to raz pojechał- odkurzył a drugi raz juz wrócił. 

Jednak problem chyba wynika z progu z listwą na który musi podjechać plus/minus 1,5cm bo podłożyłam dywanik i bezproblemowo przejechał- wcześniej być moze w zależności od kąta jak podjechał to raz trafiał a raz nie.

Jutro sprawdzę przy całościowym sprzątaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Ola97 - a w opcjach (Cleanup mode) wybierasz mopowanie?
Tryb mop działa tylko jak go się ustawi i jednorazowo, tzn. po zakończeniu zawsze ustawia się zwykle odkurzanie. Przed każdym mopowaniem trzeba to ręcznie zmienić.

eGM1O6c.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez keiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego tu nie rozumiesz :-D

Robocik nie ma czujnika, który rozpoznaje włożenie mopa i nie odpala mopowania automatycznie. Tylko w trybie "Mop" uruchamiane jest mopowanie.

Pozostałe tryby służą do regulowania pracy samego odkurzania.

Oczywiście podczas trybu "Mop" też następuje wcześniejsze odkurzenie powierzchni, mop jest "ciągniony" za szczotką wciągającą syf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego tu nie rozumiesz :-D
Robocik nie ma czujnika, który rozpoznaje włożenie mopa i nie odpala mopowania automatycznie. Tylko w trybie "Mop" uruchamiane jest mopowanie.
Pozostałe tryby służą do regulowania pracy samego odkurzania.
Oczywiście podczas trybu "Mop" też następuje wcześniejsze odkurzenie powierzchni, mop jest "ciągniony" za szczotką wciągającą syf. 
Co ty w ogóle mówisz? Przecież mopuje zawsze, gdy założony jest mop. W trybie mopa po prostu nie odkurza

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tekjow napisał:

Co ty w ogóle mówisz? Przecież mopuje zawsze, gdy założony jest mop. W trybie mopa po prostu nie odkurza

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

DOKŁADNIE O TO MI CHODZIŁO :D ktoś tego nie zrozumiał,czyli jak mam włączony tryb np balance lub max i dam zbiornik z wodą to nie będzie mokra podłoga ? :D

chyba że jeździ inaczej roborock to ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...