Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, XIAOOO napisał:

Jest fenomenalna instrukcja po polsku od p.korol 

Testowałem to w weekend i tylko delikatną zmianę zarekomendowałem. 

 

@XIAOOO może doradzisz. Mam obecnie S50, działąjącego na lokalizacji "Ameryki". Zamówiłem Purifier Pro z chińskiej dystrybucji więc możliwe, że będzie na China działała automatyzacja. Jednak wtedy żre się to z Roborockiem. Czy root niesie ze sobą duże ryzyko uwalenia sprzętu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, matkon81 napisał:

@XIAOOO może doradzisz. Mam obecnie S50, działąjącego na lokalizacji "Ameryki". Zamówiłem Purifier Pro z chińskiej dystrybucji więc możliwe, że będzie na China działała automatyzacja. Jednak wtedy żre się to z Roborockiem. Czy root niesie ze sobą duże ryzyko uwalenia sprzętu? 

Jestem po tej operacji i nie ma żadnego problemu :) A czy duże ryzyko, sprawdź i daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie uwalić sprzętu za prawie 2k w temacie tutoriala zapytałem o token-czy to normalne, że jest bez znaku @ i ile w takim przypadku znaków wpisujemy do pliku .ini? Całość?
Ja wyciągałem token do OpenHub i też nie ma nigdzie @.

Ps. Wyciągał ktoś tokeny z innych urządzeń?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matkon81 napisał:

Wolałbym nie uwalić sprzętu za prawie 2k :) w temacie tutoriala zapytałem o token-czy to normalne, że jest bez znaku @ i ile w takim przypadku znaków wpisujemy do pliku .ini? Całość?

wpisujesz token cały, bez kombinowania, jak wpiszesz zły to po prostu aplikacja nie ruszy, więc nie ma też co za bardzo roztrząsać tego.

Token po przeflashowaniu zmienia się na inny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2019 o 21:02, mattib4 napisał:

Hej wszystkim. Jestem nowy na grupie. Zamierzam kupić robota gen 1 ale tak się naczytałem i już sam nie wiem. Gen 1-1170zł, gen 2- ok 1600zł. Równica w cenie dość spora ale czy opłacalna. Wiem że gen 2 ma więcej czujników, większą siłę ssania i mopa, którego i tak pewnie nie będę używać. Wiem też, że ma filtr HEPA , który można prać (można go zamontować do gen 1). Ale co jeszcze. Do radźcie coś proszę :)

@mattib4 - tu na filmiku masz porównanie obu odkurzaczy 1gen i 2gen z pokazaniem różnic:

https://www.youtube.com/watch?v=J50Cq11yG_M

Filmik jest po rosyjsku, ale wszystko jest ładnie i zrozumiale przedstawione. Ja osobiście stojąc przed takim wyborem, zdecydowałem się na gen2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, grzech1991 napisał:

Twierdził, że na dywanie włącza się największa moc a do podłóg jest wtedy średnia. Prawda to?

Prawda. Tak mam to ustawione

 

Dnia 22.01.2019 o 14:16, matkon81 napisał:

@XIAOOO może doradzisz. Mam obecnie S50, działąjącego na lokalizacji "Ameryki". Zamówiłem Purifier Pro z chińskiej dystrybucji więc możliwe, że będzie na China działała automatyzacja. Jednak wtedy żre się to z Roborockiem. Czy root niesie ze sobą duże ryzyko uwalenia sprzętu? 

Tak niesie ryzyko. Ale nie wielkie

Ciężko oszacować czy to 10% czy 1% a może 0,0001%

Ja zaryzykowałem pobawiłem się i wszystko śmiga. 

Nikt nie zagwarantuje że sobie nie popsujemy sorzetu. 

Ja też moim prywatnym za 2000 PLN ryzykowałem :)

Dnia 22.01.2019 o 14:16, matkon81 napisał:

Zamówiłem Purifier Pro z chińskiej dystrybucji więc możliwe, że będzie na China działała automatyzacja

Ja przerzuciłem się na serwery chinskie. Bo są lepsze i więcej opcji. A ja lubię automatyzować :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może napisać czy jest jakaś realna różnica między softem chińskim a europejskim ? Są jakieś dodatkowe funkcjonalności ? Robot lepiej sprząta ? Czy przechodzicie głownie po to by móc go sparować z pozostałymi urządzeniami xiaomi które są niewykrywalne na sofcie europejskim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, oat1 napisał:

Czy ktoś może napisać czy jest jakaś realna różnica między softem chińskim a europejskim ? Są jakieś dodatkowe funkcjonalności ? Robot lepiej sprząta ? Czy przechodzicie głownie po to by móc go sparować z pozostałymi urządzeniami xiaomi które są niewykrywalne na sofcie europejskim ?

Ja to zrobiłem aby dograć PL + mieć wszystko na jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to akurat odkurzacza nie trzeba parować z innymi urządzeniami, spokojnie można go używać jako samodzielne urządzenie, a sterować przez FloleVac lub sklonowane MiHome. W przykładzie sceny, który podałem można pominąć odkurzacz, a uruchamiać go przy pomocy harmonogramu, w sumie ustawiasz to raz i o możesz o tym zapomnieć.

 

To nie jest np. oczyszczacz, którego prace uzależniasz od otwartych okien,i wtedy musisz mieć wszystko na jednym serwerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gawronnek napisał:

Tak naprawdę to akurat odkurzacza nie trzeba parować z innymi urządzeniami, spokojnie można go używać jako samodzielne urządzenie, a sterować przez FloleVac lub sklonowane MiHome. W przykładzie sceny, który podałem można pominąć odkurzacz, a uruchamiać go przy pomocy harmonogramu, w sumie ustawiasz to raz i o możesz o tym zapomnieć.

 

To nie jest np. oczyszczacz, którego prace uzależniasz od otwartych okien,i wtedy musisz mieć wszystko na jednym serwerze.

Spróbuj mi sklonować na iOS aplikację, flolevac nie ma na iOS. Nie wiem czy trollujesz czy serio piszesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy sklonowaniu aplikacji będzie możliwość sterowanie google asystentem wszystkich produktów? Mam odkurzacz i jest podłączony (server europa)do google home i teraz chce dokupić żarówki które jak się nie mylę są podłączone pod server chinski

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy/koleżanki

Odkurzacz w połowie odkurzania przywitał mnie Error 1 laser... Częsty problem? Odkurzacz ma ledwo 11 miesięcy. Kupiony w PL więc pewnie skończy się odesłaniem do sprzedawcy, ale ciekawi mnie czy nie będzie prób wykręcenie się z odpowiedzialności.

edit: serwis twierdzi, że nie da się nic samemu zrobić - zatem leci na gwarancję. Zastanawiam się właśnie czy lepiej z tytułu gwarancji czy rękojmi go odesłać.

Edytowane przez matkon81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi error1 w s50 wyskoczył kilka dni temu po miesiącu. Gearbest poprosił o filmik i wysłali cały nowy moduł lasera, ale potrwa to z dostawą około miesiąca. Wgle to Roborock ma jeszcze swój własny support, niezależnie od sprzedawcy (w moim przypadku Gearbest) i można próbować szczęścia bezpośrednio u nich:

EU SUPPORT: [email protected]

Official Roborock Global page https://www.facebook.com/1961067630824935/

Official Roborock Community https://www.facebook.com/groups/1963580733664463/

Ja zamówiłem w międzyczasie na Ali sam laser i spróbuję go wymienić samodzielnie jak z gearbesta przyjdzie cały nowy moduł. Trochę szukałem i generalnie z tym błędem nie da się nic zrobić "na szybko", polscy sprzedawcy nie biorą tych części na serwisowy stan, licząc na odrzucanie reklamacji np. z tytułu uszkodzeń mechanicznych. W Polsce można trafić tylko moduły z "dawców", np. uszkodzonych odkurzaczy.

https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-roborock-lds.html?initiative_id=SB_20190125090552&site=pol&g=y&SearchText=roborock+lds&CatId=100000206&isrefine=y

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kondi1978 napisał:

Mam odkurzacz i jest podłączony (server europa)do google home i teraz chce dokupić żarówki które jak się nie mylę są podłączone pod server chinski 

To nie jest dokładnie twoja sytuacja ale do alexy bez problemu podpiąłem odkurzacz i uruchamiam go głosem. Odkurzacz mam na chiński serwerze. 

Z tego co kojarzę google asystent polski nie obsługuje iot. Więc musiał byś wersję angielską odpalić. Ale sądzę że będzie działać ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, robotom napisał:

Mi error1 w s50 wyskoczył kilka dni temu po miesiącu. Gearbest poprosił o filmik i wysłali cały nowy moduł lasera, ale potrwa to z dostawą około miesiąca. Wgle to Roborock ma jeszcze swój własny support, niezależnie od sprzedawcy (w moim przypadku Gearbest) i można próbować szczęścia bezpośrednio u nich:

EU SUPPORT: [email protected]

Official Roborock Global page https://www.facebook.com/1961067630824935/

Official Roborock Community https://www.facebook.com/groups/1963580733664463/

Ja zamówiłem w międzyczasie na Ali sam laser i spróbuję go wymienić samodzielnie jak z gearbesta przyjdzie cały nowy moduł. Trochę szukałem i generalnie z tym błędem nie da się nic zrobić "na szybko", polscy sprzedawcy nie biorą tych części na serwisowy stan, licząc na odrzucanie reklamacji np. z tytułu uszkodzeń mechanicznych. W Polsce można trafić tylko moduły z "dawców", np. uszkodzonych odkurzaczy.

https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-roborock-lds.html?initiative_id=SB_20190125090552&site=pol&g=y&SearchText=roborock+lds&CatId=100000206&isrefine=y

 Świetny post, wiem teraz, że da się części za grosze dokupić i że gwarancja w PL nic nie warta.

3 godziny temu, bobo123 napisał:

czy da się podłączyć odkurzacz roborock s50 wersje europejską do serwera chińskiego ?bo wyskakuje mi błąd serwera żeby zmienić 

 

ps:gateway 2 działa mi tylko na chinach,kamera na europie i chinach i singapur a roborock tylko na europie i singapur

O tym piszą kilka ostatnich postów, jest cały tutorial na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie to,ale wydaje mi się że trzeba coś wgrywać jakiś inny soft do odkurzacza(a tego nie zrobię ) myślałem że da się coś zrobić normalnie w sensie coś ustawić tylko i WŁALA

 

generalnie nie potrzebuje odkurzacza w aplikacji mi home ponieważ sterują asystentem głosowym alexa(tylko w paru przypadkach by się przydało-miejscowe sprzątanie lub funkcja mop)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada odkurzacz Xiaomi 1 generacji i w skutek error 1 - lidar/laser/lds error dokonał skutecznej próby podmiany i kalibracji lasera za 40zł takiego jak tutaj:

https://www.aliexpress.com/item/5mw-LDS-Laser-light-Diode-Replacement-for-XIAOMI-1st-2st-ROBOROCK-S50-S51-Robot-Vacuum-Cleaner/32953562277.html

bez konieczności wymiany całego modułu 10x droższego, jak tutaj?
https://www.aliexpress.com/item/xiaomi-LDS-Spare-part-LDS-for-Xiaomi-Mi-Robot-Vacuum-Cleaner/32960566972.html

Kręcę laserem, rezystorem, ustawiam, kombinuje od paru dni, ale ciągle mam problemy z nierównym rysowaniem mapy. Ma ktoś może jakiś unikalny sposób na skalibrowanie systemu zgodnie ze sztuką?

#gearbest #xiaomi #odurzacz #robot #aliexpress #elektronika #roborock #naprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu (lekko ponad rok temu) był na yt film kolesia z Fr, który poradził sobie z ustawieniem lasera (mapa z trasą wyglądała jakby lekko zygzakował podczas jazdy), ale widać było zarówno sprzęt jak i wiedzę/doświadczenie w tym zakresie - niestety teraz nie mogę doszukać się owego filmu - a wtedy szukałem go, bo mój ver 1 na samym początku miał LDS error 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2019 o 20:28, jaq71 napisał:

Swojego czasu (lekko ponad rok temu) był na yt film kolesia z Fr, który poradził sobie z ustawieniem lasera (mapa z trasą wyglądała jakby lekko zygzakował podczas jazdy), ale widać było zarówno sprzęt jak i wiedzę/doświadczenie w tym zakresie - niestety teraz nie mogę doszukać się owego filmu - a wtedy szukałem go, bo mój ver 1 na samym początku miał LDS error 1.

 

Dnia 26.01.2019 o 20:58, Gawronnek napisał:

Zobacz filmiki tego gościa, jest ich kilka

 

 

 

Dzięki, problem jest tylko taki, że nie podaliście które filmy, którego gościa. Znam zdaje się wszystko związane z tematem co jest na YT, ale nie wiem czy o tych samych mówimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...