Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda mapa w aplikacji?

Witam
 
Jestem tu pierwszy raz więc na początek wszystkich serdecznie witam z Wrocka default_icon_e_smile.gif
 
Mam odkurzacz pierwszej generacji i od pewnego czasu mam problem. Zostawia paski niedoczyszczonej podłogi.
 
Soft najnowszy, szczotka główna i filtr zmienione.
 
Co to może być ?
 
Pozdrawiam
 
Paweł3355dd31ecdec6a6320966593f2c7c6b.jpg
 
 


Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewien trop, ale sprawa wymaga jeszcze weryfikacji.

Otóż mam nieoryginalną szczotkę nagarniającą (Nie wiem jak to się nazywa). Ma 6 ramion i dłuższe włoski, a poza tym inaczej wyprofilowane.

Bardzo dokładnie oglądałem jak robot sprząta i widzę, że nie tyle zostawia pasek co potrafi zabrudzić czyste już miejsce. Prawdopodobnie włosy szczotki tej 6 ramiennej czasem pobierają syf że szczotki głównej i podają na koło, które to zostawia właśnie elegancki paski.

Wszystko przeczyściłem i założyłem oryginalną kręciołke.

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2019 o 19:50, buldoggg napisał:

segor dobrze prawie,sprawdź na oryginalnym sofcie i daj znać,jeżeli dalej to samo to masz mały problem :/

Dziwna akcja. Wróciłem do domu i poznałem przyczynę czemu był offline(po tych kilku wyłączeniach). Odkurzacz sam wrócił do softu 3.3.9_001414 i co ciekawe wykasował polskie głosy, załadował chińskie oraz wylogował się z apki. Oczywiście teraz pyta mnie czy go aktualizować. Jest nadal na serwerze Chińskim.  Zrobiłem test i przerwy występują rzadziej. Sprawdziłem czujniki i je przedmuchałem a dzisiaj nie zaliczył jeszcze żadnego zatrzymania. Będę dalej obserwował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kilku dni po domu śmiga u mnie xiaomi mi robot vacuum cleaner. Przy korzystaniu z apki (Chiny kontynentalne) nie pokazuje mapy ktoś zna rozwiązanie? Sprawdzałem również na innych regionach ale nawet nie znajduje odkurzacza. Dodatkowo apka podpowiada aby wybrać serwer lokalny. Dołaczam dwa zrzuty ekranu. Z góry dziękuję za pomoc.

Screenshot_20190112-185541_Mi Home.jpg

Screenshot_20190112-185545_Mi Home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może o co chodzi, że apka Mi home jest po polsku, ale w menu robota jest angielski. Tam chyba nie ma jak ustawić języka dla robota osobno niż dla reszty apki.

Regiony europejskie i język pl w Mi home

Zdjęcia pokazują o co mi chodzi. 6103b2de57f0496fc766c8746f178635.jpg2667526fab538027bf2935207ee7ddd4.jpg


Ja tez mam na iOs wszystko po polsku
85c80b9083d8e2854073d18260536434.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaq71 - możesz wrzucić screena z ustawień odkurzacza, jak to wygląda u ciebie?

 

U mnie jest tak:

http://i.imgur.com/dUMTxOT.jpg

http://i.imgur.com/5VAWBAX.jpg

 

W ustawieniach aplikacji Mi Home jest już PL:

http://i.imgur.com/YwCsmIA.jpg

Edytowane przez keiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część, mam problem było już coś na ten temat, ale nie mogę znaleźć co pomogło, od kilku dni jak chce go wysłać na czyszczenie strefowe to usiłuje się cofnąć, wjeżdża w bazę i często się na niej zawiesza. Nic w nim nie zmieniałem od 2-3 miesięcy, więc to raczej nie moja wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gawronnek napisał:

Część, mam problem było już coś na ten temat, ale nie mogę znaleźć co pomogło, od kilku dni jak chce go wysłać na czyszczenie strefowe to usiłuje się cofnąć, wjeżdża w bazę i często się na niej zawiesza. Nic w nim nie zmieniałem od 2-3 miesięcy, więc to raczej nie moja wina.

Jeżeli to roborock i masz zapisaną mapę to polecam wyczyścić. U mnie od czasu do czasu coś się na niej jakby przesuwa. Po czyszczeniu wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebii20

filterki brałem tu https://pl.aliexpress.com/item/XIAOMI-MI-Robot-Vacuum-Cleaner-Part-Pack-HEPA-Filter-2-Pieces/32825731837.html?spm=a2g17.10010108.1000016.1.6810562f0RNg4w&isOrigTitle=true

było oryginalnie i tanio

a części tu https://pl.aliexpress.com/item/XIAOMI-Robot-Vacuum-Cleaner-Spare-Parts-Kits-Replacement-Kits-Cleaning-Spare-Parts-Side-Brushes-x-2/32767592808.html?spm=2114.13010708.0.0.3a995c0fXoZe0P

Ustawienia języka są tylko w MiHome i wystarczą, w moim przypadku mam ver1 w Chinach, a jęz.PL i ekrany widzieliście. Ba! nawet komunikaty od robocika przychodzą PL i to z interpunkcją.

edit: Najnowszy MiHome na Redmi4s działa b. ładnie z PL (ale firmware testowy  miui 10 global 9.1.10 beta)

 

Edytowane przez jaq71
ustawienia jezyka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to niezbyt spójne tłumaczenie. Sama apka Mi Home jest PL, ustawienia odkurzacza są EN, ale jak tam wejdę w "Ustawienia ogólne" to mam PL.

Zastanawiam się czy to nie jest wina powiązania ze starym kontem Xiaomi, które mam jeszcze od czasów Mi3. Może jak ktoś zakłada nowy profil, to ma wszystko PL?

Tylko tak gdybam. Angielski mi nie przeszkadza. Był czas, że apka była tylko po chińsku i ją tłumaczyliśmy na polski ;-) 

 

 

Screenshot_20190115-181432_Mi Home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka. Zastanawiam się nad gen1 i gen2 

Cenowo różnica około 100$. 

A praktycznie? 

Czym prócz mopowania różnią się roboty i w który lepiej zainwestować? 

Mam ilife V7 i jestem zadowolony, ale potrzebuje czegoś co zmapuje pomieszczenia i będzie jeździło w momencie jak mnie nie ma na mieszkaniu.

Na panelach tworzy mi się warstewka kurzu - czy s50 sobie znią poradzi? 

Edytowane przez Gravis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od Twoich preferencji, mam V1 i jest ok, ale brakuje mi wirtualnych ścian, które można ustawić na stałe w V2, i jeszcze mop, niby mi nie potrzebny, ale jakby był pewnie bym go używał, przynajmniej na terakocie. Dzisiaj gdybym miał kupić, pewnie bym dołożył tą stówę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wlazly10 napisał:

Witam , czy ktoś miał problem z piszczącym kołem obrotowym w mi robot 1 ? albo ktoś wie jak je wyciągnąć bo strasznie piszczy przy skręcaniu ... 

Mi piszczał, ale to było przednie kółko, które da się wyciągnąć i przesmarować.

Teraz już jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie wiecie google uruchomiło na andku asystenta po polsku, chciałem dziś odpalić odkurzacz mówiąc "hej google, uruchom odkurzacz", sprzęt ruszył ale asystent odpowiedział po angielsku "sorry , i didn`t get any response" , komenda do zatrzymania i dokowania działa ale za każdym razem zwraca ten tekst, jest to wkurzające.

Z tego co pamiętam na zwykłym google home tego nie było, macie to samo? udało się komuś to ogarnąć.

Edytowane przez Mitarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...