Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Czy ktoś z użytkowników próbował już może tego rozwiązania ?

https://hackernoon.com/how-i-set-up-room-cleaning-automation-with-google-home-home-assistant-and-xiaomi-vacuum-cleaner-9149e0267e6d

Za pomocą IFTTT i komendy głosowej dla Google home/asystent można zmusić robota aby posprzątał jedynie określone koordynatami pomieszczenie tj. np przedpokój. 

Chętnie bym to przetestował ale nie wiem jaki link trzeba umieścić w pole "url" w webhooks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos root'owal moze odkurzacz V1 lub V2 ? Chcialbym się dowiedziec czy jest mozliwe zrobienie unroota, na tyle skutecznie aby wrocic do standardowego firmware ? oczywiscie bez sladu w sofcie, ze bylo co innego wgrywane. zakupilem tydzien temu odkurzacz V1 z polskiej dystrybucji, wiec mam gwarancje i przyznam sie szczerze, ze nie chcialbym sie jej pozbywac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, oat1 napisał:

Dzień dobry,

Czy ktoś z użytkowników próbował już może tego rozwiązania ?

https://hackernoon.com/how-i-set-up-room-cleaning-automation-with-google-home-home-assistant-and-xiaomi-vacuum-cleaner-9149e0267e6d

Za pomocą IFTTT i komendy głosowej dla Google home/asystent można zmusić robota aby posprzątał jedynie określone koordynatami pomieszczenie tj. np przedpokój. 

Chętnie bym to przetestował ale nie wiem jaki link trzeba umieścić w pole "url" w webhooks

https://community.home-assistant.io/t/howto-xiaomi-vacuum-zoned-cleaning/51293

Można tu jeszcze przeczytać. 

Ja sobie odpuszczę do czasu jak Google odpali asystenta po polsku.

Współrzędne stref można wyciągnąć z flolevac. Zaznacz strefę i przytrzymaj przycisk sprzątaj. Współrzędne zostaną skopiowane.

Edytowane przez 100mek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2018 o 13:37, rupert84 napisał:

witam, jestem nowym użytkownikiem roborocka s50 i mam z nim problem z połączeniem do Wifi. Roborock kupiony w polskiej dystrybucji w sklepie klimasklep

.

W Sylwestra też kupiłem w klimasklep Roborock'a S50.

Robocik śmiga bez żadnych problemów. Przed skonfigurowaniem musiałem tylko w telefonie przestawić połączenie na WiFi 2,4 GHz. Wersja europejska więc i region mam EU.

Mam jeszcze, od 2015 r. Mi Air Purifier w chińskim regionie, ale on jest sterowany przez Smart Home w drugim telefonie. Nie chce mi się kombinować z wgrywaniem chińskiego firmware do  Roborocka. Jedyne co zrobiłem, to wgrałem mu polskie komunikaty i firmware 3.3.9_001810.

@buldoggg  - nasz spanielek nie szczeka na odkurzacz, ale omija go i idzie w drugą stronę, może dlatego, że już ma swoje lata (prawie 15)  ;-) 

Sprzęt mam tylko dwa dni ale już żałuję, że tak późno się zdecydowałem :rolleyes:

 

Edytowane przez keiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, keiw napisał:

Nie chce mi się kombinować z wgrywaniem chińskiego firmware do  Roborocka. Jedyne co zrobiłem, to wgrałem mu polskie komunikaty i firmware 3.3.9_001810.

 

Frimware 001810 wgrany przez flolevac czy przez Mi Home ? Bo ja w Mi Home mam 001702 i aplikacja wskazuje, że jest to najnowszy frimware w Mi Home dla roborocka s55 i Europejskiego serwera.

Edytowane przez Rafal180
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafal180 - na początek zrobiłem aktualizację w Mi Home do wersji, o której napisałeś. Po wyjęciu z pudełka miałem 3.3.9_001632.

Później wrzuciłem polskie komunikaty do odkurzacza a następnie z ciekawości zainstalowałem FloleVac i w niej zaktualizowałem do 3.3.9_001810.

Testuję właśnie wysyłanie Roborocka do określonych stref i na razie nie mam uwag. Mam sporo różnego ruchomego sprzętu w mieszkaniu, które zmienia co jakiś czas swoje położenie, ale odkurzacz wszystko sobie na bieżąco aktualizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, keiw napisał:

@Rafal180 - na początek zrobiłem aktualizację w Mi Home do wersji, o której napisałeś. Po wyjęciu z pudełka miałem 3.3.9_001632.

Później wrzuciłem polskie komunikaty do odkurzacza a następnie z ciekawości zainstalowałem FloleVac i w niej zaktualizowałem do 3.3.9_001810.

Testuję właśnie wysyłanie Roborocka do określonych stref i na razie nie mam uwag. Mam sporo różnego ruchomego sprzętu w mieszkaniu, które zmienia co jakiś czas swoje położenie, ale odkurzacz wszystko sobie na bieżąco aktualizuje.

To bym uważał z aktualizacją firmware przez FloleVac, gdyż są tam wersje beta, a oficjalne ostatnie dostępne na danym serwerze firmware są w Mi Home. Dlatego też postanowiłem pozostać na tym co oficjalnie daje Mi Home. A po aktualizacj do 001810 Mi Home również działa normalnie ?

Edytowane przez Rafal180
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nastąpiła wczoraj chyba pierwsza awaria. Odkurzacz w trybie z guzika odkurzył tylko prawie pół mieszkania jeżdżąc trochę po pijaku. Po zaznaczeniu reszty jako sprzątania strefowego z 2,5 pokoi odkurzył zaznaczone 1,5. Ciekawe co będzie dzisiaj ale wygląda to słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, buldoggg napisał:

i jak ? odkurzacz się poprawił ?

Wyłączyłem, włączyłem, poprawiłem zaklejone taśmy na czujnikach i zresetowałem mapę. Mam wrażenie że to kolejny raz jakiś zonk z zapisywaniem mapy. Już kiedyś też miałem jakiś problem który po wyczyszczeniu mapy zniknął. Nie jechał w kolejności takiej jak kiedyś ale posprzątane wszystko. Zobaczymy następnym razem. Póki co się udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z powiadomieniami PUSH po zakończeniu odkurzania - nie otrzymuje ich mimo następujących ustawień w aplikacji i telefonie. Telefon to Huawei p20 pro. Czy coś mam przestawić? 

Same powiadomienia z odkurzacza nie są mi jakoś turbo potrzebne, ale planuje kupić bramkę, kamerkę i kilka czujników do domu i zastanawiam się czy tam też będę miał podobne problemy z powiadomieniami, bo będzie to oznaczało że np nie dostanę powiadomienia jak czujnik ruchu coś wykryje. 

 

Screenshot_20190104-121648.jpg

Screenshot_20190104-121639.jpg

Screenshot_20190104-121353.jpg

Screenshot_20190104-121426.jpg

Screenshot_20190104-121407.jpg

Screenshot_20190104-121715.jpg

Screenshot_20190104-121529.jpg

Screenshot_20190104-121543.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem raz problem z powiadomieniami ale na iOS. Niby wszystko ustawione a nic nie szło. Pomogło ustawienie automatyki która jakoś przepchnęła powiadomienia i od tamtej pory przychodzą. Spróbuj ustawić coś takiego. Jak to nie pomoże to pewnie jakieś uprawnienia.

IMG_1417.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lukasz1234567890 napisał:

Cześć, mam problem z powiadomieniami PUSH po zakończeniu odkurzania - nie otrzymuje ich mimo następujących ustawień w aplikacji i telefonie. Telefon to Huawei p20 pro. Czy coś mam przestawić? 

Same powiadomienia z odkurzacza nie są mi jakoś turbo potrzebne, ale planuje kupić bramkę, kamerkę i kilka czujników do domu i zastanawiam się czy tam też będę miał podobne problemy z powiadomieniami, bo będzie to oznaczało że np nie dostanę powiadomienia jak czujnik ruchu coś wykryje. 

A nie ubija ci procesu aplikacji mi home?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Gawronnek napisał:
1 godzinę temu, Skyler napisał:
Czy w wersji V1 jest możliwość aby mapy się nie kasowały przed każdym sprzątaniem? Jeśli nie to po co tu opcja sprzątania danej strefy skoro mapa i tak mi się kasuje?

Przecież mapa po sprzątaniu się nie kasuje i bez problemu można stosować sprzątanie strefowe.

U mnie się kasuje, dokładnie nie po zakończeniu sprzątania tylko przy rozpoczęciu nowego. Tak więc po sprzątaniu całego mieszkania mam jego mapę i mogę zrobić sprzątanie jakiegoś obszaru, ale gdybym chciał po tym znowu ustawić sprzątanie jakiegoś innego obszaru to już się nie uda bo mapa jest już nową (tylko z danymi po sprzątaniu poprzedniego obszaru). 

U Ciebie tak nie ma? Masz wersję EU?

Edytowane przez Skyler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie mapa w V1 się kasuje w momencie rozpoczynania nowego pełnego sprzątania lub gdy klikniemy by wrócił do bazy, czyli jest kasowana gdy: klikniemy „clean” w aplikacji lub przypisany temu przycisk na robocie, klikniemy „dock” lub przypisany temu przycisk na robocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w V1 nie ma takiej opcji. Mam V1 z chińskiej dystrybucji, firmware 3.3.9_003506. Nie zgodzę się z powyższym twierdzeniem, bo u mnie wybranie powrótu do bazy nie kasuje mapy, przed chwilą sprawdziłem, wysłałem go do punktu, rozpocząłem i przerwałem sprzątanie punktowe, następnie wybrałem w programie Wróć do bazy i mapa jest taka jak była. Przycisków na odkurzaczu nie używam, a korzystając z MiHome tylko rozpoczęcie nowego pełnego sprzątania kasuje poprzednią mape. Dodam jeszcze, że jeśli na pełnym sprzątaniu pominie jakieś pomieszczenie (zamknięte drzwi), to jeśli wyśle go do tego pomieszczenia to mapa się uzupełnia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gawronnek napisał:

Skyler u mnie cały czas jest mapa po sprzątaniu strefowym. Owszem jak zacznę nowe całkowite to mapa się kasuje i aby była zapisana to muszę puścić sprzątanie całego mieszkania.

A to ciekawe. Muszę to sprawdzić czy w wersji EU jest tak samo, bo jeśli tak jak mówisz mapa nie aktualizuje się cała po sprzątaniu strefowym oraz po wysyłaniu do konkretnego punktu to jest to do przeżycia. 

EDIT1. 

40 minut temu, Gawronnek napisał:

Bo w V1 nie ma takiej opcji. Mam V1 z chińskiej dystrybucji, firmware 3.3.9_003506. Nie zgodzę się z powyższym twierdzeniem, bo u mnie wybranie powrótu do bazy nie kasuje mapy, przed chwilą sprawdziłem, wysłałem go do punktu, rozpocząłem i przerwałem sprzątanie punktowe, następnie wybrałem w programie Wróć do bazy i mapa jest taka jak była. Przycisków na odkurzaczu nie używam, a korzystając z MiHome tylko rozpoczęcie nowego pełnego sprzątania kasuje poprzednią mape. Dodam jeszcze, że jeśli na pełnym sprzątaniu pominie jakieś pomieszczenie (zamknięte drzwi), to jeśli wyśle go do tego pomieszczenia to mapa się uzupełnia.

 

 

No niestety, sprawdziłem i u mnie tak nie ma. Zrobiłem jak Ty, wysłałem go do punktu, kazałem mu tam sprzątać punktowo i zaraz przerwałem. Potem kazałem mu wracać do bazy i.. mapa od razu znikła. Teraz odkurzacz błądzi po mieszkaniu bo nie wie gdzie jest baza. :d

EDIT2. Jak go tylko wyślę do punktu i każe mu wracać to mapa się nie kasuje, tak samo gdy każe mu wysprzatac daną strefę i mu nie przerwę tylko pozwolę mu dokończyć pracę i wrocic samemu do bazy to mapa też zostaje. 

EDIT3. Po ponownym przeprowadzeniu doświadczenia jak za 1 razem (jazda do punktu -> sprzątanie punktowe -> przerwanie -> powrót do bazy) mapa tym razem została cała. :D widocznie czasem z niewiadomych przyczyn skasuje i nic z tym nie zrobimy. :d

EDIT4. Jak go wyślę do miejsca które zna to mogę przerwać jego sprzątanie punktowe i wszystko jest ok. Jak go wyślę do miejsca którego nie ma na mapie i przerwę sprzątanie punktowe to kasuje mapę i nie wie jak wrócić. Ale to już nie ważne, wystarczy chyba tylko nie przerwać mu pracy i wszystko jest ok zawsze. 

Edytowane przez Skyler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie przerywam, a stosuje wszystkie dostosuje możliwości, aczkolwiek głównie full i strefowe, nie pamiętam kiedy mi się sama mapa skasowała.
No bo nie ma od czego się kasować. Jeżeli nie przestawia się go ręcznie, to mapa jest widoczna i dostępna do strefowego. Także kolega wyżej ma coś zbugowane prawdopodobnie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś wie jaką komendą zastartować odkurzacz przez google home ? Google przyjęło mi home, odkurzacz jest widoczny, ale nie ma tam, żadnych opcji żeby go puścić.Działa to już czy tylko kombinacje ?
Podłącza się do tematu czy działa to tylko jak się ma uruchomione Google po polsku?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jakiego skilla masz ? roborock ? czy mi home ?(jezeli mi home to jaka wersja)
ps: są jakieś inne komendy niż włącz sprzątanie i wyłącz sprzątanie ? 
Roborock, ostatnia wersja MiHome. Dziala tylko wlacz i wylacz, wiec zarzucilem zabawe z Alexa.

Sent from my KFSUWI using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Odebrałem mój nowy roborock s50 prosto z Ali.

Ze względu na to, że to wersja EU, to nie pasowała mi do pozostałego inteligentnego sprzętu(żarówki, bramka, czujki, oczyszczacz) postanowiłem zmienić go programowo na wersje która pozwoli mi podpiąć go pod Chiński serwer. Wyciągnięcie tokena i rootowanie fw poszło gładko. Przy okazji dograłem polskie głosy a następnie zaktualizowałem soft do najnowszej wersji. 

Przyszedł czas na testy odkurzania. I pojawia się problem. Odkurzacz startuje i zaczyna pracę ale po minucie lub po kilku zatrzymuje się i wyłącza ssanie. Poczeka kilkanaście sekund lub dłużej i rusza dalej odkurzać. I tak kilkukrotnie. Dodam, że przed odkurzaczem w momencie zatrzymania nie ma żadnej przeszkody a aplikacja ani sam odkurzacz nie zgłasza żadnego błędu. Po kilku takich próbach odkurzacz poddaje się i przechodzi w tryb offline. 2 razy wywalił też błąd zderzaka - sprawdziłem i nic się nie zablokowało. Niestety ani razu nie udało mi się wykonać pełnego odkurzania.

Spotkał ktoś się z takim problemem?

Rozważam powrót do oryginalnej wersji FW i zmiane lokalizacji na serwer EU. Chociaż nie wiem czy to może mieć jakiś związek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...