Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Działa to tak, że robot odnajduje się od razu na mapie, widzi zakazane strefy nawet wtedy, gdy go ręcznie gdzieś przeniesiesz. Ale nie sądzę żeby działało to na wielu piętrach. Mój miał problem nawet z jednym, kiedy przestawiłem mu stację dokująca. Jechał do starego miejsca, byłem pewien że w trakcie sprzątania znajdzie ją na nowo.

Robotock V2
Mam problem bo w mihome w timerze nie mogę usuwać dodanych pozycji: standardowe przytrzymanie chwilę na danym ustawieniu nie działa. Wersja najnowsza. Testowane na 2 telefonach: note 4x i huawei p8.
7bzZ6cz.png
 
I druga kwestia to zapisywanie mapy. Trochę tego nie czaję. Dzisiaj w nocy robot mi posprzątał, przeskanował i stworzył mapę całego parteru, miałem w ustawieniach włączone "Map saving mode(Beta)", po czym rano przeniosłem go na piętro i w apce kliknąłem normalnie "Clean". Posprzątał piętro po czym chciał wrócić do bazy, ale ona jest na parterze. To nacisnąłem środkowy przycisk wyłączania, zniosłem go na dół i postawiłem go przed stacją dokującą i kliknąłem na przycisk powrotu do stacji. Wrócił i zaczął ładowanie. Ale mapka w aplikacji MiHome dolnego piętra została skasowana i nadpisana już przez górne piętro - więc jak to działa te zapisywanie mapki?


Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V1.

Wg mnie oprogramowanie do obsługi jest bardzo kiepskie. Dzisiaj jak coś zabrał przy sprzątaniu ze sobą to dałem pauzę, podniosłem, wznowiłem i ... zgubił mapę. Do bazy musiałem go prowadzić od punktu do punktu. Gdy był już 15cm od bazy dałem mu komendę do bazy i jak nie znalazł. Uciekł z kuchni gdzie ma bazę.

Możliwości bardzo duże, a oprogramowanie średnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafal180 napisał:

Natomiast oprogramowanie z V2 jest teraz bardzo dobre i chyba żadne konkurencyjne oprogramowanie nie jest w stanie przebić możliwości V2

W V2 jest możliwość zapisania stref? Np mieć zapisane pokoje i jednym kliknięciem dać polecenie "odkurz przedpokój"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś cyrki z V1 CN. Ostatnio na problemy z mapą. Albo się kasuje albo się przesuwa o kilka metrów w tył przez co odkurzacz chce mi przewrocic bazę mimo że w niej jest. Podejrzewałem córkę, ale dziś mi się to stało przy pracy. Zrobił strefę prawidłowo. Zjechał do bazy. Za chwilę wysyłam go do drugiej strefy i na mapie widzę nowe ściany. Wszystko się przesunęło i odkurzacz już nie umie wyjechać z bazy. Dałem clean i zrobił mapę prawidłowo. Parę razy i znów się tak stanie.

Edytowane przez ruszok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 100mek napisał:

W V2 jest możliwość zapisania stref? Np mieć zapisane pokoje i jednym kliknięciem dać polecenie "odkurz przedpokój"?

Mam go od kilku dni i jeszcze nie doszedłem do tego (nie było mi to potrzebne). Póki co korzystałem z no-go zone, wirtualnych ścian oraz zapisu mapy, które to opcję bardzo dobrze działają. Jak dłużej się pobawię to dam znać czy da się zrobić tak jak pytasz ale wszystkie ww. opcję w V2 sprawiają, że póki co oprogramowanie V2 jest sporo lepsze od V1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2018 o 17:13, Deresz napisał:

Witam wszystkich forumowiczów. Trochę odświeżę temat dla nowych posiadaczy. Z pytaniem czy się da..

Od tygodnia jestem posiadaczem tego cuda V1 dystrybucja Europejska (Euro RTV-AGD). Od razu go zaktualizowałem. Chciałem w grać polskie głosy aczkolwiek robocik odmawiał posłuszeństwa. Sposobem umieszczonym w tym wątku odczytałem nr TOKEN (zdjęcie nr 5). Nie można było się z nim połączyć programem win-mirobo-1.1.0-min (zdjęcie nr 1). W między czasie wyszła aktualizacja 3.3.9_003452.

Poszperałem dalej w internecie i znalazłem coś takiego.

https://www.roboter-forum.com/index.php?thread/25361-win-mirobo-eigene-sprachpakete-installieren/&l=2

 

Jak się okazało narzędzie MiToolKit (zdjęcie nr 2)  odczytuje bardziej przejżyście nr Token-a.(zdjęcie nr 4)

Zaczerpnięte dane ponownie wstawiłem do win-mirobo-1.1.0-min.

I tak robocik mówi już po polsku ;-)

Może się komuś przyda...

P.S. Natknołem się również na rosyjskie forum które bardziej się udziela w modyfikacji tego urządzenia. Może ktoś będzie chciał po eksperymentować z softem. 

https://4pda.ru/forum/lofiversion/index.php?t881982-1040.html

Bez tytułu.jpg

Bez tytułu2.jpg

Bez tytułu3.jpg

Bez tytułu4.jpg

Screenshot_20181215-164441[1].jpg

Bez tytułu6.jpg

Pytanie do Deresz.Co to jest za numer przy Twojej nazwie robota.Ja mam Roborock S50 i za każdym razem jak wpisuję moją nazwę ,pjego pdkurzacza to wyskakuje mi po całym procesie tylko adres IP a tokena nie ma.Wyskakuje mi tylko ponownie nazwa i IP. A cały proces wypada ok.Co robię nie tak?Pozdrawiam.

Edytowane przez eSIO1977
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na swoje pytanie.

1. Mapa się zapisuje w V2 o ile zostanie włączona funkcja "Map saving mode(Beta)". Po pełnym sprzątaniu piętra mapa przypisuje się niejako do stacji ładującej. Jeśli przeniesiemy robota na inne piętro, lub do innego pokoju to mapa potrzebna do tego sprzątania stworzy się na nowo. Po skończonym sprzątaniu robot nie znajdzie stacji dokującej by do niej powrócić, pokręci się i się wyłączy z errorem. Wtedy należy robota zanieść BEZPOŚREDNIO do stacji, tak by zaskoczyło mu ładowanie. Kiedy zacznie się ładować w stacji wgra pierwotną mapę i będzie można korzystać z funkcji stref sprzątania na tym piętrze gdzie znajduje się stacja ładująca.

Ważne: by mapa na pewno prawidłowo się zapisała musi znaleźć się na niej jakiś element np. strefa no go, lub wirtualna bariera - można je ustalić nawet poza prawdziwym obszarem sprzątania, ważne by po prostu gdzieś ta strefa na mapce była. Wtedy mapa zapisze się prawidłowo.

8 godzin temu, 100mek napisał:

W V2 jest możliwość zapisania stref? Np mieć zapisane pokoje i jednym kliknięciem dać polecenie "odkurz przedpokój"?

Nie ma takiej opcji. Sprzątanie strefowe jest ustalane za każdym razem od nowa. Nie da się takiego sprzątania strefowego ustalić w timerze czyli by np. cyklicznie sprzątał tylko kuchnię. W timerze da się sprzątać tylko całą powierzchnię. Chyba, że na sztywno na mapie będzie ustalona wirtualna ściana lub strefa no-go.

Edytowane przez lamv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Deresz.Co to jest za numer przy Twojej nazwie robota.Ja mam Roborock S50 i za każdym razem jak wpisuję moją nazwę ,pjego pdkurzacza to wyskakuje mi po całym procesie tylko adres IP a tokena nie ma.Wyskakuje mi tylko ponownie nazwa i IP. A cały proces wypada ok.Co robię nie tak?Pozdrawiam.

To jest tak zwany nr token który potrzebujesz do wgrania polskich głosów. Ten nr wydobywasz z odkurzacza Mihome wersja z tego posta co podałem . Musi być zhackowana.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Deresz napisał:


To jest tak zwany nr token który potrzebujesz do wgrania polskich głosów. Ten nr wydobywasz z odkurzacza Mihome wersja z tego posta co podałem . Musi być zhackowana.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rozumiem.Czyli do odzyskania tokena trzeba wpisać nazwę sprzętu tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Deresz napisał:


Ja tez mam 10 wiec to nie jest problem. Śrub restart. Uruchom apke z uprawnieniami admina. I czy telefon podłączyłeś w wersji DEBUG ? Tzw opcje programisty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wszystko jak piszesz i nadal to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jak piszesz i nadal to samo.

Na jednym ze zdjęć masz duża kłódkę. U mnie tego nie ma wiec wydaje mi się ze telefon jest zablokowany. Program nie ma do niego dostępu. Ja próbowałem najpierw na Huawei a potem na Samsungu. Huawei nie mógł sobie poradzić. Samsung poszedł bez problemu .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Deresz napisał:


Na jednym ze zdjęć masz duża kłódkę. U mnie tego nie ma wiec wydaje mi się ze telefon jest zablokowany. Program nie ma do niego dostępu. Ja próbowałem najpierw na Huawei a potem na Samsungu. Huawei nie mógł sobie poradzić. Samsung poszedł bez problemu .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Spróbuję na innym bo Lenovo też nie łapie ,to samo wyskakuje.Mimo wszystko dziękuję za poświęcony czas.Pozdrawiam i Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2018 o 17:09, Deresz napisał:


Również wesołych świat. Służymy pomocą . Proszę dać znać czy się udało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam po świętach :) Samsung Galaxy S6 poradził sobie z problemem.Dziękuję

 

 

 

 

Edytowane przez eSIO1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach :). Niestety podłączyłem telefon Lenovo,tablet Lenovo,Samsung Galaxy S6 i nic.Fakt ,że na Samsungu pokazało więcej opcji ale nie generuje mi tokena .W załączniku foty .
1256107693_Beztytuu2.thumb.png.e46b40dd5197cae10e3e8c063df526d8.png
437817116_Beztytuu3.thumb.png.4d8cb8c41a857bc53caf6e568e674996.png

Witaj. Jesteś na dobrej drodze z tym Samsungiem. Na pierwszym foto tym podłożonym jesteś już przy ostatniej opcji wydobycia tokena. Jedz do końca wszystko. Na końcu będzie kopia bezpieczeństwa tylko nie zabezpieczaj hasłem. Inny użytkownik pisał kilka dni temu ze bez problemu mu poszło .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Deresz napisał:


Witaj. Jesteś na dobrej drodze z tym Samsungiem. Na pierwszym foto tym podłożonym jesteś już przy ostatniej opcji wydobycia tokena. Jedz do końca wszystko. Na końcu będzie kopia bezpieczeństwa tylko nie zabezpieczaj hasłem. Inny użytkownik pisał kilka dni temu ze bez problemu mu poszło .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Właśnie gubiło mnie to ,że program instalował ponownie starszą wersję Mi Home a ja nie pozwalałem mu.Dopiero jak pozwoliłem mu zainstalować starą wersję wszystko wskoczyło. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2018 o 15:51, lamv napisał:

Roborock V2

Mam problem bo w mihome w timerze nie mogę usuwać dodanych pozycji: standardowe przytrzymanie chwilę na danym ustawieniu nie działa. Wersja najnowsza. Testowane na 2 telefonach: note 4x i huawei p8.

7bzZ6cz.png

Wejdź w ustawienie i w środku powinien być przycisk clear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qubap Już mi zaskoczyło usuwanie tych pozycji, dziwne, że wcześniej było to zablokowane na dwóch różnych fonach :)

 

Jednak te zapisywanie mapki w v2 jest nadal bardzo zawodne. Dzisiaj niby miał zapisaną mapkę, a sprzątał jakoś pokracznie, rysując jakby drugą mapę na pierwotnej z tym, że to wszystko było takie przesunięte. Raz też po stworzeniu mapki jednego piętra i jej zapisaniu, przeniosłem go na drugie piętro i nacisnąłem Clean - byłem pewien, że tamtą mapkę zresetuje i stworzy nową na potrzeby czyszczenia drugiego piętra - a jednak nie, coś mu się pochrzaniło i nałożył mapę drugiego piętra na pierwsze i sprzątnął może 20% całkowitej powierzchni kręcąc się jak pijany w te i we wte.

Oby to z tej bety szybko wyszło, bo sprzątanie strefowe jest przez to prawie nie możliwe, bo nigdy nie wiadomo co mu do głowy z tymi mapkami wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2018 o 13:43, buldoggg napisał:

jak wiadomo jest to wersja beta i myślę że zmienią to/ulepszą w finalnej wersji

powinni dodać jeszcze opcje od którego miejsca ma zacząć sprzątać bo np mam plan wyjść z domu i muszę się wykąpać to chciałbym żeby odkurzacz pierw odkurzył mi np łazienkę

z roborocka 2 jestem mega zadowolony,sprząta mega dokładnie i fajnie odświeża podłogi :)

Ustawiasz strefowe na łazienkę a jak skończy to odpalasz całość. W czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...