Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.12.2018 o 07:40, Tomasz_pb napisał:

I to tak wysłałeś tylko jedną wiadomość i poddałeś się bez walki? Ja miałem ostatni problem z włącznikiem światła, to trochę to trwało, wysyłałem filmiki, nagadałem się, ale w końcu wysłali nowy włącznik.

Wysłałem 3 wiadomości i przez 1,5 tygodnia zero odpowiedzi - przecież nie polecę tam dla 150 zł ;)

Inna kwestia, że po tym jak kupiłem już nowy silnik, odezwał się w końcu z przeprosinami i poprosił o wysłanie do niego odkurzacza w celu naprawy. Oczywiście nie zgodziłem się na to - odpisałem, że problemem jest silnik i tak jak ma napisane w aukcji, ma wysłać mi część a ja ją sam wymienię. Napisałem, że jeżeli chce to mogę mu filmik wysłać z nagraniem problemu. Póki co od 3 dni cisza... zaraz mu się przypomnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Trochę odświeżę temat dla nowych posiadaczy. Z pytaniem czy się da..

Od tygodnia jestem posiadaczem tego cuda V1 dystrybucja Europejska (Euro RTV-AGD). Od razu go zaktualizowałem. Chciałem w grać polskie głosy aczkolwiek robocik odmawiał posłuszeństwa. Sposobem umieszczonym w tym wątku odczytałem nr TOKEN (zdjęcie nr 5). Nie można było się z nim połączyć programem win-mirobo-1.1.0-min (zdjęcie nr 1). W między czasie wyszła aktualizacja 3.3.9_003452.

Poszperałem dalej w internecie i znalazłem coś takiego.

https://www.roboter-forum.com/index.php?thread/25361-win-mirobo-eigene-sprachpakete-installieren/&l=2

 

Jak się okazało narzędzie MiToolKit (zdjęcie nr 2)  odczytuje bardziej przejżyście nr Token-a.(zdjęcie nr 4)

Zaczerpnięte dane ponownie wstawiłem do win-mirobo-1.1.0-min.

I tak robocik mówi już po polsku ;-)

Może się komuś przyda...

P.S. Natknołem się również na rosyjskie forum które bardziej się udziela w modyfikacji tego urządzenia. Może ktoś będzie chciał po eksperymentować z softem. 

https://4pda.ru/forum/lofiversion/index.php?t881982-1040.html

Bez tytułu.jpg

Bez tytułu2.jpg

Bez tytułu3.jpg

Bez tytułu4.jpg

Screenshot_20181215-164441[1].jpg

Bez tytułu6.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę tu po raz pierwszy. Mam następujący problem z odkurzaczem wersja 1. Posiadam dwie sztuki. Jedną jeździ u mnie osobiście i jest bez zarzutu. Druga sztuka sprząta u moich rodziców. I w tym drugim odkurzaczu jest problem. Co jakiś czas odkurzacz potrafi zostawić nieposprzatany pokój ( który nie jest oddzielony od pozostałych żadnymi drzwiami ściana przesuwana itp. ) wjeżdża do niego sprząta kawałek i jedzie dalej, a resztę  pokoju pozostawia nieposprzatana. Drugą rzeczą jaką zauważyłem to są dziwne półkola które w niektórych miejscach robi odkurzacz ( zaznaczam że tam nie ma żadnych przeszkod - nozek itp.). Odkurzacz jest przed najnowsza aktualizacja a sensory do przetarcia mają jeszcze 60%. Zaczyna mnie to irytować i trochę martwić. Widze, że jest tu duża ilość mądrych znających się na rzeczy ludzi. Może mi coś podpowie ci i pomożecie :( odkurzacz ma okolo 2-3 miesięcy. Poniżej wrzucam dwa zdjęcia.

received_260858251257298.jpeg

received_281835799345586.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Kosztystam z Xiaomi S50 juz od kilku miesięcy wszystko było ok, Jednak pojawił się problem. W nowym mieskzaniu pomiedzy korytarzem, a łazienka mam różnice w wysokości (ok 12mm). Robot pokonywał tą różnice poziomów bez żadnego problemu do momentu zamontowania progu (próg szeroki na około 40mm  z anodowanego aluminium). Po przymocowaniu listwy/progu robot nie może sobie z nią poradzić, koła się śłizgają po listwie...

Ma ktoś z Was jakiś pomysł jak zmusić/zmodyfikować robota by radził sobie z taką listwą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, poszukuję instrukcji instalacji zmienionego softu, działającego pod chińskim serwerem, na google drive już nie działa. może ktoś z Was ma zdjęcia... cokolwiek?


Myśle ze najlepiej wyślij go na pełne sprzątnie wtedy zrobi pełny skan pomieszczeń i będziesz mieć całą mapę .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Myśle ze najlepiej wyślij go na pełne sprzątnie wtedy zrobi pełny skan pomieszczeń i będziesz mieć całą mapę .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Przepraszam nie do tego postu :-)
Dopiero ogarniam Forum -:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Idzie jakoś wczytać wcześniej zrovioną mapę mieszkania?
Kazałem mu wrócić do bazy i od nowa zeskanował kawałek i teraz nie mogą wysyłać go do strefy bo nie widzę całej mapy.


Myśle ze najlepiej wyślij go na pełne sprzątnie wtedy zrobi pełny skan pomieszczeń i będziesz mieć całą mapę .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ale to trochę trwa, a chciałem, żeby posprzątał tylko po pracach strojenia hoinki. ;)

34 minuty temu, Gawronnek napisał:

100mek wyślij go po kawałku do danego pomieszczenia i odtworzy mape tego miejsca

 

 

No chyba to jest opcja.

Muszę zobaczyć jak się zachowa jak go ręcznie przeniosę do tego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony fajne inteligentne urządzenie, a z drugiej dosyć ubogie oprogramowanie.

To chyba nie jest jakiś problem dodać wczytywanie mapy z historii, albo zapisanie stref. W automatyce też nie ma sprzątania strefy, co było by przydatne. Szkoda bo urządzenie i oprogramowanie ma olbrzymie możliwości, a tak na prawdę udostępnili podstawę. 

Wiem, że jak się pokombinuje to idzie to osiągnąć, ale moim zdaniem powinny takie rzeczy być w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2018 o 17:32, Samowola napisał:

Witam, piszę tu po raz pierwszy. Mam następujący problem z odkurzaczem wersja 1. Posiadam dwie sztuki. Jedną jeździ u mnie osobiście i jest bez zarzutu. Druga sztuka sprząta u moich rodziców. I w tym drugim odkurzaczu jest problem. Co jakiś czas odkurzacz potrafi zostawić nieposprzatany pokój ( który nie jest oddzielony od pozostałych żadnymi drzwiami ściana przesuwana itp. ) wjeżdża do niego sprząta kawałek i jedzie dalej, a resztę  pokoju pozostawia nieposprzatana. Drugą rzeczą jaką zauważyłem to są dziwne półkola które w niektórych miejscach robi odkurzacz ( zaznaczam że tam nie ma żadnych przeszkod - nozek itp.). Odkurzacz jest przed najnowsza aktualizacja a sensory do przetarcia mają jeszcze 60%. Zaczyna mnie to irytować i trochę martwić. Widze, że jest tu duża ilość mądrych znających się na rzeczy ludzi. Może mi coś podpowie ci i pomożecie :( odkurzacz ma okolo 2-3 miesięcy. Poniżej wrzucam dwa zdjęcia.

Spróbuj zakleić grubą taśmą (np. czarna izolacja) czujniki (sensory) od spodu odkurzacza i zobacz czy dalej wariuje. Ja ma zaklejone od początku bo świrował na czarnych dywanach. Teraz szukam do v2 wydruków do kupienia żeby to lepiej wyglądało.

Dnia 15.12.2018 o 20:09, Asica10 napisał:

Witam, 

Kosztystam z Xiaomi S50 juz od kilku miesięcy wszystko było ok, Jednak pojawił się problem. W nowym mieskzaniu pomiedzy korytarzem, a łazienka mam różnice w wysokości (ok 12mm). Robot pokonywał tą różnice poziomów bez żadnego problemu do momentu zamontowania progu (próg szeroki na około 40mm  z anodowanego aluminium). Po przymocowaniu listwy/progu robot nie może sobie z nią poradzić, koła się śłizgają po listwie...

Ma ktoś z Was jakiś pomysł jak zmusić/zmodyfikować robota by radził sobie z taką listwą?

Jak go chcesz zmusić skoro koła się ślizgają? Żeby samochód podjechał pod zaśnieżoną górkę zakłada mu się łańcuchy na koła.

Edytowane przez qubap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej czy ma ktoś tutorial jak krok po kroku wgrać mu Polskie dźwięki?? Moja mama nie kuma angielskiego i zapewne jak bym jej to wgrał to by się ucieszyła :) 


Wyżej opisałem w kilku słowach jak ja to zrobiłem tydzień temu .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2018 o 10:42, 100mek napisał:

V1 aktualizujecie przez FloleVac czy zostajecie na wersji z Mi Home. 

Pierwsza aplikacja jest trochę do przodu z aktualizacjami, ale są to sprawdzone wersje?

Screenshot_20181215-113953_FloleVac.jpg

FloleVac twierdzi, że są bezpośrednio od "źródła"  :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, poszukuję instrukcji instalacji zmienionego softu, działającego pod chińskim serwerem, na google drive już nie działa. może ktoś z Was ma zdjęcia... cokolwiek?
Udało się odszukać?
Czy zmieniając na chiński tracimy jakaś funkcjonalność?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, rockykon napisał:

Udało się odszukać?
Czy zmieniając na chiński tracimy jakaś funkcjonalność?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Wersja europejska odkurzacza nie działa na chińskim serwerze, a ja mam cały system Smart Home od Xiaomi który jest w pełni funkcjonalny tylko na chińskim serwerze. Żeby wszystko ładnie ze sobą działało zmieniłem soft w odkurzaczu. Instrukcje znalazłem na hiszpańskiej stronie, wrzucam tłumaczenie przez Google translate.

roborock s50.odt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dwóch tygodni jestem posiadaczem mi robota Vacuum w wersji chińskiej zapewne, bo kupiony na alliexpres z gniazdem typ (amerykański). Odkurzacz działa bez zarzutu ale jest mały problem ze zrywaniem połączenia WiFi. Rano działa wszystko normalnie z aplikacji Mi home gdzie niestety na drugi dzień jest już w trybie offline i niestety trzeba robić restart urządzenia. Kombinowałem różnych rzeczy z tego forum, zmiana servera to chiński to europejski to other i niestety nic, nadal dzień działa super po czym na drugi dzień nie da rady z apki uruchomić robota bo w trybie offline. Nawet zakupiłem specjalnie wzmacniacz sygnału MI Repeater 2 bo trochę słaby mam na dole w salonie, i niestety nic:/ Więc mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim problemem, czy może to wina jakiś ustawień czy może wada tego robota?? A może coś leży na rzeczy jeśli chodzi o sieć WiFi? Bardzo proszę o podpowiedz co zrobić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, rockykon napisał:


A czy taka zmiana ma wpływ na gwarancję? Czy można potem przywrócić ustawienia?

Czy serwer chiński też działa stabilnie i jest do niego szybki dostęp ?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

nie wiem czy zmiana ma wpływ na gwarancję, można wgrać wersję europejską,

Odkurzacz u mnie działa stabilnie, nie zauważyłem problemów z obsługą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić Xiaomi V1 lub V2, podstawowe różnice między nimi znam tj. w V2 mniejsza baza, jeden czujnik więcej, ciutkę wyższe progi może pokonać, mop, zmywalny filtr HEPA, ponoć z czarnym kolorem może troszkę lepiej sobie radzić, lekko inny plastik, LDS na środku, większa lekko moc ssania i carpet mode, minimalnie większy pojemnik na kurz, trochę cichszy i lżejszy, pod większym katem nachylenia może jechać (15st. vs 20st.). Chyba wszystko wymieniłem co można było wymienić :) . Drobne ww. usprawnienia względem V1, aż tak mnie nie przekonują by płacić ok. 600zł więcej. Choć wszystkie podłogi mam drewniane lub marmurowe to nie przekonuje mnie też mycie podłogi połową szklanki wody. Zamierzam kupić w Polsce by mieć gwarancję w Polsce, także czy V1 lub V2 będzie wersja „International” tj. serwer Europejski (nie mam innej automatyki w domu i nie muszę koniecznie się łączyć z serwerem Chińskim, choć wiem że można zmienić frimware z EU na CN).

Najbardziej co mnie interesuje to możliwości aplikacji (mam telefony tylko z iOS) wersji V1 i V2. Wyczytałem, że w V2 na serwerze EU są już chyba wszystkie możliwości oprogramowania z serwera Chińskiego tj. sprzątanie strefowe („zone cleaning”, czy coś takiego), opcja gdzie ma nie wjeżdżać („no-go zone”, czy jakoś tak), wirtualne ściany (możliwość narysowania kreski gdzie ma nie jechać), możliwość zapisania mapy lub kilku map w historii. Powyższe opcje wydają się bardzo przydatne i jak rozumiem wszystkie ww. są dostępne już w V2 na serwerze EU ?

Czy V1 też ma takie opcje (nawet na serwerze CN, bo to by świadczyło, że w przyszłości pojawia się też na serwerze EU) ? Lub jest jakieś duże prawdopodobieństwo, że w niedalekiej przyszłości się pojawią ? Lub też się nie pojawią bo Xiaomi już kończy lub skończył produkcję V1 i nie będzie rozwijał oprogramowania lub będzie rozwijał ale zawsze V2 będzie miał w tym przewagę by uzasadnić różnice w cenie ?

Z góry dziękuje za rozjaśnienie mi tych kwestii.

Edytowane przez Rafal180
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obie wersje odkurzacza. Czarną v2.
Czarny jest szykowny, ale strasznie się palcuje.
Jest też nieco wyższy, o czym przekonała się wieżyczka( trochę się obtarła).
Na szczęście w aplikacja rewelacyjnie zapamiętuje mapę i można wyznaczać strefy, gdzie ma zakaz wjazdu. Odkurzacz można ręcznie postawić w dowolnym miejscu i sam, automatycznie orientuje się, gdzie jest.
Czy warto dopłacić? Moim zdaniem nie.

Witam, zamierzam kupić Xiaomi V1 lub V2, podstawowe różnice między nimi znam tj. w V2 mniejsza baza, jeden czujnik więcej, ciutkę wyższe progi może pokonać, mop, zmywalny filtr HEPA, ponoć z czarnym kolorem może troszkę lepiej sobie radzić, lekko inny plastik, LDS na środku, większa lekko moc ssania i carpet mode, minimalnie większy pojemnik na kurz, trochę cichszy i lżejszy, pod większym katem nachylenia może jechać (15st. vs 20st.). Chyba wszystko wymieniłem co można było wymienić  . Drobne ww. usprawnienia względem V1, aż tak mnie nie przekonują by płacić ok. 600zł więcej. Choć wszystkie podłogi mam drewniane lub marmurowe to nie przekonuje mnie też mycie podłogi połową szklanki wody. Zamierzam kupić w Polsce by mieć gwarancję w Polsce, także czy V1 lub V2 będzie wersja „International” tj. serwer Europejski (nie mam innej automatyki w domu i nie muszę koniecznie się łączyć z serwerem Chińskim, choć wiem że można zmienić frimware z EU na CN).
Najbardziej co mnie interesuje to możliwości aplikacji (mam telefony tylko z iOS) wersji V1 i V2. Wyczytałem, że w V2 na serwerze EU są już chyba wszystkie możliwości oprogramowania z serwera Chińskiego tj. sprzątanie strefowe („go to”, czy coś takiego), opcja gdzie ma nie wjeżdżać („no-go zone”, czy jakoś tak), wirtualne ściany (możliwość narysowania kreski gdzie ma nie jechać), możliwość zapisania mapy lub kilku map w historii. Powyższe opcje wydają się bardzo przydatne i jak rozumiem wszystkie ww. są dostępne już w V2 na serwerze EU ?
Czy V1 też ma takie opcje (nawet na serwerze CN, bo to by świadczyło, że w przyszłości pojawia się też na serwerze EU) ? Lub jest jakieś duże prawdopodobieństwo, że w niedalekiej przyszłości się pojawią ? Lub też się nie pojawią bo Xiaomi już kończy lub skończył produkcję V1 i nie będzie rozwijał oprogramowania lub będzie rozwijał ale zawsze V2 będzie miał w tym przewagę by uzasadnić różnice w cenie ?
Z góry dziękuje za rozjaśnienie mi tych kwestii.


Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.
A wersja V1 ma opcje „no-go zone”, wirtualne ściany (kreski) i zapisywanie map ? Lub jest duża szansa, że te opcje się pojawią ?
Nie ma nic z tych wymienionych. Ja bym w ogóle nie używał kreski, gdyby nie ta szafka z wystającą śrubą. Czy się pojawią, to niestety nie mam pojęcia.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wgrałem sobie ww tutaj sposobem Dźwięki Polskie do Xiaomi, i o dziwo nie dostaję powiadomień na telefon gdy Skończy sprzątac lub gdy się gdzieś zablokuje, czy to może być związane z aplikacją, która proponowano instalować? Czy ja po zmianie dźwieków mogę zainstalowac inną oryginalna aplikację? czy ktoś tak miał? Prosżę o pomoc, bo dzisiaj Odkurzacz się zatrzymał coś wciągnał i nie dostałem powiadomienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tekjow napisał:

Nie ma nic z tych wymienionych. Ja bym w ogóle nie używał kreski, gdyby nie ta szafka z wystającą śrubą. Czy się pojawią, to niestety nie mam pojęcia.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za odpowiedzi. Jeszcze jedno pytanie, jak rozumiem te opcję w V2 (no-go zone, wirtualne ściany itd... ) są na serwerze EU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roborock V2

Mam problem bo w mihome w timerze nie mogę usuwać dodanych pozycji: standardowe przytrzymanie chwilę na danym ustawieniu nie działa. Wersja najnowsza. Testowane na 2 telefonach: note 4x i huawei p8.

7bzZ6cz.png

 

I druga kwestia to zapisywanie mapy. Trochę tego nie czaję. Dzisiaj w nocy robot mi posprzątał, przeskanował i stworzył mapę całego parteru, miałem w ustawieniach włączone "Map saving mode(Beta)", po czym rano przeniosłem go na piętro i w apce kliknąłem normalnie "Clean". Posprzątał piętro po czym chciał wrócić do bazy, ale ona jest na parterze. To nacisnąłem środkowy przycisk wyłączania, zniosłem go na dół i postawiłem go przed stacją dokującą i kliknąłem na przycisk powrotu do stacji. Wrócił i zaczął ładowanie. Ale mapka w aplikacji MiHome dolnego piętra została skasowana i nadpisana już przez górne piętro - więc jak to działa te zapisywanie mapki?

Edytowane przez lamv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...