Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

@mgdgdr

tak, to stuka ramka okalająca główną szczotkę. Można ramkę wymieniać, ale IMO to bez sensu, ot taka przypadłość. Ramkę mam na zapas, była promka to kupiłem.

Co do odbijania, to wiele zależy od sytuacji (niskie przedmioty, przedmioty wiszące nad podłogą (u mnie odbija się od kaloryfera w jednym pokoju - kopułka nie mieści się brakuje może z 2mm. O ściany, meble - nie, obija się lekko o czarne skórzane nogi krzeseł, zaś o ciemnobrązowe nogi stołu już nie, ale są większe i nie są okrągłe.

Edytowane przez jaq71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam Xiaomi pierwszej generacji i generalnie jestem mega zadowolony, jednak kilka dni temu zaczął się dziwnie zachowywać - zrobił pauzę na jednej z wykładzin dywanowych zgłaszając zablokowanie turboszczotki (często to robi na wykładzinie), sprawdziłem szczotkę (generalnie czysta - kilka włosów, itp.) i puściłem dalej. Silnik wkręcił się na obrotu, nagle zwolnił i tak kilka razy - pierwszy raz coś takiego zrobił. Działo się tak przez kilkanaście sekund po czym obroty wyrównały się i dokończył robotę. Po sprzątaniu czułem jednak jakiś dziwny zapach w pokoju - jakby silnika. Naładowałem go i dzisiaj puściłem na płytkach - jeździ normalnie, sprząta, itd. jednak sytuacja się powtarza - spadki obrotów silnika - i z tego powodu inny dźwięk + jakiś "mechaniczny" zapach - trudno nawet opisać - zacierającego się silnika? Zastanawiam się czy właśnie z nim coś się dzieje :( 

Odkurzacz ma niecałe 1,5 roku a na liczniku 281 godzin pracy, >16k metrów i 348 sprzątań. Wysłałem zgłoszenie do Chińczyka (na aukcji dawał DO 3 lat gwarancji z informacją, że wysyła zepsutą część do samodzielnej wymiany) - niestety minęło 5 dni a Chińczyk milczy. Kupowałem w "MI Robot Cleaner Store" który nadal funkcjonuje i z ostatnich 6 miesięcy ma prawie 600 opinii więc niby nie jest to jakiś krzaczor... Póki co nie rozkręcałem go bo jest plomba i nie chcę jej zrywać dopóki Chińczyk się nie odezwie.

Spotkaliście się z czymś takim? Możliwe, żeby padał silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się w gen1 zmienić firmware z EU na CN lub wrócić w jakiś sposób do wersji sprzed kliku miesięcy? W FloeVac udało się cofnąć tylko kilka wersji wstecz. Chciałem dodać odkurzacz do Home Asisstant ale niestety na tej wersji softu którą mam teraz nie da się tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Zakupiłem Xiaomi Vacuum 2, lub inaczej Roborock S50 w mediaexpert. Jest to wersja mówiąca po angielsku. 
W domu zainstalowałem na telefonie aplikację, wybrałem Region Europejski zgodnie z zaleceniem i instrukcją. Gdy wyszukuję robota i po znalezieniu wybieram, wyskakuje mi, że nie mogę połączyć się z siecią wi-fi. Wcześniej w ustawieniach aplikacji MiHome uruchomiłem też funkcję Lokalizacji. Gdy próbuję wybrać sieć wyskakuje mi bardzo dużo sieci z bloku i każdą z nich mogę wybrać, znajduje się również moja ale jest na szaro i nie mogę jej zaznaczyć ponieważ, cyt:" Sieci publiczne nie są obsługiwane, połącz ze swoją siecią domową". Jestem jedynym posiadaczem tej sieci i sprawdzając na komputerze w jej ustawieniach wszędzie mam wpisaną jako prywatną. Czy jest ktoś kto może mi pomóc rozwiązać ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset i od nowa, zrestartuj też router. Czasem ludzie pisali w tym temacie, że roboty mają choroby wieku dziecięcego.

Witam 
Zakupiłem Xiaomi Vacuum 2, lub inaczej Roborock S50 w mediaexpert. Jest to wersja mówiąca po angielsku. 
W domu zainstalowałem na telefonie aplikację, wybrałem Region Europejski zgodnie z zaleceniem i instrukcją. Gdy wyszukuję robota i po znalezieniu wybieram, wyskakuje mi, że nie mogę połączyć się z siecią wi-fi. Wcześniej w ustawieniach aplikacji MiHome uruchomiłem też funkcję Lokalizacji. Gdy próbuję wybrać sieć wyskakuje mi bardzo dużo sieci z bloku i każdą z nich mogę wybrać, znajduje się również moja ale jest na szaro i nie mogę jej zaznaczyć ponieważ, cyt:" Sieci publiczne nie są obsługiwane, połącz ze swoją siecią domową". Jestem jedynym posiadaczem tej sieci i sprawdzając na komputerze w jej ustawieniach wszędzie mam wpisaną jako prywatną. Czy jest ktoś kto może mi pomóc rozwiązać ten problem ?


Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MuM

w ver 1 był taki patent, że robocik MUSIAŁ podłączyć się do zabezpieczonej sieci, sieci niezabezpieczone (choć prywatne) były nieakceptowalne - może to to?

I jeszcze jedno - czy telefon jest podłączony do tej samej sieci? Czyli jeden i drugi do 2,4GHz a nie jeden do 2,4 a tel do 5?

 

Edytowane przez jaq71
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze sprawdzam, ale we właściwościach sieci mam: Typ zabezpieczeń: Otwarta. Rozumiem, że nie ma to nic wspólnego z tym, że hasło posiadam i to naprawdę skomplikowane ? Router mam skonfigurowany przez naszego osiedlowego dostawcę internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mógł by ktoś doradzić, objasnic o co mu chodzi (roborock s55)? 

Kupiłem Roborocka s55 i coś szaleje to coś. Za pierwszym uruchomieniu było stabilnie wzorowo itd (zdjęcie) natomiast dzisiaj patrząc na jego trasę, myślę że to sprzątanie 50 m2 będzie trwało dluuuuugo... Omija pomieszczenia, do łazienki wracał 5 razy. Z ostatniego pokoju pojechał do kuchni nie robiąc nic po drodze... W jednym z pokoi to jest jeden wielki misz masz (zdjęcie) czy tobie cis nie tak? Czy z nim jest coś nie tak? 

Proszę o podpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te zdjęcia?

Witajcie. Mógł by ktoś doradzić, objasnic o co mu chodzi (roborock s55)? 
Kupiłem Roborocka s55 i coś szaleje to coś. Za pierwszym uruchomieniu było stabilnie wzorowo itd (zdjęcie) natomiast dzisiaj patrząc na jego trasę, myślę że to sprzątanie 50 m2 będzie trwało dluuuuugo... Omija pomieszczenia, do łazienki wracał 5 razy. Z ostatniego pokoju pojechał do kuchni nie robiąc nic po drodze... W jednym z pokoi to jest jeden wielki misz masz (zdjęcie) czy tobie cis nie tak? Czy z nim jest coś nie tak? 
Proszę o podpowiedź 


Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2018 o 21:25, Piwek80 napisał:

Da się w gen1 zmienić firmware z EU na CN lub wrócić w jakiś sposób do wersji sprzed kliku miesięcy? W FloeVac udało się cofnąć tylko kilka wersji wstecz. Chciałem dodać odkurzacz do Home Asisstant ale niestety na tej wersji softu którą mam teraz nie da się tego zrobić.

Ustawienia fabryczne:

" Xiaomi Vacuum Robots Factory Reset
  1. Gen1: Hold Home Button and press WiFi-reset button, continue holding the home button until reset notification is played.
  2. Gen2: Hold Home/Plug Button, press WiFi-reset button and continue holding the Home/Plug button until reset notification is played. "

Mam w Home Assistant ustawionego robota ( v2) aktualizacje(robota) nie mają nic wspólnego z zdziałanie w AH.

Sprawdź dokładnie (literówkę, odstępy..)  robotowi przypisz stałe IP:-D

 

Robot-ustawienia w configuration.yaml.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2018 o 09:29, Seweryn napisał:

Witajcie. Mógł by ktoś doradzić, objasnic o co mu chodzi (roborock s55)? 

Kupiłem Roborocka s55 i coś szaleje to coś. Za pierwszym uruchomieniu było stabilnie wzorowo itd (zdjęcie) natomiast dzisiaj patrząc na jego trasę, myślę że to sprzątanie 50 m2 będzie trwało dluuuuugo... Omija pomieszczenia, do łazienki wracał 5 razy. Z ostatniego pokoju pojechał do kuchni nie robiąc nic po drodze... W jednym z pokoi to jest jeden wielki misz masz (zdjęcie) czy tobie cis nie tak? Czy z nim jest coś nie tak? 

Proszę o podpowiedź 

Te same pomieszczenia (V2) :

2.   wersja 001750 ( bardziej sensowna wersja )

1.   wersja  001810 ( nie wiem dlaczego dzieli pomieszczenie )

Aktualizuje, sprawdzam. W moim domu najlepiej działa  ......001750:-DScreenshot_20181211-170807_FloleVac.thumb.jpg.6dca6acdf57442231d8e4a16f5f0f8be.jpgScreenshot_20181211-170838_FloleVac.thumb.jpg.535446e5be937698167754ae7b10649f.jpg

Edytowane przez krskrab
Zmiana numeracji foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka! A jak Wam działa teraz Vacuum2 po aktualizacji Mi Home? Konkretnie chodzi mi o połączenie z Google Home przy pomocy komend głosowych. Akurat od dzisiaj dostępna jest wersja Mi Home wspierająca obsługę głosową. U mnie działa poprzez Google asystenta po polsku na zasadzie Start/Stop.... Bawię się dalej....

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krskrab napisał:

Te same pomieszczenia (V2) :

2.   wersja 001750 ( bardziej sensowna wersja )

1.   wersja  001810 ( nie wiem dlaczego dzieli pomieszczenie )

Aktualizuje, sprawdzam. W moim domu najlepiej działa  ......001750:-D

Czas sprzątania widać że jest ten sam, więc to bardziej kwestia estetyki czy też irytacji odkurzaczem jeżdżącym w tę i we w tę. :P

 

Dnia 10.12.2018 o 19:51, Wojtek.92 napisał:

Nikt jeszcze nie napisał to ja będę pierwszy. Przedwczoraj pojawiła się nowa wersja oprogramowania dla Roborock S50 w aplikacji Mi Home. Obecna to 3.3.9_001702

U mnie jeszcze nie ma... A jaki masz serwer?

 

1 godzinę temu, Yeazz napisał:

Hejka! A jak Wam działa teraz Vacuum2 po aktualizacji Mi Home? Konkretnie chodzi mi o połączenie z Google Home przy pomocy komend głosowych. Akurat od dzisiaj dostępna jest wersja Mi Home wspierająca obsługę głosową. U mnie działa poprzez Google asystenta po polsku na zasadzie Start/Stop.... Bawię się dalej....

Dzięki za info. Sprawdziłem i faktycznie jest update. Co prawda od tygodni nadal czekam na polskiego asystenta, ale na angielskiej wersji się połączył bez problemu z Mi Home. Po angielsku działają standardowe komendy do odkurzaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2018 o 20:57, Realok napisał:

Cześć,

mam Xiaomi pierwszej generacji i generalnie jestem mega zadowolony, jednak kilka dni temu zaczął się dziwnie zachowywać - zrobił pauzę na jednej z wykładzin dywanowych zgłaszając zablokowanie turboszczotki (często to robi na wykładzinie), sprawdziłem szczotkę (generalnie czysta - kilka włosów, itp.) i puściłem dalej. Silnik wkręcił się na obrotu, nagle zwolnił i tak kilka razy - pierwszy raz coś takiego zrobił. Działo się tak przez kilkanaście sekund po czym obroty wyrównały się i dokończył robotę. Po sprzątaniu czułem jednak jakiś dziwny zapach w pokoju - jakby silnika. Naładowałem go i dzisiaj puściłem na płytkach - jeździ normalnie, sprząta, itd. jednak sytuacja się powtarza - spadki obrotów silnika - i z tego powodu inny dźwięk + jakiś "mechaniczny" zapach - trudno nawet opisać - zacierającego się silnika? Zastanawiam się czy właśnie z nim coś się dzieje :( 

Odkurzacz ma niecałe 1,5 roku a na liczniku 281 godzin pracy, >16k metrów i 348 sprzątań. Wysłałem zgłoszenie do Chińczyka (na aukcji dawał DO 3 lat gwarancji z informacją, że wysyła zepsutą część do samodzielnej wymiany) - niestety minęło 5 dni a Chińczyk milczy. Kupowałem w "MI Robot Cleaner Store" który nadal funkcjonuje i z ostatnich 6 miesięcy ma prawie 600 opinii więc niby nie jest to jakiś krzaczor... Póki co nie rozkręcałem go bo jest plomba i nie chcę jej zrywać dopóki Chińczyk się nie odezwie.

Spotkaliście się z czymś takim? Możliwe, żeby padał silnik?

 

Ze względu na "duży" odzew z jakim spotkało się moje zapytanie ;) podzielę się doświadczeniem:

1. Serwis Robodoktor w Poznaniu w pierwszej chwili sugerowali usterkę lasera, jednak po mojej sugestii że robot jeździ i skanuje, wycofali się i ostatecznie ze względu na brak pomysłu i części nie podjęli się naprawy;

2. Serwis z W-wy wykazał się zdecydowanie większą wiedzą - zasugerowali przeczyszczenie silnika i ewentualną jego wymianą + gdyby to nie pomogło podejrzenie uszkodzenia/zalaniem płyty; ze względu na fakt, że robot nigdy nie pływał + specyficzny zapach z silnika, zgodnie przyjęliśmy że to jednak silnik - koszt naprawy - 320 zł za część + 100 zł wymiana = 420 zł

3. Ze względu na powyższe przypomniałem sobie, że taki sam odkurzacz kupowałem rodzicom :) Zrobiłem przeszczep silnika i maszyna lata bez problemów więc pierwotna diagnoza potwierdziła się. Niestety silnik musiałem oddać ;) a sprzęt wraca do właściciela.

4. Zamówiłem silnik na ali - koszt 152 zł + robocizna - jakieś 10 minut spokojnego rozkręcania i drugie tyle skręcania.

Swoją drogą rozejrzałem się po rynku i xiaomi v1 można już kupić z polskiej dystrybucji za 1180 zł - biorąc to pod uwagę nie opłaca się chyba ryzykować i ściągać sprzętu z Chin, tym bardziej że z Ali ryzyko vat coraz większe. Dodatkowo jak widać na moim przypadku - pseudo 3 letnia gwarancja jest tylko pseudo. Majfrend nawet nie odpisał na moją wiadomość.

 

Jedyne co mogę zrobić to ostrzec przed kupowaniem u niego - https://www.aliexpress.com/store/912943 - MI Robot Cleaner Store

Przykre tym bardziej, że jak kupowałem to sklep był polecany a sama przesyłka była mega szybka - darmowy DHL (bez vat) i robot z Chin dotarł do mnie w 3! dni. Niestety obsługa i wsparcie posprzedażne "trochę" kuleje... Generalnie z tego względu nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Realok napisał:

Jedyne co mogę zrobić to ostrzec przed kupowaniem u niego - https://www.aliexpress.com/store/912943 - MI Robot Cleaner Store

I to tak wysłałeś tylko jedną wiadomość i poddałeś się bez walki? Ja miałem ostatni problem z włącznikiem światła, to trochę to trwało, wysyłałem filmiki, nagadałem się, ale w końcu wysłali nowy włącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo mam pytania. Posiadam od wczoraj odkurzacz roborock s50. No i oczywiście ma problem z ciemnymi dywanami, robi jakieś dziwne kółka na nich lub po prostu na nie nie wjeżdża. 

1. Planuje zakryć mu czujniki przeciewspadkowe, ale tak się składa że w domu są schody i zawsze może zlecieć. Jeżeli zakleje te czujniki i kupię taśmę magnetyczną to jej nie zauwazy, racja? Więc jedynym rozwiązaniem jest zaklejenie czujników i ustawianie w aplikacji stref no go zone przy schodach :)
2. Jak zapisuje się mapę? Jeżeli już posprzątał mi parter i mam zaznaczona opcje save map, to jak zaniosę go na górę żeby posprzątał i potem znowu na dół, to ta na dole powinna być zapisana gdzieś w pamięci ? W zdjęciu widok mapy z parteru z zabranymi dywanami :)

received_337300067099262.png

Edytowane przez pawel9567
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2018 o 21:11, krskrab napisał:

Ustawienia fabryczne:

" Xiaomi Vacuum Robots Factory Reset
  1. Gen1: Hold Home Button and press WiFi-reset button, continue holding the home button until reset notification is played.
  2. Gen2: Hold Home/Plug Button, press WiFi-reset button and continue holding the Home/Plug button until reset notification is played. "

Mam w Home Assistant ustawionego robota ( v2) aktualizacje(robota) nie mają nic wspólnego z zdziałanie w AH.

Sprawdź dokładnie (literówkę, odstępy..)  robotowi przypisz stałe IP:-D

 

Robot-ustawienia w configuration.yaml.png

Problemem okazał się token, który składał się z samych cyfr. Po resecie pojawił się nowy w odpowiednim formacie i wszystko działa.

Taka ciekawostka dla planujących zakup Gen 1.

Od jakiegoś czasu na Aliexpress jest oficjalny sklep Xiaomi Polska Store https://goo.gl/L9eZv3

Produkty z tego sklepu mają oficjalną gwarancję Xiaomi w Polsce a wysyłka jest z Hszpanii. Wybór na razie jest niewielki ale jest odkurzacz za 265,99$ https://goo.gl/bmUpyB

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się wypowiedzą ci co kupili w tym sklepie i posiadają warunki gwarancji.

Moim zdaniem to nie jest oficjalny sklep xiaomi Polska, co nie zmienia faktu, że może być to ciekawa opcja.

Na pewno jest to chiński sklep, a czy official Poland .... ?

Edytowane przez 100mek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...