Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

hej, mam problem. Zamówiłam odkurzacz na gearbest z polskiego magazynu w czarny piątek, przyszedł, apka ustawiona tylko na region chiński go widzi (na innych regionach niestety nie). Kiedy chcę sflashować na soft chiński wg tutoriala który wrzuciliście wyżej, nie umiem się dostać w ustawienia odkurzacza, bo ciągle woła o serwer lokalny. Jak to obejść, żeby mapował pokój? Widzę tylko stan baterii i co robi, ale nie widzę, gdzie jedzie :(

 

edit: zainstalowałam FloleVac i widzę więcej opcji, ale np. przy mapie wyskakuje ładowanie, trzeba wpisać captcha i znów ładowanie i znów captcha i tak na okrętkę. Da się z tym coś zrobić? Czy załaduje mi mapę, jak zrobi pełen objazd po mieszkaniu? 

729bcb20-ce62-4748-972c-b33054c39c9b.jpg

fa6b970d-425e-470c-887d-3a9de03ee917.jpg

a8ad7a7f-6e06-41b0-b1c2-3337e43a7b2c.jpg

7fdba040-85c0-49a6-b79b-43fb29719605.jpg

Edytowane przez dzoli
dopisek o flolevac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo ja takiego problemu z regionem nie miałem. U mnie chodzi na regionie "inny". Mam wszystkie urządzenia na nim ale jak się bawiłem to na Europie też go było widać.

 

Też kupowałem gearbest z polskiego magazynu.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

Mam duży problem związane z aplikacja mi home i podpięciem kilku urządzeń do swojego konta. Dotychczas posiadałem odkurzacz roborock kupiony w polskiej dystrybucji. Wszystko działało prawidłowo na regionie Singapur. Wczoraj przyszły do mnie kolejne urządzenia - Mi Air Purifier 2s, bramka i kilka czujników.  Oczyszczacz Xiaomi odnajduje się wyłącznie jak wybiorę region Mainland China. Niestety jak ustawię ten region wykrywa mi co prawda odkurzacz, ale pojawia się komunikat o konieczności zmiany regionu i nie mogę wejść w żadne ustawienia Roborock.

Próbowałem więc według instrukcji zmienić oprogramowanie odkurzacza Roborock według instrukcji z tego posta - znalazlem Ip i token, program poprawnie znajduje odkurzacz, łączy się z nim, wybieram opcję wgrania nowego oprogramowania, niby zaczyna się pobieranie ale przy ok minucie wyskakuje komunikat "failed".

Być może ktoś z Was miał podobny problem ze zmianą oprogramowania z "International" na "china" lub w inny sposób rozwiązał problem z regionem Mainland China i dostępem do Roborock i jego wszystkich funkcji.

Będę wdzięczny za wszelkie pomocne uwagi. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MD13 napisał:

Dziwne bo ja takiego problemu z regionem nie miałem. U mnie chodzi na regionie "inny". Mam wszystkie urządzenia na nim ale jak się bawiłem to na Europie też go było widać.

 

Też kupowałem gearbest z polskiego magazynu.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

a mapę Ci robi? Miałam cichą nadzieję, że dziś przy pełnym sprzątaniu ją zrobi, ale niestety nadal nic :( nadal ciągle się odświeża captcha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś wie, gdzie znajduje się w v.1 czujnik odpowiedzialny za wykrywanie obecności pojemnika na śmieci i filtra?

Nie wiem czy jest to związane z tym, że ryzykując kupiłem na ali najtańsze z możliwych akcesoria (filtr, szczotka i szczotka boczna), czy tylko jest to zwykły zbieg okoliczności ale od momentu wymiany dostałem już kilka razy error 9 (brak filtra i pojemnika). Po "wkliknięciu" pojemnika nie ma komunikatu "dustbin installed" i przy próbie włączenia wyskakuje error 9, ostatnio męczyłem się kilka minut z wyciąganiem i wkładaniem, aż wreszcie zaskoczył. Nie wiem, co niby filtr miałby mieć z tym wspólnego, bo wymiary ma identyczne, no przynajmniej wchodzi do pojemnika identycznie jak oryginał. Ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie w obudowie filtra jest wtopiony taki mały kawałeczek metalu  i on odpowiada za wykrywanie filtra w odkurzaczu. Znajduje się on przy pojedynczym zatrzasku tj z wąskiej strony którą jako pierwszą wkładamy do pojemnika na kurz.

Nowy obraz mapy bitowej.bmp

Edytowane przez darekgra
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mapę Ci robi? Miałam cichą nadzieję, że dziś przy pełnym sprzątaniu ją zrobi, ale niestety nadal nic  nadal ciągle się odświeża captcha

Sprecyzuj, gdzie w jakim programie nie robi Ci mapy? W FloleVac jeśli są nie połączy z serwerem xiaomi to nie będzie mapy, więc najpierw musisz dodać odkurzacz w Mi Home.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darekgra napisał:

właśnie w obudowie filtra jest wtopiony taki mały kawałeczek metalu  i on odpowiada za wykrywanie filtra w odkurzaczu. Znajduje się on przy pojedynczym zatrzasku tj z wąskiej strony którą jako pierwszą wkładamy do pojemnika na kurz.

Nowy obraz mapy bitowej.bmp

Dokładniej rzecz biorąc ten kawałek metalu jest po prostu magnesem.

Nawiasem mówiąc, ten sam problem z niewykrywaniem pojemnika pojawił mi się w V2 po wymianie oryginalnego filtra na jakiś z Allegro. Sporadycznie nie wykrywa filtra, i wtedy trzeba mocno / szybko włożyć filtr, żeby zaskoczył.

Nawet rozebrałem swego czasu odkurzacz żeby dojść co po jego stronie odpowiada za wykrywanie magnesu. Do tego celu służy pojedynczy chip (czujnik Halla) w obudowie SOT-23, prawdopodobnie jest to układ Texas Instruments DRV5033 lub jakaś jego kopia. Więc nic tam nie ma do naprawy poza ewentualną wymianą.

Ale skoro problem pojawił się po wymianie filtra, to jestem bardziej skłonny twierdzić że problem tkwi tutaj, w mocy pola magnetycznego albo jego polaryzacji. W każdym razie u mnie nie pojawia się na tyle często żebym dalej drążył temat.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tomasz_pb napisał:

Dzięki! Czyli wszystko jasne. Do czego to doszło, że Chińczycy podrabiają Chińczyków ;)

Straszna lipa. Tak wygląda pierwsza szczoteczka boczna z tego zestawu po 3 dniach. Na szczęście druga już jakoś się trzyma i po 2 tyg. Nie ma śladów zużycia.

 

a długość tych ramion jest jak w oryginale? może w szczotkę główną się wkręciło ramie i urwało ? 

tak czytam o tych zamiennikach to chyba trzeba trochę więcej wydać i mieć oryginał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem 3 tyg. temu v2 i jestem zachwycony tym urządzeniem. Poleciłem sąsiadce i na jej prośbę kupiłem drugi dla niej. Zakup na Ali, transport z Niemiec. Niestety po uruchomieniu pracował 20-25 min., przerwał i oznajmił o błędzie nr 18 wentylatorka. Reset ani powrót do ustawień fabrycznych nie pomagają. Poprosiłem sprzedawcę o wymianę wadliwego odkurzacza a on odpisał, żebym się nie martwił bo jest 3-letnia gwarancja i przyśle mi film jak oczyścić wentylator. No i nie wiem czy rozkręcać go czy stanowczo żądać wymiany ? Czy otwierać spór na Aliexpress ? Miał ktoś takie doświadczenia w przeszłości ? Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2018 o 08:22, Tomaszewski2 napisał:

Moi drodzy,

Mam duży problem związane z aplikacja mi home i podpięciem kilku urządzeń do swojego konta. Dotychczas posiadałem odkurzacz roborock kupiony w polskiej dystrybucji. Wszystko działało prawidłowo na regionie Singapur. Wczoraj przyszły do mnie kolejne urządzenia - Mi Air Purifier 2s, bramka i kilka czujników.  Oczyszczacz Xiaomi odnajduje się wyłącznie jak wybiorę region Mainland China. Niestety jak ustawię ten region wykrywa mi co prawda odkurzacz, ale pojawia się komunikat o konieczności zmiany regionu i nie mogę wejść w żadne ustawienia Roborock.

Próbowałem więc według instrukcji zmienić oprogramowanie odkurzacza Roborock według instrukcji z tego posta - znalazlem Ip i token, program poprawnie znajduje odkurzacz, łączy się z nim, wybieram opcję wgrania nowego oprogramowania, niby zaczyna się pobieranie ale przy ok minucie wyskakuje komunikat "failed".

Być może ktoś z Was miał podobny problem ze zmianą oprogramowania z "International" na "china" lub w inny sposób rozwiązał problem z regionem Mainland China i dostępem do Roborock i jego wszystkich funkcji.

Będę wdzięczny za wszelkie pomocne uwagi. 

 

 

 

 

Cześć, właśnie pomyślnie udało mi się zmienić region z europejskiego na chiński w moim Roborock S50. Na początku też miałem błąd (Failed) podczas instalowania zrootowanego firmware. Winnym tego jest Windowsowski firewall. Po wyłączeniu antywirusa oraz firewalla, instalacja przeszła pomyślnie. Wyłączyć go możesz w Ustawieniach systemowych -> Zapora i ochrona sieci -> we wszystkich trzech sieciach trzeba ustawić zaporę wyłączoną.  Mam nadzieję, że pomogłem.

 

Ja z kolei mam takie pytanie odnośnie tłumaczenia Oczyszczacza powietrza Mi Air Purifier 2S chińskiej wersji. Wie może ktoś czy jest możliwość spolszczenia lub przetłumaczenia na angielski informacji która pojawia się podczas uruchomienia urządzenia o procentowym zużyciu filtra?

 

Pozdrawiam, Brixtom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W

Witam.
Kupiłem 3 tyg. temu v2 i jestem zachwycony tym urządzeniem. Poleciłem sąsiadce i na jej prośbę kupiłem drugi dla niej. Zakup na Ali, transport z Niemiec. Niestety po uruchomieniu pracował 20-25 min., przerwał i oznajmił o błędzie nr 18 wentylatorka. Reset ani powrót do ustawień fabrycznych nie pomagają. Poprosiłem sprzedawcę o wymianę wadliwego odkurzacza a on odpisał, żebym się nie martwił bo jest 3-letnia gwarancja i przyśle mi film jak oczyścić wentylator. No i nie wiem czy rozkręcać go czy stanowczo żądać wymiany ? Czy otwierać spór na Aliexpress ? Miał ktoś takie doświadczenia w przeszłości ? Będę wdzięczny za każdą pomoc.
W rozkręcanie to można się bawić po miesiącach czy latach użytkowania, a nie po 20 minutach. Jakie są warunki wymiany/ zwrotu? Dokąd musiałbyś odesłać sprzęt?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest pojedyncza przeszkoda, a ten dywan jest dosyć kudłaty i wyższy niż dywan perski. Ja YouTube można znaleźć porównanie obu wersji pod względem radzenia sobie z różnymi dywanami.

Moim zdaniem nie. Bo:
 


Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2018 o 13:25, panedi napisał:

Panowie czy ktoś z Was wgrywał soft Chiński do roborocka EU? Mam problem z serwerem Chińskim tzn. nie mogę tam dodać swojego s50 przez wprowadzenie RODO.

Znalazłem taką metodę - https://drive.google.com/drive/folders/1c1UvVc5Pwf5Ay3G-KPCUZSTfA7Y2vbf8

Witam,

Niestety dostęp został zablokowany :-(

Ma ktoś może inne źródło lub może podesłać na prv?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tekjow napisał:

W

W rozkręcanie to można się bawić po miesiącach czy latach użytkowania, a nie po 20 minutach. Jakie są warunki wymiany/ zwrotu? Dokąd musiałbyś odesłać sprzęt?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

Zakup był na Aliexpress z wysyłką z niemieckiego magazynu. Warunki wymiany/zwrotu nie są mi znane, pewnie zależy to od dobrej woli sprzedającego. Otworzyłem spór i będę czekał. Sprzedawca upiera się abym sam sobie poradził z unieruchomionym wentylatorem, a ja natomiast domagam się przysłania drugiego, sprawnego odkurzacza. Życie pokaże jak to się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Pochwale się małym "zwycięstwem" w ustawieniu mojego robocika .

Po wielu godzinach, udało się ustawić robocika (v2) w Home Assistant na Raspberry Pi.

Działa wyśmienicie :-D

Dodatkowo mam kilka Skryptów do strefowego sprzątania (klikasz i kuchnia posprzątana):-D

Oto kilka fotek:

 

Pomocne strony:

https://hackernoon.com/how-i-set-up-room-cleaning-automation-with-google-home-home-assistant-and-xiaomi-vacuum-cleaner-9149e0267e6d    

https://www.home-assistant.io/

 

Robot w HA.png

Robot-scripts.yaml ( Robot sprząta Kuchnie).png

Robot-ustawienia w configuration.yaml.png

Edytowane przez krskrab
Dodanie pomocnych linków:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, krskrab napisał:

Witam 

Pochwale się małym "zwycięstwem" w ustawieniu mojego robocika .

Po wielu godzinach, udało się ustawić robocika (v2) w Home Assistant na Raspberry Pi.

Działa wyśmienicie :-D

Dodatkowo mam kilka Skryptów do strefowego sprzątania (klikasz i kuchnia posprzątana):-D

Oto kilka fotek:

 

Pomocne strony:

https://hackernoon.com/how-i-set-up-room-cleaning-automation-with-google-home-home-assistant-and-xiaomi-vacuum-cleaner-9149e0267e6d    

https://www.home-assistant.io/

Super sprawa, też tak sobie ogarnalem chociaz długo bawilem się z ustaleniem stref... Polecam dodanie przez IFTTT poleceń glosowych przy pomocy google assistant i webhooksa do odpalanie skryptów... petarda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hansolek1 napisał:

Czy ktoś użytkuje wariant C102 (bez lasera) mozna go kupić za 700 zł - czy laser i mop jest wart dopłaty 1000 zł?

Laser jest wart, dzięki jemu wie dokładnie gdzie jest:-D (jak po sznurku wraca z "akcji" do bazy ) i przez odczyt odległości z "lasera" powoli dojeżdża do przeszkody .  

Mop: Mam ok. 6 metry kwadratowych paneli reszta, wykładzina.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto dopłacić do V1, co do mopa się nie wypowiadam, bo nie mam, ale decydując się na V1 brałem pod uwagę Roborocka (V2) - w mojej ocenie nie opłacało się dopłacać za mopa tych 500 zł zwłaszcza, że akurat w tym momencie dodali sprzątanie strefowe do V1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2018 o 19:59, Copley napisał:

Zrobiłem tak niestety nie pyta o nic tylko domyślnie podstawia możliwe do sterowania. Jednak pomimo to druga osoba ma wersje okrojona.. szkoda :(

Też mam ten problem. Na koncie żony są tylko okrojone opcje m.in. bez możliwości wyboru trybu sprzątania i bez timera...

Dajcie proszę info jak to rozwiązać.

Edytowane przez Radian69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...