Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.11.2018 o 13:25, panedi napisał:

Panowie czy ktoś z Was wgrywał soft Chiński do roborocka EU? Mam problem z serwerem Chińskim tzn. nie mogę tam dodać swojego s50 przez wprowadzenie RODO.

Znalazłem taką metodę - https://drive.google.com/drive/folders/1c1UvVc5Pwf5Ay3G-KPCUZSTfA7Y2vbf8

Ja tą metodą zmieniłem wersje eu w cn i wszystko ok. Łączy się z mainland china i mogę dodać inne chińskie urządzenia do aplikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Kilka dni temu dotarł do mnie Roborock S50 zakupiony z GB, wysyłka z Hiszpanii. Niby wszystko ok, ale za nic nie mogę się połączyć z urządzeniem poprzez MiHome. Próbowałem przez regiony EU/China/Singapur/Hong Kong/Rosja i nic. Reset do fabrycznych zrobiony, po restarcie gada po angielsku, ale nic nie pomogło. Zrobiłem AP na laptopie, podłączyłem do niego telefon i skanowanie nic nie wykrywa. W liście sieci wifi widzę "roborock-vacuum-s5_miap...." ale nic to nie zmienia. Jakiś pomysł na to jak się z tym ustrojstwem połączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MD13 napisał:

A dałeś jej uprawnienia wszystkie? Czy tylko podgląd.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Nie dawałem. Proszę powiedz jak to zrobić ? Gdzie w aplikacji wejść aby była ta opcja ? Mam przy podglądzie tej osoby: mozliwe do sterowania

Edytowane przez Copley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MD13 napisał:

Usuń a potem dodaj osobę. Przy dodawaniu zapyta cię czy może przeglądać czy sterować.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Zrobiłem tak niestety nie pyta o nic tylko domyślnie podstawia możliwe do sterowania. Jednak pomimo to druga osoba ma wersje okrojona.. szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zalogowane na to samo konto ??? przecież dajesz kontrole innej osobie co ma inne konto. Ja mam tak wszystkie urządzenia xiaomi w mihome są na moim koncie. Żonie dałem kontrolę nad wszystkim. Powiadomienia przychodzą tylko do mnie ( np. automatyczne przełączenie trybów oczyszczacza powietrza ) ale ona zawsze może kontrolować wszystkie urządzenia.

1 godzinę temu, Copley napisał:

Zrobiłem tak niestety nie pyta o nic tylko domyślnie podstawia możliwe do sterowania. Jednak pomimo to druga osoba ma wersje okrojona.. szkoda :(

daj tak. wybierz urządzenie/ wejdź w ustawienia /udostępnij urządzenie/ pojawi się osoba której udostępniasz urządzenie. Kliknij na nią wtedy będziesz miał wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Cześć, mam takie pytanie czy u was stacja ladujaca jest cały czas w prądzie czy wyciągacie wtyczkę jeżeli bateria jest 100% a w planie nie macie odkurzania. Czy lepiej zostawić to na stałe w prądzie i bateria na tym nie ucierpi itp.
Dzisiejsze baterie bardzo nie lubią rozładowywać się do zera, a z kolei nie przeszkadza im doładowywanie. Dlatego producencie zalecają aby baterie były naładowane. Jeżeli codziennie naładujesz to nie ma problemu, ważne, żeby nie zostawić go na np. pół roku bez prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gawronnek napisał:

To czemu nie zaleca się trzymania telefonów, laptopów itp. podłączonych do ładowarki po ich naładowaniu, a nawet co raz częściej się czyta że lepiej dla baterii jeśli nie jest ładowana na 100%.

według mnie bzdura. A jak wytłumaczyć ,że masz w pracy lapka ktróy non stop jest podłączony pod zasilanie? I jakoś producent nie pisze ,że to jest złe. Możesz trzymać non stop pod ładowaniem tylko tracisz ma mobilności i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zaleca zeby ciagle bylo na 100% bo szybciej skonczy sie bateria i kupisz kolejny model lub zaplacisz za wymiane za baterie. Ja mam robota prawie rok v1 i v2, oba ciagle pod pradem powierzchnia sprzatania dość mała bo ok 50 m2 liczać obszar który robocik ogarnia, i póki robi to na jednym cyklu ładowania to mi nie przeszkadza. Pewnie jak ktoś ma 100 - 200 metrów to może sie zastanawiać. U mnie baterie ciągle pod prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 711 godzin pracy, 38 tys m2 przy 1028 cyklach sprzątania i bateria jest praktycznie tak samo wydajna jak na początku. Jeżeli jest spadek, to o dosłownie kilka % na cykl. Czasami u góry musi przerwać, ale to tylko wtedy jak wpuszczam go do 2 dodatkowych pomieszczeń na dole. Czy tak było od początku nie pamiętam już. Oczywiście non-stop w bazie pod prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bateriami Li-Ion/Li-Po jest tak ,że jeśli są w pakiecie to mogą być bez problemu ładowane na full , ciągłe trzymanie baterii na full może szkodzić tylko pojedynczym ogniwom. 

Najgorsze dla baterii obojętnie czy w pakiecie czy nie jest ciągłe doładowanie , dlatego trzymanie na kablu telefon czy laptop często kończy się jego (baterii) krótszym życiem.

W lepszych laptopach są zabezpieczenia przed ciągłym ładowaniem , tam gdzie go nie ma nie polecam siedzieć ciągle na kablu.

W instrukcji odkurzacza zalecają aby stacja była ciągle aktywna, więc zabezpieczenie przed ciągłym ładowaniem na bank jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób testowało że prąd pobierany jest cały czas czyli ładowanie również jest cały czas, odkurzacz dodatkowo zawsze w apce pokazuje 100% naładowania więc nie ma sytuacji że stacja dopuszcza rozładowanie np do 95% i ponowne ładowanie. Zawsze jak uruchamiam odkurzacz ma 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, VoytaS napisał:

Wiele osób testowało że prąd pobierany jest cały czas czyli ładowanie również jest cały czas, odkurzacz dodatkowo zawsze w apce pokazuje 100% naładowania więc nie ma sytuacji że stacja dopuszcza rozładowanie np do 95% i ponowne ładowanie. Zawsze jak uruchamiam odkurzacz ma 100%.

To że jest napisane 100 nie znaczy że jest 100 - oprogramowanie jest tak napisane żeby tak było widać. Wystarczy sprawdzić miernikiem. Baterie w hulajnogach xiaomi z tego co pamiętam są ładowane do napięcia 4,1V albo 4,15V przy 4,2V max. Takie samo rozwiązanie zapewne jest zastosowane w odkurzaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżym posiadaczem pierwszej wersji odkurzacza. Region ustawiony mam na Europe/Warsaw, soft po aktualizacji to 3.3.9_003358. Wersja Mihome 5.4.33, regiony europejskie, język polski.

I pewnie jak każdy świeżak mam kilka pytań:

1. czy mając tę wersje softu nie będzie problemu ze zmianą języka na polski? - jak coś  to żeby nie mieszać w telefonie zrobię tę zmianę przez tablet i tam zainstaluję ruską wersję mihome (aczkolwiek po jednym wpisie na tym forum trochę się boję o dane logowania).

2. Jak to jest z tymi strefami. Czy jest gdzieś jakaś łopatologiczna instrukcja ustawienia tych stref? Teraz Heniek (tak go nazwałem) stoi sobie w pokoju nr 1, po włączeniu zaczyna go odkurzać, po czym jedzie do sypialni, po jej odkurzeniu wraca przez pokój 1 do kuchni, po odkurzeniu jedzie do korytarza i przedsionka (gdzie się przeważnie zawiesza na czarnej wycieraczce), po odblokowaniu jedzie do salonu i niby jest ok. Ale jak teraz to zapisać tak by np. można było mu wskazać - odkurzaj tylko salon - i on sobie jedzie odkurza salon i wraca do stacji dokujacej?

3. gdzie zakleić te czujniki od czarnego dywanu? - nie mam schodów - nie ma problemu, ewentualnie jakiś link do aliekspress z zaślepakmi :)

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pegazik1 napisał:

1. czy mając tę wersje softu nie będzie problemu ze zmianą języka na polski? - jak coś  to żeby nie mieszać w telefonie zrobię tę zmianę przez tablet i tam zainstaluję ruską wersję mihome (aczkolwiek po jednym wpisie na tym forum trochę się boję o dane logowania).

Przecież on ma chyba ze 4 komendy. Po co tam w ogóle wgrywać polski? Start, skończyłem i wracam do bazy, ładuje i ze dwa errory jak do tej pory, zawieszenie pod ubikacją i zabawa z butem po całym pokoju. A nie no jeszcze wyciągnięto i wsadzono pojemnik na syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...