Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu na wersję V2 International wyszedł soft 3.3.9_001633 z zapisywaniem map i wirtualnymi ścianami. Ja mam odkurzacz podpięty pod serwer Europa oczywiście.

Historia zmian w oficjalnych softach dla wersji V2-INT wygląda obecnie następująco:

3.3.9_001633

    Add the function that map can be saved.
    Add the function that the no-go zone and software barrier tape, It can be used if you open the map saved model in robot settings.
    Fixed some bugs

3.3.9_001518

    Add the mechanism for the protection of the fan
    Optimized the logic of carpet mode
    Fixed some bugs

3.3.9_001412

    Optimizes the product experience
    Fixed some bugs

3.3.9_001344

    Fixed the bug of connecting wifi failure with some special routers.
    Fixed the bug that LED lights are not reduced in the mode of DND by power failure.
    Fixed the bug of the wifi may fail to reconnect in exceptional circumstances
    Fixed some bugs

3.3.9_001228

    Fixed the bug of fan which may incorrectly report error 18 in rare cases
    Fixed some bugs

3.3.9_001168

    Optimize the cleaning strategy after the GO
    Fixed the issue that the error 8 is frequently prompted for special scenarios
    Fixed the issue that the time of clean is not updating when zoned cleanup multiple times
    Fixed the issue that network device MTU too small to display map
    Fixed other bugs

3.3.9_001140

    Fixed the issue that fan malfunctioned accidentally in MAX mode
    Fixed the issue that the map be accidentally cleared when zoned cleanup
    Fixed the issue that the vacuum sustain playing "charging" when it on the dock
    Optimized the voice level in "DND"
    Optimized the action when the vacuum going back to the dock
    Fixed other bugs

3.3.9_001134

    Oprogramowanie fabryczne

 

Edytowane przez DeDragonSlayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DeDragonSlayer napisał:

W końcu na wersję V2 International wyszedł soft 3.3.9_001633 z zapisywaniem map i wirtualnymi ścianami. Ja mam odkurzacz podpięty pod serwer Europa oczywiście.

 

Hej, posiadam nowszy firmware 3.3.9_003416 odkurzacz V1 i nie widzę w apcę opcji wirtualnych ścian i zapisu mapy. Jak wyglądają te opcje? Móglby ktoś wrzucić screena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wam serwer Europa ?
Ja nie mogę się połączyć.
Wczoraj robiłem aktualizację z FloleVac i to jest próba uruchomienia po aktu.
Robot działa, gada paruje się z WiFi tylko aplikacja nie odpowiada.
Jakieś pomysły ?
To chyba nie jest problem z serwerem. Próbowałem Singapur i to samo.
Może ktoś pomóc o co chodzi ?

Edytowane przez jacyj23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, jacyj23 said:

Działa wam serwer Europa ?
Ja nie mogę się połączyć.
Wczoraj robiłem aktualizację z FloleVac i to jest próba uruchomienia po aktu.
Robot działa, gada paruje się z WiFi tylko aplikacja nie odpowiada.
Jakieś pomysły ?
To chyba nie jest problem z serwerem. Próbowałem Singapur i to samo.
Może ktoś pomóc o co chodzi ?

Jaką wersję softu zainstalowałeś? Jak świeci dioda połączenia z wifi? Spróbuj wyczyścić dane aplikacji i zreinstalować appkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hust napisał:

Jaką wersję softu zainstalowałeś? Jak świeci dioda połączenia z wifi? Spróbuj wyczyścić dane aplikacji i zreinstalować appkę

Najnowszą z wczoraj z FloleVac     3.3.9_002002
Wgrywał ktoś ten soft ?
Dioda WiFi miga. Robiłem reset Rob i czyszczenie Mi Home oraz reinstalację. Zrobiłem logowanie na czyste konto Xiaomi.
Nic nie pomaga. W Mi Home mam Robota online. Mi Home nie ściąga danych z Robota/serwera.
Rano na fonie wisiała mi jeszcze aktualizacja po nocy (tak jakby nie ukończona).
Chętnie bym mu wgrał inny soft (starszy) tylko jak ?
 

Dioda miga szybko i cały czas i to jest chyba problem. Znajduje połączenie ale nie łączy z serwerem.
Widzę robota w routerze.
Dioda nie przestaje migać.

Mam dostęp do dwóch Roborock Vacuum S50 stwierdzam, że problem jest po stronie robota.
Drugi zgłasza się i działa normalnie.
 

Edytowane przez jacyj23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z V1, mniej więcej raz w tygodniu robi objazd pokoju i wraca do stacji bazowej. Odkurzacz odpalany tylko z harmonogramu zawsze ta sama godzina i rozkład pomieszczenia. Po powrocie i puszczeniu go z aplikacji robot już normalnie wykonuje swoje zadanie.

 

Na V2 nie mam takiego problemu. Serwer chiny i najnowsza aktualizacja w obu robotach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowym użytkownikiem roborocka s50 i mam z nim problem z połączeniem do Wifi. Roborock kupiony w polskiej dystrybucji w sklepie klimasklep

Próbowałem Mi home na dwóch telefonach xiaomi redmi note 4 redmi note 5. Po zainstalowaniu aplikacji mi home wybierałem zarówno serwer europejski, jak midland china a także singapur. Nie znajduje mi urządzenia - jak oglądałem instrukcję to powinien wyskoczyć krok w którym podaje mu hasło do Wifi - nie wyskakuje - żaden reset dwoma przyciskami Wifi ani reset całego urządzenia przyciskiem przy diodzie wifi nie pomaga.

Czytałem na forach że problem może stanowić ustawienie wifi -> mam router z Orange Funboxa 2.0. Jednoczesnewłączone dwa pasma 2.4 oraz 5 GHz. Miałem domyślne włączone szyfrowanie WPA2/Mixed. Próbowałem wyłączać jeden nadajnik 5Ghz i zostawić tylko 2,4. Zmieniać ustawienia szyfrowania na WEP128 / wpa2 ask oraz całkowicie bez szyfrowania z wyłączonym filtrowaniem po MAC adresach. nic nie pomogło.

Ktoś ma jakieś pomysły jak można inaczej ten problem rozwiązać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, jacyj23 said:

Najnowszą z wczoraj z FloleVac     3.3.9_002002
Wgrywał ktoś ten soft ?
Dioda WiFi miga. Robiłem reset Rob i czyszczenie Mi Home oraz reinstalację. Zrobiłem logowanie na czyste konto Xiaomi.
Nic nie pomaga. W Mi Home mam Robota online. Mi Home nie ściąga danych z Robota/serwera.
Rano na fonie wisiała mi jeszcze aktualizacja po nocy (tak jakby nie ukończona).
Chętnie bym mu wgrał inny soft (starszy) tylko jak ?
 

Dioda miga szybko i cały czas i to jest chyba problem. Znajduje połączenie ale nie łączy z serwerem.
Widzę robota w routerze.
Dioda nie przestaje migać.

Mam dostęp do dwóch Roborock Vacuum S50 stwierdzam, że problem jest po stronie robota.
Drugi zgłasza się i działa normalnie.
 

Obawiam się że postawienie routera na telefonie nic nie da. Tak myślałem że dioda miga. Wgrales jakiś soft developerski i nie ma szans na połączenie bez danych tj adresacja ip czy określony kanał sieci wifi. Znalazłem możliwość wgrywania firmware po wejściu do odkurzacza poprzez jego wifi a następnie root, i przepakowanie firmware z kluczem szyfrującym użytkownika i wgraniem go. Wszystko z terminala linuksowego. Mam nadzieję że się mylę. Życzę Ci powodzenia, ale jak dla mnie to serwis :-(

Edit: https://github.com/dgiese/dustcloud/wiki/VacuumRobots-manual-update-root-Howto

Edytowane przez hust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacyj23 napisał:

Najnowszą z wczoraj z FloleVac     3.3.9_002002
Wgrywał ktoś ten soft ?
Dioda WiFi miga. Robiłem reset Rob i czyszczenie Mi Home oraz reinstalację. Zrobiłem logowanie na czyste konto Xiaomi.
Nic nie pomaga. W Mi Home mam Robota online. Mi Home nie ściąga danych z Robota/serwera.
Rano na fonie wisiała mi jeszcze aktualizacja po nocy (tak jakby nie ukończona).
Chętnie bym mu wgrał inny soft (starszy) tylko jak ?
 

Dioda miga szybko i cały czas i to jest chyba problem. Znajduje połączenie ale nie łączy z serwerem.
Widzę robota w routerze.
Dioda nie przestaje migać.

Mam dostęp do dwóch Roborock Vacuum S50 stwierdzam, że problem jest po stronie robota.
Drugi zgłasza się i działa normalnie.
 

Dokładnie miałem ten sam problem :/ Ale udało się :) Wystarczy zrobić fabryczne ustawienia i powróci do oprogramowanie chyba 15..  później wystarczy normalnie zaktualizować do 1633 (oficjalny najnowszy soft) i śmiga :)  Aaaa restart wykonuje się trzymając przycisk ładowania i wcisnąć ten mały przycisk przy diodzie wifi na kilka sekund, zacznie mówić po chińsku i po kilku minutach będzie fabryka.

Edytowane przez tytus77
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, tytus77 napisał:

Dokładnie miałem ten sam problem :/ Ale udało się :) Wystarczy zrobić fabryczne ustawienia i powróci do oprogramowanie chyba 15..  później wystarczy normalnie zaktualizować do 1633 (oficjalny najnowszy soft) i śmiga :)  Aaaa restart wykonuje się trzymając przycisk ładowania i wcisnąć ten mały przycisk przy diodzie wifi na kilka sekund, zacznie mówić po chińsku i po kilku minutach będzie fabryka.

OK dzięki.
Zaskoczyło i coś robi. Jestem dobrej myśli.

Poszło :-)

Edytowane przez jacyj23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na niemieckim forum, znalazłem gotowy projekt zaślepki, osobiście wydrukowałem w firmie, która wykonuje druk 3D - pasują idealnie i spełniają swoją rolę:

https://www.roboter-forum.com/index.php?thread/31513-absturzsensoren-beim-roborock-s5-am-unterboden-abkleben-wie-womit-gibt-es-fertig/&pageNo=2

 

Cliff_Sensor_Cover_For_Xiaomi_Mi_Robot_Vacuum.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, stanrobert napisał:

Witam,

na niemieckim forum, znalazłem gotowy projekt zaślepki, osobiście wydrukowałem w firmie, która wykonuje druk 3D - pasują idealnie i spełniają swoją rolę:

https://www.roboter-forum.com/index.php?thread/31513-absturzsensoren-beim-roborock-s5-am-unterboden-abkleben-wie-womit-gibt-es-fertig/&pageNo=2

 

Cliff_Sensor_Cover_For_Xiaomi_Mi_Robot_Vacuum.zip

Co dają te zaślepki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, VoytaS napisał:

Pewnie ignoruje czarny kolor na dywanie, chętnie kupie takie zaślepki bo używam tasmy izolacyjnej. 

Dokładnie do tego służą, mam dywan na którym są czarne wrory i wtedy Roborock "wariuje" dojeżdża do takiego wzoru i zmienia kierunek - montując te zaślepki (4 szt.) problem zupełnie znika :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, jestem nowy na forum i od pewnego czasu mocno zafascynowany marką Xiaomi. Mam już kilka ich produktów (oczyszczacz, oświetlenie, czujki temperatury ), w przyszłości planuje kolejne zakupy ( głównie czujniki + bramka Aqara ). W związku z tym chciałbym zakupić również odkurzacz, jednak chciałbym by pracował on na chińskim serwerze – mam telefon z iOS więc nie mogę sklonować aplikacji, a przełączanie się pomiędzy serwerami nie wchodzi w grę.

Jeszcze nie zdecydowałem czy brać  v1 czy wersje v2.

Mam dwa pytania:

1) Czy v1 odkurzacza w wersji GLOBAL  łączy się z serwerami Mainland China ?

2) Czy v2 odkrzacza w wersji china, używany w europie łączy się bez problemu z serwerami Mainladn China ?

Edytowane przez ravennns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, VoytaS napisał:

1) jak kupowalem rok temu v1 to nie bylo wersji GLOBAL wiec moj sie laczy

2) moj sie laczy, ale kupilem prawie rok temu. Laczy sie z China i Europa ale korzystam tylko z China

Dzięki za odpowiedź, poszukuje już obojętne jakiego odkurzacza byle właśnie łączył się z chińskim serwerem, mam sporo czujek i nie chce się na okrągło przełączać pomiędzy serwerami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2018 o 06:08, jacyj23 napisał:

Działa wam serwer Europa ?
Ja nie mogę się połączyć.
Wczoraj robiłem aktualizację z FloleVac i to jest próba uruchomienia po aktu.
Robot działa, gada paruje się z WiFi tylko aplikacja nie odpowiada.
Jakieś pomysły ?
To chyba nie jest problem z serwerem. Próbowałem Singapur i to samo.
Może ktoś pomóc o co chodzi ?

Najnowsze FW z flole sa "uszkodzone",  reset do fabryki i update do 1780 (imho optymalny) ,  zreszta po interwencji flole usunelo ta nowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal problemy, tym razem z aktualizacją. Bieżąca wersja 3.3.6_003047, najnowsza wersja 3.3.9_003358. Po kliknięciu "aktualizacja" wszystko idzie dobrze, robot się niby aktualizuje, na telefonie widzę procenty. Przy 100% odkurzacz odpala sie na nowo z komunikatem że aktualizacja zakonczyla sie pomyslnie a na telefonie co? Wersja oprogramowania sie nie zmienia, dalej mam aktualizację. O co chodzi :D

 

Edit: wracając do czujnika ultradźwiękowego z przodu to u mnie na 100% działa przy sprzątaniu. Gdy leży coś niskiego na wysokość czujnika ultradźwiękowego (nie ma szans żeby laser go złapał) to odkurzacz przed nim zwalnia i delikatnie go dotyka.

Edytowane przez RafalosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...