Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież ten też się obija... Mój jedzie na tyle blisko ściany, że wymiata wszystko szczoteczką. Nie wiem jak blisko, ale może z 1cm od listwy. Fakt, że potem czasem się odbija, a czasem nie dojedzie. Ale wydaje mi się, że na tyle blisko, żeby sięgnąć szczotką. Do roomby nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1 raczej jeździ przy samej ścianie. Zastanawia mnie czemu się obija, zrobiłem mu zderzak z taśmy Tesa do uszczelniania okien, żeby nie obijał mi mebli. Muszę go wymieniać co jakiś czas, bo jest poszarpana od uderzeń o różne przedmioty. Czemu się obija, przecież jest laser i inne czujniki?b86328dcbc858b5101c4171d69cb73ed.jpg

 ps. Na zdjęciu po dzisiejszej wymianie, nie mam już tej uszczelki, którą zdjąłem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbija się na przykład od mebli jeśli są na przedniej ścianie szyby, lub leser nie łapie nisko położonych elementów, wiązka lasera nie widzi obiektów poniżej poziomu głowicy, np w moim przypadku odkurzacz zapierniczał w nogi od roweru stacjonarnego ponieważ mają wysokość około 5 cm i laser ich nie widzi dopiero zderzak. Pamiętaj że ten czujnik z przodu służy tylko do dokowania w stacji przy sprzątaniu udziału nie bierze, czujnik z boku służy tylko do trzymania odległości podczas jazdy przy ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjeżdża np. w nogi stołu, które są zaznaczane na mapie przez laser, to samo z meblami w pokoju, oczywiście nie zawsze, więc nie wiem co jest tego przyczyną, dlatego zrobiłem mu tą osłonę, jest miękka więc spełnia swoją rolę. A tak z ciekawości dwójka na taką osłonę fabrycznie?

Może ktoś wie gdzie można kupić jakieś paski silikonowe, które mogłyby zastąpić ta uszczelkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam zamiar kupić vacuum model 1.

Mam pytań kilka prosił bym o odpowiedź.

1. Czy aplikacja mi home bo chyba z takiej korzysta robot jest już po polsku?

2. Czy jak mam dwa telefony to mogę sterować robotem z tych obydwoch?

3. Jak wygląda sytuacja z grubszymi dywanami z dłuższym i grubszym włosiem? Jak na foto.

Daje radę wjechać na niego?

4. Czy w aplikacji nadal trzeba ustawić region chiński?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

5. Czy odkurzacz bądź apka woła jak pojemnik jest pełny?

f82b3a4e4c23a7c19c1b9b423ef1.jpeg

Edytowane przez maxio69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka odkurzacza jest chyba jako jedyna po polsku prawie w 100%, komunikaty wyświetlone w telefonie także, sygnalizuje pełny pojemnik i wiele innych stacji np. zapchany filtr.
Można sterować z dwu telefonów, natomiast z dywanami tego typu może mieć problemy, wtedy dobrze kupić wirtualną ścianę i ułożyć pod brzegiem dywanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gawronnek napisał:

Wtyczka odkurzacza jest chyba jako jedyna po polsku prawie w 100%, komunikaty wyświetlone w telefonie także, sygnalizuje pełny pojemnik i wiele innych stacji np. zapchany filtr.
Można sterować z dwu telefonów, natomiast z dywanami tego typu może mieć problemy, wtedy dobrze kupić wirtualną ścianę i ułożyć pod brzegiem dywanu.

Rozumie wirtualna ścianę by on na dywan nie wjeżdżał? Czy o co z tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gawronnek napisał:

Wjeżdża np. w nogi stołu, które są zaznaczane na mapie przez laser, to samo z meblami w pokoju, oczywiście nie zawsze, więc nie wiem co jest tego przyczyną, dlatego zrobiłem mu tą osłonę, jest miękka więc spełnia swoją rolę. A tak z ciekawości dwójka na taką osłonę fabrycznie?

Może ktoś wie gdzie można kupić jakieś paski silikonowe, które mogłyby zastąpić ta uszczelkę?

W mojej 2 bardzo rzadko wjeżdża w takie przeszkody jak nogi krzeseł, stołu czy meble może coś masz nie tak z nim. W dwójce na dole zderzaka jest taki rant z dość twardej gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge rozwiazac tego problemu.. Odkurzacz gen 1 nadal wyjezdza na sprzatanie o 3 w nocy. Usuwałem go z aplikacji, resetowałem guzikiem pod klapą, reinstallowalem apke. a on nadal wyjezdza o 3 w nocy. Ma ustawione dnd od 22 do 8 rano, czas na amsterdam, ustawiona godzine sprzątania na 14:30..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2018 o 12:59, rockykon napisał:

Może sensor brudny i myślał że cos leży.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

wszystkie sensory czyszczone.

Jeszcze ani razu nie udało mi się uzyskać komunikatu że zbiornik jest pełny ale to pewnie przez to że zapycha się sierścią.

Dnia 29.10.2018 o 19:38, enocylhdclub napisał:

U was też odkurzacz nie dojeżdża do ściany? U mnie zawraca już 10 - 15cm od ściany :/

Zobacz mój screenshot wyżej, mam to samo ale też mam wrażenie że to wina źle ustawionej bazy i w tym miejscu kończy mu się "kwadrat" sprzątania, chociaż odkurzacz mógłby mieć funkcję dojazdu do końca jeśli zostaje mu kilkanaście cm do ściany. 

 

Dnia 30.10.2018 o 20:35, darekgra napisał:

odbija się na przykład od mebli jeśli są na przedniej ścianie szyby, lub leser nie łapie nisko położonych elementów, wiązka lasera nie widzi obiektów poniżej poziomu głowicy, np w moim przypadku odkurzacz zapierniczał w nogi od roweru stacjonarnego ponieważ mają wysokość około 5 cm i laser ich nie widzi dopiero zderzak. Pamiętaj że ten czujnik z przodu służy tylko do dokowania w stacji przy sprzątaniu udziału nie bierze, czujnik z boku służy tylko do trzymania odległości podczas jazdy przy ścianie.

Czujnik ultradźwiękowy działa podczas sprzątania, wystarczy coś położyć przed odkurzacz i zwolni po czym delikatnie dotknie zderzakiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ultradźwiękowy nie bierze udział w sprzątaniu na 100 %. A zwalnia bo laser zdąży wykryć przeszkodę, połóż coś o wysokości max 5 cm lub postaw szklana lub plastikowa bezbarwna, przezroczysta butelkę bez etykiety zobaczysz jak robocie w nią zasunięty na pełnej prędkości

 

6 godzin temu, Reader napisał:

Nie moge rozwiazac tego problemu.. Odkurzacz gen 1 nadal wyjezdza na sprzatanie o 3 w nocy. Usuwałem go z aplikacji, resetowałem guzikiem pod klapą, reinstallowalem apke. a on nadal wyjezdza o 3 w nocy. Ma ustawione dnd od 22 do 8 rano, czas na amsterdam, ustawiona godzine sprzątania na 14:30..

Ja mam tylko ustawione time zone na europe/warszawe i zsynchronizowane, strefy czasowej nie ustawiam wogole i odkurzacz startuje co do minuty o prawidłowych godzinach.

Serwer Europa.

Nie wiem czy to może mieć wpływ ale sprawdź jaki masz czasu ustawiny na routerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, darekgra napisał:

Czujnik ultradźwiękowy nie bierze udział w sprzątaniu na 100 %. A zwalnia bo laser zdąży wykryć przeszkodę, połóż coś o wysokości max 5 cm lub postaw szklana lub plastikowa bezbarwna, przezroczysta butelkę bez etykiety zobaczysz jak robocie w nią zasunięty na pełnej prędkości

 

Ja mam tylko ustawione time zone na europe/warszawe i zsynchronizowane, strefy czasowej nie ustawiam wogole i odkurzacz startuje co do minuty o prawidłowych godzinach.

Serwer Europa.

Nie wiem czy to może mieć wpływ ale sprawdź jaki masz czasu ustawiny na routerze.

Ja mieszkam w Holandii wiec dlatego na Amsterdam, serwer mam na kontynent ustawiony ale zawsze tak było i było dobrze, przestawiłem na europe to mi znikły urządzenia i w sumie to na europie nie ma 80% urządzeń do dodania. nie wiem moze cos z RTC w samym odkurzaczu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Reader napisał:

Ja mieszkam w Holandii wiec dlatego na Amsterdam, serwer mam na kontynent ustawiony ale zawsze tak było i było dobrze, przestawiłem na europe to mi znikły urządzenia i w sumie to na europie nie ma 80% urządzeń do dodania. nie wiem moze cos z RTC w samym odkurzaczu ;/

A Time zone masz w ustawieniach odkurzacza ustawioną prawidłowo?

IMG_0249.jpg

Edytowane przez qubap
Powód edycji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ustawić czas w telefonie na tryb ręczny i wtedy zsynchronizować? Wygląda to na problem synchronizacji czasu z telefonem. Masz może xiaomi?

Z tymczasowych rozwiązań zawsze możesz ustawić inaczej czas automatycznego odkurzania. Jak różnica w czasie jest 5h to zamiast sprzątania o 8:30 ustaw na 13:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, qubap napisał:

A próbowałeś ustawić czas w telefonie na tryb ręczny i wtedy zsynchronizować? Wygląda to na problem synchronizacji czasu z telefonem. Masz może xiaomi?

Z tymczasowych rozwiązań zawsze możesz ustawić inaczej czas automatycznego odkurzania. Jak różnica w czasie jest 5h to zamiast sprzątania o 8:30 ustaw na 13:30.

Zrobilem tez tryb reczny i nic to nie dalo, godzine tez przestawilem i tak sie wlacza o 3 w nocy. Jedynie pomaga zmiana serwera na europe, ale to dziwne bo odkurzacz zawsze mi dziala, na china serwerze gdzie mam reszte urzadzen czujniki kamery, troche lipa. ;/ Smieszna sprawa ze np, mam timmer ustawiony na codziennie np na 14:35, to odkurzacz wlacza sie sam o 3 w nocy robi sprzatanie, i rowniez o tej 14:35 naszego tez sie wlacza, wiec jesli np w odkurzaczu by bylo gmt + iles tam maja w chinach to nie powinien sie wlaczyc na tym timmerze co ustawilem.

Edytowane przez Reader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Reader napisał:

Zrobilem tez tryb reczny i nic to nie dalo, godzine tez przestawilem i tak sie wlacza o 3 w nocy. Jedynie pomaga zmiana serwera na europe, ale to dziwne bo odkurzacz zawsze mi dziala, na china serwerze gdzie mam reszte urzadzen czujniki kamery, troche lipa. ;/ Smieszna sprawa ze np, mam timmer ustawiony na codziennie np na 14:35, to odkurzacz wlacza sie sam o 3 w nocy robi sprzatanie, i rowniez o tej 14:35 naszego tez sie wlacza, wiec jesli np w odkurzaczu by bylo gmt + iles tam maja w chinach to nie powinien sie wlaczyc na tym timmerze co ustawilem.

Czy jest jakaś możliwość że na chińskim serwerze włączyłeś sprzątanie w timezone i zmieniłeś na europę a on pamięta tamto ustawienie?

Próbowałeś może opcji zmiany oprogramowania przez FloleVac? Tam chyba można wgrać wcześniejsze oprogramowanie i sprawdzić czy działa prawidłowo. Dużo wątków jest podobnych do twojego na zagranicznych forach ale z 2017 roku gdzie problem został rozwiązany poprzez dodanie właśnie opcji synchronizacji czasu z telefonem. Masz najnowszą wersję firmware?

 

 

Edit:

Tutaj masz chyba rozwiązanie swojego problemu ;)

http://en.miui.com/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=1471824&pid=22890696

Edytowane przez qubap
Powód edycji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2018 o 11:38, Reader napisał:

Nie moge rozwiazac tego problemu.. Odkurzacz gen 1 nadal wyjezdza na sprzatanie o 3 w nocy. Usuwałem go z aplikacji, resetowałem guzikiem pod klapą, reinstallowalem apke. a on nadal wyjezdza o 3 w nocy. Ma ustawione dnd od 22 do 8 rano, czas na amsterdam, ustawiona godzine sprzątania na 14:30..

Sprawdź jeszcze w MiHome zakładkę Automation i tam Scenes, czy nie masz ustawionej sceny włączającej sprzątanie o 3. W Automation/Logs będzie widać czy się coś uruchamiało.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adam_m napisał:

Sprawdź jeszcze w MiHome zakładkę Automation i tam Scenes, czy nie masz ustawionej sceny włączającej sprzątanie o 3. W Automation/Logs będzie widać czy się coś uruchamiało. 

Z tym samym wrzuciłem rozwiązanie w poście powyżej  ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam S50 i Mam kilka pytań:

czy można zapamiętać mapę pomieszczenia? Jeśli nie to jaki jest sens tworzenia kilku pomieszczeń? 

Myślałem ze stworzę sobie np  kuchnie, łazienkę, salon itp i będę mógł wybrać pomieszczenie i puścić odkurzacz tylko do łazienki. Na chwile obecna mam mapę całego pomieszczenia i puszczam w strefę ale z mapa bywa rożnie - czasem coś fiksuje i trzeba na nowo całe mieszkanie odkurzać aby odtworzyć całą mapkę. 

Piszecie o nowych softach - u mnie -1518 i nie wykrywa nic nowszego.

Flolevac jest tylko na androida? Czy jest na iOs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym MiHome pojawiło się jakieś wsparcie dla HomeKitu. Niestety przy odkurzaczu, oczyszczaczu powietrza i reapeterze mam HomeKit na szaro, nieklikalny. Sama aplikacja Apple home też wciąż urządzeń Xiaomi nie widzi. Jest gdzieś info co dokładnie jest wspierane i co będzie w przyszłości?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jbiz napisał:

Posiadam S50 i Mam kilka pytań:

czy można zapamiętać mapę pomieszczenia? Jeśli nie to jaki jest sens tworzenia kilku pomieszczeń? 

Myślałem ze stworzę sobie np  kuchnie, łazienkę, salon itp i będę mógł wybrać pomieszczenie i puścić odkurzacz tylko do łazienki. Na chwile obecna mam mapę całego pomieszczenia i puszczam w strefę ale z mapa bywa rożnie - czasem coś fiksuje i trzeba na nowo całe mieszkanie odkurzać aby odtworzyć całą mapkę. 

Piszecie o nowych softach - u mnie -1518 i nie wykrywa nic nowszego.

Flolevac jest tylko na androida? Czy jest na iOs?

Na iOs jest tylko MiHome. Ja mam wersję chińska i mam 1632. Mapa czasami się rozjeżdża pomimo tego że jest zapisana. Dodali zapis mapy po to żeby można było dodać wirtualną ścianę i bariery ale to w chwili obecnej tylko w wersji china. Do sprzątana wyznaczonych stref jest sprzątanie strefowe. Nie da się chyba tego zrobić tak jak sobie wymyśliłeś.

Właśnie dodałem sobie no go zone na wc bo mi skubaniec podjeżdżał pod i się blokował i jak widać działa ;) 

IMG_0299.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam odkurzacz od około roku ostatnio mam z nim problem , co chwilę wyskakuje błąd zablokowanej głównej szczotki ( coś mogło się zawinąć itd) czy ktoś spotkał się z tym błędem ? Wcześniej tak nie miałem, szczotka oczywiście czysta ( w pojemniku na brudy pusto ) silnik ciagnie. Błąd wyskakuje co chwila ( nie mam dywanów )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam chińską jedynkę, na serwerze China. Mam taki problem, że przy sprzątaniu strefowym lub idź do odkurzacz najpierw próbuje wjechać jeszcze mocniej w bazę (co się często kończy jego uniesieniem i błędem), a dopiero po tym rusza prawidłowo w przód. Jeśli da się zwykłe sprzątanie to rusza ok. 

Myślałem, że przesunięcie na mapie, ale zrobiłem tak:

1. Czyszczenie - zaczął rysować nową mapę.

2. Po chwili dokowanie.

3. Sprzątanie strefowe i bum w bazę. Może ruszy a może error.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, mam v1 zakupioną rok temu, słyszałem o problemach z łączeniem wersji international( sam mam chińską)

planuję zakup drugiego( jest sporo okazji z europejskich magazynów), chciałbym mieć jednak oba roboty podłączone do aplikacji na jednym koncie, najlepiej na serwerze chińskim

w takim wypadku jestem zmuszony do zakupu wersji chińskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...