Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem flolevac, ale mam problem z podgladem odkurzacza poza domem ładuje mapy ale bez skutku wie ktoś jak to ustawić ?
Flolevac działa tylko na sieci lokalnej, poza domem tylko apka Xiaomi działa lub można sobie VPN zrobić, ale to już w ramach zabawy...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bergmen napisał:

Co za różnica? Na każdym odkurza... 

Nie ma firmware na którym dodatkowo odbiera ziemniaki, krawaty wiąże i usuwa ciąże... 

Też tak myślę. Mam I wersję od początku i jedyną znaczącą zmianą był język. Od początku odkurza tak samo dobrze. Mam zawsze wszystko aktualizowane na bieżąco i praktycznie nie widzę, żeby cokolwiek się kiedykolwiek zmieniło w działaniu. Trasa, prędkość, dokładność. Wszystko jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenie !!!

Chciałbym wszystkich zaalarmować przed próbą uzycia ruskiej aplikacji (MiHome), która jest tutaj polecana do wyciągniecia tokena z odkurzacza.

Użyłem jej jeden raz w dniu wczorajszym w celu wyciągnięcia tokena i zmiany języka, aplikacja MI-HOME działa z unikalnym hasłem nigdzie indziej nie używanym.

Przed kilkunastoma minutami otrzymałem e-mail z szantażem z adresu: [email protected]

i żadaniem wpłacenia 500 $ w bitcoinach. Wyciagneli pewnie wszystki kontakty pliki itd z telefonu.

Z dokładnie tym samym hasłem, które jest na koncie mi-home w clear-txt. Więc jest pewne, że włamanie nastąpiło po uzyciu tej aplikacji.

Baran udostępniający tą aplikację powinien odpowiadać za współudział w przestępstwie. A być może jest w kontakcie lub partycypuje w wyłudzeniu.

Na chwile obecna  mi-home zablokowany nie mozna zresetowac hasla.

Prosba do adm/moderatora o zdjecie lnk do tej app.

przysło z : 193.124.204.212

RIPE wskazuje na:

  • ORG-nrRL1-RIPE
  • org-name: "Domain names registrar REG.RU", Ltd
  • org-type: LIR
  • address: Office 326, house 3, Vassily Petushkova st.
  • address: 125476
  • address: Moscow
  • address: RUSSIAN FEDERATION

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2018 o 13:07, bergmen napisał:

Stary dostałeś tylko spam mailowy a już robisz aferę i oskarżasz ludzi o przestępstwo.... Ogarnij się. 

Widzę, że masz problemy ze zrozumieniem tekstu więc ci to jeszcze raz wyjaśnie.

1. Hasło było unikalne użyte tylko do mi-home

2. zainstalowane ruskie mi-home

3.Przyszedł mail z TYM właśnie hasłem w subject z informacją o wyciagnieciu danych w tel. i żadaniem zapłaty

Dla mnie jest oczywiste, że twórca tego softu .... to ordynarny hacker co potwierdza  j/w.

Jeśli dla ciebie to spam - to  zapoznaj się z definicja spamu, instaluj co popadnie i dawaj uprawnienia do wszystkiego czego żada app - i żyj w nieświadomości, że jesteś bezpieczny.

Ja od niedawna używam androida i jest to dla mnie nauczka.

Dodatkowo ten soft i tak jest bezużyteczny na nowych FW przynajmniej na moim 3.3.9_001644

Kupiłem przez Flolevac

Edytowane przez Tomasz1742
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2018 o 11:39, qwerty napisał:

Czy orientujecie się czy pokrywa głównej szczotki jest taka sama dla pierwszej i drugiej generacji odkurzacza? Na allegro wyglądają identycznie, ale może ktoś wie czy niczym się nie różnią. Chodzi mi o tą pokrywę:

pol_pl_Pokrywa-Szczotki-Do-Odkurzacza-Xi

tak w 1 i 2 są identyczne

swoją drogą to konstrukcja plastiku pomiędzy drucikami nieudana, mocno osłabiona przez wycięcia... po wciągnięciu naszyjnika żony plastik popękał, nowy zamierzam wzmocnić odrazu w tym miejscu poprzez klej epoksydowy. Zamówiłem z ali już nowy, koszt około 35 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,to mój pierwszy post na tym forum i jeśli robie cośnie tak to przepraszam .

Mam roborocka s50 od kilku dni . To mój pierwszy odkurzacz tego typu i mam kilka pytań z nim związanych które nasuwają mi się gdy porównuję ten odkurzacz z odkurzaczem innej marki kolegi . Jeśli ktoś moze na nie odpowiedziec bede wdzieczny .

 

1. Czy w opcji timer można ustawiać strefy?

2. Czy w opcji timer można używać mopa? ( z tego co doczytalem ze woda jest podawana grawitacyjnie to w takim razie po co jest opcja MOP w aplikacji ktorej nie ma w opcji timer )

3. Czy z poziomu aplikacji można tworzyć wirtualne ściany ?

4. Czy z poziomu aplikacji można tworzyć wirtualne strefy ktorych ma nie myć? ( na tej samej zasadzie ktore ma umyc ) ?

5. Gdzie jest czujnik dywanów bo od wczoraj gdy pracuje non stop wyje na maxa bo mysli ze jest na dywanie .

Dziekuje za pomoc

 

Pozdrawiam

 

Jan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, krskrab napisał:

1 Nie

2 Nie

3 Nie . Można zaznaczyć kilka stref

4 Nie

5 Ustaw w " Cleanup mode" na -Balanced

3/4 W chińskim regionie można, opcja dodana przy ostatniej aktualizacji.

23 godziny temu, ynoko napisał:

1. Czy w opcji timer można ustawiać strefy?

Pozdrawiam

Jan

Co to jest opcja timer? Mówimy o mi home?

IMG_0129.PNG

IMG_0130.PNG

Edytowane przez qubap
screenshots
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ynoko napisał:

w jaki sposób zmiennic region  chinski?

Już rozumiem. W opcji timer ustawiasz tylko czas włączenia odkurzania. Nie ma dodatkowych opcji. Jedyna opcja to region chiński bo wirtualne ściany zapisują się na stałe i PODEJRZEWAM że działa to również z opcją timer.

Z tego co wiem europejskie wersje mają problemy z regionem chińskim a sprawdzić możesz przechodząc do zakładki profil i ustawienia. Po zmianie regionu trzeba zresetować wifi w odkurzaczu i ponownie sparować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, qubap napisał:

Już rozumiem. W opcji timer ustawiasz tylko czas włączenia odkurzania. Nie ma dodatkowych opcji. Jedyna opcja to region chiński bo wirtualne ściany zapisują się na stałe i PODEJRZEWAM że działa to również z opcją timer.

Z tego co wiem europejskie wersje mają problemy z regionem chińskim a sprawdzić możesz przechodząc do zakładki profil i ustawienia. Po zmianie regionu trzeba zresetować wifi w odkurzaczu i ponownie sparować.

1657874819_Screenshot_20181024-143035_MiHome.thumb.jpg.3fe0cf1c36626393d7816cd75d356cad.jpg

Właśnie mam z tym problem... resetuje ale nie idzie...

Screenshot_20181024-144936_Mi Home.jpg

Na tą chwilę nie jestem w stanie wogole połączyć się z robotem. Skończyły mi się pomysły. 

update

 

po wielu probach udalo mi sie wrocic do poprzdnich ustawien, z chinskim serwerem niestety nie udalo sie polaczyc

Edytowane przez ynoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ynoko napisał:

Na tą chwilę nie jestem w stanie wogole połączyć się z robotem. Skończyły mi się pomysły. 

update

po wielu probach udalo mi sie wrocic do poprzdnich ustawien, z chinskim serwerem niestety nie udalo sie polaczyc

U mnie bylo to samo jak zaczalem sie bawic z innyi regionami. Myslalem ze na chinski nie wroce. Zanim odkurzacz sie polaczyl minelo chyba z 5 minut zanim w ogole doszlo do inicjalizacji ale udalo sie wrocic. Wiec albo to opcja taka ze wersje europejskie nie dzialaja na chinskich regionach albo trzeba dluzej odczekac. 

Pozostaje liczyc na to ze kiedys wrzuca te opcje na europejski serwer ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, qubap napisał:

U mnie bylo to samo jak zaczalem sie bawic z innyi regionami. Myslalem ze na chinski nie wroce. Zanim odkurzacz sie polaczyl minelo chyba z 5 minut zanim w ogole doszlo do inicjalizacji ale udalo sie wrocic. Wiec albo to opcja taka ze wersje europejskie nie dzialaja na chinskich regionach albo trzeba dluzej odczekac. 

Pozostaje liczyc na to ze kiedys wrzuca te opcje na europejski serwer ;)

Dziękuje za informacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć bez dokładnego obejrzenia tych czystych miejsc... Po trasie widzę, że dość skomplikowane pomieszczenie. U mnie kiedyś też zaczął wariować, krzywo jeździć i pomogło porządne czyszczenie sensorów. Podobną mapę mam jak wpuszczę go do swojego nieposprzątanego pokoju, gdzie mam kable, pudełka czy inne śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie ze screenshota na dole po prawej - wersalka, dwa krzesła i stół. Tam "ścieżki" mogę zrozumieć, jedyne co to niepotrzebnie zostawia sobie pasek kilkadziesiąt cm od ściany i pozniej do niego wraca, sprzątanie mu zajmuje dużo więcej czasu bo co 2 sekundy musi sie obracać. Kółko w pomieszczeniu górnym po prawej? Nie rozumiem co on tam omijał skoro jest tam całkowicie pusto, na ziemi nie ma nic. Lewy dolny róg (schody) kawałek posprzątał ale nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2018-10-25-16-45-44-014_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.6981c5c6349fa0e62668b151a42098a9.png

I żadnych problemów. Z niczym. A z półtora roku temu został totalnie zalany - aż wylewala się z niego woda. Wyschnal bez rozkrecania leżąc na boku na parapecie i działa jak nowy do dziś. Ostatnio tylko wymieniłem szczotkę i filtr. I tyle przy nim pracy (poza oproznianiem pojemnika na brud). Nawet czujników nigdy nie czyscilem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 185h czyli 11 120 minut, posprzątane 10km (10 000m) i uruchomiony 312 razy. Takie info mam w floevac. Niestety nie mam historii w mihome bo mam region europe. Każde sprzątanie to max 51m2 (jeżeli wpuszczam go do sypialni) i po zakończeniu pracy ma około 55% baterii a robi to 53 minuty czyli mniejwiecej minuta na metr wychodzi u mnie, ale ma długie dojazdy bo dom ma 6 pomieszczeń i fizycznie około 100m (sprżatanej powierzchni 51m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

mam odkurzacz gen 1 już pół roku i wszystko było by okej gdy jakiś tydzień temu, sam zaczął wyjeżdżać z bazy o 4:00 rano, timer oczywiście jest inaczej ustawionym czas jest zesynchronozowany na Amsterdam. Odkurzacz ma wyjechać o 8:30 rano i robi to ale wyjeżdża tez o 4:00 chociaż takiej opcji nie ma ustawionej nawet. Wersja chińska i server tez chiński. Próbowałem go włączyć i wyłączyć śle to nic nie dało :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam pytanie o tzw. 'cliff sensors'. Posiadam wersję 1wszą tego odkurzacza.

Wszystko działa pięknie - odkurzacz ma tylko jeden problem z dywanem z IKEI (czarno - biały).

W nadziei, że to pomoże - zakleiłem mu białą piankową taśmą wszystkie 4 sensory - jednak odkurzacz zgłaszał po włączeniu błąd (sensory są brudne :)).

Czy ktoś może mnie oświecić - jak poradzić sobie z tym problemem?

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wolvie napisał:

Cześć,

mam pytanie o tzw. 'cliff sensors'. Posiadam wersję 1wszą tego odkurzacza.

Wszystko działa pięknie - odkurzacz ma tylko jeden problem z dywanem z IKEI (czarno - biały).

W nadziei, że to pomoże - zakleiłem mu białą piankową taśmą wszystkie 4 sensory - jednak odkurzacz zgłaszał po włączeniu błąd (sensory są brudne :)).

Czy ktoś może mnie oświecić - jak poradzić sobie z tym problemem?

Dzięki

 

Do pierwszej wersji sprzedają gdzieś fajne drukowane zaślepki. Może też taśma być zła. Ja w v2 zakleiłem zieloną izolacją (akurat taką miałem) i jeździ po czarnym bez problemu. Za pierwszym razem kleiłem taśmą malarską i nie mógł nawet podjechać pod dywan tylko objeżdżał go dookoła. Może przechodzi przez nią światło/promieniowanie czy cokolwiek innego co pozwala mu widzieć i wydaje mu się że to brud.

23 godziny temu, RafalosPL napisał:

jedyne co to niepotrzebnie zostawia sobie pasek kilkadziesiąt cm od ściany i pozniej do niego wraca, sprzątanie mu zajmuje dużo więcej czasu bo co 2 sekundy musi sie obracać. Kółko w pomieszczeniu górnym po prawej? Nie rozumiem co on tam omijał skoro jest tam całkowicie pusto, na ziemi nie ma nic. Lewy dolny róg (schody) kawałek posprzątał ale nie wszystko. 

Jak widzisz na zdjęciach odkurzacz sprząta we wcześniej "objechanych" kwadratach. Akurat tak stoi baza że kwadrat kończy się kilkadziesiąt cm od ściany. Tego nie zmienisz.

Kółko w górnym pokoju jest zastanawiające, jak zresztą wszystkie inne kółka. Jakieś kręgi w zbożu. Spróbuj przestawić go w inne miejsce i zobacz czy sytuacja się powtarza. Wyczyść sensory.

Xiaomi Vacuum Cleaner   MiJia   Robot Sprzątający   Strona 100   Pozostałe urządzenia Xiaomi   Forum MIUIPolska.pl   MIUI  Xiaomi  poradniki i aktualności.png

Edytowane przez qubap
tak o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, qubap said:

Do pierwszej wersji sprzedają gdzieś fajne drukowane zaślepki. Może też taśma być zła. Ja w v2 zakleiłem zieloną izolacją (akurat taką miałem) i jeździ po czarnym bez problemu. Za pierwszym razem kleiłem taśmą malarską i nie mógł nawet podjechać pod dywan tylko objeżdżał go dookoła. Może przechodzi przez nią światło/promieniowanie czy cokolwiek innego co pozwala mu widzieć i wydaje mu się że to brud.

Jakby ktoś miał link do tych zaślepek, to chętnie przytule;)

Spróbowałem przed chwilą inaczej - wyciąłem z papieru ksero kawałki przykrywające sensory i okleiłem niebieską taśmą malarską - działa! tzn. "nie działa" ;) i już odkurza czarno biały dywan;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Roborock v2 ustawiony na serwerze Europa ( na tym jedynie działa z asystentami Alexa -Google Home)(( konto numer 1))

Zakupiłem sensory Xiaomi, które działają tylko na serwerze Chińskim  (konto numer 2)

Próbowałem udostępnić urządzenia  z jednego konta do drugiego - nie działa ta opcja, widocznie między regionami jest to niedozwolone.

Jest jakaś opcja abym mógł używać wszystkich "urządzeń" w jednej aplikacji ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...